Telewizory firmy Philips OLED i LCD - linia 2019 .

MJot

Member
Wczoraj oglądałem kopaninę z Łotwą, wrażenia z jakości obrazu absolutnie pozytywne, ale tempo gry było żadne. Zauważyłem trochę artefaktów, ale w porównaniu z poprzednim 100Hz LX70 Panasonica było ich naprawdę niewiele. Teraz idą Czechy - Anglia z wyłączonym upłynniaczem i też jest bardzo ładnie. Ale przy szybkiej zmianie tła na boisku nieco giną szczegóły. Muszę trochę dopracować detale. Ale naprawdę jest dużo lepiej od starszego modelu 100Hz LCD. Obserwuję dalej i kibicuję braciom z południa. Transmisje z TVP Sport HD z antenki pokojowej. Skrzyczne mam za oknem, więc sygnał pełny.
 
Ostatnia edycja:

Darekn86

Member
Mecz na TVP sport naprawdę dobrze wyglada , chociaż jeszcze do kalibracji nie usiadłem. Ale za to obraz Grand Tour na Amazon Prime to poezja:) Znajomy jak zobaczył stwierdził ze nawet reklamowe 4K tak dobrze nie wyglądają :) i to przy łączu internetowym 16-18Mb, szczerze sam nie wiem jak to możliwe :D
 

MJot

Member
Wczoraj pojawił się mały Zonk po aktualizacji YouTuba. Zniknął pasek menu z lewej strony. Usunięcie aktualizacji przywróciło pełną sprawność aplikacji.
 

Rodrik_AR

New member
Szkoda ze nie ma hdmi 2.1 bo chyba 2.0 nie obsłuży HFR, mam rację ?
A podobno np. C+ 4k nadaje w takim odswiezaniu

Telewizory już od chyba trzech lat mają gniazda HDMI 2.0b (wcześniej były HDMI 2.0a), które bez problemu obsługują 4K z C+
Poczytaj trochę o tym co tak naprawdę daje HDMI 2.1 vs 2.0 i wtedy zdecyduj czy 2.1 jest Ci potrzebne.
 
Ostatnia edycja:

Sp@yek

New member
Można na aplikacji netflix oglądać filmy z dźwiękiem dolby atmos?
Na moim tv philips 804 ,ten dźwięk nie jest wykrywany.
Po podłączeniu konsoli xbox one i włączeniu aplikacji netflix, filmy z dolby atmos są wyświetlane.
Czyżby aplikacja na android tv nie miała wsparcia dolby atmos?A może to kwestia ustawień?
 

ataman76

New member
Telewizory już od chyba trzech lat mają gniazda HDMI 2.0b (wcześniej były HDMI 2.0a), które bez problemu obsługują 4K z C+
Poczytaj trochę o tym co tak naprawdę daje HDMI 2.1 vs 2.0 i wtedy zdecyduj czy 2.1 jest Ci potrzebne.

Wiem że obsługują, pytanie tylko czy z HFR. O tym nie mogę nigdzie znalezc informacji
 

zylx

New member
Czyżby aplikacja na android tv nie miała wsparcia dolby atmos?A może to kwestia ustawień?

Aplikacja z Netflixa dla Android TV obsługuje Atmos, bo na Sony działa to bez problemu. Możesz spróbować wybrać w ustawieniach wyjścia dźwięku HDMI "Wielokanałowe (obejście)" i sprawdzić czy to pomoże, aczkolwiek pamiętaj by zrestartować aplikację Netflix po tej zmianie.
Choć przypuszczam, że to kwestia certyfikacji przez Netflixa konkretnych modeli TV. Wszyscy inni producenci mają adnotację na stronach pomocy Netflix w jakich modelach działa Atmos, a przy Philipsie takiej adnotacji nie ma :(

Napisz proszę na PW. Dostaniesz kontakt do kolegi on Ci pomoze.

Jeśli to ten sam kolega, do którego kontakt dałeś mi w celu weryfikacji dokładnie tego samego zagadnienia (Atmos z Netflix) to niestety kolega na odpowiedź może się nie doczekać. Ja czekam już kilka tygodni.

Wiem że obsługują, pytanie tylko czy z HFR. O tym nie mogę nigdzie znalezc informacji

Zależy co rozumiesz przez HFR. Niektórzy za HFR uznają wszytko co ma więcej niż 24 klatki na sekundę, a więc np. 48 fps, 50 fps i 60 fps. Telewizor bez problemu poradzi sobie z tymi klatkarzami, nawet w rozdzielczości 4k, zarówno przez HDMI, USB, Aplikacje czy z tunera tv. Canal+ 4k nadaje w 50 klatkach na sekundę jak coś.

Taka definicja jest jednak bez sensu. Raz, że telewizja jest od zawsze w 50/60 klatkach lub polach na sekundę, dwa, specyfikacja DVB UHD-1 Phase 2 definiuje HFR jako 120 fps.

I tutaj zaczynają się schody dla Philipsa. Na pewno na tym odbiorniku nie da się osiągnąć 120fps w 4k po HDMI; do tego potrzebny jest HDMI 2.1, choć to na razie mało ważne bo jak na razie nie ma na rynku urządzenia, które potrafiło by taki sygnał do telewizora wysłać.

Wbudowana aplikacja nie była w stanie płynie odtworzyć materiału 4k 120fpsz dysku USB, pokazuje się kilka pierwszych klatek i aplikacja wyłącza się. Być może będzie to działać z którąś aplikacją z sklepu Play.

Działa natomiast 1080p 120fps z usb, co jest nowością, bo na zeszłorocznych modelach tego materiału również nie dało się odtworzyć.

Czy zadziała 120 fps z wbudowanego tunera nie wiem, wątpię. Aczkolwiek takie transmisje nie wyszły jeszcze poza sferę testów i demonstracji.

PS: Ogólnie 804/854 radzi sobie znacznie lepiej z wymagającymi formatami z wysokim bitrate niż modele z lat wcześniejszych, więc myślę, że nie ma na co narzekać. Tylko ten Atmos z Netflixa by się przydał.
 

GITAR

New member
witam wszystkich...miałbym prośbę do posiadaczy philipsa 65 804 o info jaka jest odległość od brzegu tv do nóżki podstawy..i ewentualnie jaka jest odległość miedzy nóżkami tv bo nigdzie nie moge znaleźć tej info a jest to bardzo ważna informacja czy podejdzie mi pod moją półkę,,,z góry dziękuje ...pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Na forum HDTV Polska przetestowano telewizor Ultra HD OLED firmy TP Vision Philips 55OLED934 .

Zauważono . że nie ma pełnej rozdzielczości koloru - 4 : 4 :4 .(wyraźne czcionki po podłączeniu PC),
czyli na razie nie ma wsparcia dla chroma 4:4:4 . Zapewne usterka ta zostanie poprawiona w update softu .
Oby tak się stało . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

omnia

New member
Jak nie ma 4:4:4 to co ma? Bo jeśli 4:2:2 czy jak tam leciało to też jest super opcja i mega kolory. ;) Chociaż warto by się z upadatem jeszcze poprawiło.
 
Do góry