Toshiba 46SV685 - test , wszystko o serii SV

michalmichalmic

New member
Nie sadze ze MM czestochowa i MM Gdansk sprzedawalyby je z jakiegos innego zrodła niz Toshiba Polska. Nigdy nie slyszalem ze ktos kupil tv w MM z np. tzw. euro gwarancja czyli sprowadzanego nie przez producenta tylko przez prywatna firme.
 
P

PiotrRutkowski

Guest
46SV - 55SV - jakies roznice?

Kiki wykonywał test dla 55SV. Czy jest jakakolwiek różnica (oczywiście poza przekątną wyświetlacza) miedzy tymi modelami?

Pozdr
PR
 

migego

New member
Czy mógłbym prosić o jakieś zdjęcia pokazujące efekt Resolution+ nowej Toshiby na rzeczywistym obrazie SD? Np telwizja w słabej jakości, telewizja dobrej jakości, film divix.
Nigdzie nie mogę znaleźć przykładów działania tej technologii.
 

olakoma

New member
SV na żywo

Na słabym sygnale SD widziałem SV w MM w Częstochowie. Nie oczekuj jakości HD z SD jak w opisie bo będziesz rozczarowany. Obraz przy słabym sygnale analogowym był niewiele lepszy (o około 10-15%) od innych okolicznych LCD (Sam, Phil, JVC) lecz jak to w MM nie były to topowe modele tych firm a SV jak i inne LCD pewnie nie były skalibrowane itp.... Zanim kupisz trzeba koniecznie zobaczyć go w akcji. Ja po przeczytaniu testów byłem prawie na niego zdecydowany, ale po oglądnięciu na żywo nie wpadłem w aż taki zachwyt żeby wyłożyć 8.000 PLN. Ale mnie ciężko zadowolić:D, może przesadzam ?
 

Marek-Browarek6

New member
baxter1 napisał:
cierpliwie czekam na sv jak wejdzie żeby móc po negocjować wymianę zf

Też bym tak chcial ale to jednak wyższa półka a w gwarancji jest uwzględniona wymiana na LCD o podobnych parametrach. Ale życzę powodzenia. Sam też reklamowałem i czekam na to co mi zaproponują. Jutro minie tydzień jak pojechał do serwisu centralnego i mam zamiar wykonać pierwszy telefon. Nie jest to dla mnie sprawa z tych najpilniejszych ( zycia i smierci)ale też muszę wiedzieć co i jak. Myślę jednak , że TOSHIBA chyba automatycznie wymienia 46ZF na 47zv. Napewno dam znać co dalej!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
można kupić legalnie w pięciu sklepach w Polsce.
To jest duży ekran więc wymaga normalnego sygnału . czyli taki jak masz w domu. W sklepie sygnał jest podzielony na różne telewizory.
Ci co mieli prezentację w domu , najlepiej wiedzą .
Prezentacja była w towarzystwie Pioneera - a to już mówi wiele.
Dobre zdjęcia Resolution + masz w linkach w teście.
 

michalmichalmic

New member
kiki napisał:
można kupić legalnie w pięciu sklepach w Polsce.
To jest duży ekran więc wymaga normalnego sygnału . czyli taki jak masz w domu. W sklepie sygnał jest podzielony na różne telewizory.
Ci co mieli prezentację w domu , najlepiej wiedzą .
Prezentacja była w towarzystwie Pioneera - a to już mówi wiele.
Dobre zdjęcia Resolution + masz w linkach w teście.

W pieciu? Ja wiem o dwoch MM i u Kikiego. Jakie sa te pozostale? moze wreszcie by mi sie udało go zobaczyc.

Kiki czy moglbys napisac jakie sa te 3 pozostałe, a jezeli nie mozna na forum to chociaz w prywatnej wiadomosci?
 

kriswas

Member
Bez reklam
Dzisiaj zapłodniłem tematem Toshiba 46" SV kierownika MM w Koszalinie, obiecał zorientować się w temacie i oddzwonić. Koszalin głęboka prowincja, a więc kierownik nie chce zostać z drogim sprzętem na sklepie. Najlepiej idą Samsungi, mnie też usiłował ożenić w jakiejś dobrej promocji, ale gdy spytałem o Philipsa 9704, to dał spokój :)
 

baxter1

New member
ale czy muszę przyjąć Zv? mój to już jest drugi lcd, może coś po negocjuję, kiedy go kupowaliśmy był najlepszym modelem za mojego Zf płaciłem 9 000, czyli tyle ile kosztuje teraz Sv ,a czy Zv taki sam Zf kupowałem dla cienkiej ramki matowej matrycy myśle ze Zv mogę porównywać z serią Z. Zobaczymy w poniedziałek jedzie do serwisu z drugiej strony mogą zwrócić mi pieniądze :)))
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeżeli chodzi o SV-ki w poniedziałek pojawią się dwie w Warszawie (Saturn Arkadia).
LOCO Olsztyn - czyli my i poszły jeszcze do MM Częstochowa, MM Gdańsk i niedługo Saturn Gdańsk.
 

michalmichalmic

New member
Ciekawe po ile beda w saturnach bo MM nie moze sie zdecydowac, w jednym 8999zl a w drugim 9999zl. To toche istotne bedzie jak jakies bezvacie sie pojawi. Kiki dzieki za odpowiedz.
 

kriswas

Member
Bez reklam
U kikiego wiele taniej, ale ja też liczę na, podoba mi się to Twoje określenie, bezvacie :) Tylko przerażają mnie te odbicia i refleksy tutaj przykład, dlatego trzeba samemu to zobaczyć. Nic tak nie przekonuje jak osobiste doświadczenie, dotknięcie.
 

michalmichalmic

New member
kriswas napisał:
U kikiego wiele taniej, ale ja też liczę na, podoba mi się to Twoje określenie, bezvacie :) Tylko przerażają mnie te odbicia i refleksy tutaj przykład, dlatego trzeba samemu to zobaczyć. Nic tak nie przekonuje jak osobiste doświadczenie, dotknięcie.

Tak jak ty potrafisz bawic sie słowami(np.zapłodniłem sprzedawce) to mnie pewnie daleko ale fajnie sie czyta takie posty, tylko obcokrajowcom nie zazdroszcze tego czytac.
Na Slasku (Czeladz)zapowiadaja jakas noc cudów rowniez z udzialem MM 27listopada choc Ja nie bede mogł w iej uczestniczyc niestety albo stety bo nie wiadomo jakie te cuda beda.
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam, zastanawiam się czemu producenci lcd stosują świecące matryce (jak w sv) które neutralizują jedną z przewag lcd nad plazmą tzn. refleksy i odbicia świetlne, wiem że taka powłoka chrystal pomaga w lepszym odwzorowaniu kolorów ale jednocześnie obraz staje się masakryczny w mocno oświetlonym pomieszczeniu!!!
 
Do góry