Topfield tf7700 HSCI

drot

New member
Już wszystko chodzi. Zaktualizowałem soft w tunerze i obraz na Polsacie HD się pojawił. Karta jest nowa, kupiona parę dni temu wraz z modułem (w tej ofercie pree-paid). Oba moduły Aston i CP siedzą jednocześnie i wszystko śmiga jak należy - nie wiesza się.
 

chief

New member
Witam Mam problemy z wgraniem nowej listy kanalow do topfielda , robie to cablem rs232. Oprogramowanie wgrywa mi sie ladnie, a lista kanalow wejsc nie chce podaje ze "Invalid STB type" zczytanie listy nie stanowi problemu. Pomoze mi ktos i moze podrzuci swoja liste?
 

lukaso

Banned
chief napisał:
Witam Mam problemy z wgraniem nowej listy kanalow do topfielda , robie to cablem rs232. Oprogramowanie wgrywa mi sie ladnie, a lista kanalow wejsc nie chce podaje ze "Invalid STB type" zczytanie listy nie stanowi problemu. Pomoze mi ktos i moze podrzuci swoja liste?

Witam a jaki masz soft bo jeśli 82 lub84 to do listy musisz użuć programu Vega 2.35 bo na starszych nie idzie do pobrania na stronie topfielda .Jeśli się myle to prosze poprawić
 

chief

New member
Wrzucilem ten najnowszy z obsluga zewnetrznego dysku twardego i probowalem vega 2.35 tez i to samo. Potem wrocilem do starego i tez dupa zimna. :( Sciagnac liste moge, nie moge tylko wrzucic tej ze strony profanu.
 

DanielS

New member
drot napisał:
Już wszystko chodzi. Zaktualizowałem soft w tunerze i obraz na Polsacie HD się pojawił. Karta jest nowa, kupiona parę dni temu wraz z modułem (w tej ofercie pree-paid). Oba moduły Aston i CP siedzą jednocześnie i wszystko śmiga jak należy - nie wiesza się.

drot to dla mnie bardzo ważna informacja. Masz Astona z kartą C+ i do tego nowy moduł CP z kartą N3 ? Jeśli wszystko śmiga jak powinno to proszę napisz jakie masz pakiety w poszczególnych platformach, jaki masz soft oraz w którym wejściu na moduł jest ten od Cyfry a w którym ten od CP.
Noszę się z zamiarem zakupu modułu CP ale obawiałem się ,że będą źle współpracowały z Astonem 2.18. Napisz proszę o tym o co pytam powyżej jeśli możesz. Z góry dzięki.
 

drot

New member
Mam Astona z kartą C+ (pakiet komfortowy z Canal+ plus wszystkie kanały HD oprócz HBO) i moduł CP z kartą N3 (pakiet familijny + Relax mix). Oba siedzą w tunerze jednocześnie - CP na górze, Aston na dole.
Soft tunera - ten z końcówką 62. Wszystko chodzi bez zarzutu, przed zakupem też miałem obawy, że będą się "gryzły", ale wszystko jest ok.
Moduł CP kupiłem przede wszystkim dla meczy EURO w HD i nie zawiodłem się - jakość przekazu powala na kolana.
 

DanielS

New member
No i już po Euro :) Ja teraz zdecyduję się chyba na zakup tego modułu od CP. Zastanawiam się tylko czy nie poczekać do ogłoszenia jakiejś strategii CP dla kanałów HD. Żeby nie było sytuacji , że biorę ich moduł a za miesiąc dostanę info , ze za tą cenę którą zapłaciłem to kanały HD będę miał do września a potem ZONK. I z tego co wiem to zmiana takiej sytuacji dla pre-paidowców w CP nie jest taka łatwa. Może się okazać , że człowiek kupi moduł a potem do końca umowy nie będzie mógł oglądać tych kanałów , na których mu zależy.
Czy wie ktoś jak to jest ? Czy w trakcie trwania umowy zawartej przy kupnie modułu można np. zwiększyć pakiet lub dodać jakieś dodatkowe opcje ? Czy mam to co mam w trakcie kupoania modułu i na coś więcej nie można liczyć ?
 

KKuba

New member
Bez reklam
Oczywiście znowu nie ma wersji polskiej... :( Ma ktoś ten loader? Co z MediaHigway? W wersji z twardym dyskiem co prawda dodali, ale nie działa... :(
 

KKuba

New member
Bez reklam
Jest wersja polska. Poprawiono obsługę dysku - teraz zaznaczanie pozycji do nagrania idzie od ręki. To miła poprawka. Zobaczymy co ze stabilnością dysku - ja miałem z tym problemy, musiałem chkdsk od czasu do czasu robić na komputerze. EPG nie ruszone... :(
 

KKuba

New member
Bez reklam
W wersji softu 84 jak miałeś kilkanaście pozycji nagranych na dysku to reakcja na przyciśnięcie Enter w EPG wydłużała się w sposób wykładniczy. Mnie już się zdarzało, że przełączenie między typami załączenia dekodera (P zewnętrzna nagrywarka/R dysk twardy) trwało kilkanaście sekund. To mogło doprowadzić do skrajnej pasji. A jak Niemcy bluzgali na ten bug na Topfield Europe... :) Ale wygląda, że to akurat poprawili.
 
Ostatnia edycja:

Lipton

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam,
posiadam tuner Topfield tf7700 HSCI ale pisze na forum bo mam z nim problem :)

Podczas usuwania wybranych kanałów z listy, tuner się zawiesił, po wyłączeniu i załączeniu zasilania i załączeniu tunera, tuner przechodzi w stan czuwania (pokazuje zegar) jednak przy próbie włączenia go, lub wciśnięciu jakiegokolwiek przycisku wyłącza się. Tak przez pilot jak i przy tunerze.
Co mogło się stać?
Ściągłem firmware, podłączyłem dekoder kablem rs232 do komputera, uruchomiłem program TFD-Down. i po wybraniu w nim firmwara, i wciśnięciu na Download pisze tylko Waiting for request. Please reset Set Top Box i na tym kończy się moja zabawa. Jakieś rozwiązanie?
Dziękuje za zainteresowanie.

 

bluebob

Member
Witam,

Mam Topka tf7700hsci w wersji zachodniej (id 23022), ale w necie czytałem, że da się wczytać wersję polską firmware (id 23322) do niego, tylko trzeba zmienić sobie ID za pomocą Vegapack.
Ściągnąłem Vegapack i niby zmieniłem id, ale tuner nadal go nie przyjmuje. Instaluje soft za pomocą pendrive'a i wyskakuje błąd E-07 na ekranie. Czy są jakieś inne sposoby jak zmusić Topka do przyjęcia "polskiego firmware"? A może to w tunerze trzeba najpierw zmienić jakoś wersję ID?
 
Do góry