Thomson 47FU8765 - test otwarty. Nowa styl, nowy desing, nowa jakość-niech piękno ...

jarjar82

New member
I jak oceniasz:

- równomierność podświetlenia ( czy widoczne są jaśniejsze rogi matrycy ..ewentualnie jak to jest matryca z LM 670 czy jest widoczny banding..pionowe pasy na jasnym tle... )
- ogólna jakość wykonania..spasowanie elementów
- czas reakcji, jaki potrzebuje tv na przełączenie programu...i ogólnie szybkość poruszania się w menu tv ..internet

Czy dokonałbyś tego samego wyboru gdybyś teraz miał podjąć decyzje co do modelu TV ?
 

TECH

New member
Jakos dziwnie ze ludzie sie nie interesuja tym TV.

Witam

jeśli mogę to chętnie umieszczę małą uwagę - dealerzy którzy oferują modele 55"-47" U8 i 50"-39" U6 sprzedają je z sukcesem z każdym miesiącem w większych ilościach i co najważniejsze nie narzekają na brak marży.

Gwarantując dobrą jaskość TV / obrazu oraz bardzo aktualny design, to te dwie serie U8 i U6 dają możliwość zarabiania - a takich rodzynek wszyscy szukamy.

Może warto poszukać alternatyw do innych firm A i B - brandowych?
 
Ostatnia edycja:

TECH

New member
I jak oceniasz:

- równomierność podświetlenia ( czy widoczne są jaśniejsze rogi matrycy ..ewentualnie jak to jest matryca z LM 670 czy jest widoczny banding..pionowe pasy na jasnym tle... )

- ogólna jakość wykonania..spasowanie elementów
- czas reakcji, jaki potrzebuje tv na przełączenie programu...i ogólnie szybkość poruszania się w menu tv ..internet

Czy dokonałbyś tego samego wyboru gdybyś teraz miał podjąć decyzje co do modelu TV ?

AD1.
Oglądająć firm praktycznie nie widać różnic w podświetlaniu, ale jeśli przełączamy kanały lub mamy pod koniec filmu czarne tło to nocą można zauważyć lekkie różnice w jasności. Każdy model może mieć różne parametry (kwestie produkcji paneli LG). Prywatna opinia: nie dostrzegam różnic jasności oraz nikt z moich gości ich nie zauważył, ale jeśli podejdziemy do tego technicznie to znajdziemy je.

AD2.
Elementy są dobrze spasowane w moim TV, nie zauważyłem żadnych źle spasowanych plastików etc.

AD3.
Przełączanie programów dyfrowych DVB-T to 3-5 sec.
Szybkość poruszania się po menu - nie wiem jak inni producencji ale nie zauważłyem aby menu działało wolno etc.
Internet - wymaga updatu soft na nowy v. 3.89 aby obsługiwać klawiaturę i mysz wireless pod przeglądarką Opera - od tego momentu działa super
Youtube - bardzo dobre buforowanie szczególnie przydatne przy wolnych sieciach

TAK kupiłbym go ale to prywatne i nieobiektywne stwierdzenie.
 
Ostatnia edycja:

omot

Member
A jakie aplikacje smart ma ten tv ?
Jak wyglada konwersja 2D do 3D i w ogole samo 3D
Czy ma taki feature jak budzenie tv ...a moze budzenie nagraniem z pendrive,
budzenie poprzez wlaczenie appki z radiem ?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Mogę odpowiedzieć na pytania techniczne lub rozwiać wątpliwości ale nie wyrażać opinię.

Witam,
jak jest z dźwiękiem w tym TV czy jest on plastikowy czy mięsisty,czysty wyraźny ?
Jak z YT w jakości HD czy jest obraz ostry jak brzytwa ?
Płynność ruchu czy nie ma tzw stroboskopu przy przesunięciach bocznych ?

z góry dziękuję i Pozdrawiam
 

beny

New member
Mam jeszcze pytanie czy mozna ten model porownywac z np. Philipsem 5008,6008 czy np.ET60 ? czy naprawde sa duze roznice ? Bo panel IPS jest w wiekszosci teraz ale...co dalej układy wygładzanie itd.Jak to sie ma do innych firm i czy cos wiadomo co ze wsparciem np.aplikacji na android itd i co ze smart tv jak wspardzie dodatki itd.
Acha i jeszcze jedno czy ta matryca jest pełne 100Hz ?? jak sie to ma do 200Hz to programowo- czy jest wyłaczanie jak u innych pól ?
 
Ostatnia edycja:

TECH

New member
Witam,
jak jest z dźwiękiem w tym TV czy jest on plastikowy czy mięsisty,czysty wyraźny ?
Jak z YT w jakości HD czy jest obraz ostry jak brzytwa ?
Płynność ruchu czy nie ma tzw stroboskopu przy przesunięciach bocznych ?

z góry dziękuję i Pozdrawiam

- Dźwięk - używam kina domowego non-stop włączone, nie potrafię odpowiedzieć w zaproponowanych kategoriach: plastikowy (nie), mięsisty (?), czysty wyraźny (OK jeśli chodzi o TV ale to nie to samo co kino domowe)

- Materiały HD - obraz super z DVD - reszta zależy od kompresji, generalnie TVP HD OK ale bywaja programy z bardzo dużą kompresją lub po przeróbce z SD na HD i wtedy obraz naturalnie ulega pogorszeniu z powodu kiepskiej jakości wyświetlanego materiału.

- Płynność ruchu - nie zauważyłem żadnych wyżej wspomnianych efektów w przypadku sygnału HD z DVD

Najlepiej porozmawiać z osobą testującą TV w HDTV, bo dostarczy więcej wiarygodnych , ale mogę podrzucuć 47FU8 na 1 dzień testów - chętnie przejadę się :)

Pozdrawiam AT
 
Ostatnia edycja:

TECH

New member
Mam jeszcze pytanie czy mozna ten model porownywac z np. Philipsem 5008,6008 czy np.ET60 ? czy naprawde sa duze roznice ? Bo panel IPS jest w wiekszosci teraz ale...co dalej układy wygładzanie itd.Jak to sie ma do innych firm i czy cos wiadomo co ze wsparciem np.aplikacji na android itd i co ze smart tv jak wspardzie dodatki itd.
Acha i jeszcze jedno czy ta matryca jest pełne 100Hz ?? jak sie to ma do 200Hz to programowo- czy jest wyłaczanie jak u innych pól ?

Odnośnie PH 5008, lub 6008 - tak można porównać Thomson serię U8 do Philipsa 6008 lub do LG 47LM660S

Android - nie
SmartTV - działa w chmurze
Aplikacje - postaram się podać ważniejsze ale wszystkich nie dam rady, użytkownik może zaznaczyć wszstykie kraje Europy i mieć dostęp do dużej ilości aplikacji, pytanie czy jest sens. Polskie aplikacje lub plany ich implementacji potwierdzę po 21 kwietnia.

Matryca - nie mam danych czy jest to 100Hz panel, ale odnośnie paneli 100Hz (bez czarnych ramek) to w LG zaczynają się od modeli LM7xx, poza tym technologia IPS "uniemożliwia osiągnięcie 400Hz" choć różne płyną z działów marketingowych producentów paneli i TV.
 
Ostatnia edycja:

beny

New member
OK "TECH" mam pytanie czy wiesz moze kto w Trojmiescie (albo Pomorskie) moze miec ten TV wszyscy maja tylko przez internetowe sklepy a nie na półce , przeciez trzeba sobie potestowac i go zobaczyc.Pozdrawiam
 

TECH

New member
OK "TECH" mam pytanie czy wiesz moze kto w Trojmiescie (albo Pomorskie) moze miec ten TV wszyscy maja tylko przez internetowe sklepy a nie na półce , przeciez trzeba sobie potestowac i go zobaczyc.Pozdrawiam


Wyslij mi maila to podam Ci kontakt do Krzysztofa z Gdanska i przywiezie Ci jedną szt. do testów.
 

TECH

New member
A jakie aplikacje smart ma ten tv ?
Jak wyglada konwersja 2D do 3D i w ogole samo 3D
Czy ma taki feature jak budzenie tv ...a moze budzenie nagraniem z pendrive,
budzenie poprzez wlaczenie appki z radiem ?

- aplikacje SmartTV potwierdzę po 21 kwietnia
- konwersja z 2D na 3D dla mnie działa super ale obraz nie wyskakukje tylko osiągamy głębię
- obraz 3D z filmu 3D niczym nie różni się od LG LM660S
- nia ma budzenia (ani pendrivem ani radiem) ale ma usypianie :)
 

KODO3

New member
Testy kikiego zawsze mnie zadziwiały , super wyniki i opisy w testach a jak się te cuda kupi, to jest rozczarowanie (nie jest tak cudownie jak kiki opisuje) - jak on to robi :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy :
- Mieć właściwy system jakości i łączności.
- Dobre okablowanie
- Właściwy bitrate
- Oglądać więcej programów HD i cieszyć się niezwykłą urodą jakości.
- Skorzystać z właściwych wtyczek w internecie do poprawy jakości
 
Do góry