Toshiba 40RL939 godny nastepca RL933 a może jednak Philips?

kamien85

New member
Witam serdecznie,
przymierzam się do zakupu mojego pierwszego w życiu TV LCD.
Po wielu godzinach spędzonych w internecie i sklepach wytypowałem dwa modele
nowy model Toshiby 40RL939 i znany już na rynku Philips 40PFL5007k
Który z tych dwóch TV bedzie lepszy? W sklepach polecają Toshibe i ja też jestem bardziej przekonany do Toshiby, ale może nie słusznie?
Poniżej moje wymagania:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? słońce świeci z lewej strony TV
7.Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś tam CRT Sony 20cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Wifi, USB, Hdmi, DVB-C itp
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka cyfrowa
10.Jakie urządzenia? laptop, komórka
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4h w tygodniu ok 5-6h w weekend
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, naukowe, motoryzacyjne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? głównie youtube, filmy i muzyka z laptopa
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? rzadko
16.Preferencje co do marki? bez znaczenia
17.Preferencje co do wielkości? 40 cali max 42
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? póki co to nic
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w tygodniu wieczorami, w weekend roznie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max. 2200
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie zależy mi na 3D

Z góry dziękuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Tośka jak najbardziej się sprawdzi przy tych wymaganiach, na philipsie będziesz mieć trochę lepsza płynność obrazu, ale tylko przy zwykłej telewizji.
 

kamien85

New member
Wrażenia bardzo pozytywne.
Obraz bardzo ładny, menu bardzo przejrzyste i intuicyjne, bardzo prosta konfiguracja Wifi i programowanie kanałów (po wyszukaniu same mi się poukladały), pelna przegladarka, dzwięk jak na TV ok (warto włączyć podbicie niskich tonów), USB bez problemu wykrył pendrive i odtworzył zdjecia i film.
To tyle po kilku godiznach uzywania.
Jak ktoś ma jakieś pytania to smiało pisać :)
 

mz1976

New member
Też kilka dni temu zakupiłem dla teściowej ten telewizor za 2020 zł w RTV EURO AGD. Generalnie uważam go za udany produkt, ładny design, cienka ramka, ładny obraz chociaż pod dużym kątem jest już gorzej, dużo funkcji, podłączenia do internetu nie sprawdzałem.

Mam tylko jeden problem: nie potrafię ustawić aktualnej godziny i daty :) Czy ktoś wie jak to zrobić? Niby banalne, a jednak...
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Wrażenia bardzo pozytywne.
Obraz bardzo ładny, menu bardzo przejrzyste i intuicyjne, bardzo prosta konfiguracja Wifi i programowanie kanałów (po wyszukaniu same mi się poukladały), pelna przegladarka, dzwięk jak na TV ok (warto włączyć podbicie niskich tonów), USB bez problemu wykrył pendrive i odtworzył zdjecia i film.
To tyle po kilku godiznach uzywania.
Jak ktoś ma jakieś pytania to smiało pisać :)
Jak Ci się chce, to jakbyś mógł potestować klawiatury i myszki, to był bym wdzięczny, bo ja nie mam takiej możliwości :/
Podobno logitechy działają wszystkie, a MediaTech żadna :p
 

pryczu

New member
Kamień85 - czy ta tośka 40RL939 odtwarza polskie napisy z pendrive'a?

I sorry, że się wtrącę z jednym pytaniem, ale czy powyższa tośka jest dużo lepsza od 40HL933?
 

kamien85

New member
Kamień85 - czy ta tośka 40RL939 odtwarza polskie napisy z pendrive'a?

I sorry, że się wtrącę z jednym pytaniem, ale czy powyższa tośka jest dużo lepsza od 40HL933?

Odtwarza polskie napisy z pendrive ale muszą byc w formacie srt
Wczoraj zarzuciłem film w formacie mkv o rozmiarze 5gb, bez problemu odtworzył.

Co do drugiego pytania to nie pomogę bo nie orientuje się.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Kamień85 - czy ta tośka 40RL939 odtwarza polskie napisy z pendrive'a?

I sorry, że się wtrącę z jednym pytaniem, ale czy powyższa tośka jest dużo lepsza od 40HL933?

HL to niższa seria, bez smarta, nagrywania na usb, z jednym hdmi i jednym usb mniej. Według mnie lepiej wziąć RL938/939. Jesli chodzi o sam obraz - raczej dość porównywalne, może z lekką korzyścią dla RL, ze względu na lepsze głośniki i równiejsze podświetlenie.

@kamien - testowałeś może te klawiatury? :p
 

chrzesny

New member
40 rl939 a może coś innego

Witam,
potrzebuję małej pomocy. szukam tv dla mojej mamy, do chwli obecnej ogląda na zwykłym kineskopowym tv. Ale założyła cyfre i chce zmienic jej telewizor. ważny jest budżet - bo to max 2300 zł. Poczytałem trochę i waham sie między Toshiba 40 RL939 (trochę o niej jeszcze mało w sieci) a Panasonicem TX-L42E5E. Dla mamy takie cuda jak wifi, skype, czy nawet 3d nie są istotne. Ogląda dużo sportu (piłka nożna) :) i filmów.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? słońce świeci z lewej strony TV i czasami bezpośrednio z przeciwka
7.Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś tam CRT GOLDSTARR 20cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? USB, Hdmi, DVB-C itp
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? CYFRA+ (pakiet HD)
10.Jakie urządzenia? czasami laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4h dziennie, ok 8 h soboty i niedziel
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? raczej matowa (jestem laikiem w tym temacie ale wydaje mi się że w błyszczącej się będzie odbijać wnętrze pokoju)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, piłka nożna i reszta sportów
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
16.Preferencje co do marki? samsung i lg odpada (ja osobiście od kilku lat mam sharpa LC-37X20E i jestem bardzo zadowolony)
17.Preferencje co do wielkości? 37 cali max 42
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? wolno przełączające się kanały
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w tygodniu wieczorami, w weekend roznie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max. 2300
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? nie zależy mi na 3D
 

Mixmich

New member
40rl939 jest bardzo fajnym telewizorem, ale skoro nie potrzebny aż tak multimedialny sprzęt, to polecałbym 40tl933 (test na forum) - model bez przeglądarki i wifi, ale ma lepszą matrycę 100Hz (200Hz AMR) także smużenie będzie mniejsze.
 

chrzesny

New member
dzięki za radę. oba są dostepne w euro agd. Różnica jest taka że ten ...939 ma rady 30x0 a ten ... 933 tylko raty 10x0. Jeżeli nie będą one za wysokie to wezmę 933, jeżeli natomiast okażą się za duże to pozostanę przy 939. Wg ciebie te smużenie przy sygnale z C+ jest wogóle dostrzegalne dla zwykłego użytkownika ? Bo jeżeli tak to faktycznie zdecydujemy się może na ten z lepszą matrycą tj. ...933
pozdro
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy c+ masz dość dobry bitrate, więc nawet na 50hz matrycy jest w sporej mierze wyeliminowane już dzięki dobremu sygnałowi.
 

Tola Luka

New member
Mam tą Toshibę i jestem bardzo zadowolony z zakupu.
Telewizor stoi w pokoju 5m x 5m i został zakupiony aby pobudzić jakikolwiek ruch w tym pokoju, którego powodem jest wcześniej tam przebywający LG 22cale.Wiem, że u mnie w domu nikt nie oglada telewizji, ale ortodoksja jest napiętnowana i ja będę z nią walczył.Wracając to telewizora.
Toshiba RL40-939 to dobry wybór a cena 2000 nie jest wygurowania a nawet można by powiedzieć mała. Obraz jest b. dobry i szczerze widziałem wiele gorsze u znajomych w wiele droższym sprzęcie.
Dzwięk z głośników 2x 10W nie jest zły, jednak czapki z głowy nie zdmuchnie,ale gdy podłaczy sie pod kino domowe bedzie przepysznie.
Konfiguracja wi-fi bez prolemów transfery na teście łącza kilka lub kilkunastokrotnie przewyższaja wygórowane potrzeby.
Wi-Di nie próbowałem bo nie mam sprzetu na intelu ale za to DLNA działa wyśmienicie a postawiłem 5 róznych serwerów na kompie w 5 różnych programach. Wszystko działa jak należy streaming bez problemów.
Pytacie o klawiatury.
Podłaczyłem dwie.
Pierwsza poszła klawiatura + mysz z Lidla (mogłoby się wydawać bubel z lidla ale jest wręcz przeciwnie) i działa bez problemów.
Druga to Logitech K-400. Podłaczenie bez najmniejszego problemu tzn. automatycznie.K-400 jest przyjemny w pisaniu i przyjemnie obsługuje kursor myszy za pomocą pada w klawiaturze.Jest mała w sam raz na pisanie w powyginanej pozycji na kanapie. W obu przypadkach podczas pisanie w przeglądarce wyskakuje klawiatura ekranowa.Nie próbowałem jej wyłaczyć i mam nadzieje, że się da.
Chodź mam telewizor kilka dni to zauwarzyłem, że pilota obsługiwałem po wyjęciu z foli jak bym miał go 2 lata. Drugą rzeczą jest to, że ani razu nie było problemu przy podłaczeniu, konfiguracji, i parowaniu przez sieć czy DLNA, USB.Żadnych głupich okienek z jeszcze głupszymi komunikatami.
...ufff pierszy post.
 
Ostatnia edycja:

pryczu

New member
A jak jest ze smużeniem w RL939? Kiedy w praktyce można je zaobserwować? Także podczas normalnego oglądania tv czy głównie podczas grania?
 

TomekVromek

New member
Potwierdzam wszystko co wcześniej napisałeś na temat obrazu. Jak dla mnie jest świetny. Telewizor też bardzo dobrze radzi sobie ze skalowaniem obrazu SD, w każdym razie o wiele lepiej od Samsunga mojego brata. Byłem aż zdziwiony jakością niektórych kanałów i postanowiłem się chwilowo wstrzymać z wymianą dekodera na HD(do nowej promocji).
Co do wad to u mnie występuje delikatny clouding, zauważyłem go w sumie przypadkiem przy ładowaniu filmów przez DLNA, bo jest widoczny tylko z góry, w związku z czym raczej mi nie przeszkadza, bo widzę go tylko na idealnie czarnym tle stojąc przed telewizorem. Patrząc na wprost obraz jest czarny.

Konfiguracja wi-fi bez prolemów transfery na teście łącza kilka lub kilkunastokrotnie przewyższaja wygórowane potrzeby.
Wi-Di nie próbowałem bo nie mam sprzetu na intelu ale za to DLNA działa wyśmienicie a postawiłem 5 róznych serwerów na kompie w 5 różnych programach. Wszystko działa jak należy streaming bez problemów.
Mój telewizor dosyć słabo łapał sygnał przy konfiguracji i zdarza mu się go czasem stracić, ale odległość od routera i jego jakość nie jest zbyt wysoka, a do tego jest sporo sieci w okolicy, które wykrywał bez problemu, więc raczej to nie wina telewizora. W każdym razie jak już złapie, to mimo tego, że w informacjach pokazuje, że połączenie ma prędkość zaledwie 1 lub 2 Mbps, bez problemów odtwarza filmy full hd z youtube, więc nie mogę narzekać, bo tylko z tego tak naprawdę korzystam. Zresztą oferta Smart jest na razie dosyć skromna. Szkoda, że w polskim places nie udostępnią chociaż niektórych aplikacji, które są dostępne w ramach places w innych krajach, a które przez błąd miałem okazję zobaczyć na swoim ekranie. Nie obraziłbym się, gdybym mógł korzystać chociażby z TuneIn radio zamiast bezsensownych newsów po francusku.

Co do DLNA. Mógłbyś napisać jakich serwerów używałeś?
Ja na razie dałem radę skonfigurować tylko Wild media serwer. Za to tak, że radzi sobie nawet z filmami w hd.
Próbowałem PS3 Media serwer i Servioo - tych nie potrafiłem w ogóle skonfigurować, aby widział je telewizor, chociaż bawiłem się trochę czasu
A Mezzimo i AllMediaServer mimo, że był widoczny nie chciał odtwarzać żadnych filmów, tylko muzykę i zdjęcia.
Wiem, że problem wynika raczej z mojej indolencji niż z możliwości telewizora, więc z chęcią posłucham kogoś kto się zna na tym lepiej, bo niekoniecznie chciałbym kupować pełną wersję WMS.

Tak BTW ma ktoś może pojęcie, czy w tym telewizorze da się ustawić dźwięk w ten sposób, aby po podłączeniu słuchawek nie wyłączał głośników?
 
Ostatnia edycja:

Zymcio

New member
mala pomoc

Witam tez jestem wlascicielem tego Telewizora i mam pewien problem. Posiadam windows 7 i jak wchodzi sie w network gdzie pokazuje mi otoczenie siecowe to pokazuje mi moj telewizor pod tam moja nazwa i jest ustawione zeby streamowanie bylo allow. I kiedy chce z WMP streamowac na TV nie udaje sie.
Zastanawiam czy cos zle moze byc ustawione czy moze tak sie nie da.
 
Do góry