Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

bzdura a testowałeś?
....może jeśl ma np. programowalny pilot co do gestów i głosu to mam wątpliwość ale chyba tak samo jak lolek nie testowałem więc nie będę się wymądrzał i mówił że bzdura...
 

falek4

New member
Typowy polak... Nie widział ale pierwszy krzyczy bzdura. Komendy z kamerki lub mikrofonu w TV są przekazywane za pomocą bluetooth do nadajnika sygnałów podczerwieni (jest w zestawie) , a nadajnik w formie sygnałów IR przesyła polecenia do np. Tunera Sat. Nadajnik musi być umieszczony przed tunerem ale to chyba logiczne. Jest zgrabny i ładny także nie jest to dużum problemem. Jak będę miał więcej czasu postaram się wrzucić listę wszystkich możliwych komend dostępnych na urządzeniach zew.

Pozdrawiam
 

czeski73

New member
........to samo np tyczy sie z mowieniem do tv zeby poglosil , poglasza ale o 1 stopien w dol lub gore - chcesz podniesc dzwiek nagle o 4 czy 5 poziomow to mowisz do niego 5 razy - bzdura kompletna.

tak naprawde idzie to zrobić nie powtarzając komend volume up ; volume up .............. itd.Najpierw przed oceną czegokolwiek warto poczytać pooglądać i wtedy komentować.
Podaje link by Ciebie nie męczyć czas ustaw na 3 minutę i 25 sekund Samsung ES8000 - Which? in-depth look - YouTube :smile:

Pozdrawiam
 

czeski73

New member
Tak jak wcześniej pisałem w zestawie z TV jest nadajnik podczerwieni który umożliwia sterowanie głosem i gestem pozostałymi urządzeniami np dekoderem od satki lub blurayem;)

i dodam że IR Blaster jest także po to by sparować drugiego pilota Touch Pad bo inaczej nie zadzierży :hihi: czytałem instrukcje ES8000 oraz E8000
Pozatym IR Blaster obsłuży każdy dekoder w ustawieniach w TV należy sparować użądzenie z danym dekoderem TV Sat jak go nie znajdzie w przypisanych należy ściągnąć z netu tyle doczytałem w instrukcji.

Zaraz to wrzuce - miłego czytania a potem :hihi: komentowania

Korzystanie z pilota Smart Touch Control i
urządzenia IR Blaster
Po połączeniu urządzenia IR Blaster do
telewizora można sterować podłączonymi
urządzeniami zewnętrznymi za
pośrednictwem telewizora przy użyciu
pilota Smart Touch Control.
Parowanie transmitera podczerwieni
1. Po włożeniu baterii włącz transmiter.
Wkładaj baterie zgodnie z rysunkiem w
komorze baterii.
2. Przesuń urządzenie IR Blaster w stronę
odbiornika podczerwieni telewizora i
naciśnij przycisk PAIRING w dolnej części
urządzenia.
3. Telewizor automatycznie połączy
urządzenie IR Blaster z pilotem Smart
Touch Control.
NN Jeśli proces parowania się nie powiódł,
powtórz czynności od kroku 2.
Konfiguracja pilota uniwersalnego
Pozwala na sterowanie dekoderem telewizji
kablowej (STB) lub odtwarzaczem BD albo
obydwoma urządzeniami podłączonymi
do telewizora za pomocą pilota Smart
Touch Control. Po podłączeniu urządzenia
do telewizora pilot Smart Touch Control
pozwala kontrolować klawisze nawigacyjne,
numeryczne i inne wymagane do obsługi
danego urządzenia.
Aby połączyć urządzenie zewnętrzne z
pilotem Smart Touch Control, wykonaj
następujące czynności:
1. Przy pierwszym podłączaniu urządzenia
IR Blaster, na ekranie wyświetli się okno.
Aby ustawić urządzenie IR Blaster i pilot
Smart Touch Control, wybierz opcję Tak,
a następnie naciśnij panel dotykowy.
2. Aby zresetować ustawienia urządzenia
IR Blaster i pilota Smart Touch Control,
naciśnij przycisk ‹ na pilocie Smart
Touch Control, a następnie wybierz opcję
Konfiguracja uniw. pilota.
3. Wybierz opcję Skonfiguruj sterowane
urządz., a następnie naciśnij panel
dotykowy.
4. Wybierz podłączone urządzenie
zewnętrzne, a następnie naciśnij panel
dotykowy.
5. Wybierz port, którego użyto do
podłączenia urządzenia zewnętrznego,
a następnie naciśnij panel dotykowy.
NN Sprawdź, czy wybrane urządzenie
jest włączone. Jeśli urządzenie jest
wyłączone, włącz zasilanie i naciśnij
przycisk Odśwież.
6. Wybierz opcję Wyszukaj markę, a
następnie naciśnij tabliczkę dotykową.
Zostanie wyświetlone okno z polem
do wprowadzania tekstu i klawiaturą.
Korzystając z pilota Touch Control,
wprowadź kilka pierwszych liter
występujących w nazwie marki
urządzenia, a następnie wybierz opcję
Gotowe u dołu klawiatury. Z listy, która
wyświetli się poniżej, wybierz nazwę
marki swojego urządzenia i naciśnij panel
dotykowy.
NN Jeśli chcesz znaleźć markę dekodera
(STB), możesz ją wyszukać,
wprowadzając nazwę marki lub
dostawcy telewizji kablowej.
7. Wybierz opcję WYSZUKAJ MODEL,
a następnie naciśnij panel dotykowy.
Zostanie wyświetlone okno z polem
do wprowadzania tekstu i klawiaturą.
Korzystając z pilota Smart Touch
Control, wprowadź kilka pierwszych
liter i cyfr występujących w nazwie
urządzenia, a następnie wybierz opcję
Gotowe u dołu klawiatury. Z listy, która
wyświetli się poniżej, wybierz nazwę
modelu swojego urządzenia i naciśnij
panel dotykowy.
NN Jeśli wyszukiwanie nazwy modelu
nie zadziała prawidłowo, spróbuj
wyszukać część nazwy modelu lub
użyj opcji Wyszukiwania zalecanego
kodu modelu.
8. Wybierz opcję Pobierz, a następnie
naciśnij panel dotykowy. Pobierz w ten
sam sposób dane konfiguracji urządzenia
IR Blaster.
9. Po wprowadzeniu wszystkich ustawień,
wybierz przycisk Gotowe i dotknij panel
dotykowy.
NN Jeśli obsługujesz kino domowe z
odtwarzaczem Blu-ray za pomocą pilota
uniwersalnego, niektóre przyciski mogą
nie być obsługiwane. Zalecamy wtedy
użycie funkcji Anynet+ (HDMI-CEC).
Korzystanie z opcji Wyszukiwania zalecanego
kodu modelu („Zalecane”)
1. Na etapie wyszukiwania nazwy modelu
w zintegrowanym narzędziu konfiguracji
pilota wybierz opcję Zalecane i dotknij
panel dotykowy.
2. Wybierz opcję Pobierz, aby pobrać
zalecany kod modelu.
3. Skieruj pilot Smart Touch Control w
stronę czujnika podczerwieni telewizora
i naciśnij panel dotykowy, aby sprawdzić,
czy urządzenie działa.
4. Jeśli pobrany zalecany kod modelu nie
działa, powtórz czynności od kroku 3.
 
Ostatnia edycja:

falek4

New member
Jesli chcemy sparowac pilota touch pad z ES8000/ES7000/E8000 IR bluster nie jest potrzebny jedynie że miales na mysli parowanie pilota z np. dekoderem.

Pozdrawiam
 

czeski73

New member
Jesli chcemy sparowac pilota touch pad z ES8000/ES7000/E8000 IR bluster nie jest potrzebny jedynie że miales na mysli parowanie pilota z np. dekoderem.

Pozdrawiam

no nie doczytałeś sparować trzeba bo inaczej on nie zadziała

Aby połączyć urządzenie zewnętrzne z
pilotem Smart Touch Control, wykonaj

następujące czynności:
1. Przy pierwszym podłączaniu urządzenia
IR Blaster, na ekranie wyświetli się okno.
Aby ustawić urządzenie IR Blaster i pilot
Smart Touch Control, wybierz opcję Tak,
a następnie naciśnij panel dotykowy.
2. Aby zresetować ustawienia urządzenia
IR Blaster i pilota Smart Touch Control,
naciśnij przycisk ‹ na pilocie Smart
Touch Control, a następnie wybierz opcję
Konfiguracja uniw. pilota.
3. Wybierz opcję Skonfiguruj sterowane
urządz., a następnie naciśnij panel
dotykowy.
 

falek4

New member
Ja nie czytalem instrukcji, ja go poprostu sparowalem;) pilot paruje sie z tv po bluetooth dokladnie tak samo jak okulary 3d. IR bluster nie jest do tego potrzebny. Instrukcja mowi o urzadzeniach zewnetrzych nie o parowaniu z tv.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja nie pisalem tego z chmur tylko gosc defakto od samsunga w sklepie mowil ze to dotyczy tylko tego tv i ze poglasaznie jest o jeden stopien :) mozna by powiedziec jaka firma to i tacy pracownicy wyszkoleni .... a druga sprawa to my mowimy o tym jak ten tv swieci czy jakie ma bejery, bo jak na razie na forum o samsungu to tylko jest sprawa zwiazana z bajerami a nie z tym jaki generuje obraz. Wiec mozna tez powiedziec ze samsungi kupuja ludzie ktorzy lubia bajery pogadac sobie z tv czy pogestykulowac z nim nie patrzac na to jaki daje obraz, bo obraz jest tak nie naturalny ze ogladajac przez okulary tecze ten widok jest bardziej naturalny niz kolory w samsungu... ale po co komu kolory i inne sprawy zwiazane z jakoscia obrazu jak wazne jest ze mozna sobie pogadac z tv jak sie czlowiek z zona pokluci - moze to i dobre :) i oczywiscie ile czyta roznych kodekow zeby film sciagniety z neta obejrzec to jest podstwa tv przy zakupie samsunga.
Lolek
 

czeski73

New member
Ja nie pisalem tego z chmur tylko gosc defakto od samsunga w sklepie mowil ze to dotyczy tylko tego tv i ze poglasaznie jest o jeden stopien :) mozna by powiedziec jaka firma to i tacy pracownicy wyszkoleni .... a druga sprawa to my mowimy o tym jak ten tv swieci czy jakie ma bejery, bo jak na razie na forum o samsungu to tylko jest sprawa zwiazana z bajerami a nie z tym jaki generuje obraz. Wiec mozna tez powiedziec ze samsungi kupuja ludzie ktorzy lubia bajery pogadac sobie z tv czy pogestykulowac z nim nie patrzac na to jaki daje obraz, bo obraz jest tak nie naturalny ze ogladajac przez okulary tecze ten widok jest bardziej naturalny niz kolory w samsungu... ale po co komu kolory i inne sprawy zwiazane z jakoscia obrazu jak wazne jest ze mozna sobie pogadac z tv jak sie czlowiek z zona pokluci - moze to i dobre :) i oczywiscie ile czyta roznych kodekow zeby film sciagniety z neta obejrzec to jest podstwa tv przy zakupie samsunga.
Lolek

Dlatego ja nie kupuje LED-a tylko PDP bo widziałem jak ES8000 świeci i bije po gałkach i ma nienaturalne kolory - wiadomo kwestia kalibracji i ustawień w domu.Zgadzam się z tobą @lolek że TV kupuje się dla obrazu i tym powinniśmy się kierować przy doborze TV a to że firmy pakują w nie różne bajery i wodotryski to jak zauważyłeś taki trend w naszych czasach i będzię tego jeszcze więcej.Samsung jak wiadomo otrzymał wiele złotych pikseli w tym roku a spowodowane jest to między innymi tymi bajerami który ma ten opisywany w poście model.Może w przyszłym roku dołączą do nowych modeli suszarke do włosów grila i prysznic ;-)
 

daro31

New member
czy ktoś z was próbował już aktualizować firmware ES8000 do wersji 1005 ? widzę, że jest taki dostępny na stronie samsunga - nie mogłem wczoraj tego dokonać - ani poprzez sieć ani poprzez pendrive'a (via USB)... mam komunikat, że żadne aktualizacje są niedostępne (sieć) ewentualnie nie znaleziono żadnej aktualizacji (USB)... Mam takie głupie może pytanie- na stronie Samsunga patrząc na serię ES8000 wskazane są tylko modele 46'' i 55''... o 40'' (taki posiadam) w ogóle jest niewspomniane... czy firmware jest różny dla różnych przekątnych ekranu?
 
a Ty lolek dalej piszesz jaki to beznadziejny Tv bo ci kolega ze sklepu mówił - koniecznie nie kupujcie tego Tv bo to straszna kicha ... mi też opowiadali.... a dokładnie kolega kolegi....
 

tom77771

New member
Posiadam blu ray LG BX508 i pilot touch remote control z samsunga ue55es8000 po sparowaniu go i przejsciu ekranowego przewodnika obsluguje mi wszyskie funkcje z blu ray LG .
 

kini0

New member
Bez reklam
Równomierność podświetlenia matrycy na ekranie bez sygnału, migotanie okularów (zarówno TV jak i inne źródła światła w zasięgu wzroku) jakość 3D ogólnie
 

tom77771

New member
Równomierność podświetlenia matrycy na ekranie bez sygnału, migotanie okularów (zarówno TV jak i inne źródła światła w zasięgu wzroku) jakość 3D ogólnie

Bez sygnalu matruca jest cala czarna jest tylko informacja ze nie wybrano zadnego sygnalu lub nie jest podlaczony kabel itp .
Co do 3D jak narazie ogladam z zew. HDD mkv , BD/9 jakosc 3D mnie zadowala , migocze mi tylko zegar cyfrowy ktory znajduje sie obok tv, :smile:
 

tom77771

New member
Czyli cloudingu nie stwierdziłeś na swoim egzemplarzu? ;)
W ogladaniu filmow HD nie tylko zauwazylem przy slabszej jakosci programow tv i to tylko przy przechodzeniu tv do reklam itp. ale mi to nie przeszkadza wyregulowalem to w opcjach tv ktorych jest bardzo duzo . Mozna to wyregulowac na wzorcowym ekranie przygotowanym specjalnie przez samsunga do kalibracji obrazu .
 

habbar

New member
jak oceniasz przydatność gestów/konwersacji z TV, jest to użyteczne ? czy najpierw dla zabawy człowiek tego uzywa/bawi sie/szpanuje przed kumplami , a potem i tak tradycja bierze góre no i pstryka sie pilotem ( szczerze powiedziawszy fajny bajer tylko po co ? sam sie zastanawiam czy jest mi to potrzebne .......dylemat miedzy ES7000z bajerami i ES6800 bez nich)
 

tom77771

New member
jak oceniasz przydatność gestów/konwersacji z TV, jest to użyteczne ? czy najpierw dla zabawy człowiek tego uzywa/bawi sie/szpanuje przed kumplami , a potem i tak tradycja bierze góre no i pstryka sie pilotem ( szczerze powiedziawszy fajny bajer tylko po co ? sam sie zastanawiam czy jest mi to potrzebne .......dylemat miedzy ES7000z bajerami i ES6800 bez nich)
Uzywam funkcji glosowej do włączenia i wyłączenia ( resztę robię pilotem-ami bo szybciej ) gestykulacje używam przy zmienianiu programu bo jest szybsze :smile:
Czy jest przydatne ? dla jednych biedzie ,a dla drugich nie .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego wez sobie pomysl na zdrowy rozum czy kupuje sie tv dla szpanu czy dla tego zeby sprawial ci radosc generaujac fajny obraz i fajne naturalne kolory ktorego samsung niestety nigdy nie mial i nigdy miec nie bedzie i kazdy to powie kto bedzie szczery a nie zachwalal to co kupi. A druga sprawa wyobraz sobie ze masz gosci w salonie w ktorym stoi tv a ty co glupa palisz i rozmawiasz z tv czy z nim gestykujlujesz zamiast poprostu zlapac pilot i np przelaczyc kanal czy poglosic :) przeciez to bzdura nad bzdurami, ale czyms trzeba zajac ludzi co pokazuje tutaj forum ze nie rozmawia sie o obrazie tylko o bajerach w tv i kasa leci dla samsunga a sam tv nie kosztuje zbytnio wiecej w produkcji.
Lolek
ps Ja osobiscie wstydzilbym sie przy znajomych gadac z tv czy z nim gestykulowac ale moze jestem z innej bajki, pewnie sa tacy co tylko czekaja zeby sie tym pochwalic tak zacnym gadzetem:) ktory to niesamowicie wplywa na to jaki obraz jest generowany przez ten tv.
 
Ostatnia edycja:
Do góry