Toshiba 40TL 933 test. Kontynuujemy rozpoczęte dzieło jakości.

BiegiHD

New member
Witam,

Czy ktoś mógłby zmierzyć i podać czas szybkości przełączania kanałów zarówno z tv analogowej jak i DTV czyli Naszej naziemnej cyfrowej.

Zastanawiam się także który TV 40 cali od philipsa 5507 czy TL933 jest lepszy do obróbki materiałów SD zarówno ze zwykłej kablówki analogowej jak i naziemnej + co też ważne który ma lepszy dzwięk a konkretnie dla mnie niższe basy. Tu wydaje mi się, że Tośka bo ma wiekszą powierzchnię na wbudowane głośniki a ten pseudo sub w philipsie jakoś do mnie nie przemawia.
 

jaruone

New member
Panowie macie jakąś stronkę z firmłerem do naszych tv??? dla tl838 jest dużo na innym temacie a tutaj nic???

Ściągałem ze strony Toshiby na pendriva, ale j*baniutki nie chciał się odpalić. Przepiąłem kabel sieciowy z kompa do telewizora, wybrałem aktualizację i wszystko zadziałało automatycznie.

Czy model TL933 odtwarza filmy 3D i MKV przez USB ?
Czy tez występuje problem pasków jak w TL838 ?

W 3D się nie bawiłem - nie mam okularów i ta technologia mnie nie kręci. Co do mkv odpala. Co do pasków - nie wiem o jakim rodzaju pasków piszesz, ale u mnie na 46" przy szybkim ruchu kamery na jasnym tle np. murawa boiska albo niebo widać w tle pionowe szare paski. Da się przeżyć ale w*urwia mnie to że spędziłem na wszelakich forach parę dni mojego życia, wykupiłem dostęp do nie jednego testu i mam defekt którego chciałem uniknąć. Wydaje się że obecna technologia jest tak ułomna, że jak masz wcześniejszy model to nie wchodziłbym w nowe telewizory tylko albo doskładał do jakiegoś topowego modelu lub zbieraj na przyszłą generację ;)
 
Ostatnia edycja:

kudys11

Member
W 3D się nie bawiłem - nie mam okularów i ta technologia mnie nie kręci. Co do mkv odpala. Co do pasków - nie wiem o jakim rodzaju pasków piszesz, ale u mnie na 46" przy szybkim ruchu kamery na jasnym tle np. murawa boiska albo niebo widać w tle pionowe szare paski. Da się przeżyć ale w*urwia mnie to że spędziłem na wszelakich forach parę dni mojego życia, wykupiłem dostęp do nie jednego testu i mam defekt którego chciałem uniknąć. Wydaje się że obecna technologia jest tak ułomna, że jak masz wcześniejszy model to nie wchodziłbym w nowe telewizory tylko albo doskładał do jakiegoś topowego modelu lub zbieraj na przyszłą generację ;)


Dziękuję za odpowiedź
Troszkę za puźno bo jusz nabyłem nowy TV i cieszę się że rozstałem sie z TOSHIBĄ
Miałem TL838 i chciałem wymienić na 933 (widocznie sprzętowo cierpią na tą samą dolegliwość pewnie identyczna płyta główna) a wybrałem samsunga es7000


Po Tośce zostały okularki http://allegro.pl/okulary-aktywne-toshiba-3d-fpt-ag02g-i2833645500.html dla forómowiczów wysyłka gratis proszę o info na PW
 

hdfan

New member
podłączyłem toshibe do pc, słuchawki mam podłączone do karty dźwiękowej, spieszy się dźwięk, w kodekach można ustawić opóźnienie, czy są jakieś konkretne dane czy trzeba ustawiać "na oko" ?
 

mantisL

New member
Witam forumowiczow,

jestem uzytkownikiem 40TL 933 od maja 2012.
teraz zauwazylem dziwna sytuacja dot. obrazu - tzn raz sie sam rozjasnia raz sciemnia (na 1-2 sek, nawet moja zona :) to widzi) - czy cos pochrzanilem w ustawieniach czy jest jakis defekt?

macie jakies info/doswiadczenie?

z gory dzieki!
pzdr.
 

paeru

New member
Bez reklam
Zerknij czy w zaawansowanych ustawieniach obrazu masz włączony "Czujnik automatycznej jasności", jeśli tak - to go wyłącz i daj znać, czy pomogło.
 

czajnikowy

New member
witanko, mam ten telewizorek i nie potrafię nagrać nic na usb. W jakim systemie plików ma być pendrive, czy nagram obraz z hdmi czy tylko z naziemnej?
 

grześko10

New member
iplex.pl w toshiba

Witam.
Włączając dzisiaj Toshiba Places zobaczyłem że jest dodany iplex.pl.Ale po wybraniu jakiegoś filmu
odtwarza tylko reklamy po nich pojawia się komunikat:Nieznany błąd[Px0x7xA2456]
 

LekkiGoryl

New member
Witam mam pytanko, telewizor mnie dziś bardzo niemiło zaskoczył, mianowicie po włączeniu listwy odwzajemnia mi się tylko niebieskim ekranem, pilot ani przyciski z tyłu obudowy nie działają (nie da się włączyć wyłączyć wejść w ustawienia itp), jeśli podłącze tuner złączem hdmi obraz jest czarny nie niebieski ale nadal nie działa, nic nie majdrowałem w ustawieniach, jest tam jakas funkcja reset itp itd? albo aktualizacji firmware bez utraty gwarancji ? no i miał ktoś do czynienia z serwisem toshiby ? przyjeżdża serwisant czy muszę go zawieść do sklepu ? będe wdzięczny za pomoc, długi weekend bez tv to jak grill bez piwa
 

grześko10

New member
Witam.Z moim tv jest to samo.Gdy oglądałem po prostu zgasł i teraz tylko niebieski ekran i brak reakcji na pilota i przyciski w tv.Co do serwisu to ja dzwoniłem do Lublina i mają przyjechać i go zabrać.
 

LekkiGoryl

New member
Z tego co czytam to już któraś osoba ma taki problem, mam nadzieję że po naprawie będzie ok, wypuszczą jakiś nowy firmware czy coś podobnego, bo jak co 2 miesiące będzie się psuł to kiszka, jeszcze nie spłacony, a już do serwisu :(
 
Do góry