Toshiba 32wl66z

SzymonH

New member
Pionowe pasy

miroz2 napisał:
Ten model TV mam od trzech tygodni ale juz po dwoch dniach nastapila awaria jak sie zagrzal to wystapily pionowe pasy.Trzeba wtedy go wylaczyc i wlaczyc ponownie i tak co dzien.W przyszlym tygodniu pewnie go wymienie:cry:

Witam.

Też mam ten TV i chciałem zapytać, kiedy uwidaczniały się te pasy, na jakim tle i czy były bardzo widoczne. U mnie panel jest minimalnie jaśnieszy na całej pionowej lini o szer. ok. 10 cm od lewego boku. Teraz zauważyłem coś niepokojącego (tzn. ciemne pasy na jasnym tle np. śnieg) i nie wiem czy to norma czy coś się złego dzieje lub jestem przewrażliwiony. :confused:

Dzięki za pomoc.

Pozdr.
Szymon
 

roslonp

New member
Dzięki za instrukcje. Mam ten telewizor od ponad dwóch miesięcy i nie mam żadnych z nim problemów, obraz jest bez żadnych pasów. Gdybym miał kupować teraz to w tej cenie nadal bym go kupił. Ma on oczywiście i wady np. zaóważyłem że jeżeli ogląda się ok.1m poniżej to obraz jest lekko szarawy. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.
 

miroz2

New member
Pasy wystepowaly po trzech,czterech godzinach od wlaczenia tak jak to wyrzej opisalem.byly to trzy pionowe pasy na obrazie w odstepach ok.5cm i lekki snieg.Oddalem do serwisu wymienili jedna czesc i jest ok.


SzymonH napisał:
SzymonH napisał:
Też mam ten TV i chciałem zapytać, kiedy uwidaczniały się te pasy, na jakim tle i czy były bardzo widoczne. U mnie panel jest minimalnie jaśnieszy na całej pionowej lini o szer. ok. 10 cm od lewego boku. Teraz zauważyłem coś niepokojącego (tzn. ciemne pasy na jasnym tle np. śnieg) i nie wiem czy to norma czy coś się złego dzieje lub jestem przewrażliwiony. :confused:

Dzięki za pomoc.

Pozdr.
Szymon
 

miroz2

New member
SZYMON H.przykro mi ale niewiele moge ci pomodz bo jestem jeszcze zielony.sprobuj napisac do PLASTEK on chyba jest bardziej kumaty.Pozdrowienia.
 

cinek

Member
Moja mini recenzja

No i jednak Toshiba.
Po kilku miesiącach wahań do zakupu zachęciła mnie promocja (ceny pomniejszone o VAT) w Saturnie i nabyłem 32WL66Z za 2860 zł.
Telewizorek był na krótkiej liście wraz z Samsungiem N71, Sony V2500, JVCX70 i Sharpem BV9.
Po porównaniu w sklepie uznałem że zdecydowanie Toshiba zapewnia najlpepszą wartość za wydaną kasę. Nie wiem czy jest najlepsza bo juz zgłupiałem od porównań, każdy TV w czymś tam jest lepszy a inny w czymścś gorszy, jednak róznice te nie usprawiedliwiały ceny JVC, Sony i Sharpa (przynjmniej w Saturnie). Toshiby: 32WL66 za 2860 i 32DL66 za 2550 (!). Saturn ma nawet bez promocji bardzo dobre ceny na Toshiby dlatego po obcięćiu VAT cena stał się na tyle atrakcyjna (a nawet sensacyjna) że jedynay dylemat miałem to którą Toshibę wziąć.
Najpierw chciałem tańszą DL66 ale zaobserwowane (jednak) róznice w obrazie o których pisze w innym wątku i ładniejsza obudowa zadecydowały o wydaniu dodatkowych 300 zł. Poza tym to jednak model WL66 miał tak dobre recenzje a o DL66 właściwie nikt nie pisał...
A teraz moja recenzja. Kupiłem ne zamierzam sprzedawać nie mam powodu chwalić i będę całkowicie obiektywny :wink:
Po pierwsze wygląd - znacznie lepszy na żywo niż na zdjęciach. Obudowa jest dyskretnie elegancka i raczej nie dla tych którzy chcą żeby kazdy krzyczał wow! na widok ich telewizora. Lepszy efekt na gościach zrobi na pewno Samsung :) którego zauważy kazdy i to od razu, ale jak mam patrzeć na TV co dzień to jednak wolę Toshibę.
Po drugie obraz. Z kablówki jest znacznie lepszy niz się spodziewałem pod warunkiem że nie siedzimy w odleglosci mniejszej od 2m. Z 3 m jest nawet bardzo dobrze, z dwóch akceptowalnie. W kablówce Aster w zasadzie większość programów spokojnie nadaje się do oglądania.
Niestety TV nie ma autoformatowania np. obcinania czarnych pasów i trzeba często ręcznie zmieniać tryby, których jednak jest całkiem sporo np. do programów nadawanych w panoramicznym formacie świetnie nadaje się Kino1, do gadających głów itp. SuperLive1 który naciaga obraz ale obiekty w centrum ekranu są w miarę nie zniekształcone.
Smużenia nie zaobserwowałem. Kolory są według mnie bez zarzutu - żywe ale nie przejaskrawione.
Obraz z DVD przez SCART RGB jest świetny, zobaczymy jak będzie przez HDMI.
Dźwięk całkiem dobry, czytelna i wyraźna mowa, oczywiście nie należy oczekiwać że zastąpi kino domowe. Przy oglądaniu filmów z DVD i tak puszczam przez amplituner.

Teraz wady:
Słabe sa kąty oglądania to znaczy w poziomie jest ok. w pionie jak jesteśmy naprzeciw TV też, ale obraz szarzeje gdy patrzymy na niego równocześnie z góry i z boku pod kątem większym od 45 st.
Czerń jednak świeci w ciemności (widoczne szczególnie na czarnych pasach z boku gdy oglądamy w formaci 4:3 bez rozciągania) , choć jej zróżnicowanie jest całkiem dobre, nie ma problemów z ciemnymi scenami np we wladcy pierścieni, choć wydaje mi się że trochę czerń ciągnie w kierunku granatu. Filmów lepiej nie oglądać w całkiem zaciemnionym pomieszczeniu. Problemu nie rozwiązuje nawet całkowite ściemnienie podświetlenia matrycy (pogarsza się wtedy kontrast).

W sumie szczerze polecam telewizorek, jestem z niego bardzo zadowolony.
Jakbym miał dać ocenę to w kategorii bezwzględnej byłoby to 4/5 a cena jakość zdecydowanie 5/5.
 

Airvision

New member
Zastanawiam się nad kupnem tego TV i mam pytanko: czy jest jakies urządzonko(dysk czy coś) gdzie bym mógł zgrać z komputera filmy w HD i potem podłączyć do telewizora i oglądać?? Nie wiem czy coś takiego istnieje więc pytam :p A na nagrywarke Blu-Ray i odtwarzacz hd w tv mnie nie stac :p
I jeszcze jedno: czy da się jakieś odbierać kanały w High Definition z satelity?

PS. Sorry za możliwą głupotę moich pytań ale jestem strasznym nowicjuszem :p

I jeżeli ktoś by mógł przesłać polską instrukcje do 32WL66 to prosiłbym :)
crstone2@gmail.com
 

AdamN.

New member
Pytanie do CINEK

Witam.
Cinek czy masz może gdzieś namalowane w jakim kraju jest produkowane do cacuszko?
 

Przemal_D

New member
Polska instrukcja

Witam serdecznie!
Od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Toshiby. Długo myślałem nad wyborem (rozrzut 32/37 cali, plazma Panasonica, czy LCD Toshiby/Sharpa). W końcu wybrałem Toshibę.
Nie mam jednak polskiej instrukcji. Bardzo proszę kogoś, kto ją posiada o podzielenie się nią. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Przemek

przemko_d@wp.pl
 

fcluki07

New member
Witam, mozesz troche opisac swoje wrazania na temat tego lcd?? jaki kupiles dokladnie, gdzie za ile?? malo w Polsce jest opinii na temat tego tv a jeszcze mniej o WL68, wiec duzo osob sie ucieszy jak cos napiszesz konstruktywnego
 

Przemal_D

New member
fcluki07 napisał:
Witam, mozesz troche opisac swoje wrazania na temat tego lcd?? jaki kupiles dokladnie, gdzie za ile?? malo w Polsce jest opinii na temat tego tv a jeszcze mniej o WL68, wiec duzo osob sie ucieszy jak cos napiszesz konstruktywnego


Kupiłem 37 WL66 w Plazma City za 3800 (b.sprawnie - zamówiłem w poniedziałek, a wczoraj panowie mi ją wnieśli do domku). Przymierzałem się do zmiany telewizorka od pół roku. Zmobilizowało mnie to, że 3 tyg. temu odmówił mi współpracy stary 21 calowy (duuuża zmiana rozmiaru). W sierpniu ubiegłego roku zacząłem sie interesować czymś nowym. Dzięki temu forum zwróciłem uwagę na Toshibę 32 WL66 (wtedy kosztowała podobnie jak dziś 37 calowa). To był mój pierwszy wybór. Potem zacząłem myśleć - a może jednak trochę większy? Przy 37 calach pojawił się problem - a może jednak plazma (Panasonic PV60)? Przyznaję, że więcej szukałem w sieci opinii użytkowników, niż oglądałem w sklepach. Oczywiście zaliczyłem Media M,, Saturny i temu podobne - Toshiba mi się podobała, Panasonic także, pojawiła się opcja Sharpa. Nie wiem, może jestem uprzedzony, ale z założenia odrzuciłem Samsungi i LG (mimo, że mam b.fajny monitor LG do kompa) oraz Sony (ta firma podpadła mi już w innych sprzętach).
Jeszcze w ostatnią niedzielę byłem pewny, że kupię tę plazmę Panasonica (nawet ją sobie zarezerwowałem w hurtowni), ale w poniedziałek po wielu za/przeciw wybrałem Toshibę.
Moja krótka opinia o nowym zakupie - po 2/3 godz. oglądaniu programów z kabla UPC/ filmów z dvd Onkyo (po scarcie).
Bałem się jakości programów z kablówki - jest dobrze. Spodziewałem się jakiejś tragedii.Trochę kiepskawo wygląda obraz rozciągnięty z formatu 4/3 - ludki są nieduże i mocno zaokrąglone. Czekam teraz na relacje tenisowe - dopiero wtedy zobaczę, jak sobie ona radzi z szybkim przemieszczaniem się obrazu. Ktoś kiedyś tu na forum napisał o swoich ustawieniach kolorów/nasyceń - przetestowałem (dużo lepiej, niż w standardzie), ale pobawię sie dalej.
Wrzuciłem kilka filmików z dvd (gazetowych, kopiowanych, no i tych "droższych") - podoba mi się obraz. Specjalnie przyjrzałem sie słynnym "Egzorcyzmom Emily Rose" (znanym mi z forum o Panasonicu plaźmie i występujących tam "wężach") - i nie dostrzegłem żadnych problemów z obrazem.
I tak jak pisałem wyżej - dvd-tv po scarcie. Nie mam możliwości (na razie) sprawdzenia mocniejszych kabli (lepszych łączy).
Podsumowując - po tym krótkim 3-godz. pseudo-teście jestem zadowolony z wyboru.
I jeszcze jedno - parę osob wcześniej pisało o "buczeniu" tego telewizorka, gdy jest b.cicho. Jak na razie - odpukać! - ja nic nie słyszałem.

I to tyle. Jak pobawię się nim więcej, to dam znać.
 

mambo711

New member
Cześć. Od roku jestem właścicielem 32WL66Z i powiem krótko to jest to, testowałem z X360 i laptopem po dvi-hdmi po prostu sam miód. Jedyny minus to to , że po roku użytkowania wydaje się mały (ogglądam z 3m) teraz wziąłbym co najmniej 40' - nie bójcie się dużych ekranów - naprawdę warto dopłacić za większą przekątną.
 
Do góry