Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

Nijoo@poczta

New member
Może zrobiłeś aktualizację softu gdy był z błędami na stronie. U mnie tak się dzieje po aktualizacji softu o której pisałem wyżej.
 

Primer

New member
Może zrobiłeś aktualizację softu gdy był z błędami na stronie. U mnie tak się dzieje po aktualizacji softu o której pisałem wyżej.
Prawdę mówiąc świadomie nie robiłem aktualizacji chyba że jakimś cudem zainstalowała się automatycznie.Mogę gdzieś sprawdzić jaką mam wersję?
 

mrs

New member
bodajże w menu Pomoc (ostatnie na dole) --> aktualizacja oprogramowania. Tam będziesz widział wersję aktualną. Możesz tam też przeprowadzić aktualizację poprzez sieć oraz z USB.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Witam posiadaczy ES8000.Mam pytanie odnośnie działania pilota.Dziś rano przytrafiła mi się taka sytuacja.Żona wychodząc do pracy wyłączyła tv z pilota po ok godzinie chciałem go włączyć i nic pilot ma nowe baterie jest nowy działał bez problemu do dziś.Telewizor uruchamia się przyciskiem z tyłu a pilot nie reaguje tak jakby miał wyjęte baterie.Czy ktoś się z tym spotkał ???


Może na czujnik RC świeciło w tym czasie słońce? W moim przypadku (co prawda w 55D7000) tak właśnie było. Wystarczyło rzucić cień i już działał pilot jak należy.
 

Primer

New member
Niestety nic nie pomogło,zmiana oprogramowania,bateri,reset itp.Podobnie jest z drugim dotykowym pilotem ir browser nie może sparować się z tv.Tv zachowuje się jak gdyby nic po prostu zupełnie nie reaguje na urządzenia na podczerwień.Natomiast z telefonu mogę go przełączać ale to dzieje się po Wi Fi.
W telewizorze za 10 tyś po paru dniach z... się czujnik podczerwieni:-x
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety teraz tv maja wiele bajerow ktore miedzy innymi sluza do zabawy ale i do tego zeby serwisy mogly sie najesc ..... a ile z tych bajerow powiedzmy po roku czy dwoch latach bedzie uzywana to juz inna bjaka bo w koncu znudzi sie kiedys np rozmawianie z tv czy machaniem do tv rekoma..... szkoda ze Ci sie popsul bo kawal kasy zaplaciles a tu taki klops...
Lolek
 

Primer

New member
Niestety teraz tv maja wiele bajerow ktore miedzy innymi sluza do zabawy ale i do tego zeby serwisy mogly sie najesc ..... a ile z tych bajerow powiedzmy po roku czy dwoch latach bedzie uzywana to juz inna bjaka bo w koncu znudzi sie kiedys np rozmawianie z tv czy machaniem do tv rekoma..... szkoda ze Ci sie popsul bo kawal kasy zaplaciles a tu taki klops...
Lolek


Akurat popsuło się to czego bym się nigdy nie spodziewał.
Matryca ok,podświetlenie ok,clouding zerowy matryca samsunga to dla odmiany musiała się zes..... podczerwień.
 

Hedrox87

Member
Dziwna sprawa.. a może to jednak coś innego? No, ale nie pozostaje nic innego jak szukać pomocy w serwisie gwarancyjnym.
 

falek4

New member
Akurat popsuło się to czego bym się nigdy nie spodziewał.
Matryca ok,podświetlenie ok,clouding zerowy matryca samsunga to dla odmiany musiała się zes..... podczerwień.

A celujesz pilotem w kamerke? Bo tam wlasnie znajduje sie czujnik podczerwieni. Nawet jesli zepsula sie podczerwien to pilot smart touch musi dzialac bo on sie komunikuje po bluetooth.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

xaltuton

New member
Niestety teraz tv maja wiele bajerow ktore miedzy innymi sluza do zabawy ale i do tego zeby serwisy mogly sie najesc ..... a ile z tych bajerow powiedzmy po roku czy dwoch latach bedzie uzywana to juz inna bjaka bo w koncu znudzi sie kiedys np rozmawianie z tv czy machaniem do tv rekoma..... szkoda ze Ci sie popsul bo kawal kasy zaplaciles a tu taki klops...
Lolek

Komunikacja glosowa z tv (i nie tylko tv) dopiero zaczyna sie na powaznie rozwijac, nie widze powodu
zapierac sie przed tym rekoma i nogami, zwlaszcza, ze juz zaczyna to sensownie dzialac. Powiedzmy sobie szczerze - pilot to nie jest szczyt wygody komunikacji i osobiscie niemialbym nic przeciwko, zeby szybko odszedl do lamusa. Niestety, wiekszosc ludzi nie lubi zmian i broni sie przed tym nogami i rekoma, dla takich najlepiej zeby wspolczesne tv mialy tyle regulacji, co stare tv kineskopowe. Po co wiecej, cala reszta ustawien to bajery... i tak jest niestety, wystarczy pochodzic po ludziach i popatrzec jakimi
defaultowymi ustawieniami strasza odbiorniki w domach - psychodeliczne kontrasty i jasnosci poustawiane prawie na maxa. Ludziom z takimi wymaganiami fakt - sterowanie glosem to niepotrzebne s-f.
 
zgadzam się z xaltuton, i dodam iż komunikacja głosowa juz nieźle działa jak również gesty.... a pilot niestety...
czy pilot smart touch jest aby na pewno bluetooth ? u mnie chociaż to ps51e8000 trzeba go dokładnie wycelować w lewy dolny róg tam jest odbiornik IR inaczej działa sporadycznie a już pisanie czy nawigacja to masakra szybciej rozpozna głosowe komendy.... z tym akurat nie ma żadnych problemów...
czy IR blaster jest tylko do komunikacji z innymi urządzeniami czy tez cos wzmacnia sygnał dla smartToucha?
 
Ostatnia edycja:

falek4

New member
Na 100% po bluetooth i dlatego wymaga parowania. Dziala nawet jak masz go w kieszeni. IR bluster jest do komunikacji glosowej i gestem z reszta urzadzen. Z tv komunikuje sie po bluetooth i dalej przesyla IR.
 
no nie wiem to u mnie jest chyba cos nie tak trzeba się na męczyć aby załapał a już jak przychodzi do pisania na klawiaturze to kursorem nie idzie nic trafić bo go rzuca na lewo i prawo albo ani drgnie a pad nie jes wcale taki czuły aby można było płynnie cos robić
 

falek4

New member
Musisz go jeszcze raz sparowac uzywajac do tego guzika hard reset na obudowie pilota smart touch (trzeba uzyc igly) i bedzie ok.
 

Primer

New member
A celujesz pilotem w kamerke? Bo tam wlasnie znajduje sie czujnik podczerwieni. Nawet jesli zepsula sie podczerwien to pilot smart touch musi dzialac bo on sie komunikuje po bluetooth.


Pozdrawiam

Dotykowy pilot faktycznie działa brak jest tylko reakcji na przycisk power tego pilota bo on również działa na podczerwień.Telewizor mogę tylko włączyć przyciskiem z tyłu lub głosem:x

Ale numer!!Po tym jak falek napisał gdzie znajduje się czujnik podczerwieni postanowiłem poruszać trochę tą kamerką i co się okazało jak poruszę ją do przodu to pilot nie działa a jak odchylę ją w stronę ściany do tyłu pilot działa.Czyli coś nie łączy, ciekaw jestem jak ta kamerka jest podłączona jakie wewnątrz jest gniazdo?
 
Ostatnia edycja:
jak dziecko we mgle.... ale mogli by to napisać.... pilot dotykowy działa nawet dobrze jeśli trzyma sie go w pionie gdyz nadajnik ma od spodu i tu moje wątpliwości czy to aby na pewno bluetooth ...
 
Ostatnia edycja:

Yankee

New member
Może ktoś potwierdzić czy samsung poradził sobie z problemem TVNów na module dostępu polsatu? Czy da się już normalnie odbierać te kanały? Na moim D7000 mam ciągle ten problem nie rozwiązany i zastanawiam się czy nie załatwić tego poprzez niezgodność towaru z Umową i np. nie wymienić na jakiś ES7000 (pod warunkiem że tam ten problem nie występuje).
 
a z jakimi kanałami dokładnie to występuje gdyż u mnie w PS51E8000 tvn HD, tvn cnbc działają dobrze nie sprawdzałem turbo i style ale dzis sprawdzę
 
Do góry