Toshiba 40 VL748 - otwarty test. Toshiba zmieniła dotychczasową myśl projektową

brennt

New member
mnie nurtuje ciagle inna sprawa :) czy wyjscie scart audio daje sygnal TYLKO i WYŁĄCZNIE z TV/ATV? za nic w swiecie nie jestem w stanie zmusic telewizora do puszczenia przez wyjscie audio dzwieku z usb/odtwarzacza/hdmi

telewizor jest zajebisty, ale ma duzo duzo wad (we wspolpracy ze starszym sprzetem (bez wejsc optycznych czy hdmi1.4)) :(
 

latonio

Member
mnie nurtuje ciagle inna sprawa :) czy wyjscie scart audio daje sygnal TYLKO i WYŁĄCZNIE z TV/ATV? za nic w swiecie nie jestem w stanie zmusic telewizora do puszczenia przez wyjscie audio dzwieku z usb/odtwarzacza/hdmi

telewizor jest zajebisty, ale ma duzo duzo wad (we wspolpracy ze starszym sprzetem (bez wejsc optycznych czy hdmi1.4)) :(

I tu masz rację. Audio przez scart tylko z DTV/ATV. Toshiba olała ten model i wątpię, czy kiedykolwiek ukaże się jakaś aktualizacja.
 

Dzyn3l

New member
Witam mam mały problem z tv vl748 a mianowicie chodzi o nieszczęsną satelite hotbird, jak Pan rozwiązał ten problem prosił bym o jakieś info ewentualnie o jakiegoś linka... dodam jedynei że mam zablokowane ustawienia satelity więc recznie nie mogę tego edytować by dodać samemu daną satelite.Dziękować ;]
 

Siwy_

New member
Witam,
Ostatnio podczas oglądania ligi mistrzów na PolsatHD zauważyłem lekkie migotanie obrazu. Czym jest to spowodowane?
 

Dzyn3l

New member
ok poradziłem sobie z ustawieniem tego hotbirda ale teraz nurtuje mnie pytanie czy podczas "ustawiania anteny i wybrania wykonano" w menu strojenia satelity mam wybranego satelitę EutelSat 7'E natomiast gdy ustawiam talerz mam dalej ustawiać go na 7'E czy ustawić na 13'E tak jak ma HotBird bo mam mały rebus :niewiem:. Dziękuję za wszelką informację, pozdrawiam

zaraz mnie coś z nim trafi jak nie ustawie to łapie mi tylko tureckie kanały czy ktoś może mi to łopatologicznie wytłumaczyć jakie ustawienia żeby n-ka na (hotbird 13'e) kartę poprzez moduł CI
 
Ostatnia edycja:

wiekusz

New member
Mam ten TV od 3 miesięcy i ostatnio zaczęły się pojawiać na ekranie takie małe kostki (artefakty MPEG?)

Podczas odbioru przez moduł CI występują częściej niż kiedy oglądam przez dekoder. Sygnał dostaję z kablówki.

Wina leży po stronie TV czy sygnału?
 

wiekusz

New member
Przyjechało dzisiaj dwóch serwisantów z kablówki. Gość sprawdził siłę sygnału (42/100 pkt. kolor zielony) i jakość sygnału (100/100 pkt. kolor zielony).

Stwierdził, że zasadniczo powinno się używać zewnętrznych dekoderów a nie podłączać przez moduł CI, gdyż elektronika w TV odpowiedzialna za dekodowanie sygnału często szwankuje.


kiki masz rację że to wina kablówki, dzisiaj cały czas sprawdzałem siłę sygnału i na wieczór spadła do 35/100 a pasek zrobił się czerwony. Wygląda na to że trzeba napisać reklamację.
 
Ostatnia edycja:

guja

New member
Witam , przeczytałem wszystkie 36 stron wątku o modelu VL i 3 albo 4 osoby zapytały odnośnie smużenia tego telewizorka i nie otrzymały odpowiedzi. Czy maja to pojedyncze osoby czy jest to przypadłość tego modelu np ciut wolnej matrycy.

Smużenie to widoczne jest najbardziej na ciemnych kolorach - granat , purpura , ziemna zieleń , jak i również widać na sportowych programach zimowych - slalom gigant czy zwykłe skoki.
Efekt identyczny jak matryca LCD monitora MVA z czasem reakcji ~35+ms.
 
Do góry