Toshiba 37 R3500 - najtańsza 100 Hz 37 na rynku

seandillon

New member
A_ndy napisał:
Witam,
Gratulacje :-D i od razu pytanko, dla mnie zasadnicze, jak z kątami w tej Tośce? Po tym jak obejrzałem 37z3030 nieco ostygłem z planu zakupu lcd. Niestety, dla mnie to problem, gdyby R3500 była w tym lepsza od wspomianej z3030 (o niebo lepszy jest przecież Panasonic) to bym się nawrócił. Jak nie to ...pazma?
Pozdrawiam, A_ndy
Kąty uważam że są nienajgorsze - ja jednak wolę oglądać na wprost lub pod lekkim skosem - wtedy nic mi nie przeszkadza. Pod dużym skosem rzeczywiście występuje blednięcie kolorów - ale przyglądałesię się temu zbyt dokładmnie z w/w. powodów. Obraz oceniam b. wysoko - akurat oglądam galę boksu na Polsacie z anteny siatkowej - nie ma się do czehgo przyczepiś a nos wsadziłem w ekran -co by felery wyłapać.
 

seandillon

New member
Toshiba R3500 - test - kąty

Zacząłem pierwsze testy mojej Toshi R3500. Niestety nie mam dobrego aparatu więc będziemy zmuszeni się oprzeć na zdjęciach z aparatu w mojej komórce (3,2 Mpix - niezbyt wiele ale tak musi być). Od razu uwaga - obraz rzeczywisty wygląda sporo lepiej niż na zdjęciach - to wina marnej jakości aparatu i warunków ekspozycji. Zdjęcia zrobione na kanale TVP2 robione były z sygnału z anteny siatkowej, TVN 24, Polsat Sport i Eurosport z Cyfrowego Polsatu, zdjęcia filmu Battlestar Galactica z DVD Wiwa 228 U - połączenia po kablach euro jakości średniej. Na pierwszy ogień nurtujące wszystkich KĄTY:
http://hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=829&d=1197828888

 

Attachments

  • DSC00089.jpg
    DSC00089.jpg
    52,1 KB · Wyś: 835
  • DSC00093.jpg
    DSC00093.jpg
    61,8 KB · Wyś: 706
  • DSC00094.jpg
    DSC00094.jpg
    61,7 KB · Wyś: 671
  • DSC00096.jpg
    DSC00096.jpg
    42,3 KB · Wyś: 640
  • DSC00101.jpg
    DSC00101.jpg
    26,5 KB · Wyś: 669
Ostatnia edycja:

seandillon

New member
Toshiba R3500 - testy - kąty cz.2

Uważam ogólnie, że komentarze o tragicznych czy słabych kątach Toshiby są panikarskie. W mojej ocenie (w oparciu o wielomiesięczne poszukiwania i oglądanie sprzętu w sklepach) uważam, że Toshi nie wypada słabiej niż inne LCD tej klasy. Dodatkowo na codzień nikt nie ogląda TV pod tak ostrym kątem jak widać na zdjęciach, a zapewniam, że i tak da się to oglądać bez bólu zębów.
 

Attachments

  • DSC00100.jpg
    DSC00100.jpg
    54,9 KB · Wyś: 576
  • DSC00102.jpg
    DSC00102.jpg
    64,2 KB · Wyś: 513
  • DSC00106.jpg
    DSC00106.jpg
    73 KB · Wyś: 497
  • DSC00107.jpg
    DSC00107.jpg
    47,3 KB · Wyś: 470
  • DSC00113.jpg
    DSC00113.jpg
    62,4 KB · Wyś: 491

seandillon

New member
Toshiba R 3500 - testy - kąty cz. 3

Dwa niżej zamieszczone zdjęcia są wg. mnie dosyć charakterystyczne - ciemny obraz pod dużym kątem - czyli główne objekcje kierowane do Toshiby R3500 (także przez kikiego). Obraz wygląda naprawdę nieźle jak na DIVX - czerńna wprost oceniam surowo - na 4, pod katem o stopień niżej. Ogólnie jednak oceniany jako największy feler tej Toshiby nie sprawia złego wrażenia. Aha test podzielony na części bo system pryjmuje max. 5 zdjęć jednorazowo - chyba że czegoś nie wyłaapałem - jak tak to sorki.
 

Attachments

  • DSC00119.jpg
    DSC00119.jpg
    49,4 KB · Wyś: 686
  • DSC00120.jpg
    DSC00120.jpg
    50,4 KB · Wyś: 588

seandillon

New member
Toshiba R3500 - testy - formatowanie obrazu

Formatowanie obrazu to jedna z najmocniejszych stron tej Toshiby (wraz z JVC i Lowew to ścisła czołówka). Byłem bardzo wyczulony na tą kwestię - niałem obietnicę duuuuuuuuuuużych kłopotów ze strony małzonki jeśli postacie w naszym nowym TV będą miały 20 kg nadwagi i bary szersze niż Pudzian. Mam jednak farta - po obejrzeniu kilku programów małżonka łaskawie mruknęła - "może być". Uff - żyję:))) Patetnt Toshiby na formatowanie to :
obraz w centrum ma format 4:3 czyli jak w CRT - rozciągnięte są za to boki obrazu co jednak nie sprawia nam przykrości bo wzrok kierujemy głównie na środek. Rozciągnięcie jest widoczne przy literach w pasku - rozciagają się na początku i końcu - w środku mają normalną szerokość. Chwilowo może to deneerwować, ale potem się przywyknie. Aha telegazeta jest w formacie 4:3 - ma bardzo ładną czcionkę - ale na razie nie odkryyłem pamięci podstron. W załączeniu tylko 2 zdjęcia ale kilka jest pokrewnych w innych częściach mojego testu.
 

Attachments

  • DSC00112.jpg
    DSC00112.jpg
    62,6 KB · Wyś: 633
  • DSC00118.jpg
    DSC00118.jpg
    54,1 KB · Wyś: 587

seandillon

New member
Toshiba R3500 - test - system Active Vision M100 (100Hz)

System Active Vision M100 (czyli słynne 100Hz) zdaje w mojej ocenie egzamin. Oglądałem już sporo transmisji sportowych zarówno z anteny siatkowej jak i z satelity (c piłka nożna, bilard, koszykówka, skoki narciarskie) i nigdzie nie zauważyłem smużenia ani problemów z ostrością obrazu, zlewania się postaci na dalszych planach. Na razie nie wyłączałem jednak tego systemu podczas transmisji sportowych więc nie wiem czy rzeczywiście robi to różnicę. Oceniam jednak że obraz jest świetny i R3500 warta była każdej wydanej złotówki. Obraz na SD jest taki jaki powinien być i lepszy niż sobie wyobrażałem.
 

Attachments

  • DSC00103.jpg
    DSC00103.jpg
    61,5 KB · Wyś: 600
  • DSC00104.jpg
    DSC00104.jpg
    77,6 KB · Wyś: 528
  • DSC00105.jpg
    DSC00105.jpg
    65,3 KB · Wyś: 488
  • DSC00109.jpg
    DSC00109.jpg
    55,8 KB · Wyś: 464
  • DSC00110.jpg
    DSC00110.jpg
    47,1 KB · Wyś: 459

seandillon

New member
Toshiba R3500 - test - system Active Vision M100 (100Hz) cz. II

Wrzucam jescze kilka zdjęć, które może pozwolą wyrobić sobie zdanie na temat przydatności 100 Hz - zdjęcia są dosyć przypadkowe i nie były poddawane selekcji i retuszowi by lepiej wyglądały.
 

Attachments

  • DSC00135.jpg
    DSC00135.jpg
    50,4 KB · Wyś: 563
  • DSC00131.jpg
    DSC00131.jpg
    54,1 KB · Wyś: 518
  • DSC00132.jpg
    DSC00132.jpg
    67,1 KB · Wyś: 475
  • DSC00130.jpg
    DSC00130.jpg
    41,3 KB · Wyś: 437
  • DSC00111.jpg
    DSC00111.jpg
    47,4 KB · Wyś: 413

seandillon

New member
Toshiba R3500 - test - menu

A w niżej załączonych zdjęciach możecie obejrzeć wygląd menu Toshiby R3500. Jest ono przejrzyste i łatwe w obsłudze i pozwala w pełni dostosować sprzęt do własnych upodobań. Ja na razie jadę na ustawieniach fabrycznych - tylko ew. koryguję jaskrawość i nasycenie obrazu.
 

Attachments

  • DSC00115.jpg
    DSC00115.jpg
    43,1 KB · Wyś: 414
  • DSC00128.jpg
    DSC00128.jpg
    53,3 KB · Wyś: 342
  • DSC00117.jpg
    DSC00117.jpg
    31,9 KB · Wyś: 313
  • DSC00121.jpg
    DSC00121.jpg
    54,7 KB · Wyś: 296
  • DSC00123.jpg
    DSC00123.jpg
    68,8 KB · Wyś: 294

seandillon

New member
Toshiba R3500 - test - menu cz. 2

I jeszcze kilka zdjęć menusów. Przypominam o słabej jakości zdjęć - robione aparatem w komórce.o rozdzielczości 3,2 Mpix.

Jak mnie zapał nie opuści i czasu starczy to testy będę kontynuował i stopniowo ich efety będę prezentował na forum. Pozdrawiam.
 

Attachments

  • DSC00125.jpg
    DSC00125.jpg
    52,4 KB · Wyś: 339
  • DSC00126.jpg
    DSC00126.jpg
    53 KB · Wyś: 306
  • DSC00127.jpg
    DSC00127.jpg
    55,1 KB · Wyś: 278

radzix

Member
Z całym szacunkiem dla podjętego trudu i poświęconego czasu, ale wg. mnie zdjęcia te nie nadają się do publikacji, gdyż są strasznie marnej jakości i tak naprawdę nic one nie wnoszą.

Mam nadzieję, że się nie obrazisz za te słowa.

Pzdr
 

seandillon

New member
radzix napisał:
Z całym szacunkiem dla podjętego trudu i poświęconego czasu, ale wg. mnie zdjęcia te nie nadają się do publikacji, gdyż są strasznie marnej jakości i tak naprawdę nic one nie wnoszą.

Mam nadzieję, że się nie obrazisz za te słowa.

Pzdr
Nie obraziłem się bo to pewnie prawda- ale nie mam możliwości technicznych by dać coś lepszego . Wyszedłem z założenia, że lepsze słabe zdjęcia niż nic - szczególnie, że starałem się dołożyć swoje ustne opinie. Weź też pod uwagę, że to pierwszy test (choć może słaby i amatorski) tego TV na rynku polskim ( i chyba nie tylko).
 

Roberic

New member
Czyli Toshiba jak najbardziej do brania pod uwagę

Witam,
Zgadzam się, że jakość zdjęć marna, ale jeżeli chodzi np. o kąty, czerń i obraz SD (+ komentarze), to już coś było widać, jak dla mnie - tzn. nie jest źle. Co do działania 100 Hz to naprawdę prosiłbym o zdobycie lepszego aparatu bo tutaj niestety wygląda jakby nawet 50 Hz nie było ;) a istotą badania tego układu jest uchwycenie obrazu przy krótkiej migawce. W każdym razie dzięki. Tosia włącza się do walki - w tej cenie. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

tkrol

New member
Ja też podjąłem decyzje. TV zamkówiony u Kikiego i już we wtorek będe posiadaczem Toshiby 37R3500. Nie mogę się już doczekać :)
 

pluskwapl

New member
Witam.
Seandillon, jeśli można opisz swoje odczucia w kwestii dźwięku, czy konieczne są dodatkowe głośniki?
Druga sprawa to jak szybko przełączają się kanały? Nic mnie tak nie drażni jak sekundowe przerwy podczas przełączania!!
Czy obudowa wokół ekranu jest błyszcząca i czy mocno do niej ciągnie kurz?
Bardzo proszę o odpowiedzi na każde z pytań.
Może ktoś z Was ma porównanie do innych modeli w kwestii obrazu, np. do LX70/700, P80, RD2E. Proszę o wypowiedzi.
Pozdrawiam.
 

Roberic

New member
kiki napisał:
dźwięk dzięki głośnikom Onkyo jest bardzo dobra - chciaż konkurencja ma lepszą jakość.

Tzn. jednak nie jest bardzo dobry bo konkurencja ma lepszy :) - a dokładnie cała konkurencja ma lepszą jakość ;) czy te 3 wymienione przez pluskwapl? I chodzi np. o dynamikę, brzmienie mało basowe, średnie tony czy syczenie etc. bo trochę mało informacji? Proszę o rozwinięcie bo póki co nie będę miał żadnego ampli więc dźwięk pójdzie z telewizora. Dzięki i pozdrawiam.
 

lukwil

New member
seandillon napisał:
Zależy jakie masz wymagania odnośnie tego sprzętu - jeśli to DVD i SATELITA to polecam serię R (szczególnie do oglądania sportu - system 100 Hz niweluje smużenie), jeśli konsola i BR to mozliwe że seria X będzie lepsza. Na sygnale HD oba będą grać tak piknie, że aż do "opadu szczeny":).

Witam
co do wymagań i warunków
-odległość 2,8m
-pokój średnio naświetlony
-oglądanie na wprost
-kablówka jakieś 70% (ma całkiem dobry sygnał), 25 DVD, 5% PC
-ulubione kanały HBO,TVN,Polsat
-myśle ze w odstepie roku uda mi sie zgromadzic kase na PS3, wtedy kablówka 60%, 30% PS3, 10 DVD

Jak myślicie koledzy do tych warunków który bedzie
lepszy, czy sa one na tak podobnym poziomie technologicznym, że każdy wybór bedzie optymalny??
37" R3500, 100Hz, lub
37" X3000, fullHD

PS.Z tego co piszesz to 37" R3500 wypada naprawde dobrze,
 

xchicken

New member
Jak wypada R3500 w porownaniu do C3500 ???

Witam, mam pytanie, czy oprocz oczywistych korzysci wynikajacych z ukladu 100/120 Hz (nie chce zaczynac kolejnej dyskusji) obraz z tych 2 TV rozni sie jakos zasadniczo, chodzi mi o obrazy statyczne, wiadomo ze w ruchu seria R pokaze swoja przewage.

Pozdrawiam

PS. moze jakies zdjecia porownawcze ?
 

seandillon

New member
lukwil napisał:
Witam
co do wymagań i warunków
-odległość 2,8m
-pokój średnio naświetlony
-oglądanie na wprost
-kablówka jakieś 70% (ma całkiem dobry sygnał), 25 DVD, 5% PC
-ulubione kanały HBO,TVN,Polsat
-myśle ze w odstepie roku uda mi sie zgromadzic kase na PS3, wtedy kablówka 60%, 30% PS3, 10 DVD

Jak myślicie koledzy do tych warunków który bedzie
lepszy, czy sa one na tak podobnym poziomie technologicznym, że każdy wybór bedzie optymalny??
37" R3500, 100Hz, lub
37" X3000, fullHD

Ja bym wziął (ale pewnie jestem stronniczy:)) R3500 - ze względu na system 100 Hz. Obraz na sygnale SD jest naprawdę dobry, a system niweluje smużenie. Z testu kikiego wynika, że również w grach się to sprawdza dobrze.
 

seandillon

New member
Roberic napisał:
Tzn. jednak nie jest bardzo dobry bo konkurencja ma lepszy :) - a dokładnie cała konkurencja ma lepszą jakość ;) czy te 3 wymienione przez pluskwapl? I chodzi np. o dynamikę, brzmienie mało basowe, średnie tony czy syczenie etc. bo trochę mało informacji? Proszę o rozwinięcie bo póki co nie będę miał żadnego ampli więc dźwięk pójdzie z telewizora. Dzięki i pozdrawiam.

Nie jestem audiofilem - raczej mam 3 stopień umuzykalnenia (czyli słyszę, że grają:))) Ale poważnie - siła dźwięku jest oki - ponadto jest parę opcji poprawy dźwięku (korektory). Basy można podbijać, żadnego syczenia nie słychać. Jeśli ktoś będzie miał życzenie, to jestem w stanie wysłać nagranieaudio lub vieo na adres (preoszę o informacje na GG lub PM)- lub wstawić adres nagrania na stronę. Ale trzeba by okreslić warunki nagrania i ew. rodzaj - nie znam się na tym za bardzo.
 
Do góry