Terminator Genisys wrażenia i opinie...

Piramida

Well-known member
Bez reklam
To w t4 ja nie widze żadnej różnicy niż w t5,

T4 ma bardziej "przykurzone/filmowe" kolory.
Podobnie jest chociażby w "Death Race" ;)

co innego t1 bo kręcony 30 lat temu :razz:

Nie jest najgorzej (a będzie jeszcze lepiej :D) :

7549_9_1080p.jpg

7549_8_1080p.jpg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida a może to jest kwestia technologii jeśli chodzi o obraz - nie znam się na tym - kolory są inne niż te w starych Termisiach ale dla mnie typowo cukierkowe kolory to miał np tv od samsunga i to te od 2013 roku wstecz , bo od 2014 roku zostało to poprawione.. choć pewnie sama kolorystyka też zależy od reżysera jak widzi dany film..
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie,bardzo często kolorystyka jest specjalnie zmieniana,np :
[youtube]ent02yItm60[/youtube]
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie ma to jak klasyki :)

[youtube]515uRnrc0fQ[/youtube]
[youtube]yjH6rZmqjOA[/youtube]
[youtube]_iwfZnw-F0Q[/youtube]
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Przecież nie chodzi o jakość koloru, tylko wizję artystyczną reżysera....

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja to rozumiem, tylko tutaj ktoś jest w stanie wymienić tv żeby mieć szreka zielonego bardziej niż zielonego nie bardziej ;P a to jest dla mnie nie zrozumiałe ;) a to że mad max jest filmem żółtym do bólu, marsjanin czerwonym, a szeregowiec szarym to zamysł twórcy żeby film był bardziej realny ;) Ja to rozumiem, a zwykły terminator ? to zwykły terminator ;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Caparzo.
Czyli jednak rozpoznajesz jakies kolory.
A widziales Monachium Spilberga? ;)
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
No pytam, bo to jest doskonaly przyklad zmieniajacej sie kolorystyki, temperatury i ostrosci obrazu.
Dzisiaj to pikus, mozna zrobic przy pomocy paru klikniec. Wtedy (tez mozna bylo zalatwic to na etapie DI), ale Kaminski postanowil tak to nakrecic, od razu na tasmie, przy pomocy filtrow ( i procesow fotochemicznych, podczas wywolywania)
Obejrzyj jeszcze raz, i zwroc uwage na to ze kazde miasto ma swoj kolor, kazdy region swoja temperature, a sceny, w zaleznosci od typu, tez maja swoja charakterystyke (ostrosc tonacja, ziarno).
Takie stylizacje obrazu, zdarzaja sie w filmach nierzadko. Ale nigdy w takiej skali, zwykle sa dwa, trzy schematy. Tu jest normalnie festiwal.
"Na projektorze", czy w kinie, bardziej sie to odczuwa, na tv mozna przegapic. ;)
 
Ostatnia edycja:

kaem1984

New member
Największe rozczarowanie ostatnich... 20 lat? Kurde jak bardzo ten film odbiega jakością od pierwszych dwóch części. Strasznie przykro się ogląda ten film...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To kolejnej części proponuje nie oglądać bo film będzie szedł w tą stronę co własnie ostatnia część..
 
Do góry