Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

KLUCHAnp

New member
A jak śmieszne pieniądze masz tą wiedze? za ile ?
Z tego co rozmawiałem w Media Markt z pracownikiem oni dostają taki TV za normalną cenę i stoi on jako "demówka" tak długo aż pójdzie, ewentualnie gdyby były problemy obniżają cenę, "i zawsze pójdzie" cytat. A cała polityka cenowa w takich sklepach jest dziwna...D8000 46 cali w lutym kupiłem za 5899zł, a kiedy pojechałem wymieniać 2,5 miesiąca później podnieśli cenę do 6399zł.
Końcówka serii bo następca wisi na ścianie (ES8000), całą seria wadliwa (pasy) i takie cyrki. Żal
 

czeski73

New member
Z tego co rozmawiałem w Media Markt z pracownikiem oni dostają taki TV za normalną cenę i stoi on jako "demówka" tak długo aż pójdzie, ewentualnie gdyby były problemy obniżają cenę, "i zawsze pójdzie" cytat. A cała polityka cenowa w takich sklepach jest dziwna...D8000 46 cali w lutym kupiłem za 5899zł, a kiedy pojechałem wymieniać 2,5 miesiąca później podnieśli cenę do 6399zł.
Końcówka serii bo następca wisi na ścianie (ES8000), całą seria wadliwa (pasy) i takie cyrki. Żal

Ja właśnie byłem w miniony piątek w MM w Bydgoszczy i tam cena za 13.500 za model 64'' Plazmy seria E8000 także raczej tak szybko nie zejdą do ceny 9.499,00 jaką mi zaproponowano w Neonecie.Myślę że ceny w tych sieciach uzależnione są od wielkości zakupów na stan magazynowy im więcej tym niższa cena do klienta końcowego.Ale różnica 4k za ten sam model to kapke przegięcie nie uważasz?
 

djdolar

New member
decyzja zapadła - jutro jade kupic es8000 , napisze wam wieczorem jak wrażenia, a w szczególnosci jakie jest podswietlenie matrycy w tym modelu , własnie przygotowuje się do jutrzejszego przetestowania egzemplarza ( mają na stanie 3 sztuki , bede mógł wybrac losowo i na poczekaniu przetestowac ) ale już mi zapowiedzieli że najpierw musze zapłacic, potem testy, a jak cos nie bedzie mi odpowiadało to albo wymieniamy na inny albo zwrot kasy na poczekaniu.
mam od 10 dni naprawde mega swieci do tej pory jeszcze go ustawiam na roznych parametrach ale naprawde wyciagnalem z niego sporo POLECAM
 

locutus23

New member
dzis ogladałem mecz na UE46ES8000, podgłaszanie mową jest do bani ,mówie mu zeby podgłosił a on podgłasza o 1 stopień po 5 razie (5 stopni) wziołem pilota i podgłosiłem ile mozna gadać,ogólnie tv działa duzo szybciej od serii D, niestety skakanie obrazu pozostało tak jak w serii D,mozecie porzegnać sie z komfortowym ogladaniem meczu
 

KLUCHAnp

New member
Ja właśnie byłem w miniony piątek w MM w Bydgoszczy i tam cena za 13.500 za model 64'' Plazmy seria E8000 także raczej tak szybko nie zejdą do ceny 9.499,00 jaką mi zaproponowano w Neonecie.Myślę że ceny w tych sieciach uzależnione są od wielkości zakupów na stan magazynowy im więcej tym niższa cena do klienta końcowego.Ale różnica 4k za ten sam model to kapke przegięcie nie uważasz?
Jasne że przegięcie...i to spore np.UE46ES8000 w media markt był za 8999zł czyli musiał bym dopłacić 3 tys. ale jak sprawdzili w EURO RTV AGD że kosztuje 6999zł to zaproponowali że za tyle mi puszczą :/
 

czeski73

New member
............. podgłaszanie mową jest do bani ,mówie mu zeby podgłosił a on podgłasza o 1 stopień po 5 razie (5 stopni) wziołem pilota i podgłosiłem ile mozna gadać,ogólnie tv działa duzo szybciej od serii D, niestety skakanie obrazu pozostało tak jak w serii D,mozecie porzegnać sie z komfortowym ogladaniem meczu

Można kolego ustaw na 3 minutę i 25 sekund Samsung ES8000 - Which? in-depth look - YouTube :smile:

a do komfortowego oglądania meczu trzeba było wybrać plazme :D
 
Ostatnia edycja:

Primer

New member
dzis ogladałem mecz na UE46ES8000, podgłaszanie mową jest do bani ,mówie mu zeby podgłosił a on podgłasza o 1 stopień po 5 razie (5 stopni) wziołem pilota i podgłosiłem ile mozna gadać,ogólnie tv działa duzo szybciej od serii D, niestety skakanie obrazu pozostało tak jak w serii D,mozecie porzegnać sie z komfortowym ogladaniem meczu
O jakim skakaniu piszesz ?
 

przemas13

New member
Allshare

witam
jestem szczesliwym posiadaczem es7000 różni sie tylko noga od es8000 i nie mam srebrnej ramki tylko czarna ,ale i tak wisi na scianie wiec bez różnicy .
mam pytanie nie odtwarza w 3d przez funkcje allshare Wideo w formacie MP4 (.mp4) oczywiscie jest w 3d internet mam 50 meg/s wiec wszystko leci z laptopa plynnie ale nie dziala 3d :-( z pendrive tez nie dziala chyba cos zle robie :(
 
Ostatnia edycja:

czeski73

New member
witam
jestem szczesliwym posiadaczem es7000 różni sie tylko noga od es8000 i nie mam srebrnej ramki tylko czarna ,ale i tak wisi na scianie wiec bez różnicy .
mam pytanie nie odtwarza w 3d przez funkcje allshare Wideo w formacie MP4 (.mp4) oczywiscie jest w 3d internet mam 50 meg/s wiec wszystko leci z laptopa plynnie ale nie dziala 3d :-( z pendrive tez nie dziala chyba cos zle robie :(

ES7000 ma Microdimming a ES8000 Microdimming Ultimate tym się jeszcze różnią
 

czeski73

New member
W praktyce pewnie oznacza to że diody są po prostu ''ultimate'' ;)
- czyli cokolwiek

Technologia Micro Dimming Ultimate, zastosowana w modelu ES8000, dzieli obraz na setki drobnych fragmentów i analizuje go, aby zoptymalizować podświetlenie LED dla każdego z nich w czasie rzeczywistym. Prowadzi to do zwiększenia ogólnej jasności o 20%, zapewnia też bogatsze kolory i wyższy współczynnik kontrastu. Technologia ta eliminuje efekt aureoli i zniekształcenie obrazu związane z rozproszonym światłem.

Seria ES7000 różni się od serii ES8000 „zwykłą” wersją układu Micro Dimming oraz wyglądem, który przypomina telewizory z ubiegłorocznej serii D8000 z dodaną na górze kamerą.
 
Ostatnia edycja:

kordian1000

New member
Jestem po zakupie, Zakup był bardzo miły,na samym początku wyjaśniłem Panom z Saturna o co mi chodzi, co chce sprawdzic, jak chce to zrobic itp, porozmawiałem z kierownikiem sklepu aby mnie zapewnił iż w przypadku złego podswietlenia matrycy zmienimy na inny, albo zwrot kasy. Miło mnie zaskoczyli kiedy usłyszałem że zrobią wyjątek i nie bede musiał najpierw przejsc przez kase a potem mógł otworzyc wybrany egzemplarz. Poprosiłem o najbardziej ciemne miejsce na testy - z dwoma pracownikami sklepu testowalismy moj wybrany model LE55ES8000 przez około 30 min, (ale przed tym pokazałem im na modelu LE60D8000 o co mi chodzi) , Testy wypadły nieźle , wszyscy nie mieliśmy wątpliwości że seria ES8000 jest znacznie poprawiona i pozbawiona wadliwych matryc. Szablony testowe nie wykazały wad (szczególnie kolor szary 10 %) wypadł bardzo pozytywnie. Na koniec otrzymałem 50 zł rabatu. Ogromne podziękowania dla kolegi KLUCHAnp za szablony testowe , i wiele cennych wskazówek. Przede mną tydzień zabawy, ustawień itp, jak opanuje większość gadżetów to postaram się obiektywnie je ocenić. Gadżeciarzem jestem na maxa ( wcale się tego nie wstydze ) jak to niektórzy co się tu wypowiadają - tak więc po "rozmowie" i "tańcach" z TV - na pewno dam znac :) moja kobieta już jest zazdrosna :D
 
Do góry