Terminator Genisys wrażenia i opinie...

Bipo

Active member
Bez reklam
Oglądałem wczoraj nowego Terminatora w 3d i dolby atmos. Powiem tak efekty 3d na średnim poziomie lepsze juz były np. W Madagaskar 3. Najlepsza scena odpadają czaszka Terminatora lecąc w naszą stronę. .. ;-) oglądałem go już kiedyś w 2d i wolę ta wersje. Natomiast jeśli chodzi o atmosa to kolumny górne mają ci robić, najfajniejsze sceny jak dla mnie były kiedy nadlatywal śmigłowiec, jak bohaterowie wchodzą do maszyny czasu oraz pościgi samochodów. Nie podobała mi sie totalnie laleczka która grała Sare Conor, była za cukierków i bez skazy na twarzy do innego filmu owszem ale nie do tego reszta może być. Odnośnie scen komediowych robionych przez sztuczny uśmiech arniego to nawet mnie się to bardzo podobało, ponieważ obaj z kolegą buchnelismy śmiechem. .. ;-) Bardzo mnie się również podobało nawiązanie do poprzednich części oraz wstawki . Sam film uważam ze jest fajnie zrobiony i warty kupna i dołączenia do poprzednich części na naszej półce. Moim zdaniem warto kupić 2d bo za mało scen pod 3d. Oglądałem w systemie 5.1.2 ;-)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Oglądałem tylko w 2D i tak:
- mnie też nieco drażniła ta dziewczyna, jeszcze nie wiem co mnie drażniło, ale coś na pewno. Może to, że ani z niej seksbomba - i tu akurat chyba dobrze, ale też nie pasuje do twardej babki.
- co mi się nawet podobało to w miarę zakręcona fabuła: dwóch tych samych bohaterów w jednej scenie czy czasie, np. dwóch Termisiów. Choć takie zabiegi już były w wielu filmach, to nawet nawet.
- nie wiem jak traktować te uśmieszki Arnolda - z jednej strony były trochę kiczowate, z drugiej rozluźniały atmosferę - mam nadzieję, że zamysł twórców były tylko humorystyczny.
- na 7.1 bardzo fajnie rozmieszczone poszczególne punkty dźwiękowe w scenach, niczego nie brakowało, dobra szczegółowość, jakoś audio ponad przeciętna.
- trochę uśmiałem się na początku jak pokazali terminatora nago, a właściwe od tyłu - tyłek miał zdecydowanie zacieniony, nie jak w pierwotnej wersji. Od razu nasunęła mi się myśl, że 68-letni Arnold nie ma już tyle do pokazania :D
- dla kolekcji - owszem, obowiązkowo
- stare dobre czasy terminatora - to se ne wrati, może być, ale...

Tego samego obawiam się w nowym Star Wars. Zobaczymy.
Wolałem, kiedy filmy robione były z pasją, może efekty specjalne nie były tak wypasione jak dziś, ale filmy miały to coś.
Dziś, gdy oglądam filmy, w 9 na 10 widzę jakby zasłonę z chęci zarobienia pieniędzy, wywołania efektu WOW, zagonienia ludzi do in i szybki zarobek twórców. Tandetne dialogi, prymitywne wątki, niedopracowane scenariusze, za to mamy zalew wybuchów, strzelanin, stworków i superbohaterków.
Genisys nie wypada na tym tle źle, ale chyba daleko mu do pierwszych części, a chyba nawet 3 bardziej mnie wciągnęła.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak to jest że każdemu co innego pasuje - ja akurat jestem z tych co super specjalnie nie porównuje do tego co było jak np. jest w przypadku Terminatora czy SW... jedno jest pewne kolejne części zarówno Termisia jak i SW będą to zupełnie inne filmy niż te co były kiedyś i albo się to akceptuje albo nie... wg mnie taka jest prawda...


Bipo 3d z filmu fabularnego w stosunku do bajek to nie ma co porównywać w wielu bajkach jest lepiej 3d zrobione.. Podobnie jak i z jakością obrazu..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja to piszę od X czasu a Ci co są mega zaprzyjaźnieni ze starymi produkcjami takich filmów jak np. SW czy Terminator nie powinni oglądać nowych części tych i innych filmów... bo można zapomnieć o tym że nowe części będą przypominały tamte filmy sprzed X lat... chyba że ktoś sam da kasę na taki film :) W przeciwnym wypadku ciągle niektórzy to samo piszą i tak jak wspomniałeś to nic nie wnosi ...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja tam jestem zaprzyjaźniony ze starszymi produkcjami, nie ukrywam, ale żeby od razu nie oglądać nowszych...? :) Uwielbiam obejrzeć sobie film w domowym zaciszu, w końcu nie po to człowiek tyle pompuje w to hobby by się kurzyło :)
Mi brakuje tego, że kiedyś filmy traktowałem jak sztukę, nie bez kozery mówi się, że film to 10-ta muza. Dziś tej sztuki nie dostrzegam niestety...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę że na przestrzeni tych lat zmieniło się podejście do filmu i w tej chwili jakby nie oszukiwać się to jest biznes dla tych co wkładają pieniądze w dany film i dla samych aktorów... a jak chce się naprawdę sztukę zobaczyć to trzeba iść do teatru ... takie życie...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na szczęście, poza całą masą gniotów trafiają się filmy, które śmiało Sztuką można nazwać ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja tam jestem zaprzyjaźniony ze starszymi produkcjami, nie ukrywam, ale żeby od razu nie oglądać nowszych...? :) Uwielbiam obejrzeć sobie film w domowym zaciszu, w końcu nie po to człowiek tyle pompuje w to hobby by się kurzyło :)
Mi brakuje tego, że kiedyś filmy traktowałem jak sztukę, nie bez kozery mówi się, że film to 10-ta muza. Dziś tej sztuki nie dostrzegam niestety...

Popieram, do starych dobrych filmów zawsze wracam, wczoraj oglądałem sobie Predatora 1.... Pomimo, że ten film oglądałem x razy zawszę oglądam z bananem na ustach. Ten film ma to coś.... ;-):-D Powiem wam, że czas szybko leci i widać to jak się ogląda Terminatora 5 a następnie Predator 1. Nawet nie wiadomo kiedy a tu tyle lat już minęło... Tam młody i wysportowany a tu siwy dziadziuś...
 
Ostatnia edycja:

DeeBass

New member
Bez reklam
Może 2016 przyniesie pakiecik terminatorka na blu. Na areadvd wyczytałem że Cameron planuje T2 w 3D ale bez daty premiery :-(
 

DeeBass

New member
Bez reklam
W miesiąc nie zrobi, może coś już się dzieje. O ile dobrze zrozumiałem to w 2016 wersja 3D miałaby być w kinach, czas pokaże...
 
Do góry