Telewizory OLED C1 i G1 2021 firmy LG: czego się spodziewać?

Status
Zamknięty.

Dru

Moderator
Może któryś z użytkowników serii C1 wypowiedziałby się w sprawie funkcjonalności filtra antyrefleksyjnego.
 

Tux

New member
Czy jest możliwość przekazania dźwięku "pass-trough" DTS z odtwarzanego pliku do zewnętrznego odtwarzacza?
 

Kopek

New member
Mam problem z oledem 65C1 chodzi o dźwięk podczas korzystania z PS5 mam obraz ustawiony na optymalizacja gier i dzwięk z automatu też przełącza się na optymalizację gier czego nie chce wolę uzywać dźwęk kinowy. Telewizor po każdym wyłączeniu sam ustawia dźwięk optymalizacja gier czy to kwestia firmware?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
A po co kodek skoro mówimy o przekazaniu dźwięku?


Piszę poważnie , jeśli mam film ze ścieżką dts i uruchamiam na xbox one , to jeśli miałbym soundbar podłączony do gniazda w TV earc to mi przejdzie taki format bezpośrednio z konsoli do soundbara z pominięciem TV ?


Teraz mam w ten sposób xbox-soundbar-TV , a jak zakupię CX to bym podłączył soundbar do earc w Tv , a konsolę do kolejnego portu hdmi w TV.


Ja w takim wypadku obejrzeć przykładowy film na bluray
https://www.empik.com/szybcy-i-wsciekli-8-gray-gary-f,p1148771832,film-p
 
Ostatnia edycja:

filcek

Member
Piszę poważnie , jeśli mam film ze ścieżką dts i uruchamiam na xbox one , to jeśli miałbym soundbar podłączony do gniazda w TV earc to mi przejdzie taki format bezpośrednio z konsoli do soundbara z pominięciem TV ?


Teraz mam w ten sposób xbox-soundbar-TV , a jak zakupię CX to bym podłączył soundbar do earc w Tv , a konsolę do kolejnego portu hdmi w TV.


Ja w takim wypadku obejrzeć przykładowy film na bluray
https://www.empik.com/szybcy-i-wsciekli-8-gray-gary-f,p1148771832,film-p

W tym wątku masz odpowiedź od Lg https://lgcommunity.us.com/discussion/13210/can-the-new-oled-cx-serie-make-dts-passthrough-over-earc W apliikacji plex możesz ustawić aby dts był transkodowany do dolby digital ale zapomnij wtedy o napisach w filmach 4k Remux
 

filcek

Member
Ale co się dzieje , jeśli nie ma dekodowania dts , nie ma całkowicie dźwięku , czy zostaje ale stereo , cokolwiek ?

Całkowity brak dźwięku... Większość sprzedawców wciąż zapewnia że dts jest zbędny ....tak jeśli posiadasz shield pro i nowy amplituner z atmos to jest zbędny , ale jak masz soundbar albo wiekowy ampli to lepiej brać tv z dts np sony a90j , a80j
 
Ostatnia edycja:

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
NO ja posiadam od roku Soundbar Samsunga Q70R z Dolby Atmos i DTS , ale to dalej nie rozwiązuje sprawy , bo jestem cały czas zmuszony odtwarzać tylko treści z konsoli , a z telewizora już nie da się. Bez sensu , ale rozumiem koszty tną. Fajny obraz , ale znów z dźwiękiem słabo. Ta sama sytuacja z TV Samsunga , wszystko cacy , a nie ma Dolby Vision , tylko brną w HDR
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale co to zmienia ? Nic , jak włączę bluray z dts to mam cisze, zupełny brak dźwięku i raczej nieważny jakiej firmy mam soundbar. Akurat Q70, ma i Atmos i DTS , więc tego nie przeskoczę
 

a13

New member
Ale co to zmienia ? Nic , jak włączę bluray z dts to mam cisze, zupełny brak dźwięku i raczej nieważny jakiej firmy mam soundbar. Akurat Q70, ma i Atmos i DTS , więc tego nie przeskoczę

Mam LGSN11 gdy włączam BR z Dolby Atmos, to mam dźwięk w głośnikach LGsn11, działa.
Z odtwarzacza BR, dźwięk jest na LGSN11.
 
Status
Zamknięty.
Do góry