Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową

Rogal

New member
Witam,

Panowie jak ten tv wypada w porównaniu do 40TL838, który model jest wyższy tak naprawdę ? Z tego co widzę seria VL ma chociażby wyższą jasność i GTG 6ms a TL838 8ms. Seria TL ma realne 100HZ a VL 50Hz, dobrze myślę ? I TL jest chyba tez pozbawiona Resolution+, czyli tak sumarycznie który tv będzie lepszy jakościowo ?
 

omz

New member
witam! Panowie czy ma ktoś może jeszcze migotanie podczas meczów na murawie gdy kamera jest z góry ?? czy tylko to u mnie występuje, serwis ?? Możecie coś doradzić ?
 

omz

New member
jeszcze jedno pytanie, ostatnio zauważyłem że telewizor zaczął bzyczeć z tyłu na środku, czy u was coś takiego występuje ?? może moje miganie ma związek z tym że coś się zaczyna "sypać" ?
z góry dzięki za odpowiedz
 

usr

New member
Panowie wiecie czemu nie chce mi odtwarzać plików wideo przez dlna?
ani AVI ani mkv tylko odtwarza mp4.. Chyba powinien odtwarzacz podstawowe formaty. Są jakieś ograniczenia w kodowaniu pliku?

postawiony mam serwer na linuchu minidlna, na yamaha działa bez zarzutów
 

latonio

Member
Panowie wiecie czemu nie chce mi odtwarzać plików wideo przez dlna?
ani AVI ani mkv tylko odtwarza mp4.. Chyba powinien odtwarzacz podstawowe formaty. Są jakieś ograniczenia w kodowaniu pliku?

postawiony mam serwer na linuchu minidlna, na yamaha działa bez zarzutów

Bo dupki z Toshiby olały ten model:x. Mimo, że to fajny tv, z uwagi na brak wsparcia technicznego, jest to moja ostatnia Tośka.
 

biedrek

New member
Witam serdecznie.
Czy ma ktoś do tego telewizora podpięta antene satelitarną w celu oglądania kanałów FTA ? ja mam podpiętą, sygnał jest dobry ale wyszukuje mi tylko 245 kanałów, żadnych polskich fta prócz polo tv. Po dodaniu ręcznym eski, 4fun, vivy to te kanały nie działają. Działa tylko polo tv i reszta zagranicznych :/
Wie ktoś dlaczego ?

Czy pomoże dodanie modułu ci TNK HD? zadziałają polskie FTA ?

Dziwne jest to, że aby mieć hotbirda nie musiałem go wgrywać z pendrive'a. Po zresetowaniu tv w dalszych opcjach mogłem go sam wybrać gdzie zwał się eutelsat 7.

Ktoś pomoże ?

edit:

Problem rozwiązany. / Wszystkie FTA i nie tylko w vl748 bez wgrywania satelity z pendrive'a.

Kilka osób w tym temacie również borykało się z tym problemem (wcześniej tylko 245 kanałów załadowanych oraz brak sygnału) więc i Wam proponuję dodać transpondery na których znajdują się wyszukiwane przez nas kanały, których vl748 nie ściągał.

MENU/USTAWIENIA SATELITY/wybrać eutelsat 7 (nasz hotbird 13)/kliknać w niego/zielony guzik/dodajemy transpondery i zapisujemy.

Po ich dodaniu aktualizować programy na nowo.
Po tych czynnościach TV ściągnie kanały fta 4fun.tv itd oraz jak ktoś ma moduł to doda kanały operatora typu tvn itp.

Mam nadzieję, że komuś to pomoże.

Dodam jeszcze, że nie trzeba wgrywać z żadnego pendrive'a satelity hotbird. (mowa o postach na początku wątku).

na priv mogę podać www do częstotliwości wszystkich polskich kanałów - transpondery (pisze to, ponieważ nie wiem czy można linkować).

Pozdrawia.
 
Ostatnia edycja:

Artekch

New member
Witam
Właśnie nabyłem Toshiba 40VL748 i mam troche pytań.
Mianowicie podłaczyłem tv do PS3 i jestem troszeczkę rozczarowany. Myslałem że będzie wszystko idealnie wyglądało natomiast niestety tak nie jest.
1 Input LAG. - W trybie Gra jest gorszy od trybu standard. Wszystkie gry działają płynnie oprócz PES2012 w którym zaóważalny jest mały lag. Ta gra jest najbardziej wymagająca pod tym względem. O dziwo tryb gra ma większcze opóźnienie niż standard. ( Powinno być odwrotnie)
2 Grafika - Jest słaba we wszystkich grach.W grze widać piksele które nie są równomierne... Wszystko staje się delikatnie kwadratowe. Moze ktoś kto nigdy nie miał doczynienia z grami tego nie zaóważyć, niestety ja grając na Pc widzę mega różnice. Wygładzanie której jest w opcji ps3 nic nie pomaga.

Gry przewaznie są robione w rozdzielczości 720. Na PS3 mam ustawione automatycznie ... Czyli wybiera rozdzielczosc jak największa 1080P.
Jak mogę zmniejszyć rozdzielczość w TV na 720? Wtedy w PS3 też bym ją zmniejszyl i może bym w końcu mógł się cieszyć dobrą grafiką...
Zastanwiałem się jeszce czy zmiana kabla HDMI na markowy może coś zmienić w tej kwesti???

Mam też kilka pytań z innej beczki.

Czy kupując moduł do tv (pod Cyfra+ lub TNK) mogę kupić każdy który jest na allegro? Czy musi być specyficzny pod dany tv? Jesli tak to jaki ma być pod Cyfre+ lub TNK?


Dzięki za pomoc.

Pozdr
 

lucek18

New member
też gram w pes 2012 na ps3 i jest okej mam kabel oryginalny sony ja jedyne co zmieniłem to do pesa jasność w trybie gra na większą ale to tylko w pesie2012 god of war itp mam już standardowo tryb gra.a co do grafiki to nie ma co się oszukiwać na ps3 już nie ma rewelacji i tyle jakbyś chciał się zmierzyć mój psn id- lucek18
aha jedyne co czasem się dzieje to np koszulki Bayernu Monachium czerwone i inne tego typu czasem sie tak rozmazują ,ciągnie się za nimi taki duszek w kolorze tu np.czerwonym ale też nie zawsze nie wiem zbytnio od czego to zależy,swoją drogą fajnie ze na ps3 patche do pesa 2012 działają też online:)
 
Ostatnia edycja:

Artekch

New member
Lucek18 właśnie wysłałem ci zaproszenie do grona znajomych na PS3.

Wracając do tematu tv to moze faktycznie warto zainwestowac w oryginalny kabel hdmi od PS3. Mam nadzieje ze to w jakims stopniu pomoze.

Czy moze mi ktos odpowiedzieć w sprawie modułu... Czy każdy moduł dostępny na allegro bedzie pasował???

Dzieki
 

HERBIL

New member
Witam

Jest to mój pierwszy post na tym forum, ale przeczytałem juz tutaj mnóstwo wątków. Wchodzę dzisiaj na strone redcoon-u -nie jest to zadna reklama... i patrze a Toska 46 VL 748 w jak to oni piszą "pikantnej cenie" 3203 zł a jeszcze wczoraj patrzylem byla za prawie 4000 zł.

Bylem juz sklonny kupic 46VL733 bo te 500 taniej ale w tym momencie jest 300 zeta drozej.

Co polecacie kupic VL 733 z tylko szklana ramka czy vl748 z szybą, na które troche ludzi narzeka.

Z góry dzięki za odpowiedź
 

Psztymucel

New member
Witam.
Ja mam Tosię vl 748 i na temat szyby mam dobre zdanie tzn.żadnych paprochów.Zdziwiłeś mnie cenami,,pikantnymi,,.
Posyłam Ci cennik z RTV Euro AGD gdzie kupiłem swoją.
Zastanów się nad modelem TL 838,bo widziałem go w sklepie i sprzedawca zrobił,,moje,, ustawienia i zaskoczył mnie pozytywnie.
Wejdź na stronę Euro agd.

Pozdrawiam.
 

Goro99

New member
Biedrek Pisałem do Ciebie na PRIV ale niemasz miejsca juz na wiecej wiadomoście wiec wklejam wiadomośc do Ciebie.
Witam Cię serdecznie.
Mam do Ciebie prośbę podaj mi jak mozesz te czestotliwosci.
I jeszcze jedno pytanie czy posiadasz Polskie Czcionnki w kanałach FTA ?? np. 4 fun czy Polonia?? BO u mnie na wgranej staelicie z pendrive brak jest polskich czcionek wyskakuje jakies krzaki.
Za pomoc i odpowiedz z góry wielkie dzieki.
Pozdrawiam
Mirek
 

Jarek882

New member
Mam problem z odtwarzaniem filmu The.Hangover.Part.II.2011.1080p.BluRay-SECTOR7.AC3-5.1.x264-RmvBusterS ponieważ gdy go wlacze licznik pokazuje ze film sie odtwarza a na ekranie brak obrazu i dzwieku. Wie ktos moze czemu tak sie dzieje?;/ nie mam sil juz do tego TV na samsungu 40c5000 chodzi az milo...
 
Do góry