Toshiba 40 TL 838

maksiu7

New member
Witajcie

Z góry przepraszam, jeśli pytanie które zadam jest infantylne, ale muszę je zadać.

Jak na tym telewizorku wyświetlić slideshow ze zdjęć, tak aby zdjęcia zmieniały się automatycznie. Mam w katalogu 10 zdjęć i chciałbym aby wyświetlały się po kolei, a potem aby wyświetlanie zaczynało się od początku. Wszystko bez ingerencji osoby oglądającej.

A tak przy o okazji drugie pytanie, czy można wyłączyć (w trybie filmowym, z USB) pojawiające się na początku odtwarzania filmu informacje (takie jak po naciśnięciu guzika i+), Chciałbym aby film odtwarzał się od samego początku bez żadnych dodatkowych informacji.

pozdrawiam serdecznie
maksiu
 

Yaesu

New member
Pytanie rzeczywiście banalne - jak już włączysz przeglądanie zdjęć z USB i wyświetlisz jakieś zdjęcie na pełny ekran wtedy wciskasz tylko OK na pilocie i masz pokaz slajdów, jak wciśniesz QUICK to pokarzą Ci się dodatkowe opcje, takie jak interwał itd.
A jeśli chodzi o drugie pytanie to chyba nie da się tego wyłączyć, ale co to przeszkadza, przecież wyświetla się to tylko ok 3s.
 

kuncio

New member
witam, dzisiaj stałem się posiadaczem telewizora toshiba 40 tl838, mam dwa problemy mianowicie:
1. Podlączyłem tv do routera za pomocą kabla, po wejściu w network media player widzi mi komputer, kiedy wchodzę w niego wyskakuje mi brak odpowiednich plików multimetialnych. Co zrobić aby odtworzyć film z komputera na tv?
2. Załączam Youtube, wyświetla się napis "YOU TUBE", czekam ok. 10 minut i nic się nie dzieje, zawiesza się na tym napisie.
Bardzo proszę o pomoc.
 

Yaesu

New member
witam, dzisiaj stałem się posiadaczem telewizora toshiba 40 tl838, mam dwa problemy mianowicie:
1. Podlączyłem tv do routera za pomocą kabla, po wejściu w network media player widzi mi komputer, kiedy wchodzę w niego wyskakuje mi brak odpowiednich plików multimetialnych. Co zrobić aby odtworzyć film z komputera na tv?
2. Załączam Youtube, wyświetla się napis "YOU TUBE", czekam ok. 10 minut i nic się nie dzieje, zawiesza się na tym napisie.
Bardzo proszę o pomoc.
Kupiłeś tv, masz problem i co robisz, rejestrujesz się na forum i zadajesz pytanie od razu w dwóch wątkach zamiast poczytać co już było napisane, a akurat odpowiedzi na oba te pytania już przewijały się przez to forum.
Jest też Google, gdzie jest mnóstwo info na ten temat, ale po co zadać sobie odrobinę trudu, łatwiej po raz kolejny pytać.
Youtube - zrób aktualizacje, było to nawet na Toshiba-om.net.
Network Media Player - zależy co używasz, Serwio czy PS3, ale odpal, poczekaj i sprawdź, DLNA w tym tv nie jest demonem prędkości.
 

$kubi

Member
Mam mboot taki jak w tej paczce, sciagnalem najnowszy soft z postu wyzej. Zmienilem nazwe pliku na 46 tyle ile cali. 46TL868_662440_INIT Wylaczam tv do standby , podlaczam pendrive z plikiem rozpakowanym , wlaczam i nic sie nie dzieje, a po chwili wykrywa mi pendrive i chce go otworzyc w media costam...

Trzeba szukac innego pendrive czy cos zle robie? Pen sformatowany fat32..
 

Yaesu

New member
Mam mboot taki jak w tej paczce, sciagnalem najnowszy soft z postu wyzej. Zmienilem nazwe pliku na 46 tyle ile cali. 46TL868_662440_INIT Wylaczam tv do standby , podlaczam pendrive z plikiem rozpakowanym , wlaczam i nic sie nie dzieje, a po chwili wykrywa mi pendrive i chce go otworzyc w media costam...

Trzeba szukac innego pendrive czy cos zle robie? Pen sformatowany fat32..
1. Weź pena o małej pojemności 1-2 GB z doświadczenie wiem że 4GB do aktualizacji jest już za duży i go nie widzi.
2. Wyłącz tv z prądu, podłącz pena pod USB1 w tv i włącz prąd i tv.
3. Poczekaj aż zakończy się aktualizacja.
4. Wyłącz tv z prądu.
5. Odłącz pena
6. Włącz prąd i tv.
 

parsifal

New member
Ostrzegam przed tym tv - zapraszam do dzialu bad pixel - obraz ok ale jakosc wykonania... porazka[/QUOTE

Jakość wykonania porażka? Chyba piszesz o jakimś inny telewizorze, bo tak naprawdę design i materiały które wykorzystano do produkcji 838 to mocny punkt tego sprzętu - ale to rzecz gustu oczywiście, ja wolę czarne aluminium ramki i podstawę ze szkła od fortepianowego plastiku a matowa matryca również bardziej mi leży.
 

rom45

New member
witam mam pytanko dlaczego kazda próba pobrania softu z forum konczy sie niepowodzeniem bo wyskakuje ze tylko poprzez konto premium a normalnie nie pobiera
 

jackuc

New member
Soft TL838_6.4.Z6.1 jest do bani

Pojawił się już nowy TL838_6.4.Z11.1 o wiele lepszy, jak do tej pory to najlepszy soft jaki wyszedł.

Dodany przez kolegę johncoffey w wątku TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test - Strona 100 - HDforum

Soft: http://ubuntuone.com/3mYBZpzAKmId74fZrGQfhd

Dzięki wielkie. Możesz napisać co wnosi nowy soft ? Czemu jest o wiele lepszy ? Likwiduje problem ustawienia na Niemcy celem sortowania kanałów ?
 

Yaesu

New member
Nie ma migotania i szarpania obrazu. Nie ma irytujących, pustych czarnych prostokątów w lewym, górnym rogu ekranu - obecnie wyświetla tylko info o źródle sygnału. O dziwo poprawie uległa jakość dźwięku. Ogólnie zauważyłem poprawę w skanowaniu kanałów DVB-T i TV analogowej, może to złudzenie, ale wydaje mi się TV jest bardziej stabilny, lepiej reaguje na pilota. Wcześniej miałem Z6 i uważam że to był najgorszy soft ze wszystkich do tej pory, ten Z11 uważam za najlepszy.
Niestety nadal trzeba ustawiać na Niemcy aby mieć DVB-C i HbbTV, może kiedyś to zmienią.
 

jackuc

New member
czy to jes do 40

Musisz zmienić nazwę pliku....

- download this file on your desktop
- copy the file to your USB stick
- attention: the USB has to be formated in FAT32 and don't oversize 4GB
- extract the rar file to the USB stick und delete the rar file afterwards
- at least rename the INIT_CLEAR.bin file to your modeltyp e.g. 40TL838...INIT_CLEAR.bin
- please remove AC Power and connect the USB stick with your TV
- now plug in AC Power again. Switch on your TV and follow the instructions on screen.
 
Do góry