Topfield tf7700 HSCI

rob51

New member
Wielkie dzięki kolego,dopiero stawiam pierwsze kroki w programowaniu
tego sprzętu i stąd takie naiwne pytania:eek:k:
 

DanielS

New member
Spoko , nie ma sprawy. Może kiedyś mi Ty pomożesz. Od teog jest forum.Ale przyznaj się :) nie szukałeś zbyt długo :) :) ? ? ? Nawet chyba w tym temacie sa podane linki do ich strony. Niemniej ... forum jest po to żeby sobie pomagać :):)
 

Rywi

New member
Firmware

Witam!!!
Wreszcie jest polska wersja firmware do Topfielda o numerze 82
datowana 1.04.2008r. Mam nadzieję, że nie jest to wersja
Prima aprilisowa. Po moich próbach z softem niemieckim i europejskim
o tym samym numerze mam obawy co do jego jakości.
W softach wymienionych wyżej były spore problemy z dźwiękem
po optyku i całkowitym brakiem odbioru DD. Zmian jakości
odbioru (znaczących) nie stwierdziłem.
Jak ktoś wgra nowy polski soft niech podzieli się swoimi
doświadczeniami.

Pozdrawiam
Rywi
 

KKuba

New member
Bez reklam
Przed wgraniem trzeba zrobić ustawienia fabryczne, bo rozwalają się listy kanałów. To ma ten minus,że potem trzeba je robić na nowo. Dzisiaj odbudowałęm HotBirda, jutro sie wezmę za Astre. Obserwacje z dziś. Na ten moment to DD działa po optyku (na NG HD) i można bez zasilania zewnętrznego podpiąć dyski 2'5 cala małej pojemności. Duże wymagają zewnetrzengo zasilania. Niestety nie ma MediaHigway - a miało niby być. Dalsze obserwacje jutro...
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
Na 100% działa dźwięk DD po optyku ? Na NG HD i na C+HD ? Sprawdź proszę bo nie wiem czy się brać za zmianę softu czy czekać na nowy z poprawnym dźwiękiem. Dzięki z góry.
 

pultuski

New member
Dźwięk DD po optyku działa na 90%..., tzn. dziś podegrałem ten nowy soft. Jak na razie rewelacja, za wyjątkiem właśnie dźwięku. Zauważyłem że na TVN i TNV7 co jakiś czas gubi dźwięk i cisza (DD 2.0). Rzeczywiście pomaga przełączenie między programami, ale przecież nie o to chodzi. Na razie nie zaobserwowałem jakiejś prawidłowości, czas jest różny, czasami 15 minut, czasami 1h. Sprawdzę jeszcze NG HD i za parę dni powiem coś więcej.
Próbowałem podłączyć dysk i nagrywać. Jakość rewelacja. Zadziałał pendrive 1GB i 2GB, dysk 2,5 WD passport 160GB niestety nie. Ładnie zapisuje w pliku nawet EPG z opisem (jeśli oczywiście był nadawany). Podczas odtwarzania nagrania (np. filmu) na wyświetlaczu zamiast nazwy kanału pojawia się tytuł filmu.

Jak dla mnie do nagrywania pendrive wystarczy, sprawdzę tylko czy z 8GB pójdzie, ale najpierw muszę od qumpla pożyczyć.
 
Ostatnia edycja:

pultuski

New member
Sprawdziłem dokładnie, na kablu optycznym są ciągłe problemy z zanikiem dźwięku i to niezależnie od tego czy nadawany jest w DD czy zwykłym stereo. Po HDMI problemy pojawiają się rzadziej i to tylko w przypadku DD.
Muszę wiec czekac za poprawką, bo nie chcę zrezygnowac z możliwości nagrywania. Póki co korzystam z połączenia hdmi.
Na chwilę pisania tego postu ze strony http://www.topfield.co.kr/ zniknęło oprogramowanie PVR dla 7700HSCI z 1 kwietnia...
 

KMN

New member
blex napisał:
Czy wie ktoś dlaczego na tunerze topfield nie można wyszukać kanałów HD z platformy c+

Prawdopodobnie musisz zaktualizować listę transponderów (TP) lub podczas wyszukiwania programów wybrać opcję DVB-S2. C+ przeniosła swoje kanały na inny transponder i zmieniła sposób kodowania z DVB-S na DVB-S2.

Pzdr

KMN
 

Rywi

New member
Nowy firmware

Witam!!

Przed chwilą znalazłem na serwerze Topfielda nowy firmware
wersja 7.00.84 (PL) z dnia 8 maja br., w którym usunięto przerywanie
odtwarzania dźwięku na wyjściu optycznym. Jeszcze nie sprawdzałem,
więc nie wiem czy coś innego zostało zmienione.

Pozdrawiam
Rywi
 

lukaso

Banned
Witam szukam opisów wgrywania listy i softu do tego tunera mam starą listę gdzie można pobrać nowsze tuner mam dopiero 2 godz ..
 

lukaso

Banned
Z listami już sobie poradziłem poprostu ułożyłem nową pod siebie soft też zmieniłem i tu nasuwa siękolejne pytanie na którym sofcie macie najlepszy obraz na SD? teraz mam najnowszy soft z końcówką 84 zopcją PVR USB
 

DanielS

New member
No i w tym powinien być najlepszy obraz SD. Ustaw sobie na Auto1 lub Auto2 i wg uznania wybierz ten, który Ci bardziej będzie odpowiadał.
 

lukaso

Banned
Dzięki też mi się tak wydaje że ten soft ma najlepszy obraz ale jakby tuner mocniej się grzeje czy tylko mi się tak wydaje ?wcześniej miałem Goldena 870x ten się wcale nie grzał .Topfielda mam dopiero tydzień i sam nie wiem czy dobrze zrobiłem wielu narzeka na ten sprzęt jak dla mnie tuner ma super wygląd i chodzi całkiem ładnie no trochę się grzeje ,zastanawiałem się nad Goldenem 890 Excellence HD ma ktoś może jakieś doświadczenia z tym sprzętem jak on wypada w porównaniu z Topfieldem .
 

drot

New member
Witam!
Czy ktoś z forumowiczów odbiera bezproblemowo Polsat Sport HD z nowym modułem CP na Topfieldzie 7700? Bo u mnie idzie tylko dźwięk, brak jest wizji. Natomiast pozostałe kanały CP w SD chodzą normalnie.
Mam też Cyfrę+ i z modułem Aston ich kanały HD odbieram bez problemu. Czy ktoś wie gdzie może być problem?
 

DanielS

New member
lukaso napisał:
Dzięki też mi się tak wydaje że ten soft ma najlepszy obraz ale jakby tuner mocniej się grzeje czy tylko mi się tak wydaje ?wcześniej miałem Goldena 870x ten się wcale nie grzał .Topfielda mam dopiero tydzień i sam nie wiem czy dobrze zrobiłem wielu narzeka na ten sprzęt jak dla mnie tuner ma super wygląd i chodzi całkiem ładnie no trochę się grzeje ,zastanawiałem się nad Goldenem 890 Excellence HD ma ktoś może jakieś doświadczenia z tym sprzętem jak on wypada w porównaniu z Topfieldem .

Tak się grzeje ale nie przejmuj się :) Jeszcze nie słyszałem żeby sie komuś spalił :) Z tego co wiem to inne tunery HD grzeją się podobnie a może nawet bardziej. Zadbaj o to by raczej nie był niczym przykryty i lub przystawiony i nic się nie stanie.
 

DanielS

New member
drot napisał:
Witam!
Czy ktoś z forumowiczów odbiera bezproblemowo Polsat Sport HD z nowym modułem CP na Topfieldzie 7700? Bo u mnie idzie tylko dźwięk, brak jest wizji. Natomiast pozostałe kanały CP w SD chodzą normalnie.
Mam też Cyfrę+ i z modułem Aston ich kanały HD odbieram bez problemu. Czy ktoś wie gdzie może być problem?

A do modułu masz kartę nową czy starą ? N2 czy N3 ? Bo jeśli N2 to ne będą Ci działać kanały HD z CP. Jak współpracują obydwa moduły włożone jednoczesnie do Topfielda ? NIe gryzą się ? Nie ma zwiech ? Daj znać bo jestem zainteresowanym tym modułem CP ale nie wiem czy działa poprawnie z Astonem 2.18.
 
Do góry