Telewizory Ultra HD LCD firmy Sony serii XG9505-niektóre ich właściwości

qvalek

New member
Sądząc po aktualnej tendencji producentów do "osłabiania" swoich telewizorów nie sądzę żeby warto było czekać na nowe modele. Może tylko po to żeby się przekonać czy spowoduje to obniżenie cen aktualnych.
Zresztą podchodząc w ten sposób można nic nie kupić bo zawsze w bliższej lub dalszej przyszłości wchodzi coś nowego "lepszego".
Mnie przed zakupem wstrzymuje jedynie brak kasy. Bo decyzję już podjąłem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowości - ceny naprawdę kosmiczne. Spokojnie możesz kupić co do jakości Sony XF9005. Masz z pełnym wyposażeniem i podświetleniem strefowym.
Jest w extra ofercie dla niebieskich członków forum i to z pakietem gratisów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena z Sony Polska 6499 zł Plus Pakiet gratisów, dodatkowo o wartości 500 zł
Z Niemiec i z Węgier cena 6199 zł bez pakietu.
 

baasior

New member
Doszedlem wreszcie co jest z tym tv:
1.w tym tv XG9505 trzeba bezwzględnie ustawić ręcznie overscan w opcjach formatu obrazu tj przestawić na funkcje pełne wykorzystanie pikseli, a nie na normal , czy -1.W automacie tv sam nie wybiera wszystkich pokseli / bardzo to dziwne / i nadrabia sztucznie cyfrowo klatki co objawia się właśnie pewnym rozyciem, brakiem ostrości , tv poszukuje tej ostrości cały czas.Po przełączeniu overcanu na pełne, faktycznie duża zmiana na plus, obraz nie rozmywa się, nie traci tak bardzo na ostrości , jest stabilniejszy i płynniejszy,już znacząca poprawa
2. tv jest wrażliwy na jakość kabli hdmi i przy tańszych kablach jest gorzej, dopiero wymiana na lepsze powoduje widoczną poprawę
3. w sygnale zewnętrznym UHD należy przełączyć wejście hdmi na Ulepszony Format
4. Motionflow na automat, natomiast funkcja Tworzenie realizmu na ręczne i tam ostrość na 70, a rozdzielczość na 85
5. Automatyczne lokalne przyciemnienie na Duża
6. Cyfrowa redukcja zakłóceń na Wyłączona
Po tych zmianach ustawień zupelnie inny tv, znacząca zmiana, choć nadal uważam , że tv ma pogorszone możliwości optymalnej konfiguracji systemu Motionflow z powodu braku opcji motionflow standard.W niektorych scenach nadal widać braki w płynności i stabilności obrazu.

Cześć,
Ja mam od 2 tygodni xg9505 i też mnie męczy straszna pixeloza, dla próby zrobiłem tak jak Ty, kabel mam porządny i dalej widać w ruchu szalejące pixele i ogólnie obraz jest słabej jakości pod kątem roździelczości. Ja przeszedłem z 55q80r i tam co chodzi o to było lepiej (miał znowu inne mankamenty) Jak idę do sypialni, tam mam starego sama ue46f7000 to nagle wszystko czyściutkie gładkie (te same źródło sygnału) pamiętam że przy q80r po zmianie pokoju:) tak nie miałem.
Dodam że obraz 1080p z dysku oraz z you tuba jest bardzo dobry, ewindetnie nie radzi sobie z dekoderem z kablówki.
 

SDman

Banned
...Ja przeszedłem z 55q80r i tam co chodzi o to było lepiej (miał znowu inne mankamenty) .

Mam prośbę jak miałeś Q80R jakie wg. Ciebie były te "inne mankamenty" oprócz wiadomych:
brak hdmi 2.1, Dolby Vision, wsparcia dla xvid codec :?:
Q80R miał sporo lepszą powłokę jak ona wypadała w domu vs Sony ?
 

baasior

New member
Mam prośbę jak miałeś Q80R jakie wg. Ciebie były te "inne mankamenty" oprócz wiadomych:
brak hdmi 2.1, Dolby Vision, wsparcia dla xvid codec :?:
Q80R miał sporo lepszą powłokę jak ona wypadała w domu vs Sony ?

W q80r przeszkadzała mi właśnie ta powłoka, chociaż jak teraz tak pomyślę to chętnie bym do niej wrócił:) Obraz był blady, kolory mało żywe, korekty powodowały że albo twarze robiły się czerwone albo sine. Denerwowało mnie zbyt agresywne wygaszanie. Ogólnie super bo zero bloomingu itp rzeczy. Tak w ciemnych scenach masakrycznie gubił detale. Dało się to skorygować, ale wtedy już obraz, kolory robił się bardzo blady, mało kontrastowy.
 

SDman

Banned
Nigdy nie miałem okazji Q80R oglądać w nocy ale na półkach sklepowych (wiadomo, że świetlówki itp) po wstępnym dostosowaniu obrazu rozwalał każdy TV obok stojący super kontrast czernie, a nie czernie z ekspozycją i świetlówkami sklepowymi.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Tego też najbardziej się boję, aktualnie mam plazmę 50st60 i skalowanie programów HD (DVB-C) z kablówki jest rewelacyjne, są programy SD, które spokojnie da się oglądać.
Mam kilka przykładowych nagranych moim Technisat HD-K2 w 1080i/50Hz.
Więc zawsze sprawdzam TV 4k -najlepszy w skalowaniu z przetestowanych
jest Panasonic GZ-950 (mój faworyt) ciekawe czy uda mi się go za 5k dostać.
Słabo bardzo LG B9, nano 913 ale Samsungi Q70R, Q80R, Q90R i T bardzo dobrze sobie radziły, rónież Sony XG i XH
 

baasior

New member
W testach wyszło kiedyś że niby te nowe tv, wszystkie skalują obraz hd tak samo. Być może tak, ale pewnie z dobrego źródła a z kablówkami bywa już chyba różnie...
 

SDman

Banned
Testerom nigdy się nie chce (mogą też nie mieć 2 TV jednocześnie) zestawić obok siebie, ustawić kalibrację na obu i odpalić chociażby DVB-T np. TVP1 HD.
Ja taką możliwość miałem, obok siebie LG B9 vs Samsung Q70R oraz LG B9 vs Philips 754/12 .
LG przegrał w opinii kilku osób zarówno z Samsungiem jak i Philipsem.
 
Do góry