Thomson 55UA9806 czyli świat w zupełnie nowych kolorach. Quantum Dot czyli kropki kwantowe w roli głównej. Test otwarty !

MaXeN84

New member
Podobno wychodzą już z rynku te A9 od Thomsona - aż szkoda, sam się zgapiłem - następcą pewnie będzie X1 od TCL-a, no ale to już nie 55", a 65", do tego oprócz Quantum Dot, HDR i zamiast 350 to 1000 nitów jasności (czyli pełnoprawny już TV UHD Premium) i zakrzywiony ekran - a biorąc pod uwagę, że wyjściowo A9 kostował koło 7tys. (obecnie 4,7tys.) to pewnie X1 będzie lekko licząc 5 cyfrowym kosztem... No chyba, że przygotują jakiś odpowiednik prosty i mniejszy...
 

yyycotam

New member
Kupiłem w OleOle.
I tu ciekawostka - po moim zakupie, ten telewizor znikł z oferty, a więc kupiłem ostatni...
Przyznam, że nie lubię kupować czegoś ostatniego ( przebrany), ale jeżeli będzie firmowo zapakowany, a do tego ten sklep jest tylko online - to może wszystko Ok.
Ten nowy model zapewne oprze się o 10kpln, to pewne.
Wyżej ?
Wątpię.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Gdzie kupiłeś jeśli wolno spytać ? Szukałem ostatnio ale poza kilkoma sztukami w innej części kraju (bez możliwości wysyłki) są tylko w cenie powyżej 6tys. a to się już chyba średnio kalkuluje...

Ten TV Thomsona warto było kupować, jeśli ktoś był na niego zdecydowany (ja nie byłem zdecydowany i nie żałuję) jak był w promo w Media Markt 27-28 grudnia w cenie 3 996 zł :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
To podziel się informacją czemu nie żałujesz ? Kupiłeś coś innego ?

Przyznam szczerze, że go nie oglądałem live, choć byłem bliski wybrania się do Łodzi do MM, gdzie był wówczas na stanie w tej promocji, ale pisząc o tym, że nie żałuję, iż nie podjąłem decyzji o zakupie skłoniły mnie takie elementy jak:
- obawa o niską trwałość produktu, bo powiedzmy sobie szczerze chiński Thomson, to nie to samo co Panasonic czy Sony, a ja nie zmieniam TV co 4 lata,
- brak funkcji nagrywania pod USB, co do moich potrzeb jest niezbędne,
- kiepska klasa energetyczna, 214W w trybie UHD mało z pewnością nie jest, a biorąc pod uwagę fakt, że TV będzie bardzo intensywnie eksploatowany, to ma to dla mnie znaczenie.
- jeden z użytkowników napisał, że TV ma problemy z płynnością, a inny użytkownik napisał, że sobie zmienia ustawienia to materiału, który akurat ogląda, żeby ta płynność była zachowana. Nie każdemu chce się bawić w grzebanie za każdym razem w ustawieniach obrazu i szukać optymalnego ustawienia. TV ma chodzić płynnie i tyle.

Reasumując niska cena nie jest dla mnie najważniejsza, bo TV kupuję na dłuższy okres niż 4 lata. Od TV oczekuję dobrego obrazu, płynności i względnej trwałości, z którą niestety w nowszych modelach jest co coraz gorzej, a wybór chińskiego Thomsona w mojej ocenie nie wróży długiej żywotności.

Co do innych modeli to zastanawiałem się nad następującymi:
Samsung 55" JU7000.
Sony 55" X8505C/ X8508C / X8509C
LG 55" UF950V

Soniak z moich zainteresowań już niestety odpadł. Testowałem osobiście model X8508C w Media Expert i ani mnie ani kolegę z którym oglądaliśmy ten TV obraz nie powalił. Kanały DVB-T - obraz przeciętny. Testowałem na różnych ustawieniach obrazu m.in. tryb kino, standard, żywy. Przyniosłem do sklepu dysk z plikami video - demka UHD (kodeki 264 oraz najnowszy HEVC) oraz filmy 1080p. Nie wszystkie demka UHD chodziły poprawnie. Obraz na UHD naprawdę ładny, ale nie było efektu woooowww :) Filmy 1080p obraz ładny, w DVB-T tak jak napisałem kiepsko. Reasumując ten TV mógłbym kupić za 3500 zł, ale nie za 5 500 zł.

Na placu boju zostali: Samsung JU7000 i LG UF950. Czekam na super promo na te TV, wówczas jadę do sklepu z własnym materiałem i sprawdzam na żywo, bo opinie opiniami, a to kupujący powinien być zadowolony.
Nie mam wysokiego ciśnienia na zakup TV, więc w ostateczności wybiorę coś z nowych modeli 2016 na jesieni lub w grudniu :)
 

Vonda

New member
Dziękuję za obszerną odpowiedź.
Nie powiększyła mnie niestety ...
Obawiam się, że z trwałością pozostałych wymienionych przez ciebie firm nie koniecznie będzie lepiej ... takie czasy, trwałość nie jest "w cenie" ...
Pozostałe "minusy" które wymieniłeś nie są akurat dla mnie istotne, poza płynnością, ale to zdaje się kolega zgłaszający problem "ogarnął"
Natomiast jakość obrazu wg testu z tego portalu prawdopodobnie przewyższa inne tv w porównywalnej cenie :(
 

hungary

New member
hungary - co w sprawie robala ?
Jak serwis się sprawuje ?

Jak do tej pory nie miałem czasu tego ruszyć,ale w sklepie euro rtv agd(tam kupiłem tv) gościu powiedział mi żebym spisał model i numer seryjny tego thomsona a oni umówią mnie z serwisantem,który przyjedzie do mnie i stwierdzi czy podlega to naprawie gwarancyjnej.
 

hungary

New member
Hehe jakby co to będe krzyczał o pomoc,ale na tę chwilę oprucz tego insekta nic już mi nie przeszkadza w tym telewizorze. Odkąd poradziłem sobie z płynnoscią kopara mi momentami opada,jeśli jest dobry sygnał to jest woow. Ttv powiesiłem na scianie na sztywnym wieszaku marki hama i oko nacieszy: się nie może. Ktoś napisał kiedyś,że listwa z głośnikami H&K nieładnie wygląda ...śmiem twierdzić,że właśnie dodaje temu tv uroku,na scianie wydaje się większy niż standardowy 55 ''.
jeśli z tym robalem w serwisie nic nie wyjdzie to włosów z głowy rwał nie będe...choć z drugiej strony jest obawa,że w sezonie letnim może być problem z robactwem skoro coś było w stanie się przedostać do matrycy.....pożyjemy zobaczymy
 

yyycotam

New member
Panowie ja kupiłem telewizor !
Spodziewam się zatem, że głośniki powinny być !
Oczywista oczywistość.
W kwestii obrazu - pocieszasz, aż miło !
Zobaczę i ocenię - mam nadzieję, że zgubie szczękę... he,he
 

yyycotam

New member
Ole ole - ale już ich tam nie ma.
Jeszcze w kwestii głośników... może myślę w konwencji czasów zamierzchłych, może nie jestem na czasie... cóż.
Jestem tak sformatowany - radio nie ma ekranu i nie widzę dziennikarzy, telewizor ma ekran - widzę i ma głośniki - słyszę.
Takie proste zasady i świat staje się zrozumiały... he,he
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Hehe jakby co to będe krzyczał o pomoc,ale na tę chwilę oprucz tego insekta nic już mi nie przeszkadza w tym telewizorze. Odkąd poradziłem sobie z płynnoscią kopara mi momentami opada,jeśli jest dobry sygnał to jest woow. Ttv powiesiłem na scianie na sztywnym wieszaku marki hama i oko nacieszy: się nie może. Ktoś napisał kiedyś,że listwa z głośnikami H&K nieładnie wygląda ...śmiem twierdzić,że właśnie dodaje temu tv uroku,na scianie wydaje się większy niż standardowy 55 ''.
jeśli z tym robalem w serwisie nic nie wyjdzie to włosów z głowy rwał nie będe...choć z drugiej strony jest obawa,że w sezonie letnim może być problem z robactwem skoro coś było w stanie się przedostać do matrycy.....pożyjemy zobaczymy ��

Rozumiem, że ten robaczek pojawił się w trakcie użytkowania i nie było go do widać po zakupie TV???
Najważniejsze, że jesteś zadowolony z zakupu i że obraz przy dobrym sygnale Cię zachwyca, bo obraz w TV jest przecież najważniejszy.
Trzymam kciuki, żeby serwis się spisał i rozwiązał Twój problem :)
 

hungary

New member
Tak mi się wydaje. Kiedy odebrałem ten telewizor dokładnie sprawdziłem matrycę . Jak pokazałem zdjęcie robaka sprzedawcy z Euro Rtv Agd roześmiał się na cały głos w sklepie ☺,powiedział,że pirewszy raz się z taką sytuacją spotyka. Mam zrobic zdjęcie numeru seryjnego z tyłu tv a on umówi mnie z serwisem
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Tak mi się wydaje. Kiedy odebrałem ten telewizor dokładnie sprawdziłem matrycę . Jak pokazałem zdjęcie robaka sprzedawcy z Euro Rtv Agd roześmiał się na cały głos w sklepie ☺,powiedział,że pirewszy raz się z taką sytuacją spotyka. Mam zrobic zdjęcie numeru seryjnego z tyłu tv a on umówi mnie z serwisem

Ciekawe czy sprzedawca by się zaśmiał, gdyby ten problem dotknął jego własnego prywatnego TV. Zachowanie nie na miejscu z jego strony i tyle.
 
Do góry