Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

largoon

New member
*Primer: "I jeszcze jedno ten tv nie ma pełnego podświetlenia".

Dokładnie i dlatego stając w szranki z takim modelem jak wspomniany przeze mnie LM960V z pełnym podświetleniem, radzi sobie równie dobrze. A to już przy krawędziowym podświetleniu nie zawsze jest takie oczywiste:)

Inna kwestią, że Samsung jest obecnie silnie atakowany za "machanie rękami", "gadanie do pilota" czy inne "zbędne duperele". I gdzieś w tym wszystkim większość zapomina o tym, że to jest w gruncie rzeczy przyzwoity tv z dobrym obrazem. Idę o zakład, że jakby to Panasonic swoje plazmy stworzył na wzór ES8000 [chodzi o wygląd] to nikt nie miałby o to pretensji. Zauważcie, że nikt też specjalnie nie czepia się LG, gdzie również mamy machanie ręką, tyle tylko że w trochę innej formie, także mówimy do mikrofonu i także mamy "zbędne duperele".

I na koniec test na który większość chyba już niecierpliwie czeka:wink:

Samsung ES8000 (LED) review - FlatpanelsHD
 

kini0

New member
Bez reklam
''Samsung’s 3D implementation is great and applicable but I would personally still love to see Samsung switch to a passive 3D solution on their LED models. It is true that active 3D theoretically has a higher resolution and therefore better 3D detailing but active 3DTV also struggle with crosstalk, flicker and expensive 3D glasses. 3D picture quality on ES8000 is good enough for mixed use, sure, but only slightly improved compared to last year’s line-up''


Ja też bym chciał pasywnego Samsunga...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
largoon!

Nie zauważyłeś chyba ,że taki test jest już w specjalnie założonym temacie i dublujesz temat.:roll:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

largoon

New member
Witam,
largoon!

Nie zauważyłeś chyba ,że taki test jest już w specjalnie założonym temacie i dublujesz temat.:roll:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:


Test znajduje się na etapie końcowym mojego poglądu, więc nie wiem o jakim dublowaniu tematu mówisz. Czy podanie odnośnika do testu jest stricte esencją mojej wypowiedzi? Nie wydaje mi się.
 

durius

New member
Dzisiaj miałem przyjemność kalibrować UE55ES8000. W porównaniu z poprzednią serią, panel posiada zdecydowanie lepsze poświetlenie. Brak widocznych rozjaśnień. Na plus trzeba zaliczyć bardzo dobry tryb "Kino". W ustawieniach fabrycznych skala szarości jest najlepiej zestrojoną z tych, które dotychczas widziałem. Odchylenie DeltaE mieści sie w przedziale pomiędzy 5 a 10 pkt. W dodatku po kalibracji można uzyskać perfekcyjny wynik, odchyelnie ok 0,5 w całej skali szarości. Dla chętnych mogę udostępnić planszę z programu CalMan. Dekoder kolorów też działa prawidłowo. Lekkie nienasycenie koloru zielonego oraz przekłamania w oddaniu kolorów dopełniających. Dla niewprawnego oka i bez kalibracji będzie OK.
Jedno co zauważyłem "in minus" to nadal błędnie działająca 10-cio punktowa skala szarości, ale 2-dwu punktowa daje doskonałe efekty.


Podaj nam tą kalibracje jeśli możesz.Proszę.Z góry dziękuję.
 

Nijoo@poczta

New member
Ja również dołączam się do prośby próbowałem już różnych kalibracji ale zawsze nie byłem zadowolony bo jak dla mnie obraz był za ciemny :) Może tym razem będzie coś co trafi w moje oko. :)
 

Hedrox87

Member
Kalibracja

Także proszę jakiegoś specjalistę o parametry kalibracji. Prosiłem Kikiego na privie, ale nie odpisuje. Może tutaj napisze.
 

Nijoo@poczta

New member
Poniżej zostawiam wam ustawienia po kalibracji znalezione na innych forach aczkolwiek jak dla mnie obraz jest zbyt ciemny :( dlatego nie używam ich.


picture mode Standard
Backlight 7
Contrast 85
Brightness 51
sharpness 35
colour 42

Advanced settings

dynamic contrast high
black tone darkest

Colour space Native

10p white balance off

white balance
19
18
20
31
30
24

gamma -1

picture options

standard
auto
auto

motion plus clear
led motion plus on

eco on low
------------------------------
Mode: Movie
Backlight: 8-12 depending on room lighting
Contrast: 100
Brightness: 46
Sharpness: 15+
Colour: 48
Tint: 50/50

Dynamic Contrast: Medium
Black Tone: Darker
Flesh Tone: 0
RGB: Off
Colour Space: Auto
White Balance: default
10p: off
Gamma: 0 (also liked +1 can't decide)
Black Enhancer: On
xvYCC: off

Colour Tone: Warm1
Digital Noise: Auto
MPEG Noise: Auto
Film Mode: Auto2
Motion Plus: Clear
LED Motion Plus: On
---------------------------------
Picture Mode = Movie
Backlight = 10
Contrast = 80
Brightness = 50
Sharpness = 20
Colour = 50
Tint(G/R) = do not alter

under Advanced Settings
Black Tone = Dark
Dynamic Contrast = Off
Shadow Detail = 0
Gamma = 1
-
-
Colour Space = Native
Edge Enhancement = On
Motion Lighting = Off
xvYCC = On
LED Motion Plus = On
-------------------------------
Picture Mode = Movie
Backlight = 11
Contrast = 58
Brightness = 51
Sharpness = 52
Colour = 57
Tint(G/R) = do not alter

under Advanced Settings
Black Tone = Dark
Dynamic Contrast = low
flesh +2
coluor space= auto
Shadow Detail = 0
Gamma = 0
-
-
Colour Space = Native
Edge Enhancement = On
Motion Lighting = Off
xvYCC = On
LED Motion Plus = On

picture option
colour tone=warm2
digital noise =auto
mpeg= auto
film mode off
motion plus =standard
led motion plus =on
------------------------------------------
Picture preset: Movie
Backlight 9
Contrast 90
Brightness: 47
Sharpness: 10
Tint: G50/G50
Eco Off
Black Tone Off
Dynamic Contrast Off
Color space Auto
Gamma +2
Color Enhancer Off
Color Tone Warm2
Digital Noise Filter Off
Mpeg noise filter Off
Film mode Off
HDMI Black level Low
Motion Plus Off
LED Motion Plus On
R-Offset 25
G-Offset 24
B-Offset 27
R-Gain 26
G-Gain 20
B-Gain 32
-------------------------------------------

Po testujcie i ewentualnie powiedzcie które wam najlepiej pasują.
 

xaltuton

New member
Pytanie do posiadaczy - czy odtwarzajac film z pendrive jest mozliwosc wypchniecia dzwieku
(AC3,DTS,AAC) z tegoż źrodla na wyjscie optyczne?
 

Hedrox87

Member
Telewizor ma wyjście optyczne więc nie ma z tym problemu:) BTW. Dziś pojawił się w SamsungApps tvnplayer:) W ustawieniach polecam sobie włączyć HD:D
 

xaltuton

New member
Telewizor ma wyjście optyczne więc nie ma z tym problemu:) BTW. Dziś pojawił się w SamsungApps tvnplayer:) W ustawieniach polecam sobie włączyć HD:D

Sprawdzales/testowales czy zgadujesz? Bo to ze ma wyjscie optycznie wcale nie oznacza, ze automatycznie jest w stanie wpuscic na toslinka dzwiek 3d z kazdego zrodla.
 

Nijoo@poczta

New member
Tak informacyjnie koledzy pojawiła się nowa wersja oprogramowania T-ECPDEUC-1009.3 do ściągnięcia za strony samsunga lub poprzez tv.
 

Primer

New member
Witam mam pytanie do osób posiadających w/w tv.
Od jakiegoś czasu dzieciak męczy mnie że na you tube widział na tv ES8000
grę Angry Birds a ja za chiny nie mogę jej znaleźć.Może ktoś z szanownego grona wie skąd pobrać lub gdzie znaleźć tę grę?
 

mrs

New member
Jeszcze jej nie ma. Dopiero są plany wprowadzenia.
-------------------------------------------------

<----- ;-)
 
Ostatnia edycja:

Nijoo@poczta

New member
Pojawił się problem i to spory. Samsung pospieszył się z umieszczeniem aktualizacji na swojej stronie i w piątek ściągnąłem sobie wersję T-ECPDEUC-1009.3 która jest nie dopracowana. (kilkanaście godzin później podmienili na stronie na niższą wersję T-ECPDEUC-1008.2).
Po instalacji piloty przestały reagować. Telewizor też czasem żeby go wyłączyć trzeba wyjąc wtyczkę z sieci bo nic nie działa. Dzwoniłem do samsunga oczywiście walą głupa. Obiecali mi że w ciągu kilku dni to jest do czwartku będzie nowa wersja softu naprawiająca problem. Numer jest w tym że nie da się zainstalować niższej wersji gdy zainstalowało się wyższą :). I zostaje jedynie serwis jeśli nie dadzą nowej wersji na razie trzeba czekać. TV działa ale często się zawiesza i wtedy tylko wtyczka z gniazdka :(
 

Primer

New member
Witam posiadaczy ES8000.Mam pytanie odnośnie działania pilota.Dziś rano przytrafiła mi się taka sytuacja.Żona wychodząc do pracy wyłączyła tv z pilota po ok godzinie chciałem go włączyć i nic pilot ma nowe baterie jest nowy działał bez problemu do dziś.Telewizor uruchamia się przyciskiem z tyłu a pilot nie reaguje tak jakby miał wyjęte baterie.Czy ktoś się z tym spotkał ???
 
Do góry