Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową

djbzyk24

New member
ok dzięki chłopaki za odpowiedz. ja niestety kupilem sobie ps2 i grafika z gier to tragedia wiec jestem zmuszony ją sprzedać a kupić Xboxa360
 

gwiezdny

New member
Ja również mam problem ze smużeniem ale tylko podczas grania na ps3, szczególnie w szybkie gry takie jak fifa czy przy szybkich zmianach kamery w praktycznie każdej grze. Widać to głownie na ciemnych obiektach jak koszulki o dziwo za piłką, która porusza się najszybciej żadnego smużenia nie widać. W filmach czy sporcie smużenia nie zauważyłem.U panów u których smużenie nie wystepuje, używają jakiejś konsoli?
 

lucek18

New member
mi sie to nie zdarza (xbox360 i ps3) jedynie w pes 2012 miałem parę razy tak ze za koszulkami ciągnęło mi się taki kolor takie rozmycie ale na innym telewizorze było podobnie wiec to pewnie pesy tak maja..choć nie zawsze to wystepowalo
 

HERBIL

New member
Witam wszystkich mam pewien problem przy modelu 46 vl 733 podłączyłem wieże pod TV przez chinche i nie mam dżwięku na wieży w momencie gdy podlącze prze słuchawki małym jackiem na chinch do wiezy to działa...mam pytanie czy wie ktos może gdzie leży problem?? czy musze cos w ustawieniach tv zmienic czy jak??
 

djbzyk24

New member
witam panowie mam pewien problem z obrazem mianowicie jest on za duży np jak oglądam polsat czy inny program to znaczek polsatu widzę w połowie jest ucięty, grzebałem w ustawieniach ale nic nie pomogło co zrobić by obraz byl poprawny??
 

HERBIL

New member
Witam wszystkich mam pewien problem przy modelu 46 vl 733 podłączyłem wieże pod TV przez chinche i nie mam dżwięku na wieży w momencie gdy podlącze prze słuchawki małym jackiem na chinch do wiezy to działa...mam pytanie czy wie ktos może gdzie leży problem?? czy musze cos w ustawieniach tv zmienic czy jak??


nie bylo mnie miesiac w domu..ale nadal nic nie wymyslilem...ma ktoś na to jakies rozwiazanie??
 

omz

New member
Panowie wiecie może jak wyłączyć napis przy słabym sygnale (niska siła sygnału) ?? Da się to wyłączyć na danym kanele funkcją na pilocie AD ale przy zmianie i powrocie na ten sam kanał ponownie trzeba naciskać klawisz AD. Używam DVB-T i zdarzają się dni, że mam niski sygnał, ale nic nie tnie i ta irytująca belka na dole się pojawia(z DVB-S jest to samo np na EskaTV. Może w menu serwisowym, jak tam się dostać ??
 

biedrek

New member
Panowie wiecie może jak wyłączyć napis przy słabym sygnale (niska siła sygnału) ?? Da się to wyłączyć na danym kanele funkcją na pilocie AD ale przy zmianie i powrocie na ten sam kanał ponownie trzeba naciskać klawisz AD. Używam DVB-T i zdarzają się dni, że mam niski sygnał, ale nic nie tnie i ta irytująca belka na dole się pojawia(z DVB-S jest to samo np na EskaTV. Może w menu serwisowym, jak tam się dostać ??

guzik ad od tego jest ? (nie mam instrukcji).
 

omz

New member
Tak AD ale trzeba go każdorazowo naciskać :/ ogólnie fajny tv ale już nigdy nie kupię toshiby za olewanie użytkowników, fatalny kontakt.
 

kartofel

New member
chłopaki macie może jakiś nowy namiar na kalibrację naszego TV??

Picture preset: Hollywood 2 Backlight 49 Contrast 90 Brightness: 0 Sharpness: 0 Color: 0 Tint: 0 Color Temperature 2 Active Backlight Control Off Black/White Level 0 Static Gamma -10 Noise Reduction Off White Balance – Setting type 2P Red-Offset 1 Green-Offset 0 Blue-Offset -1 Red-Gain 5 Green-Gain -5 Blue-Gain -4
 

kartofel

New member
Te ustawienia z neta były dam ci moje domowe :
profil Hollywood 2 podświetlenie 50 kontrast 72 jasność -8 kolor 3 odcień 0 ostrość -10 temperatura koloru 3 kontrola podświetlenia wył poziom czerni/bieli 0 statyczny gamma 2 czujnik automatycznej jasności wył ustawienie obrazu w trybie expert>balans bieli>2p balans bieliczerwony przesunięcie 1 zielony przesunięcie 0 niebieski przesunięcie -1 czerwony wzmocnienie 5 zielony wzmocnienie -5 niebieski wzmocnienie -4
Podświetlenie , statyczny gamma i temperaturę koloru ustaw według własnego uznania zależnie od nasłonecznienia pokoju, u mnie w pomieszczeniu jest dość ciemno podświetlenie matrycy prawie idealne.
Wejdź też w menu >preferencje >podłączenia AV >dekodowanie kolorów BT.709
 

biedrek

New member
Te ustawienia z neta były dam ci moje domowe :
profil Hollywood 2 podświetlenie 50 kontrast 72 jasność -8 kolor 3 odcień 0 ostrość -10 temperatura koloru 3 kontrola podświetlenia wył poziom czerni/bieli 0 statyczny gamma 2 czujnik automatycznej jasności wył ustawienie obrazu w trybie expert>balans bieli>2p balans bieliczerwony przesunięcie 1 zielony przesunięcie 0 niebieski przesunięcie -1 czerwony wzmocnienie 5 zielony wzmocnienie -5 niebieski wzmocnienie -4
Podświetlenie , statyczny gamma i temperaturę koloru ustaw według własnego uznania zależnie od nasłonecznienia pokoju, u mnie w pomieszczeniu jest dość ciemno podświetlenie matrycy prawie idealne.
Wejdź też w menu >preferencje >podłączenia AV >dekodowanie kolorów BT.709


Witam serdecznie.

Mam takie pytanie, bardziej pasuje Wam oglądanie filmów na tych trybach hollywood ? Nie lepiej oglądać w pełnej gamie kolorystycznej ? Tryby hollywood oferują lekko żółtawy obraz, w kinach jest podobnie, czemu tak jest ?
Potrafi ktoś wyjaśnić ? Byłbym wdzięczny.
 
Do góry