Toshiba 40 TL 838

adamuadamu

New member
dziękuję za informację, dziś przetestuję, czy faktycznie cokolwiek poprawiono

mam jeszcze pytania do Was, użytkownicy TL838 (zakładam, że poza 3d i "200Hz" wiele się nie różni od RL838)
1. czy u Was korzystanie z klawiatury ekranowej przy wyszukiwaniu na Youtube też jest takie powolne? - tzn. przytrzymam strzałkę w którąkolwiek stronę i kursor wędruje jeszcze o kilka znaków po puszczeniu klawisza na pilocie. strasznie irytujące, a dodatkowo zadziwiające jest, że przy logowaniu na toshiba places pokazuje się zupełnie inna klawiatura ekranowa, która działa zupełnie dobrze, tzn. nie laguje
2. czy jest jakiś sposób na zapisanie na zewn. nośniku listy i porządku kanałów TV?

dzięki, pozdrawiam :)
 

scooti5

New member
Pomocy help

Mam pewien problem z Toshiba 40TL838 kupilem ja miesiac temu.Chodzi mi o odtwarznie filmow 3D przez zlacze USB.Wszystko jest w porzadku do momentu kiedy wyskakuje obraz w formacie SBS i wtym momencie za pomoca przycisku 3D na pilocie powinienem miec mozliwosc wybrania obrazu 3D.Niestety po nacisnieciu tego przycisku nic sie nie dzieje.Nie mogac wlaczyc funkcji 3D.BARDZO PROSZE O POMOC:blagam:
 

Pavel79

New member
Witam,

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy tego telewizora. Otóż w ubiegły piątek, zachęcony pozytywnymi opiniami z tego forum, nabyłem go dla mojego dziadka. Dziadek lubi oglądać sport, przede wszystkim boks i piłkę nożną. Niestety podczas oglądania spotkań piłkarskich i siatkarskich - głównie na kanałach Polsat Sport HD i Eurosport HD ale nie tylko, na zwykłych kanałach cyfrowych też jest to widoczne, zauważyłem bardzo wyraźny efekt smużenia dookoła zawodników, tak jakby najbliższe ich otoczenie stawało się bardzo rozmyte. Wygląda to naprawdę kiepsko. Efekt ten występuje tylko przy dynamicznych scenach, przy statycznych tego efektu nie ma a obraz jest bardzo dobry. Bawiłem się chyba wszystkimi ustawieniami obrazu ale efekt pozostał bez zmian.

Dodamy tylko, że sygnał pochodzi z telewizji cyfrowej UPC, jednak dekoder cyfrowy jest jeszcze z Astera, bo dziadek był wcześniej ich abonentem.

Sam posiadam "starego" sharpa LC-32D44, też z sygnałem cyfrowym z UPC i na sporcie smużenia też się zdarzają ale nie są aż tak duże i wyraźne.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim zjawiskiem?
 

witgit

New member
Po co dublujesz posty?
Kolega kudys11 odpowiedział Ci w innym temacie na temat twojego pytania.
Masz zły sygnał (słaby bitrate) i dlatego widzisz takie krzaczki.
 

PIOTREKKK17

New member
Witam próbowałem zaktualizować TV przez pendrive ale nie szło. podpiąłem pod kabel LAN i zaktualizowałem do najnowszej wersji. Jednak nie wyjąłem tego pendrive i jak moi rodzice oglądali to jak to mówią "coś tam wyskoczyło" prawdopodobnie aktualizacja, teraz telewizor w ogóle nie reaguje po podpięciu do gniazdka świeci się tylko zielona lampka i nie chce się wyłączyć. Pomocy
 

Mixmich

New member
Witam próbowałem zaktualizować TV przez pendrive ale nie szło. podpiąłem pod kabel LAN i zaktualizowałem do najnowszej wersji. Jednak nie wyjąłem tego pendrive i jak moi rodzice oglądali to jak to mówią "coś tam wyskoczyło" prawdopodobnie aktualizacja, teraz telewizor w ogóle nie reaguje po podpięciu do gniazdka świeci się tylko zielona lampka i nie chce się wyłączyć. Pomocy


Odłącz z zasilania TV i wepnij pendrive'a z softem najlepiej na USB1 (górny), potem podłącz do sieci i włącz. Zrobi się aktualizacja od nowa. Poczekasz kilka minut i w końcu obudzi się do życia.
 

PIOTREKKK17

New member
Odłącz z zasilania TV i wepnij pendrive'a z softem najlepiej na USB1 (górny), potem podłącz do sieci i włącz. Zrobi się aktualizacja od nowa. Poczekasz kilka minut i w końcu obudzi się do życia.
Robiłem tak jak pisałeś, jednak nic nie daje. Próbowałem nawet 2 różne peny, 2 wersje oprogramowania, czekałem z 10min i nic. Ogólnie sprawa kiepsko wygląda bo jak podłączam do prądu tv to zapala się zielona lampka, matryca bardzo delikatnie się podświetla i telewizor cicho buczy, na nic nie reaguje. Oprogramowanie pobrałem z tej niemieckiej strony, z tego co mi rodzice mówią to jakieś procenty tam leciały, zapewne naciskali przyciski na pilocie ale z zasilania na pewno nie wyłączali wiec nie mam pojęcia jak mogło dojść do takiego uwalenia telewizora. Jutro oddaje go na gwarancje
 
Ostatnia edycja:

Mikita

New member
Cześć,
mam pytanie co do migania obrazu w tym modelu. Podpięty do dekodera TV sat Dreambox przez kabel SCART.

Obraz co jakiś czas miga (robi się czarny ekran). Nie mogłem znaleźć jakiejś prawidłowości kiedy to następuje. Dzieje się tak od pierwszego włączenia TV.

Czy to wina softu? Kabla SCART? Dekodera? Czy raczej oddać TV na naprawę gwarancyjną?

Poprzednio pod ten sam tuner analogicznie podpięty był jakiś maksymalny marketowy paździerz LCD, a jeszcze wcześniej CRT i nigdy czegoś takiego nie miałem.

W trybie sygnału z wbudowanego tunera dvbt nie ma takiego efektu.

Obraz z DVD, który leciał po HDMI też stabilny.

Dzięki za sugestie,
Michał
 

mario 1974

New member
Witam serdecznie . Drogi użytkowniku marrio 33 czy możesz krok po kroku podać jak to zrobiłeś że telewizor widzi PS3 Media Server ewentualnie konfigurację
 

Marrio33

New member
Witam imiennika, jak się domyślam ;-)

jeśli chodzi o konfigurację PS3 Media server, to wygląda to tak:

291_ps3_ms_config_2.jpg - Darmowy hosting obrazków, zdjęć

(screen'a zamieściłem na pierwszym lepszym serwisie do upload'u obrazków)

Jedyne co zrobiłem, to wybrałem swoją bezprzewodową kartę sieciową na liście interfejsów, Media server sam sczytuje IP komputera i ustawia domyślny port 5001, który będzie ok, o ile żadna inna usługa nie jest na kompie uruchomiona na tym porcie.

Zresztą, to co robi Media Server można zobaczyć w zakładce "Śledzenie", tzn., że wybiera takie IP, taki port, tworzy gniazdo (socket) itd...

To, co mnie na początku zmyliło to fakt, że na zakładce "status" pokazywał, że jest niepołączony (wielki X), mimo to TV go 'wykrył' i można było korzystać z zasobów kompa na TV. Generalnie w zakładce 'status' raz pokazuje, że jest połączony, raz że nie, ale TV go widzi i tak.
Jak zmienia się ustawienia PS3 Media Servera, to trzeba kliknąć "Zrestartuj Serwer" u góry, wtedy łapie nowe ustawienia.

Ogólnie nie używam tego programu, prawdopodobnie wymaga on zgłębienia i odpowiedniej konfiguracji (szczególnie w zakresie transkodowania), ażeby cieszyć się jego zaletami. U mnie to wygląda tak, że część filmów odtwarza z niezsynchronizowanym do obrazu dźwiękiem, część odtwarza ok, a są takie pliki video, których nie odtwarza w ogóle - nie wnikałem w szczegóły dlaczego, czasami w logach wyskakują błędy java itp... więc to wszystko jest pewnie do skonfigurowania, ale nie bawiłem się nim ( może to błąd i jeszcze wrócę do niego ).

Jeśli już, to używam Serviio, który zdecydowanie lepiej ogarnia temat, odtwarza mi wszystko, synchro dźwięk - obraz jest ok, poza tym ma fajną funkcję "źródła online" - po wgraniu odpowiednich plug-in'ów, można za pomocą linków RSS oglądać niektóre nagrania z niektórych stron :)

Tak sobie właśnie myślę, że w kwestii różnic w transkodowaniu pomiędzy PS3 Media Server i Serviio, być może przyczyną jest kodek używany przez te aplikacje - PS3 MS używa MEncodera, a Serviio - ffmpeg. Ale, jak wspomniałem - nie wnikałem.

Hope it helps, jak mawiali starożytni górale ;-)

być może inni użytkownicy PS3 Media Servera podzielą się jeszcze swoją wiedzą i podpowiedzą jak to wszystko poustawiać, żeby działało bezbłędnie. Temat z pewnością jest do ogarnięcia, ale pewnie wymaga chwili czasu, a skoro ktoś być może ma wszystko poustawiane jak należy..

pozdrowionka :)
 

rom45

New member
problem z yotube w tl838 40"

witam mam taki problem zaraz po kupieniu i podłączeniu tv wszystko chodziło w miarę dobrze a w tej chwili serwis toshiba place działa a osobny serwis youtube nie , wyświetla się strona tytułowa yotube i tak cały czas zostaje sam napis serwisu.przy pierwszym podłączeni wszystko śmigało dobrze teledyski itp, dziwne bo serwis toshiba place działa bez zarzutów , łączy się!!!spotkał się może ktoś z czymś takim bardzo proszę o informacje!!!
 
Do góry