Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

Primer

New member
Po długich miesiącach bez tv w końcu odważyłem się znów zaryzykować i nabyć ES8000.Niestety moje obawy znów się potwierdziły.Podświetlenie matrycy faktycznie lepsze niż w D7000 ale po odpaleniu plansz testowych na czarnym tle ukazały się trzy piękne świecące na zielono sub piksele, natomiast na jasnym tle pikselki są czarne a ponieważ jest to tv 55 cali to owe punkty są widoczne nawet z ok 2m.Sprzedawca w media poinformował że wymienią bez problemu jest tylko jedno ale nie mają drugiego na magazynie a czas oczekiwania na dostawę może się wydłużyć do miesiąca!!!Po prostu jazda z szajsungiem rozpoczęta od nowa:(
 

djdolar

New member
zdjecia niewiele mowia bo mozna zrobic cos takiego prze duzym sciemnieniu a pasek i tak bedzie sie odznaczal na tle ciemnego i bez cloudingowego ekranu pytanie jak to wyglada na obrazie filmowym naprzyklad i jak zlikwidowac samosciemnianie sie obrazu przy ciemnych momentach filmu czy programu tv ??
 

daro31

New member
odnośnie voice control - jaki jest właściwie zakres komend w języku polskim? nie mogę nigdzie znaleźć na temat informacji - ani w instrukcji ani w sieci... w jaki sposób np. wyłączyć telewizor komendą głosową?
 

czeski73

New member
odnośnie voice control - jaki jest właściwie zakres komend w języku polskim? nie mogę nigdzie znaleźć na temat informacji - ani w instrukcji ani w sieci... w jaki sposób np. wyłączyć telewizor komendą głosową?

smart tv -głos-w góre
wyłączyć to - smart tv -tv off lub wyłącz -ok lub tak
włączyć - smart tv
 

farba

New member
zdjecia niewiele mowia bo mozna zrobic cos takiego prze duzym sciemnieniu a pasek i tak bedzie sie odznaczal na tle ciemnego i bez cloudingowego ekranu pytanie jak to wyglada na obrazie filmowym naprzyklad i jak zlikwidowac samosciemnianie sie obrazu przy ciemnych momentach filmu czy programu tv ??
Dokładnie. Swego czasu ktoś o tym wspominał, tzn większość ustawień mających zlikwidować clouding, polegała na takim zjechaniu podświetleniem, że np facet w czarnej marynarce wyglądał jak w czarnej płachcie, bo trudno było dostrzec zarys kroju marynarki. Ciemny obraz równa się brak "chmurek", ale czy to jest lekarstwo na tę przypadłość? Moim zdaniem nie.

W kwestii "samościemniania", wejdź w "ustawienia zaawansowane" i ustaw głębię czerni na + max wartość. U mnie było +2.
 
Ostatnia edycja:

KLUCHAnp

New member
Po długich miesiącach bez tv w końcu odważyłem się znów zaryzykować i nabyć ES8000.Niestety moje obawy znów się potwierdziły.Podświetlenie matrycy faktycznie lepsze niż w D7000 ale po odpaleniu plansz testowych na czarnym tle ukazały się trzy piękne świecące na zielono sub piksele, natomiast na jasnym tle pikselki są czarne a ponieważ jest to tv 55 cali to owe punkty są widoczne nawet z ok 2m.Sprzedawca w media poinformował że wymienią bez problemu jest tylko jedno ale nie mają drugiego na magazynie a czas oczekiwania na dostawę może się wydłużyć do miesiąca!!!Po prostu jazda z szajsungiem rozpoczęta od nowa:(
A tak z ciekawości w jakim mieście nabywałeś TV?
 

accu

New member
Bez reklam
A na czym polega to podświetlenie?Jaka jest różnica?Możecie mi to wytłumaczyć.Dziękuję.

Witam,

Proszę zapoznać się z postem # 150.
Jest tam wszystko napisane , trzeba przeglądać wypowiedzi na forum oraz na "wujku"Google.:?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

durius

New member
Witam,

Proszę zapoznać się z postem # 150.
Jest tam wszystko napisane , trzeba przeglądać wypowiedzi na forum oraz na "wujku"Google.:?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Dokładnie.Najpierw napisałem a póżniej poszukałem.
Może po takim czasie ma ktoś z Was żródło gdzie można zrobić KALIBRACJĘ
modelu ES8000
 

largoon

New member
Na konkurencyjnym forum jest test tego topowego samsunga.Furory nie robi....

Jak już robisz taki wpis to podaj dokładne źródło, bo nie każdy wie o czym piszesz. Domyślam się, że chodzi o konkurencyjne forum, na którym autorzy "postanowili wymienić się materiałami z dość znanym francuskim serwisem Les Numeriques/Digital Versus" [swoją drogą jak trzeba być leniwym, żeby tłumaczyć test przeprowadzony przez kogoś innego. Wychodzę z założenia, że lepiej przeprowadzić taki test na własną rękę]. Co więcej mogli "wymienić się" z każdym innym serwisem zajmującym się tą tematyką, gdzie przeważnie ES8000 zbiera bardzo dobre noty. Jednak o dziwo padło na Les Numeriques, gdzie tv otrzymał...baa 4 gwiazdki na 5:wink:. Więc i tak nie jest źle. Jakby spojrzeć przez pryzmat różnych recenzji to każdy tv oceniany jest raz lepiej raz gorzej. Za przykład może nam posłużyć silny konkurent ES8000 czyli LG LM960V. Najwyższy model tego producenta otrzymał 3.5 na 5 puntków w serwisie TechRadar - LG 47LM960V review | from TechRadar's expert reviews of Plasma and lcd tvs

Na minusie jest cena, kąty widzenia [dziwne bo mamy panel IPS], czerń [mamy tu pełne podświetlenie led] oraz wysoki input lag.

Inne oceny LG LM960V wyglądają tak: What HiFi - 4/5, Stuff - 5/5, CNET UK - 5/5 [tu np. mamy już bardzo głęboką czerń].

Ciężko jest się w tym wszystkim połapać - dlatego oprócz czytania testów należy samemu "obmacać" dany telewizor przed zakupem. I na koniec warto mieć nadzieję, że Kiki nie będzie się "wymieniał materiałami" - najlepsza jest jak zwykle twórczość własna:wink:
 

durius

New member
Dzisiaj miałem przyjemność kalibrować UE55ES8000. W porównaniu z poprzednią serią, panel posiada zdecydowanie lepsze poświetlenie. Brak widocznych rozjaśnień. Na plus trzeba zaliczyć bardzo dobry tryb "Kino". W ustawieniach fabrycznych skala szarości jest najlepiej zestrojoną z tych, które dotychczas widziałem. Odchylenie DeltaE mieści sie w przedziale pomiędzy 5 a 10 pkt. W dodatku po kalibracji można uzyskać perfekcyjny wynik, odchyelnie ok 0,5 w całej skali szarości. Dla chętnych mogę udostępnić planszę z programu CalMan. Dekoder kolorów też działa prawidłowo. Lekkie nienasycenie koloru zielonego oraz przekłamania w oddaniu kolorów dopełniających. Dla niewprawnego oka i bez kalibracji będzie OK.
Jedno co zauważyłem "in minus" to nadal błędnie działająca 10-cio punktowa skala szarości, ale 2-dwu punktowa daje doskonałe efekty.

Bądz tak miły i udostępnij nam Twoją kalibracje ES8000.
 

Primer

New member
Jak już robisz taki wpis to podaj dokładne źródło, bo nie każdy wie o czym piszesz. Domyślam się, że chodzi o konkurencyjne forum, na którym autorzy "postanowili wymienić się materiałami z dość znanym francuskim serwisem Les Numeriques/Digital Versus" [swoją drogą jak trzeba być leniwym, żeby tłumaczyć test przeprowadzony przez kogoś innego. Wychodzę z założenia, że lepiej przeprowadzić taki test na własną rękę]. Co więcej mogli "wymienić się" z każdym innym serwisem zajmującym się tą tematyką, gdzie przeważnie ES8000 zbiera bardzo dobre noty. Jednak o dziwo padło na Les Numeriques, gdzie tv otrzymał...baa 4 gwiazdki na 5:wink:. Więc i tak nie jest źle. Jakby spojrzeć przez pryzmat różnych recenzji to każdy tv oceniany jest raz lepiej raz gorzej. Za przykład może nam posłużyć silny konkurent ES8000 czyli LG LM960V. Najwyższy model tego producenta otrzymał 3.5 na 5 puntków w serwisie TechRadar - LG 47LM960V review | from TechRadar's expert reviews of Plasma and lcd tvs

Na minusie jest cena, kąty widzenia [dziwne bo mamy panel IPS], czerń [mamy tu pełne podświetlenie led] oraz wysoki input lag.

Inne oceny LG LM960V wyglądają tak: What HiFi - 4/5, Stuff - 5/5, CNET UK - 5/5 [tu np. mamy już bardzo głęboką czerń].

Ciężko jest się w tym wszystkim połapać - dlatego oprócz czytania testów należy samemu "obmacać" dany telewizor przed zakupem. I na koniec warto mieć nadzieję, że Kiki nie będzie się "wymieniał materiałami" - najlepsza jest jak zwykle twórczość własna:wink:


Zwróć uwagę że ten tv jest jakoś mniej lubiany przez osoby zabierające głos.Najczęściej te osoby widziały zdjęcia obrazu wyświetlanego przez ES8000 albo zapoznały się z tym tv w sklepie w czasie 15 min.Po takich "oględzinach"zabierają głos w temacie.Dla mnie w wielu przypadkach (oczywiście nie we wszystkich) jest to postępowanie w myśl zasady sam nie zjem a drugiemu nie dam.
Ja nie mogę mieć takiego tv to go obsmaruję żeby inny też nie kupił.A niestety wiele osób bardzo liczy się z tym co wyczyta na forach.Jest to najzwyklejsza w świecie zazdrość i tłumaczenie sobie że wcale nie posiadam czegoś gorszego ba nawet lepsze to mój tv jest najlepszy.Po co komu gadanie do tv,gestykulowanie, lepszy micro dimming,lepszy procesor,fajniejszy smart hub itd.To są argumenty ludzi którzy w wielu przypadkach nie mogą pogodzić się z tym że czas płynie i pokazują się lepsze sprzęty od tych które kupili.
A ja chcę gadać do tv,obsługiwać przeglądarkę gestem,poruszać się szybciej po smart hub-ie i patrzeć na podstawę w kształcie litery U,mieć nowsze menu ,dwurdzeniowy procesor i lepszy micro dimming.A co do obrazu dla mnie mimo sub pikseli które znów zatruły moje życie (czekam na wymianę) obraz po włączeniu tv spowodował sporego banana na twarzy,wyglądał rewelacyjnie dużo lepiej niż to co widziałem przez pewien czas na D7000 dlatego cały czas zastanawiam się skąd te bezpodstawne opinie.Mam nadzieję że w końcu będzie mi dane zasiąść przed ES8000 z browarkiem i zobaczyć mistrzostwa europy.Wszystkim niezdecydowanym polecam ten tv jest naprawdę zaj..... :eek:k:
I jeszcze jedno ten tv nie ma pełnego podświetlenia
 
Do góry