Telewizory Ultra HD LCD firmy Sony serii XG9505-niektóre ich właściwości

baasior

New member
Ja miałem obok siebie xg9505 i q80r ale nie miałem jak włączyć kablówki na dwóch tv, tylko you tube. Z you tuba obraz podobał mi się bardziej na xg ale to na prawdę małe różnice. Gdyby nie to słabe skalowanie z kablówką było by to samo, a tak mam mieszane uczucia.
 

sturek

New member
W kwestii skalowania, mały przykład. Mam plazmę 55ST60, ale kupiłem ostatnio Oled LG B9 65 cali, przy okazji wymieniłem dekoder Turbobox na Ultrabox 4k. Włączam wczoraj Ligę mistrzów na Oled i co? Słabo. Linie na boisku poszarpane, na plazmie wygląda to dużo lepiej. Okazało się, że po zmianie rozdzielczości na dekoderze z 4 k na 1080p obraz dużo lepszy. Czyli skalowanie przez Oled nie działa tak źle. Winny jest dekoder.
 

nagdob

Member
Bez reklam
Dlatego jestem przeciwnikiem jakichkolwiek dekoderów. Niektórzy piszą, że to wina kabli, sygnału, sraty, pierdaty. W każdym TV mam moduł CI+ i programy z satelity. I tak powinieneś sprawdzać telewizor. Jeżeli z wbudowanego tunera obraz będzie do dupy, to rzeczywiście TV jest też do dupy.
 

baasior

New member
Ogólnie macie rację, na modułach Ci+ na pewno będzie lepiej. Ale skoro na tym samym dekoderze miałem wyraźniejszy obraz na Q80r tzn że raczej wina tv.
 

baasior

New member
Jak myślicie czy można reklamować tv pod kątem słabej obróbki obrazu, tj. pixelizacja, artefakty w ruchu. Tv miał świetnie skalować obraz, mieć dobry obraz w ruchu a tym czasem na całym tv szumią pixele a przy ruchomym obrazie, dookoła np. piłkarzy są aureole z pixeli. Jak dla mnie jest to nie zgodne z umową... Kurde jakby nie to, to byłby na prawdę fajny tv. Cała reszta powoduje że obraz wygląda bardzo fajnie.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jak myślicie czy można reklamować tv pod kątem słabej obróbki obrazu, tj. pixelizacja, artefakty w ruchu. Tv miał świetnie skalować obraz, mieć dobry obraz w ruchu a tym czasem na całym tv szumią pixele a przy ruchomym obrazie, dookoła np. piłkarzy są aureole z pixeli. Jak dla mnie jest to nie zgodne z umową... Kurde jakby nie to, to byłby na prawdę fajny tv. Cała reszta powoduje że obraz wygląda bardzo fajnie.

Czy ze wszystkich źródeł jest tak samo. Może to wina dekoder lub ustawień w dekoderze lub telewizorze. Sony ma świetne skalowanie i to się nie zdarza w prawidłowo działającym TV. Jeśli sprawdzisz z różnych źródeł i będzie to samo to reklamuj.
 

baasior

New member
Głównie z kablówki, ale zauważyłem ze np z you tuba przy sygnale 4k też lubią czasem przy ruchu pojawić się artefakty, piksele itp. Ustawione mam raczej dobrze, jak większość z tego co wiem. W q80r tak nie miałem na pewno. Wczoraj jak oglądałem mecz na dwójce, to jakbym ostrość na maxa dał czy coś.
 
Ostatnia edycja:

baasior

New member
Nie mam, ale co ma kalibracja do obrobki obrazu w ruchu czy rozdzielczosci? W q80r tez nie miałem i tam jakos było ok, w starym f7000 tez nie mam i jest ok. Wczoraj porównywałem na you tubie teledyski, filmiki 1080p które znam i ogladałem dużo na q80r. Tam mogło być coś mniej wyraźne (wiadomo zależy od jakości) ale nie było smużenia pixelowego itp a tu widzę. Nawet przy 4k zdarzy się że coś się zaostrzy jakby za bardzo w ruchu i widać minimalnie czasami pixele oraz sama płynność jest gorsza. Gładokość mam na 2 czystość 1 klisza na auto.
 

baasior

New member
Ustawiony mam tryb własny. Myślę żeby reklamować tv, tylko nie wiem czy tam gdzie go kupiłem czyli sony center w Warszawie czy gdzie. I co ja mam im powiedzieć :) Zaraz zwalą na złą jakość sygnału, co i może trochę jest w tym prawdy, ale jak pisałem na innych tv nie ma szaci w postaci pixeli na jakimś tle czy wokół obiektów w ruchu.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Czy w XH9505 jest ten sam procesor i ogólnie obróbka obrazu jest taka sama jak w XG?
XG i HX te same procesory i bardzo dopracowany system Android.
Jednak komfort oglądania jest znacznie lepszy na XH ma on powłokę, która niweluje odbicia przez co w dzień czarny jest bardziej czarny oraz ma lepsze kąty widzenia.
Ma również przyjemny dodatek w postaci podświetlenia na przyciskach w pilocie :idea:
 

baasior

New member
Byłem wczoraj w sklepie przyjrzeć się paru tv, na wszystkich leciało to samo w marnej jakości. Ewidentnie sony ma problem ze skalowaniem roździelczości. Jednak wcale mi się nie wydaje po przejściu z q80r na xg9505 że soniak ma mniej wyraźny obraz, więcej szumów itp. Na każdym samsungu było wyraźniej co chodzi o pixele itp niż na soniakach jakie tam były. I faktycznie jak ktoś kiedyś pisał LG b9 ma też z tym problem, tam jeszcze gorzej niż na sony. Wiadomo tv mogły być różnie ustawione, ale nie sądzę że nagle wszystkie soniaki miały ostrość czy coś na maxa.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Ten ktoś to ja, LG B9 ma słabe skalowanie.
Problem nie jest poruszany, a jeżeli już jest to marginalnie.
Wielu z nas używa TV z pełnym 4K to rozumiem ale jest całe mnóstwo użytkowników którzy wymagają skalowania.
Powielanie stwierdzenia, że skalowanie we współczesnych TV jest na takim samym poziomie jest zwyczajnym oszustwem.
Procedura testowa jest skomplikowana bo wymaga 2, 3 odbiorników wcześniej skalibrowanych i odtwarzających ten sam materiał w tych samych warunkach obok siebie -komu by się chciało. Łatwiej napisać, że jest na takim samym poziomie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry