Thomson 47FU8765 - test otwarty. Nowa styl, nowy desing, nowa jakość-niech piękno ...

Domislaw39

New member
Witam,
we wtorek kupiłem właśnie ten model telewizora i nie będę ukrywał dwóch rzeczy :) po pierwsze jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie po drugie w dużej mierze przy zakupie TV wzorowałem się na opinii tutaj na stronie.

Oto moje odczucia:
- bardzo prosta i bardzo intuicyjna obsługa telewizora dość łatwo się konfiguruje wszystko. Pilot dość prosty w obsłudze (może dlatego że wyglądem przypomina te z lat 90tych). Fakt znajdzie się parę wnerwiających duperelek aczkolwiek, może spowodowane jest to tym, że za bardzo przyzwyczaiłem się do starego telewizora
- jeśli chodzi o gry (ps3 i xbox360) wszystko wygląda naprawdę ładnie a nawet bardzo ładnie chociaż do teraz nie jestem w stanie dobrać kolorów tak aby mi odpowiadały zawsze coś za ciemno a coś za jasno ale tak jak wspominałem wcześniej byłem przyzwyczajony do ustawień poprzedniego tv
- telewizja ... hmmm tu się pojawiają pierwsze problemy. Jestem posiadaczek dekodera HD z UPC ale z wyglądu programów HD nie do końca jestem zadowolony. Nie wiem czy wina tego że do tej pory śmigałem na telewizorze HD Ready LG 32 cale i przeskok na 47 cali wiąże się z tym, że niestety nie będzie to tak dobrze wyglądało jak na mniejszym tv czy może to wina nadawcy i kanały HD puszcza w naprawdę słabej jakości
- smart tv powiem szczerze jak dla mnie na chwilę obecną zbędny dodatek (możliwe że nie znam prawdziwych możliwości tego bajeru. Do tej pory sprawdziłem YT i ... ciutke muliło szybkość działania nie była mega powolna ale do pełnej płynności podczas wstukiwania znaków i przechodzeniu z menu do menu trochę brakowało.
- no i odtwarzanie filmów z dysku... tutaj zaobserwowałem największego zonka niestety. Problem z odpaleniem filmów MKV powyżej 10gb, jeszcze żaden mi nie ruszył :/ w sporej ilości filmów wyświetla mi się komunikat albo plik uszkodzony albo nieznana ścieżka wideo lub nieznana ścieżka dzwiękowa. Nie mam pojecia jak powalczyć z tym problemem próbowałem odpalić filmy poprzez DLAN ale niestety żaden film w formacie MKV nie odpalił się ;/ włączając filmy z dysku twardego próbowałem różnych dysków próbowałem przez różne podłączenie usb (a to slot 1 a to slot 2 a to równiez przez przedłużacz który był zamieszony w zestawie) i tak jak pisałem wcześniej filmy pow 10gb nie odpalił się żaden. Zdarzało się że równiez filmy 720p także się nie odtwarzały. Jeśli ktoś wie co zrobić z czym to się je byłbym bardzo wdzięczny. Może ściągnięcie jakiegoś kodeka do tv albo wcześniejsze przerabianie filmów.
- i jeszcze jedna rzecz która mnie na minus zaskoczyła. Brak możliwości ściągnięcia nowego oprogramowania do TV za pomocą WiFi... domaga się albo połączenia po kablu albo aktualizacji z pendrive.

Podsumowując telewizor podoba mi się wizualnie MEGA ale różnica w jakości kanałów telewizyjnych HD jest naprawdę dostrzegalna i problem z odtwarzaniem filmów z dysku jest tu największym minusem. Jeśli chodzi już o filmy które się odpaliły to wygląda to naprawdę cudownie zarówno filmy 2D jak i 3D, tak samo jest z grami na konsolach nie mogę tak naprawdę się do niczego przyczepić a głębia w grach typu Killzone 3, Uncharted 3 albo Batman Arkham City wygląda super lecz nie wiem czy utrata jakości grafiki na rzecz 3D nie spowoduje tego, że ciągle będę grał w wersji 2D

I jeszcze raz ponawiam swoją prośbę czy ktoś mądrzejszy ode mnie jest w stanie mi powiedzieć co zrobić by filmy odpalały się z dysku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz kontakt.HDTV gra super , więc musisz mieć coś źle podłączone. Nawet z Dongla z Androidem gra super.
Do kolorystyki kłania się kalibracja obrazu.
 

Domislaw39

New member
Pozwolę sobie wrzucić odpowiedź od osoby z działu technicznego thomsona i jak, że jak wspominałem tego typu zagadnienia są dla mnie czarną magią czy komuś z forumowiczów przychodzi do głowy pomysł jak rozwiązać ten problem?

"Poniżej komenatarz osoby z działu technicznego:

“TV jest certyfikowany przez Divx dla standard Divx+HD 1.0. Wszystkie pliki MKV stworzone zgodnie z tym standardem działają.
MKV to kontener do którego można wepchać wszystko a nie fomat kodeka A/V. 10GB daje birtae 11 Mbps przy zalozeniu ze jest to film 2h. Bitrate jest kosmiczny jak na filmy po USB. Czesc nosnikow nie zapewnia stałego transferu danych na tym poziomie.”

Wiem że ta odpowiedź może Pana nie usatysfakcjonować ale obawiam się że na styku otwartego środowiska różnych kodeków, kompresji, stabilności urządzeń USB etc. w przypadku zamkniętego środowiska i kodeków w TV mogą pojawiać się formaty które nie będą wspierana (tak jak mówiłem przez telefon – w PC można z sieci ściągać dowolny kodek w TV niestety nie – mamy tylko te które fabryka wgrała)."
 

SDman

Banned
Pozwolę sobie wrzucić odpowiedź od osoby z działu technicznego thomsona i jak, że jak wspominałem tego typu zagadnienia są dla mnie czarną magią czy komuś z forumowiczów przychodzi do głowy pomysł jak rozwiązać ten problem?

"Poniżej komenatarz osoby z działu technicznego:

“TV jest certyfikowany przez Divx dla standard Divx+HD 1.0. Wszystkie pliki MKV stworzone zgodnie z tym standardem działają.
MKV to kontener do którego można wepchać wszystko a nie fomat kodeka A/V. 10GB daje birtae 11 Mbps przy zalozeniu ze jest to film 2h. Bitrate jest kosmiczny jak na filmy po USB. Czesc nosnikow nie zapewnia stałego transferu danych na tym poziomie.”

Wiem że ta odpowiedź może Pana nie usatysfakcjonować ale obawiam się że na styku otwartego środowiska różnych kodeków, kompresji, stabilności urządzeń USB etc. w przypadku zamkniętego środowiska i kodeków w TV mogą pojawiać się formaty które nie będą wspierana (tak jak mówiłem przez telefon – w PC można z sieci ściągać dowolny kodek w TV niestety nie – mamy tylko te które fabryka wgrała)."

Witam,
jestem w szoku bardzo profesjonalna wypowiedź. Sony najczęściej odpowiada: proszę przeczytać w instrukcji, albo jaką ma Pan prędkość internetu... itp

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie tak jest u wszystkich producentów.
Wystarczy dokupić wszystko czytającą Mantę za 100 zł i po kłopocie. A zadbać o jakość wyboru obrazu telewizora jako o najważniejszą rzecz.
 

Domislaw39

New member
Co jakiś czas na stronie są thomsona zamieszczane są aktualizacje do telewizora. Gdzie znajdę listę rzeczy które dogrywane są i zmieniane w tych aktualizacjach. Przyznam szczerze do tej pory żadnej nowej zmiany oprócz nr softu nie znalazłem.
 

beny

New member
Witam mam pytanie bo ten model juz raczej nie bedzie sprzedawany czy model 55FW8785 to jego nastepca ?- bo FU zamienilo sie w FW ???poza tym czy bedzie jakis TEST tego modelu 47,55 ? z tego co wiem poprzedni model wypadł nieźle ale jakos popularnosci to on niema --- albo ma tylko nikt nic nie pisze :) Pozdrawiam
 
Do góry