Toshiba 40RL939 godny nastepca RL933 a może jednak Philips?

artdre

New member
Witam. Mam pytanie... Ostatnio włączyłem film poprzez usb w formacie MKV z lektorem. Kłopot w tym że dźwięk jest bardzo mało słyszalny a lektor praktycznie wcale. Na kompie wszystko jest ok. Z tego wyczytałem to dźwięk w pliku jest w formacie 5.1. Telewizor odtwarza tak jakby tylko wybrany kanał. Czy jest jakiś sposób żeby zmienić dźwięk na stereo w telewizorze czy może jest to wina filmu. Dodam że mam ten telewizor od niedawna, ale jak do tej pory wszystko śmiga elegancko. Na pewno jest warty tej ceny.
 

palito

New member
Czy to że telewizor ma pełną przeglądarkę, wg wcześniejszego postu, oznacza, że będę sobię latać po necie, np. onet.pl, czy na przykład filmy na ekino?
 

Yossarian123

New member
Do woli?
Tak, dzięki przeglądarce Safari, jednak ze znaczącym ograniczeniem.
Mianowicie otwarty serwis YouTube nie jest dostępny, ponieważ nie ma możliwości zainstalowania w TV najnowszej wtyczki Adobe Flash Player i nie obejrzymy tam oraz gdzie indziej żadnych materiałów video.
Ostatnia wersja wspierająca Toshibowskiego Linux'a to 11.2.202.235 - trochę kiszka...
 

pleskiew

New member
Bardzo poważnie rozważam zakup TV 40RL939. Poprzedni post jednak mnie zastanawia. Czy dobrze rozumiem, że z tytułu braku zainstalowanej najnowszej wtyczki Adobe Flash Playera mogę mieć problemy z oglądaniem YouTube lub kinomanika.tv czy innych stron?
Pozdrawiam
 

mariogsxf

New member
Witam. Mam pytanie... Ostatnio włączyłem film poprzez usb w formacie MKV z lektorem. Kłopot w tym że dźwięk jest bardzo mało słyszalny a lektor praktycznie wcale. Na kompie wszystko jest ok. Z tego wyczytałem to dźwięk w pliku jest w formacie 5.1. Telewizor odtwarza tak jakby tylko wybrany kanał. Czy jest jakiś sposób żeby zmienić dźwięk na stereo w telewizorze czy może jest to wina filmu. Dodam że mam ten telewizor od niedawna, ale jak do tej pory wszystko śmiga elegancko. Na pewno jest warty tej ceny.

sprawdz czy film ma dzwiek DTS. Toshiba nie odtwarza dzwieku DTS. Ja do przekonwertowaia z DTS na AC3 uzywam prostego programu MKV2AC3
 

pleskiew

New member
Jeszcze dwa pytania. Czy przegladarka internetowa odtwarza materiał YouTube w HD oraz czy po podłączeniu komputera (VGA lub HDMI) uzyskam na tv rozdzielczość 1920x1080 zakładając oczywiście, że sygnał takiej rozdzielczości jest podawany przez komputer.
Pozdrawiam.
 

Yossarian123

New member
Bardzo poważnie rozważam zakup TV 40RL939. Poprzedni post jednak mnie zastanawia. Czy dobrze rozumiem, że z tytułu braku zainstalowanej najnowszej wtyczki Adobe Flash Playera mogę mieć problemy z oglądaniem YouTube lub kinomanika.tv czy innych stron?
Pozdrawiam
Powiem inaczej szanowny kolego: nie tylko brak wtyczki, ale permanentne zwiechy przeglądarki (pierwszego dnia wyciągałem kabel zasilania kilkanaście razy, jedyny sposób aby zresetować ustrojstwo) nie zrobią z tego TV komputera.
Z tym "smart tv" to zwykła marketingowa ściema - przynajmniej jeśli chodzi o ten model Toschiby - innych nie używałem i nie używam.
Po 2 dniach ciężkiej walki popartej weryfikacją wszystkich możliwych for, odpuściłem sobie przerabianie telewizora na PC'ta i mam spokój ;) Jak ktoś pisze, że w tym modelu internet śmiga miodzio, to znaczy, że bierze kasę za pochlebne opinie i zapewne w życiu nie widział tego TV na oczy... takie teraz zakłamane czasy mamy...
Jeszcze jedna ciekawostka: podłączyłem do TV zewn. HDD Samsunga 3,5 '' (1,5 TB filmów).
Niestety TV nie odczytał zawartości dysku i zrobił kolejny zwis czekając aż wyrwę kabel zasilający.
Przyczyną zapewne jest system plików NTSF, ale jaki mam mieć system plików mając 5-cio i więcej GB pliki???
Żeby było śmieszniej, banalny niemarkowy tuner DVBT za niecałą stówkę brutto, rozumie system NTSF i "widzi" dysk wraz z jego zawartością:) Ciekawe, co?
Pozdrawiam!
 
H

Hanshiro

Guest
Ten model wygrał mój ranking, jednak po za kupie wrażenia są różne...

Marketing muszą mieć naprawdę***dobry, odkąd kupiłem ten telewizor - widziałem już 2 inne pudełka pod śmietnikiem naszego bloku - czyli ludzie kupują masowo :)

Jeśli chodzi o filmy z YouTube, to naprawdę nie potrzeba żadnej wtyczki - telewizor ma aplikację, która obsługuje YT i inne VOD-y... poza tym, jak przystało na sprzęt XXI wieku - w ustawieniach jest zakładka do uaktualnienia softu, który się na nim znajduje. Ostatnio sprawdzałem i nie było jeszcze żadnego uaktualnienia na serwerach Toshiby... więc tyle w temacie.

Przeglądarka internetowa faktycznie działa dość wolno - nie wiedzieć***czemu (ktoś wie jaki ta maszyna ma w środku procesor?)

Zastanawiam się właśnie nad zakupem tej klawiatury LOGITECH Wireless Touch K400 z Touch Padem. I pytanie do kogoś, kto tutaj o niej pisał - czy ona obsługuje tylko przeglądarkę internetową - czy można z niej wpisywać także znaki do wyszukiwarek w innych aplikacjach np. w aplikacji do obsługi filmów z YouTube???

Obraz i dźwięk okay. Poziom zadowalający + wystarczający.
Mam jeszcze tylko pytanie w sprawie odświeżania? Dane techniczne podają, że ten telewizor odświeża obraz z częstotliwościa 100Hz... natomiast po wyświetleniu info o właściwościach ekranu - w polu ODŚWIEŻANIE cały czas widzę opis: 50Hz??? Sprawdzałem to i na analogu i na HDMI i na podłączonym PC - cały czas podaje 50Hz... Nie znalazłem miejsca w menu, które pozwalało by zmienić tę wartość...

No i faktycznie - łapie zwiechy na przeglądarce YouTube. Różowy ekran i tylko audio leci.
Wyłączenie z pilota często niemożliwe - do pionu stawia go wyłącznie odcięcie zasilania...
Nie wiem jak jest z innymi producentami w tym przedziale cenowym - więc nie wiem czy jest na co narzekać :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Paliodor

New member
Witam,
czy Toshiba RL939 to jest to samo co TL939? Widziałem tą drugą w Euro RTV i zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Mógłby się ktoś wypowiedzieć posiadający ten telewizor w sprawie jakości obrazu jaki oferuje ten telewizor i ewentualnie współpracy z konsolami i pecetami jeśli chodzi o kwestię grania? Czy input lag w tej Toshibie jest w miarę niski?
Bo jest aktualnie w Euro za 3100zł do kupienia i nawet go rozważam. Głównie zależy mi na cechach wymienionych powyżej.
 

martinus123

New member
@ Paliodor

To nie jest ten sam telewizor.
TL ma 3D a RL nie.
Poza tym TL939 ma prawdziwe 100 Hz a RL939 tylko 50 Hz (producent podaje odpowiednio 200 Hz i 100Hz ale to z jakimś cyfrowym polepszaczem).

Co do imput lag to był już temat poruszany na forum i pod względem tego parametru w tej klasie cenowej lepszy jest Philips 40PFL5007K.
 

korroot

New member
Witam,
zastanawiam się nad kupnem Toshiby RL939, telewizor głównie będę używał do podłączenia do komputera- HDMI, DLNA i przez pendrive. Oraz ważny dla mnie jest SMART TV, telewizji raczej nie będę na nim oglądał, ale skoro teraz na naziemnej cyfrowej są 21 kanałów to kto wie, może się zdarzy :p

Moje pytanie- czy RL939 jest dobry do mojego zastosowania?
Czy filmy avi i mkv chodzą bez problemu, głównie chodzi mi o 1080p, napisy PL, dźwięk DTS?
Czy PS3 Media server działa bez problemu z tym TV?

Mam zamiar na dniach udać się do sklepu z pendrive i sprawdzić czy przykładowe materiały chodzą, gorzej wygląda sprawa z PS3 media server- ktoś używa i mógłby napisać czy działa bez problemu?

A może zamiast rl939 samsung ue40es5500???
 

korroot

New member
Ok, sprawdzałem tą Toshibe i tak:
czyta polskie napisy z plików SRT, avi mkv bez problemu chodzą nawet w 1080p, niestety nie działa dźwięk DTS, co jest minusem przy plikach 1080p...

Cały czas po głowie chodzą mi rl939 i samsung 40es5500:
toshiba ma zbudowane wifi i port d-sub
samsung obsługuje DTS i ma bogatsze smart TV
obraz porównywalny z nieco na plus dla Toshiby,
samsung droższy o 200 (koszt adaptera WIFI)
W weekend pobawie się smart TV w samsungu i zobaczymy na ile jest tego wart ;)

Myślicie że warto dopłacać do samsunga 200 zł i mieć tylko 1 usb i brak portu d-sub?
 

piotrekbb

New member
Panowie ,na pewno działa Logitech K400 ?
Chciałbym kupić a nie chciałbym wtopić , bo klawiaturę potrzebuje tylko do tego TV

Druga sprawa jak pozbyć się tych cukierkowych nienaturalnych kolorów ? Owszem na gościach robią wrażenie , super jakość itp , jednak ja wolę bardziej naturalne stonowane.nie potrafię tego dobrze ustawić.

Trzecia sprawa , czy dział jakaś inna kamera lub mikrofon do Skype , głupio zapłacić za kamerę prawie 500zł :|
 
H

Hanshiro

Guest
Dziś nagle, po wielu modyfikacjach na lepsze z mojej Toshiby 40RL939, zniknął widget YOUTUBE!!!
Pojawiły się szity w rodzaju iPlex, TVN Player... a YT wsiąkł...

Ktoś***wie, o co chodzi???
 

ryuk

New member
witam czy ktoś próbował albo kalibował ten telewizor :)? jakie ustawienia najlepsze?

aha i mam jeszcze pytanie bo jak oglądam bilard i jest pokazana kamera blisko kieszeni jak wbija bile to widać taką łunę za bilą np czerwona bila to czerwona łuna.. czy to jest związane właśnie z tymi 50hz? czy czymś innym? dodam tylko, że jakość telewizji nie jest najlepsza bo mam na "lewo" 10 metrów kabla ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry