Toshiba 46SV685 - test , wszystko o serii SV

kapsell

New member
Bez reklam
kriswas napisał:
Dzisiaj zapłodniłem tematem Toshiba 46" SV kierownika MM w Koszalinie, obiecał zorientować się w temacie i oddzwonić. Koszalin głęboka prowincja, a więc kierownik nie chce zostać z drogim sprzętem na sklepie. Najlepiej idą Samsungi, mnie też usiłował ożenić w jakiejś dobrej promocji, ale gdy spytałem o Philipsa 9704, to dał spokój :)


Tez sie pytalem w MM w Koszalinie o sv to na wejsciu powiedzieli mi zebym na nic nie liczyl, po prostu jest to model zbyt topowy dla nich i nie zejdzie ze sklepu. Ale maja 42zv i musze powiedziec ze jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakoscia obrazu na tym tv (kazalem go podlaczyc pod odtwarzacz BR i troche sie pobawilem przysegnale zbiorczym sd) w porownaniu z innymi dostepnymi tam dostepnych tv (znaczy sie prawie samymi samsungami :) Nie wiem czy zwrociles uwage na zv w MM w Koszalinie i czy masz podobne odczucia...?
 

kriswas

Member
Bez reklam
@arturos1970
Nie ekscytowałbym się tym, produktem testopodobnym. Żadnych kryteriów, a tylko sama punktacja, to trochę jak w tym dowcipie o napisie na płocie /d.../ i drzazdze w dłoni chłopa, który chciał ją pogłaskać:D

@kapsell
Jestem tam stałym gościem, w tym MM, i powiem Ci szczerze, że sklep dysponuje słabej jakości sygnałem. Koledzy z obsługi nie interesują się tym za bardzo i wcale się im nie dziwię, bo za taką płacę trudno być pasjonatem, a tym bardziej ekspertem w interesującej nas dziedzinie. Potwierdzam, nie są zainteresowani SV, a i mnie również ono minęło:
jutro po 15.00 ma dojechać do mnie 9704, właśnie od nich, z MM Koszalin /była tylko jedna sztuka/. Jeżeli ktoś jest zainteresowany dostępnością tego modelu, to zapraszam do wątku testu 9704.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie bardzo zrozumiałem "żaluzji" o chłopie .
Ale rozumiem że porównywałeś w tych samych warunkach modele
Mimo że są zupełnie w innych klasach cenowych.
Philips 46 za 12.000 zł
Toshiba 46SV za 8400 zł
 

kriswas

Member
Bez reklam
arturos1970
Dokładnie to samo miałem na myśli co i Ty ;) , natomiast co do walenia to... może rozszerzysz temat?

kiki
Krótko mówiąc, nie zawsze należy wierzyć w to, co jest napisane. W Twoim teście dźwięk wypadł rewelacyjnie, a tu... ostatnie miejsce. Komu wierzyć? Pytanie jak dla mnie retoryczne. Ja wierzę Tobie. I jeszcze odnośnie cen. Taka różnica jest u Ciebie, ale można znaleść te egzemplarze w o wiele korzystniejszych relacjach cenowych, gdzie różnica to mniej jak 2 tys. zł :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
badanie dźwięku jest najprostrze - stawiasz obok Pioneera i wiesz.
Ceny tak jak z chłopem . Nie patrz na ceny w sklepie tylko pytaj na priw .
 

tomka

New member
Witam,
właśnie się zarejestrowałem, chociaż forum śledzę już od jakiegoś czasu. Doczytałem w instrukcji, że na panelu frontowym jest sygnalizowane wyłączenie się wentylatora (dotyczy tylko modelu 55sv685). I to budzi moje obawy. Czy ktoś z szanownych formułowiczów ma ten model i może coś więcej powiedzieć. Interesuje mnie potencjalny szum/hałas jaki generuje ten wentylator, czy pracuje ciągle (podejrzewam, że tak) i bardziej retoryczne pytanie - jaka może być tego bezawaryjna żywotność ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ten telewizor gra w pełnej ciszy, ne wydaje żadnego szumu - więc nie wiem skąd masz takie obawy.
Pytanie zaś rzeczywiście retoryczne.
 

tomka

New member
Dzięki za odpowiedź. Obawy wynikają z braku doświadczenia z LCD o takich przekątnych. Do tej pory mam CRT Samsunga 32"Z308P i poza tym, że obraz O.K., to strasznie bzyczy i widać mam awersję do głośnych Tv. Wracając więc do 55SV685. Jedynie dla tego modelu w podręczniku jest, napisane, że w wypadku sygnalizowania zatrzymania wentylatora wyłączyć odbiornik. Nawet dla 55ZV635 tej uwagi już nie ma. A jak jest wentylator to może hałasować (odnoszę do to np. komputera). I stąd ten domysł. W sklepie jak się w końcu pojawią powszechnie trudno będzie zweryfikować.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
są dostępne od ręki zapraszam . Jeśli nie możesz zamów prezentację to doświadczysz na własne oczy.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Kiki, mam pytanie, jakbyś porównał ten LCD Toshiby do Sony 55X4500 ?
Toshiba ma podświetlenie białymi diodami LED, zaś Sony to RGB LED, więc teoretycznie obraz na Sony powinien być lepszy niż na Toshibie (przynajmniej kolory bo też decyduje procesor obrazu), a jak wg Ciebie ma się to w praktyce?
 
Do góry