Topfield tf7700 HSCI

grazyn5

New member
Szukam listy do topfielda 7700 HD

Jestem nowy posiadaczem topfielda HD jutro odbieram moduł diablo z programatorem ale nie jestem w temacie od czego zacząć jaką liste wgrać i skąd ją brać itp. MAm też C+ w HD szukam ABC tego tunera ale narazie nic. Proszę o pomoc
 

sq9dxr

New member
nowy firmware

Witam!

No i mamy wreszcie poprawiony firmware 7.00.62 dla Polski.
Jak dla mnie narazie wygląda dużo lepiej niż 7.00.31. Obraz SD na wszystkich wyjściach OK, poprawione wieszanie przy przełączaniu pomiędzy kanałami - szczególnie pomiędzy HD i SD. Na module Aston chodzi bardzo dobrze.
Wykryłem tylko jedną przypadłość. Jak załączę VIVA Polska ( hotbird, FTA ) i nacisnę przycisk "i" na pilocie tuner się wiesza i po chwili mam zielony ekran - pomaga wyłączenie zasilania z pilota. Jak narazie ten efekt zauważyłem tylko na tym kanale. Przetestujcie ewentualnie i dajcie znać jak nowy firmware zachowuje się na Waszych tunerach.

Pozdrawiam
 

BitTornado

New member
Witam! Chcialem zapytac jaki Ci modul dziala bez problemowo na Topfildzie,
czy jest morzliwosc ogladania Premiere HD na tym tunerze jesli tak to na jakim Ci module ?
 

DanielS

New member
Jest nowy soft 7.00.64 SPrawdzał ktoś jak to wygląda ? Kurcze mam plecy w sofcie :) ostatnia wersja z końcówką 31. Warto zmieniać ? Ktoś próbował ?
 

Rywi

New member
Firmware

Witam
Jeżeli chodzi o nowy soft to osobiście polecam wersję .62.
Mam na tym sofcie bardzo dobre efekty. Kanały SD lepszej jakości
jak np. TVN, TVN7 (z Cyfry) wyglądają bardzo dobrze, przy dobrej
jakości materiału odbiór nie gorszy niż na dobrej jakości telewizorze
tradycyjnym. Kanały HD bardzo dobre. Soft .064 jest bez polskich znaków
więc lepiej wgrywać polską wersję.

Rywi
 

DanielS

New member
Dzięki Rywi za info. Dzisiaj wieczorkiem wgram sobie ten soft i sprawdzę co i jak :)

EDIT : No dobra , wgrałem zmieniłem system ID bo miałem nie ten co trzeba ( w VEGAPACK ) no i rzeczywiście mam wrażenie , że coś pomogło ale chyba jakiś wielkich zmian nie widzę ( jakość SD jakby była lepsza no i może troszkę szybciej przełącza kanały ). W ostatnim sofcie z końcówką 31 miałem tylko AUTO ( 1080 ) a teraz mam AUTO1 (1080) i AUTO2 (1080). Jaka jest różnica między nimi i jak ich używać. Jakie są wskazania dla ustawień ?
 
Ostatnia edycja:

Czankra

New member
Po wgraniu softu .62 zmieniła się jedna rzecz - po przełączeniu na Canal+ HD nie ma już potrzeby wyjęcia i włożenia modułu z kartą, natomiast zauważyłem że filmy na C+ HD co kilka, kilkanaście minut się 'zacinają' - co może być tego przyczyną? Używam modułu Cyfry - moze to jest przyczyna? Może trzeba sie przesiasc na Aston CAM 2.18 ?
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
Nic z tych rzeczy ! Ta sprawa poruszana jest również na sąsiednim forum. Otóż zacinanie , szatkowanie itp jest już sprawą znaną Canal+ a ich BOA twierdzi , że jest to wina dostawcy usług czyli HOT BIRD. Nic nie zmieniaj w ustawieniach ... w każdym tunerze - czy to Topfield czy to Filek od Cyfry jest taka sama sytuacja. Nie pomoże też zmiana modułu - to jest wina od "nich" ktokolwiek jest tym "nich" :) :) :) Od samego początku z C+Film HD są problemy : to napisy złe , to dźwięk nie tak , to bitrate za mały , to szatkuje , to przycina ... wku..wia mnie to już powoli. Ciekawe ile tą usterkę będą teraz usuwali - pewnie ze 2 miesiące ... a co najlepsze - to mam gdzieś czy to jest wina C+ czy Hot Bird ( Eutelsat ) czy może nawet samego Billa Gatesa - płacę i wymagam ! Koniec kropka !
 

mokry500

New member
witam mam pytanie chciałem połączyć tuner "N" z plazmom kablem HDMI-DVI (bo w plazmie LG 42 cale mam wejście DVI) czy to mi coś da czy niepotrzebny wydatek na kabel bo są dosyć drogie
 

mikey

New member
Czankra napisał:
Po wgraniu softu .62 zmieniła się jedna rzecz - po przełączeniu na Canal+ HD nie ma już potrzeby wyjęcia i włożenia modułu z kartą, natomiast zauważyłem że filmy na C+ HD co kilka, kilkanaście minut się 'zacinają' - co może być tego przyczyną? Używam modułu Cyfry - moze to jest przyczyna? Może trzeba sie przesiasc na Aston CAM 2.18 ?

Po wgraniu tego softu także zauważyłem brak konieczności wyjmowania i wkładania modyłu aby oglądać C+ Film ND ale za to zginął mi dźwięk w NG HD. Używam modułu C+ HD.
Wie ktoś o co może chodzić?

Proszę o informacje


pozdro
 

yanky

New member
7700 USB PVR Ready

Witajcie, czy może ktoś z Was instalował już nowy firmware z lutego 2008 ?
Mój problem polega na tym, że w listach ulubionych programów tuner podopisywał sam nowe nazwy (głównie bzdurne litery), ale tylko nazwy bo programy pozostały.

p.s.
Na wyświetlaczu odbiornika pojawiły się nowe funkcje.
Tuner pięknie chodzi i co najważniejsze nagrywa :grin: !!!
 
Ostatnia edycja:

Rywi

New member
Firmware

Oficjalnie nowy soft z funkcją nagrywania przez USB będzie
dostępny do tygodnia. Jest to oficjalna informacja jaką
dostałem mailem z Topfielda.
Według informacji Topfielda po wgraniu nowego softu
trzeba użyć opcji Przywróć ustawienia fabryczne, wtedy
nazwy powrócą jednak mogą zostać wykasowane wszystkie listy kanałów
i trzeba ponownie wyszukać kanały.

Rywi
 

KKuba

New member
Bez reklam
1. Co do problemów z NG HD to masz uaktualniony moduł CAM Cyfry do nowej wersji softu??? Mnie z wersją 62 softu wreszcie wszsytko działa.
2. W instrukcji upgradu pisze, że przed wgraniem softu masz zrobić Factory Settings, inaczej rozlecą się listy. Właśnie Ci sięto stało... ;)
3. Napisali dziś na stronie Topfielda, że wersja 322 będzie wkrótce. Ciekawe czy bedzie coś wiecej, niz PVR bo chodziły wiarygodne plotki, że zaimplementowali wreszcie Media Higway.
 

DanielS

New member
Po wgraniu nowego softu tak wygląda Menu ( nowa pozycja "Lista plików" )

menucz7.jpg


Kanały pozmieniały nazwy , żeby wrócić do poprawnych nazw trzeba ponownie wykonać wyszukiwanie kanałów :

kanalyyp0.jpg


diseqC 1.2

dis12ta6.jpg


disbo2.jpg


Timer a po wejściu do niego funkcja nagrywania ( nie zrobiłem fotki ale mozecie mi wierzyć na słowo :) )

timergr5.jpg


Formatowanie HDD

formathddcp4.jpg


Status po upgradzie

statusoo8.jpg


Trochę się pobawiłem menu i kanałami i ZWIECHA !

zwiechatb6.jpg


Reset POWER OFF z pilota , potem power ON z pilota i co mamy ?

instalacjaue3.jpg


Czyli mamy jakby "nowy" tuner do instalacji i ustawień od nowa.
Zrobiłem to i jak na razie wszystko działa bez problemów.
Jak uda mi się sprawdzic pendrive to napiszę czy działa.

Timer wygląda tak :

timerngraj4.jpg


Tak nagrywanie "z ręki" - nagrywa na zwykłego Pendrive'a Kingston DataTraveler 1GB

recvw5.jpg


Tak wygląda teraz wyświetlacz Topka :

displaycm1.jpg


Tutaj mamy zawartość dysku:

hddyf4.jpg


hdd2rw8.jpg


A tak odtwarzanie z dysku :

playja9.jpg


play2dx4.jpg


Nagrywa SD i HD. Można wybierać napisy DVB lub z telegazety. Na tą chwilę zauważyłem , ze jest problem w nagranym materiale z oryginalną ścieżką ( w tym przypadku na Canal+ ). Jak ktoś wgra ten soft to niech sprawdzi czy to tylko u mnie czy u innych również ( pierwszy bug ? ).
Tak na krótko to by było tyle. Trzeba zacząć testować na codzień w praktyce :) Pewnie się więcej "kwiatków" znajdzie :)
Dzięki za pomoc i informacje o nowym sofcie. Idzie wszystko w dobrym kierunku.
Jaki polecacie do tego pudła dysk do 500 GB ????? :)

Nie ma żadnego Mediahighway :( Chyba , że w wersji dla Polski go wprowadzą bo ja mam w wersji na Niemcy a tam Cyfry+ nie ma :) jak wiadomo :)
 

yanky

New member
Czy widział ktoś z Was w sprzedaży (w Polsce) nowe wersje pilotów do Topfielda z dedykowanymi przyciskami do obsługi nagrywania programów? Obsługa dysku standardowym pilotem już mnie mocno denerwuje.
 

rob51

New member
soft do nagrywania

witam!
koledzy powiedzcie gdzie jest ten soft z funkcją nagrywania,
czy ktoś miał z nim jeszcze jakieś klopoty oprócz już tu
wymienionych?
 
Do góry