Toshiba 40TL 933 test. Kontynuujemy rozpoczęte dzieło jakości.

patrolpl

New member
Czy tv odtwarza bezproblomowo mkv 1080p x264 dts z usb / dlna?
Czy DTS puszcza dalej po cyfrowym np do amplitunera?
 
Ostatnia edycja:

Enjama

New member
Czyli jeśli odtworze z usb mkv który jest z DTS, to nie będzie dzwięku ? Czy tv sam sobie to zdekoduje do np stereo ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie będzie, chyba że prześlesz osobno dźwięk do kina. Alternatywą jest kupno wszystko czytającej manty za stówkę około.
 

martok

New member
witam
sam się zastanawiam nad tym tv i mam dylemat, czy się na niego zdecydować czy szukać czegoś innego samsunga, lg, philipsa.
Przede wszystkim zależy mi na jakości obrazu i liczbie wejść. Jak ta toshiba ma się do innych tv?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Toshiba ma standardowy max w liczbie wyjść - 4x hdmi, 2x usb, euro, vga, component, lan, CI+
Jeśli chodzi o skalowanie i jakość obrazu - bardzo wysoka klasa.
 

Wrockowiacze

New member
Witam!
Macie może jakieś dobre propozycje jeśli chodzi o zestawienie parametrów takich jak kontrast ,ostrość itp ?
Ogólnie toshiba super tylko gul ze hot pixel.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pewnie matryca Samsunga :D To już nie od firmy zależą te martwe piksele, ale jeśli kupiłeś niedawno - spróbuj wymienić w sklepie, zwłaszcza jeśli wziąłeś gwarancję.
 

zibciu

Member
Trzeba wziąć pilota, wcisnąć MENU, potem wybrać USTAWIENIA a następnie OBRAZ i... poustawiać. Analogicznie z dźwiękiem.. :p
Wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać...

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

jaruone

New member
@Karpaj - widzę że mocno ogarniasz temat toshiby 933. Sam taką dziś kupiłem (46") i niestety jedyne źródło sygnału jakie mogę podłączyć to laptop/PC - dopiero za kilka dni zamontuję antenę w nowym mieszkaniu. Mam do Ciebie (lub kogoś znającego ten TV) parę pytań:

1) Efekt teatru/opery mydlanej - tak się to chyba nazywa oglądając film na monitorze PC lub na starym LCD (w poprzednim mieszkaniu) nie zauważałem tego. Dziś podpinając pod Tośkę kompa i uruchamiając film wydawało mi się że na ekranie TV obraz czasem zwalnia - taki slow-motion na tysięczną sekundy, na monitorze zaś wydaje się iść płynniej - czy to rzeczony efekt ?? Bo z młodości kojarzę, że stare produkcje pokroju Dynastii tak miały. Jak wyłączyć "ulepszacze obrazu" odpowiadające za ten efekt w naszej Toshibie ??

2)Skalowanie obrazu - odkryłem kilka opcji "szeroki kąt", 4:3 etc. ale żaden nie powodował wyświetlenia obrazu z komputera na całym ekranie - zostawała czarna centymetrowa ramka wokół obrazu - da się jakoś to "wypełnić" ??

3) Opisy ustawień, bardziej zaawansowanych opcji - znajdę jakąś rozbudowaną instrukcję w sieci- bo ta do telewizora ma z 10 stron (z całej książki w kilkunastu językach) i raczej wiele tam nie znajdę - choć bez bicia przyznam że nie czytałem - za późno kurier przywiózł TV aby mieć czas na to.

4) Porady kalibracyjne do tego modelu - znajdę gdzieś dobre bazowe ustawienia ??

Mam nadzieję że szybko się przyzwyczaję do obrazu / efektów "dziada" ;) bo sam TV bardzo przypadł mi do gustu.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
1. Tryb "do gier" ma najmniejsze opóźnienie, jeśli go nie używasz, to zacznij - zwłaszcza że możesz dopasować tak czy siak poziom jego kolorów do własnych preferencji. Wtedy żadne opóźnienia przy wyświetlaniu filmów nie zachodzą. Jeśli jednak chcesz mieć jak najmniejsze opóźnienie na innym trybie - wyłącz Active Vision.

2. Zgaduję że najnowsza karta Radeona - jesli tak to wejdź w Catalyst Control Center, potem opcja "moje płaskie panele cyfrowe" i "opcje skalowania".
Nie wiem czemu, ale radeony wykrywają inne "full hd" dla monitora, a inne "full hd" na telewizorach.
Jeśli nie to - możesz masz zły tryb włączony - zamiast natywnego szeroki kąt?

3. Tak na stronie producenta pobierzesz pełną instrukcje na długie zimowe wieczory - ta w kartonie jest tylko skrótem, żeby nie trzeba było marnować papieru i zwiększać kosztów (w skrócie nazywa się to ekologią)

4. Ja w zaaw. ustawieniach obrazu trochę pozmieniałem :
- zmniejszyłem nasycenie i jasność niebieskiego odpowiednio o 3 i 5
- zmniejszyłem poziom koloru o 10
- zmniejszyłem ostrość o 6
- poziom czerni i bieli na niski
- brak kontroli podświetlenia
- brak redukcji szumów
 

jaruone

New member
Wielkie dzięki za pomoc -podwójnie - bo telewizor wybrałem w sporej mierze dzięki Twoim postom.Wydały mi się racjonalne i rzeczowe. Wielu użytkowników tego (i innych - zaglądałem "wszędzie") forum jak dokona zakupu danego modelu tv popada w dziwną manię utwierdzenia się w przekonaniu że wybrali najlepszą opcję. Wiadomo - każdy chce kupić dobrze, ale czasem ich wypowiedzi przypominają zachowanie islamskich ekstremistów, co sprawiało, że przestawałem brać ich opinie "na poważnie" ;)
Wracając do tematu:
1) Przetestuję - zobaczę czy są duże rożnice między trybami hollywood i gra, Active Vision - tego właśnie szukałem - jest to układ odpowiadający za 200 Hz ??

2)Tak używałem "szerokiego kąta" ale na natywnym też była obcinka -trafnie wywnioskowałeś radeon tyle że leciwy 4850 (w PC) a w laptopie mobilny radek bodajże 6630 - walczę z ustawieniami tego ustrojstwa tak aby po podłączeniu przez HDMI nie rozwalało mi ikon na 2 pulpity tylko aby na laptopie został pulpit, a tv jego dubel bez ikon (tam wrzucę otwarte okno playera) no i żeby dźwięk szedł na głośniki TV. Za każdym razem rozpiernicza mi ikony a dźwięk zasuwa przez głośniki kompa :(

3) Racja - na pierwszej stronie instrukcji papierowej dają link ;)

4) Stestuję wieczorem - dzięki
 

Wrockowiacze

New member
Ja wieczorami uzywam hollywood 1 ,w dzień używam standard lekko zmieniony i jest dobrze :D Stwierdziłem ,że nie ma co aż tak bardzo babrać sie z utawieniami skoro ludzkie oko nie jest też takie super precyzyjne.
 

jaruone

New member
Nie wiem czy to przewrażliwione oko ale na C+ online (nie mam jeszcze anteny) oraz na meczu LM ściągniętym w HD (4 Gb plik) widzę w drugim tle lekko szarawe pasy.
Podejrzewam że jest to tzw. banding - liczyłem że uda się go uniknąć ale chyba niestety technologia LED ma swoje ograniczenia. Na szczęście problem nie jest jakoś bardzo zauważalny i da się z tym wytrzymać.Zakładam że gdyby nie było to 46 a np. 40 cali byłby w 99% nie do wychwycenia - wydaje mi się że rozmiar matrycy ma tu spore znaczenie.
Niemniej telewizora nie oddaję - skoro sprzęt mający sobie dobrze radzić z tego typu błędami nie daje rady w 100% , to nie chcę myśleć co bym mógł trafić w innych.
Źle mieć wyczulony wzrok - w większości przypadków (już od czasów CRT i Amigi ;) ) wyłapywałem jakieś "uchybienia" których reszta kumpli/rodziny nie widziała lub widziała dopiero po nakierowaniu ;)

BTW - w tej Toshibie jakie matryce można trafić -Samsunga,LG ??
 
Do góry