SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

MaCher

New member
cześć
czy ktoś z szanownych bywalców tego forum wie jaka jest zasadnicza róznica między tytułowym modelem a liniami XD/XL?
patrząc na cenę - czegoś mu brakuje, ale czego?

z góry dzięki!

M
 

mrdread

New member
Z tego co udało mi sie wyszukac na stronach sharpa - to model x20 jest bardzo żblizony parametrami do XD1. X20 ma zwiększony kontrast do 2000:1 (dynamiczny 10000:1) - dodatkowe zlącze hdmi.


A w porówaniu z serią XL - to jest zasadnicza róznica brakuje mu 100Hz.
 
Ostatnia edycja:

brystol

New member
W niektórych sklepach internetowych pojawiły się w sprzedazy telewizory z serii X20E i XL2E, natomiast oficjalna strona Sharp Polska "milczy" w tym temacie.
Czy oznacza to, że telewizory pochodzą np. z Niemiec czy klasycznie zlewa się Polski rynek nie informując o nowościach zakładając, że "ciemny lud i tak to kupi" ;) ?
 

krexon

Member
Z tego co widzę porównując instrukcje obsługi modeli XD1 i X20 to w serii X20 nie ma technologii truD. Ciekawe jak z jakością obrazu - zrezygnowali z truD bo uważają, że obraz jest lepszy niżw XD1 i nie potrzebna jest ta technologia, czy wyrzucili truD z powodu obniżenia kosztów :)

Na stronie Sharpa jest przy tym modelu (46x20e) logo truD, ale w specyfikacji już nic na ten temat nie piszą:
http://www.sharp.co.uk/invt/lc46x20e
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
krexon napisał:
Z tego co widzę porównując instrukcje obsługi modeli XD1 i X20 to w serii X20 nie ma technologii truD. Ciekawe jak z jakością obrazu - zrezygnowali z truD bo uważają, że obraz jest lepszy niżw XD1 i nie potrzebna jest ta technologia, czy wyrzucili truD z powodu obniżenia kosztów :)

Na stronie Sharpa jest przy tym modelu (46x20e) logo truD, ale w specyfikacji już nic na ten temat nie piszą:
http://www.sharp.co.uk/invt/lc46x20e
Witam
Na stronie www.sharp.pl w opiśie 46X20 jest napisane
- usówanie drżeń obrazu SD/HD , choc nie pisze tak jak w przypadku innych Sharpów że posiada truD.
 

maciek_w

New member
widziałem ten model w MM i zdaje się że posiada znaczek truD, odświeżanie 4ms a XD 6ms (jeśli ma to znaczenie) no i nie jest taki gruby jak XD.
 

mrdread

New member
Co do truD to na jakiejs stronie widziałem ze x20 posiada truD natomiast modele xl posiadaja nowszą odmiane czyli tru HD (o ile czegos nie pomyliłem :eek:k: )
 

krexon

Member
brystol napisał:
skąd zassałeś instrukcję do X20 ?
Strona www.sharp.pl --> potem "Download center" --> "Instrukcje obsługi" --> "Telewizory LCD" --> w polu szukaj wpisz X20E i potem poszukaj wśród wyników instrukcji PL i już :)

diana napisał:
Witam
Na stronie www.sharp.pl w opiśie 46X20 jest napisane
- usówanie drżeń obrazu SD/HD , choc nie pisze tak jak w przypadku innych Sharpów że posiada truD.
Pewnie chodzi o de-juddering


Zastanawiam się, czy brać kończącego się XD1E, czy kupić już X20E :)
 
Ostatnia edycja:

PLaYA

New member
Właśnie też się zastanawiam miał już ktoś styczność z tym telewizorem. Interesuje mnie model 46'. W zasadzie chyba różnice na plus (hdmi1.3, 24p,chudszy i wreszcie komponent normalny, przyciski sterujące są z boku) nie wiem jak z tą funkcja trudD w końcu jest jest ktos w stanie na 100% potwierdzic czy nie zrezygnowali z tego(w instrukcji nic nie wspominają o tej funkcji)?. Czy telewizor dużo strci na jej braku i jeszcze jednoo czy pierwotnie funkcja trudD działa po euro podłączonym np. do dokodera cyfrowego telewizji kablowej
Ceny w zasadzie w jedym ze sklepów XD1 kosztował 6799 a X02E 6699zł nawet cena na plus hehe.:D
 
Ostatnia edycja:

kalafior

New member
PLaYA napisał:
Właśnie też się zastanawiam miał już ktoś styczność z tym telewizorem. Interesuje mnie model 46'. W zasadzie chyba różnice na plus (hdmi1.3, 24p,chudszy i wreszcie komponent normalny, przyciski sterujące są z boku) nie wiem jak z tą funkcja trudD w końcu jest jest ktos w stanie na 100% potwierdzic czy nie zrezygnowali z tego(w instrukcji nic nie wspominają o tej funkcji)?. Czy telewizor dużo strci na jej braku i jeszcze jednoo czy pierwotnie funkcja trudD działa po euro podłączonym np. do dokodera cyfrowego telewizji kablowej
Ceny w zasadzie w jedym ze sklepów XD1 kosztował 6799 a X02E 6699zł nawet cena na plus hehe.:D

Nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia że x20e ma hdmi1.3 i 24p... to pewne info, bo w instrukcji ani słowa o wersji HDMI.
Też się zastanawiam nad wyborem XD a x20...
Ciekawi mnie też czy sygnał z PC (np. po DVI-HDMI) wyświetliw pełnej 1920 x 1080 wpasowane pixel w pixel.
 

PLaYA

New member
Z wczorajszego przekopania neta udało mi się niewiele ustalić. Na pewno ci moge potwierdzić że seria X02E ma HDMI1.3,24P, (potwierdza sie to na stronie sharp.de +info jakie znalazłem z zapowiedzi na różnych stronach,digitalo) http://sharp.de/php/p.php?par=18_540_no_1434 co do sygnału z peceta to po hdmi wyjściu z grafiki pewnie tak na przejściówce z dvi-hdmi to trzeba sie bedzie przekonac :). Co do tego truD to cos mi się wydaje że sytuacja podobna jak z serią GA8E/WD1E czyli zastąpiono tą funkcję "De-judderingiem" ;) tu link http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13435&page=2
jak cos ustale jeszcze dam znać. :) ps. w stosunku do XD1 jest ciensza ramka wokół ekranu i jest o 4 cm chudszy (9,4cm w stosunku do 13,8cm w Xd1)
 
Ostatnia edycja:

Gozel

New member
PLaYA napisał:
Z wczorajszego przekopania neta udało mi się niewiele ustalić. Na pewno ci moge potwierdzić że seria X02E ma HDMI1.3,24P, (potwierdza sie to na stronie sharp.de +info jakie znalazłem z zapowiedzi na różnych stronach,digitalo) http://sharp.de/php/p.php?par=18_540_no_1434 co do sygnału z peceta to po hdmi wyjściu z grafiki pewnie tak na przejściówce z dvi-hdmi to trzeba sie bedzie przekonac :). Co do tego truD to cos mi się wydaje że sytuacja podobna jak z serią GA8E/WD1E czyli zastąpiono tą funkcję "De-judderingiem" ;) tu link http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13435&page=2
jak cos ustale jeszcze dam znać. :) ps. w stosunku do XD1 jest ciensza ramka wokół ekranu i jest o 4 cm chudszy (9,4cm w stosunku do 13,8cm w Xd1)

Jak dla mnie to wygląda na poprawioną wersje świetnego XD1. Ciekaw jestem tylko co z tym TruD, ale zapewne jest:D Ciekawe jest jednak to że cena między modelem 42 a 46 cali różni się o około 400-500 zł. Czekam na pierwsze opinnie:grin:
 

krexon

Member
46X20E można już kupić poniżej 6500 zł, a średnio za 6700-6800 z gwarancją Sharp Polska. W Saturnie widziałem ten model za ok. 8500 zł :)
 
Do góry