Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

zzabek

Member
Zrobilem factory reset w menu serwisowym. Chyba już nie ma tyle zawieszek. Smart hub ma od wczoraj wersje 4.602 (Nie wiem czy od resetu czy się zaktualizowal ?) Przestal dzialac skype !!! Nie mogę go zainstalować. appka web browser nadal wedruje hehe
Widocznie coś namieszałeś bo u mnie na es8000 skype i reszta aplikacji działa poprawnie [po ostatniej aktualizacji smart hub]
 

zzabek

Member
Zapomniałem dodać że po aktualizacji SMART HUB wymagana jest też aktualizacja nie których aplikacji i pamiętam że na pewno SKYPE i potem ponownie się zalogować.
 

zzabek

Member
Ale w Samsung Apps nie ma nowego skype ,jest wersja z wakacji 2012 roku. Macie smart huba v 4.602 ?? U mnie skype nie można zainstalować na tej wersji.... Factory Reset spowodowal ze nie nie ma tyle zawieszek i smart hub nie aktualizuje się jak wcześniej bez powodu. żeby tylko tego skypa zainstalować jakos.....
Mam taką wersje: 4.602-5.0
SKYPE: wersja: 2.130320
aktual. 2012/08/09
 
Ostatnia edycja:

i-heli

New member
Dzialal na smart hub 4.590. Po aktualizacji do 4.602 już nie. W menu serwisowym nie grzebałem ,tylko był zrobiony factory reset ustawienia poczatkowe. Po za tym od kiedy wgrałem nowy soft 2011.1 zaczely się rozne problemy opisane wcześniej.
 

zzabek

Member
Dzialal na smart hub 4.590. Po aktualizacji do 4.602 już nie. W menu serwisowym nie grzebałem ,tylko był zrobiony factory reset ustawienia poczatkowe. Po za tym od kiedy wgrałem nowy soft 2011.1 zaczely się rozne problemy opisane wcześniej.
To nie wiem jak pomóc.
Gdzieś czytałem że można przywrócić ustawienia fabryczne,ale jak to nie wiem.

Ja mam ten soft od kiedy wyszedł [chyba wrzesień]
TV połączony kablem....internet 20Mb/s
I jak na razie wszystko śmiga,oby tak dalej.
 

witgit

New member
Potwierdzam, na sofcie 2011.1 smart hub szaleje.
Jakieś dziwne aktualizacje zawieszki i brakuję kafelki.
Przypuszczam że samsung nas zmusza do zakupu evolution kita.
 

zzabek

Member
Potwierdzam, na sofcie 2011.1 smart hub szaleje.
Jakieś dziwne aktualizacje zawieszki i brakuję kafelki.
Przypuszczam że samsung nas zmusza do zakupu evolution kita.
Jak czytam Twoje posty to wszystkie są na ''nie''
Nigdy nie grzebałem w menu serwisowym [TV es8000 posiada prawi od lat]
Fakt był problem z SMART HUB ale po ostatniej aktualizacji jest naprawdę OK [soft tu nie ma nic do rzeczy]
Jeśli ma ktoś jakieś problemy to niech szuka przyczyny tylko i wyłącznie u siebie.
 

lord_yabol

New member
Witam,

U mnie również nie działa Web Browser ani Skype -ciągle łączenie, aktualizacja i nic dalej.
Próbowałem Resetu Smart Huba i Resetu TV (nie przez menu serwisowe) bez efektu.
Inne aplikacje działają dobrze TVPlayer, Iplex itd itp.

Zauważyłem również że jak wejdę w menu sieć i dalej ustawienia sieci to znajduje mi router ale po chwili znika okno (dalsze etapy). Czy macie tak samo?
Może mam/mamy uszkodzone płyty główne?

Raz już miałem wymienianą płytę z powodu restartów i minimalnego, prawie zerowego uploadu.
 

zzabek

Member
Witam,

U mnie również nie działa Web Browser ani Skype -ciągle łączenie, aktualizacja i nic dalej.
Próbowałem Resetu Smart Huba i Resetu TV (nie przez menu serwisowe) bez efektu.
Inne aplikacje działają dobrze TVPlayer, Iplex itd itp.

Zauważyłem również że jak wejdę w menu sieć i dalej ustawienia sieci to znajduje mi router ale po chwili znika okno (dalsze etapy). Czy macie tak samo?
Może mam/mamy uszkodzone płyty główne?

Raz już miałem wymienianą płytę z powodu restartów i minimalnego, prawie zerowego uploadu.
Na próbę połącz kablem, jeśli będzie to samo to źle skonfigurowany router.
 

kwasiak

New member
To nie jest wina routera bo u mnie np.Youtube działa a nie działa skype i web browser. Nie da się nawet na nowo zainstalować.

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka
 

lord_yabol

New member
Mam prośbę do osób mających problem z Web Browserem i Skypem aby spróbowali skonfigurować sieć bezprzewodową.

U mnie zaraz po znalezieniu routera menu ustawień znika.
Ustawienie sieci po kabelku działa bez problemu ale nic nie pomaga z WBrowserem i Skypem.
Po restarcie fabrycznym znajduje router ale nie ustanawia połączenia.

Próbowałem dwóch routerów, w jednym z wariantów wyłączyłem zabezpieczenia hasłem i nic.
Dopóki przed restartem pamiętał ustawienia wifi (z przed roku) działał internet i wszystkie aplikacje w smart hubie za wyjątkiem WB i Skypa.
Obawiam się że albo soft 2011 spowodował takie problemy albo już druga płyta główna szwankuje w TV.

Czy Samsung jest zdalnie coś podziałać w menu serwisowym?
Sprawdźcie proszę i dajcie znać:sad:
 

i-heli

New member
No i naprawiłem :) Skype i Web browser dzialaja. Trzeba wejść w menu serwisowe i zrobić reset smart hub. Później reset factory. Na razie wszystko smiga.
 
Ostatnia edycja:

kwasiak

New member
No bez jaj to właściciel ma wchodzić w zakazane rejony i sam naprawiać coś co zepsuł szajsung?

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka
 

i-heli

New member
Podejrzewam ze to wszystko namieszała ostatnia aktualizacja 2011.1 skoro tyle ludzi ma problem. Tylko jeśli ktoś chce sam resetować w menu serwisowym to absolutnie innych opcji nie ruszac !!! Po tym smart instaluje się od nowa razem z appkami. Dobrze ze teraz wszystko dziala.
 
Ostatnia edycja:

i-heli

New member
Menu serwisowe
SVC-SMART HUB RESET-ok
i wyłączamy TV

Wazna kolejność po resecie :
1-najpierw aktualizujemy appki. (smart może się pytac o aktualizacje na poczatku-wybieramy później)
2-uruchamiamy skype i web ( na starej wersji smart hub maja się uruchomic)
3-aktualizujemy smart
 
Ostatnia edycja:

kwasiak

New member
U mnie (es8000) to nie działa a nawet jest problem z odinstalowywaniem zbędnych apek. Mieli cały czas, że odinstalowuje i nic, muszę wyłączyć i ponownie włączyć tv. Czasem mi wyskakuje podczas aktualizacji, że nie może połączyć się z serwerem (błąd exe 1) i spróbuj później. Trzeba chyba zacząć męczyć serwis.

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry