Toshiba 40TL 933 test. Kontynuujemy rozpoczęte dzieło jakości.

zooh

New member
Witam,
z moim miałem tak samo. Pomógł firmware samostartujący ze strony:

forums.toshiba.com/t5/Televisions/TV-40TL933-wont-start-anymore/td-p/332352/page/3

Wgrałem i wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam
 

LekkiGoryl

New member
Chętnie bym spróbował ale pewnie = utrata gwarancji, kolega z innego forum z tym samym problemem pisał, że serwis stwierdził padniętą płytę główną, ciekawe czy nie umieli wgrywać softu czy woleli wymienić część i po sprawie // zaryzykowałem i wszystko gra dzięki kolego jesteś wielki "You saved the day"
 
Ostatnia edycja:

zooh

New member
To jest oficjalny soft Toshiby, jedyna różnica to startuje automatycznie a nie przez opcje z telewizora więc nie powinien mieć wpływu na gwarancję.
Zgłosiłem do serwisu, ale mieli przyjechać za kilka dni a była Liga Mistrzów. Jak odwoływałem serwis to powiedziałem co zrobiłem i tylko mi podziękowali, że odwołałem.
 

egzo

New member
Czesc z tego co wyczytalem to tv jest 100hz i do tego jakis wspomagacz do 200hz

Standardowy input lag wacha się w granicach 150ms, na trybie do gier jest 50ms, więc wynik na poziomie konkurencji.

Czy ktos tu moze testowal w praktyce ta toske na ps3? Jest smuzenie, ghostling?

W tym temacie wyczytalem tez o poziomych pasach np. na murawie boiska, ktos jeszcze zauwazyle ten problem u siebie?
 

niemazaco

New member
Witam, wczoraj zainstalowałem najnowszy firmware (6.9.KD.1) dla modelu 40TL933G poprzez podłączenie kabelka sieciowego. Liczyłem na to, że wyeliminowany zostanie błąd losowego wyłączania się tv, tymczasem pojawił się nowy błąd - dźwięk grający jeszcze przez niecałą minutę po wyłączeniu telewizora! Czy istnieje opcja powrotu do poprzedniej wersji firmware? Gdzie tego szukać?

Ponadto mam pytanie dotyczące startu telewizora z podbitymi ustawieniami jasności. Widać to na każdym testowanym źródle (kablówka, xbox), po włączeniu obraz jest zbyt jasny (na oko +30 w skali 0-50), czerń jest szara i uwydatnia clouding. Jednak po przełączeniu źródła (np. z HDMI 1 na HDMI 2) i powrocie obraz jest już prawidłowy, tzn. czerń jest prawidłowa i nie widać cloudingu. Czy ktoś wie z czego to wynika? Problem istnieje niezależnie od wersji firmware.

Zauważyłem też problem z czernią w ruchu - strasznie się maże, np. czcionka przeglądarki www w xboxie pozostawia smugi podczas przewijania, to samo w ciemnych scenach w grach oraz filmach - czarne elementy się mażą i pozostawiają po sobie poświatę. Czy można to jakoś poprawić, czy ten typ tak ma?
 
Ostatnia edycja:
G

Galnospoke

Guest
powrocie obraz jest już prawidłowy, tzn. czerń jest prawidłowa i nie widać cloudingu. Czy ktoś wie z czego to wynika? Problem istnieje niezależnie od wersji firmware.

Mieli to poprawic w marcu, ale chyba nie powiedzieli ktorego roku. Support Toshiby jest robiony maksymalnie po kosztach.
 

pioraj

New member
Mam do posiadaczy TL933 parę pytań, otóż posiadam ten tv już z jakiś rok czasu, ale niestety nie mam konsoli, więc nie mam jak sprawdzić input laga w tym tv. Mam zamiar kupić PS4 tylko obawiam się czy ten tv, że tak powiem spełni wymagania. Jeszcze jedno, czy są gdzieś może jakieś profesionalne ustawienia ? Jakaś kalibracja ?
 
Do góry