Toshiba 32wl66z

Plastek

New member
Toshiby w sklepie jak narazie sa dostepne w Media Markt i Saturnach w W-wie.Gwarancja na podstawie paragonu. Jakby ktos chciał instrukcje w ojczystym jezyku to dyponuje kontaktem www.tesc.toshiba.co.uk wybrac customer acces i dalej należy znalezc potrzebny model.
 

liko

New member
witam,wczoraj nabylem o godz. 22.00 w Wegatv,dlatego pisze o ktorej poniewaz zle pisano tu na forum o nieprofesjonalnej obsludze z czym sie nie zgadzam,gosc czekal na mnie do tej godziny,a jechalem 200km do Oleśnicy , po czym sprawdzilsmy sprzet/bralem toshibke 32" 4200zl i sharpa p55 za 3800.Jestem zadowolony.Obraz Ok jak pisze FOX 1970,w next tygodniu napisze wiecej.Elegancki wyglad,ma poprostu prezencje i dobra cena.
 

angostura

New member
Z cyklu pierwsze wrażenia 32Wl66z

Od kilku miesięcy szukałem dobrego 32 cali tv do 6000. Zjeżdziłem mnóstwo sklepów aby zobaczyć jak wyglądają i grają. Zawsze dwa pierwsze miejsca zajmowały Samsung M61B i JVC 32X70. Pod uwagę brałem Toshibę WL66Z ze względu na bardzo dobre recenzje ale nigdzie go w akcji nie widziałem. A jednak go wybrałem ze względu na super cenę 3999 zł. Trochę się obawiałem czy dobrze zrobiłem ale nie pomyliłem się i jestem zadowolony. W 90% oglądam tv sat z bardzo dobrego tunera topfielda 5000PVR z wyjściem component po scarcie. Pozostałe 10% to DVD Onkyo po scarcie. Po połączeniu wszystkiego nie oceniałem tylko zabrałem się za poprawienie ustawień fabrycznych w celu jak najlepszego odbioru. Kanały z tv sat są róznej jakości, ale dużo zależy od jakości nadawanego programu. Np bardzo dobrze wyglądał sobotni koncert z nad morza nadawany w TVP2. Bardzo dobra jakość z TVN-ów i stacji niemieckich. HBO i canal + zależnie od filmu ale generalnie też dobrze. Doprowadziłem do takich ustawień że mogę stwierdzić że nie jest gorzej niż na moim CRT JVC 25". Za to zdecydowanie lepsze kolory, większy rozmiar też robi wrażenie.
Przy włączeniu menu ekranowego tunera sat lekkie przebarwienie(cienki pasek w fioletowym odcieniu), po scarcie tego nie ma ale kolory, nasycenie , wyrazistość lepsza po componencie i tak zostało. DVD po scarcie też bardzo dobra choć sporo zależy od jakości filmu. Obraz 4:3 na full ekranie jest rozciągnięty ale po pewnym czasie można się przyzwyczaić i nie ma z tym problemu. Njlepiej wygląda obraz 16:9 np mecz Anglia-Portugalia na ORF, raz że obraz bardzo dobrej jakości i jeszcze w 16:9. Super.
Toshibę zakupiłem z myślą o HDTV z sat. Czekam na Dreamboxa 8000, na razie zapuściłem zapuściłem filmy WMVHD z laptopa po D-SUB i obraz bardzo dobry. Do oglądania mpeg2 najlepsza odległość to 3-3.5 metra. HDTV można oglądać z 1 m i obraz super. Design to kwestia gustu ale mi się podoba, a plastik nie jest taki zły jak to ktoś na tym forum pisał. Bardzo dobre wyposażenie (2 HDMI, 2 scarty, normalny component a nie jakieś przejściówki) Zdjęcia z aparatu cyfrowego po bocznym wejściu AV
też wyglądają bardzo ładnie. Duże możliwości manualnego ustawienia parametrów obrazu. Do tego 3 ustawienia fabryczne. Na plus zaskoczył mnie też dzwięk. Myślałem że z tak małych głośniczków będzie słabo a tymczasem jest bardzo dobrze. Nie ma PIP-a czy PAT-a, mam to w tunerze sat i tak raczej rzadko z tego korzystam. Pilot może być choć klawisze chodzą bardzo ciężko. Generalnie mpeg2 nie gorzej niż z CRT, HDTV rewelacja. Z czystym sumieniem mogę polecić zwłąszcza za cenę 3999 zł.
Gwarancja 24 miesiące u sprzedawcy (plazma city) Brak polskiej instrukcji ale jest polskie menu i po kilkunastu minutach wszystko zna się na pamięć.
Czerń bardzo dobra, kąty też, zero smużenia.
 
Ostatnia edycja:

liko

New member
witam,jak moglbys podac ustawienie twoje kolory, kontrast...jestem zawodolony swoim ale moze masz jakas ciekawsza propozycje
 

Attachments

  • hdtv.JPG
    hdtv.JPG
    31,8 KB · Wyś: 307

angostura

New member
Podświetlenie i kontrast na 60, jasność i kolor na 40. Poziom czerni włączony, redukcja szumu MPEG średni, DNR średni,temperatura koloru chłodny. Nasycenie koloru czerwonego na -5. Podaj swoje.
 

badej

New member
Mam pytanko. Jaką maksymalną rozdzielczość można ustawić w tym TV przy podłączeniu komputera do złącza PC (D-SUB)? W instrukcji zamieszczonej na stronie Toshiby jest napisane, że maksymalnie jest to 1280x1024 co wydaje mi się dziwne, bo to chyba nie są nawet prawidłowe proporcje 16:9. Czy da się ustawić natywną rozdziałkę matrycy, albo cos koło tego?
 

liko

New member
jeszcze nie sprawdzalem ale zaraz to zrobie.

mam karte Matrox G400 i max wycisnelem jak w instrukcji Toshiby 1280x1024,rozciagnalem obraz i jest Ok,nie zmam sie na tym za bardzo.
 

Rudeford

New member
Witam
Mam pytanko dotyczące Toshiby, jak kolor czarny prezentuje się w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu.
Czy jest jak czarny kot nocą czy „świeci” jak księżyc :?:
 

bustarga

New member
toshiba 32WL66 Z a zniekształcenia obrazu

Witam wszystkich Forumowiczów, po raz pierwszy!

W najbliższym czasie mam zamiar kupić w/w model - po internetowej lekturze - także na łamach forum hdtv.com.pl byłem w 100% zdecydowany- byłem do czasu jak zobaczyłem LCD w MM. I nie chodzi mi wcale o design - jest piękny - ale o pewien szczegół, którego nie jestem pewny. Pytanie: jak zakwalifikować fakt, że pasek informacyjny (np. na tvn24) wchodzący z prawej strony i przesuwający się na lewą stronę jest nieco powiększony z prawej strony przy wchodzeniu na ekran aby po chwili wrócić do normalnego rozmiaru? Czy to normalne dla tego modelu?

Efekt taki zaobserwowałem kiedyś na tańszych modelach CRT 32 cale philips - stwierdziłem, że wina geometrii - patrze na LCD - i kilka modeli innych producentów zachowywało się podobnie. Z czego to wynika? Proszę o radę, nie wiem jak podejść do zagadnienia... a na sprzedawców MM nie liczę...

Pozdrawiam
 

wozim

New member
To jeden z trybów wyświetlania obrazu 4/3 na ekranie panoramicznym. Na środku ekranu obraz wyświetlany proporcjonalnie a po bokach obraz jest rozciągnięty (Tak samo jest w moim JVC). Większość takich telewizorków ma kilka trybów wyświetlania. Równomierne rozciągnięcie na całym ekranie na pewno też jest na liście.:cool:
 

liko

New member
jak rozciagnie 4:3 to tak jest .ekran jest przygotowany i ma rozmiar 16:9,tak by musieli nadawac zeby nie bylo znieksztalcen.wydaje mi sie ze ten problem maja wszyscy.kiedys beda nadawac w 16:9 i problem zniknie.
 

enter

New member
toschiba 37"

Zrobiłem tłumaczenie niemieckim translatorem ,mogę je wysłać potrzebującemu w txt. emailem.
Z tej niemieckiej strony wg przykładowego zdjęcia, ustawiłem kolory i inne ustawienia i teraz w mej kablówce już jest o wiele lepiej.Ale to ustawianie dalej kojarzy mi się z RUBIN-em marki ZSRR.-enter/TOSHIBA 37WL66 2XHDMI /
 

enter

New member
panoramiczny obraz

Gdzieś już było,ale nie mogę znaleźć.Przy oglądaniu filmów z PC obraz jest obcięty u góry i na dole tzw.panorama.Telewizor jest 16 na 9 więc powinien pokrywać cały ekran.Ustawienia komputera mam 1024x768,ale zmieniałem na większą i też nie pomagało.Telewizor w momencie oglądania z PC oferuje tylko dwie opcje :normalny i szeroki ekran-pozdrawiam enter
 

Elmo king

New member
Toshiba 32WL66P/Z czy Sharp B9VE

Hej
Mam drobne pytanie na które może ktoś mi udzieli odpowiedzi
Toshiba doskonale wypada w testach na niemieckich stronach fachowych, natomiast o Sharpie ani słowa. Na testach w HDTV na razie nie ma porównania tych 2 modeli. Może ktoś może mi pomóc, który z modeli jest bardziej godny polecenia.
Z góry dzięki
 

zwrotnik

New member
Toshiba

Witam
Jestem tu nowy, czy ktoś wie jak wygląda serwis telewizorów lcd Toshiby w Polsce? Jestem z Wrocławia i spodobał mi się 32WL 66 Z, ale nie mogę nic znależć w internecie o ewentualnym serwisie. Jest to dla mnie ważne, ponieważ nie chciałbym wysyłać telewizora w razie usterki gdzieś na drugi koniec Polski.
 
Do góry