Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

Hedrox87

Member
brak zmian?

Też nie widzę różnicy. Natomiast bałem się jakiś problemów z racji, że to chyba niby ten soft 2011 który robił problemy niektórym. Chyba go poprawili, bo nie spostrzegłem jakiś rażących anomalii.
 

drRoger

New member
...u mnie zainstalowanie softu 2014 wszystko spowolniło, a przycisk smart hub na pilocie przestał reagować, a sam TV zaczął mieć zwiechy...
Tak więc w ruch poszedł soft 0000 potem 2009 on-line i wszystko wróciło do normy.
Mam wrażenie, że szajsung im dalej w las tym większą tandetę odstawia...
 

kiler780

New member
Zrestartowałem soft do wersji 2009 i w końcu mogę ze smarta korzystać normalnie.
Wcześniej ciągłe zwiechy i wyłączanie TV, a teraz wszystko jest OK.
Polecam linki z wcześniejszych stron.
 

fufatch

New member
Drodzy forumowicze, mam pytanie dotyczące tego modelu (46 cali). Mam możliwość jego zakupu w cenie ok. 2000 zł ( używany, zadbany, bezproblemowy) od zaufanego członka rodziny. I teraz pytanie, jak duża, jeśli w ogóle, jest to okazja? Do którego z obecnych modeli samsunga można przyrównać prawie trzyletnią technologie es8000? Innymi słowy, warto brać? :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Matrycowo możemy go porównać 46H7000, usb nadal daje radę ale brak wsparcia x265 (nie każdemu to potrzebne) 3 lestni smart można odmłodzić rootując TV....

Na tak zadane pytanie nie ma odpowiedzi...
Wiadomo że w tej cenie nie kupisz takiej klasy TV ale nie wiadomo ile tak naprawdę sprzęt pochodzi...

Jeśli masz rękę do sprzętu i myślisz że masz szczęscie to bierz :)
W przeciwnym wypadku niewiele dopłacając dostaniesz np nową 48H6400
 

fufatch

New member
tdx, dzięki za odpowiedź. Dodam jeszcze, że właściciel dorzuca smart kita w cenie (o ile to cokolwiek zmienia).
Precyzując kwestię zastosowania telewizora, praktycznie nie oglądam TV, chciałbym używać go głównie do PS4 i PS3. Czy jakieś konkretne "współczesne" rozwiązania technologiczne H6400 w jakiś sposób mogą konkurować z es8000 w związku z konsolami właśnie?
tdx, wspomniałeś o długo- lub krótkowieczności takiego sprzętu. obecny właściciel ma go jakieś 2 lata. Jeśli przy rozsądnym użytkowaniu pod moim okiem dożyje kolejnych 5 to nie widzę przeciwwskazań pod tym względem :) :
 

tdx

New member
Bez reklam
lag na poziomie 30-40 ms w trybie gra czyli standardowo jak u samsunga :D
świetny kontrast 3209:1 po kalibracji w trybie film 2950:1...

Ze psuciem nie ma reguły dlatego przydaje się odrobina szczęścia.
Jak mówisz ze jest z EVO to spokojnie możesz łykać :D
 

drRoger

New member
Na stronie samsunga pojawił się upgrade na USB w wersji 2015.5. a poza tym u mnie on line z automatu też pchał się upgrade 2015. Wersja 2014 była kiepska. Czy ktoś ma już jakieś doświadczenie z tą "najnowszą" wersją??
 

marekaa

New member
Po wgraniu nowego softu nie zapamiętuje ustawień sieci WIFI. Przy każdym włączeniu TV muszę wpisywać od nowa ustawienie sieci.:(
 
Do góry