Toshiba 37 R3500 - najtańsza 100 Hz 37 na rynku

pdzran

New member
Toshiba 37R3500 - instrukcja

Witam

Ma moze ktos z Forumowiczow instrukcje tego TV ?
Nie znalazlem w necie, chcialem zerknac na troszke szczegolow przed ewentualnym zakupem ...

Pawel
 

TuBaHD

New member
A czy obraz jest caly czy nie tak jak w modelu-C?

98056ab33711acabmed.jpg


Jak wspolpracuje z kompem?

PS: super ze jezt juz strona PL:)
 

jamez

New member
seandillon napisał:
Właśnie podłączyłem Tośkę pod Cyfrowy Polsat (dekoder starego typu bez HDMI), antenę siatkową, DVD (zwykła Wiwa128 - mam nadzieję, że pod choinkę Mikołajowa podrzuci cosik lepszego) i i odtwarzacz video. I jestem pod niezłym wrażeniem - a przechodziłem z CRT 29 cali Triluxa. Pierwsze spostrzeżenia, to że obraz jest bardzo dobry (może po kalibracji i zabawie z kolorami uznam go świetny). Włączyłem DVD z Atakiem Klonów (obraz ustawiony na "z napisami" - tekst ładnie się mieścił) - bez większych zarzutów (na gorąco -obejrzałem z 5 minut), na CP leciał snooker - kolory odjechane (żywe i soczyste) - brak smużenia przy ruchu bili , formatowanie obrazu ok - chyba, że jeden ze snookerzystów był kształtny inaczej - ale to wina genów i Big Maców niż telewizora (tak sądzę), na VHS odcinek Fali zbrodni nagrany z CP - obraz przynajmniej dobry (miłe zaskoczenie) i największa obawa - antena siatkowa!! A tu miło:)) Automatyczne skanowanie znalazło 5 kanałów: TVP i TVP2, TVPInfo i Polsat - obraz przynajmniej dobry, TVN - obraz słaby - ale to wina nadajników tej stacji, które w Toruniu mają słaby naziemny sygnał. C.d. nastąpi ......
Zastrzegam, że są to obserwacje po pierwszej godzinie oglądania i fascynacji nowością (pewnie brak obiektywizmu). Aha sprzęty podłączone kablami EURO najwyżej średniej klasy - sprzętu obsługującego HDMI nie posiadam. Uprzedzam, że testować będę tylko w/w. urządzenia - konsoli nie posiadam, a kompa mam stacjonarnego i nie bardzo mi się chce go targać do TV (kabli nie ma co ciągnąć - duża odległość i strata na jakości sygnału). Na razie tyle. Trzymajcie się ciepło.

Powiedz jak wrażenia jeśli chodzi o rozmiar obrazu. Czytałm, że po przesiadce z 29" crt na 32" lcd wrażenie jest jakby obraz był mniejszy. Ciekaw jestem jak jest w relacji 29" do 37" przy odległości 3 metrów.
 

seandillon

New member
jamez napisał:
Powiedz jak wrażenia jeśli chodzi o rozmiar obrazu. Czytałm, że po przesiadce z 29" crt na 32" lcd wrażenie jest jakby obraz był mniejszy. Ciekaw jestem jak jest w relacji 29" do 37" przy odległości 3 metrów.

Jak dla mnie wielkość obrazu jest wstarczająca. Oglądam TV zarówno z 3 metrów (odległość super na tą wielkość) jak i 4,5 - (tu już by się 42 cale przydało). Jednak odbieram wielkość 37 calowego LCD jako istotną poprawę komfortu oglądaniaw stosunku do CRT 29 cali - odczucie bardzo pozytywne:) Potwierdza się stara zasada jak chcesz kupić 32 cale (ja tak planowałem) to kup 37 (tak zrobiłem), jak 37 to 42 itd. Proponuję byś spóbował ocenić to w jakimś dobrym sklepie z Audio-Video (broń boże MM i tym podobne markety) - potrzbne są warunki oglądania zbliżone do domowych. Lepsze sklepy mają pokoje do prezentacji tego sprzętu, co pozwala wyczuć zadowaljącą wielkość matrycy. Pozdrawiam.
 

tkrol

New member
Witam,
Wczoraj dotarła do mnie 37R3500 od Kikiego :) TV jest rewelacyjny.
W kwesti blednięcia kolorów podczas oglądania z ukosa to jest to niezauważalne, przynajmniej dla mnie przeciętnego oglądacza. TV podpięty do dekodera n-ki przez euro bo jeszcze nie mam kabla hdmi a obraz i tak jest super. Na dvd również. Jak dla mnie nawet czerń jest czarna. Pozdrawiam

Dzięki Kiki za pomoc w wyborze.
 

pluskwapl

New member
pluskwapl napisał:
Jak szybko przełączają się kanały? Nic mnie tak nie drażni jak sekundowe przerwy podczas przełączania!!
Czy obudowa wokół ekranu jest błyszcząca i czy mocno do niej ciągnie kurz?
Bardzo proszę o odpowiedzi na każde z pytań.
Może ktoś z Was ma porównanie do innych modeli w kwestii obrazu, np. do LX70/700, P80, RD2E. Proszę o wypowiedzi.
Pozdrawiam.

Ponawiam moje pytania bo może umknęły.

Mam ulotkę z TV Toshiba i jest w niej napisane, że R3500 nie ma głośników ONKYO, ma tylko ultracienkie głośniki 6X12cm 10W X2
Ulotkę dostałem w Saturnie na stoisku Toshiby.
Swoją drogą to dziwne ,że na stronie Toshiby nie ma wogóle modeli R3500.
O co chodzi?
Pozdrawiam.
 

seandillon

New member
pluskwapl napisał:
Ponawiam moje pytania bo może umknęły.

Mam ulotkę z TV Toshiba i jest w niej napisane, że R3500 nie ma głośników ONKYO, ma tylko ultracienkie głośniki 6X12cm 10W X2
Ulotkę dostałem w Saturnie na stoisku Toshiby.
Swoją drogą to dziwne ,że na stronie Toshiby nie ma wogóle modeli R3500.
O co chodzi?
Pozdrawiam.
Niestety trochę racji masz - ja dane o swojej Toshibie znalazłem na stronach Toshiba.de
http://www.toshiba.de/consumer/content/defaultid1_1_id3_253.aspx
Głośniki slimy ONKYO - 2x25 watt cyt.:
Ton:Stereo-/Zweikanalton
SRS WOW Surround Sound
Bassverstärker / autom. Lautstärkeanpassung
Slim Speaker (by Onkyo)
Gesamtmusikleistung: 2 x 25 WLautsprecher im Gerät integriert

Obudowa matowa z wyjątkiem dolnego paska poniżej ekranu, gdzie są zamontowane głośniki; srebrna matowa obwódka wokół zewnętrznej krawędzi. Nie zauważyłem jak na razie by ten TV jakoś specjalnie przyciągał kurz. Przełączanie kanałów uważam że jest szybkie, choć ciut dłuższe niż w starym CRT (szybsze niż w Sharpie RD2).Pozdrawiam
 

Tituf

New member
R3500 czy LX70P !?

Przymierzam się do zakupu ale waham się jeszcze między R3500 a LX70P.Choć to miejsce na opinie o Toshibie to mam nadzieję,że obiektywnie - pomożecie w wyborze...Sprzęt przeznaczony będzie gł.do kablówki (SD) docelowo Polsat ,oczywiście w porywach DVD.Wielkość 32",pokój 3,5x4,0 m średnio nasłoneczniony.I choć bliżej jestem LX to może Wasze spostrzeżenia będą pomocne...
 

pluskwapl

New member
Witam ponownie.
Dziękuję seandillon za odpowiedzi na moje pytania, o to mi chodziło i jestem prawie zdecydowany na R3500.
Niestety cały czas widzę nierzetelność w opisach tego modelu. Na stronie niemieckiej którą podał seandillon jest rzeczywiście napisane tak jak zacytował ,czyli gósniki ONKYO 2x25W, natomiast na stronie którą podał welur jest napisane tak jak w mojej ulotce czyli nie ONKYO i 2x10W. Wiem, że to szczegół ale mnie nurtuje jak to jest naprawdę? W końcu 20W to mizernie do 50W, nie uważacie?
Serdecznie pozdrawiam.
 

seandillon

New member
pluskwapl napisał:
Niestety cały czas widzę nierzetelność w opisach tego modelu. Na stronie niemieckiej którą podał seandillon jest rzeczywiście napisane tak jak zacytował ,czyli gósniki ONKYO 2x25W, natomiast na stronie którą podał welur jest napisane tak jak w mojej ulotce czyli nie ONKYO i 2x10W. Wiem, że to szczegół ale mnie nurtuje jak to jest naprawdę? W końcu 20W to mizernie do 50W, nie uważacie?

Z tego co pamiętam, to w specyfikacji którą dostałem z moim TV pisze, że głosniki są ONKYo i mają 2x25 watt
 

akcent76

New member
Panowie, a jak wygląda sytuacja z wbudowanym DVB-T. Gdzies czytałem o tym, że na PL rozpatrywane sa dwa standardy. Jak to wygląda w Toshibie?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Z tego co mi wiadomo to w Polsce są testowane dwa standardy sygnału DVB-T mianowicie MPEG-2 i MPEG-4 .Na dzień dziśiejszy TV sprzedawane na naszym rynku (i nie tylko u nas) są z wbudowanymi gniazdami CI na moduły dostępu do standardu MPEG-2.Który system zostanie wybrany?W Toshibie jest przystosowanie do MPEG-2.
 
Ostatnia edycja:

k-dudek18

New member
jak tośka sprawdza się z PC ??

Próbował ktoś podłączyć tośke do PC ?? jeśli tak to proszę o wrażenia...

Proszę jeszcze o kilka ocen tego tv jak sie sprawdza... jak menu czy jest proste w obsłudze itd.

Ja zastanawiam się nad tą tośką lub samsungiem r81 prosze o opinie który tv wybralibyście...

Za wszelką pomoc wielkie dzięki !!
 
Do góry