Telewizory FHD firmy Sony serii W805C -- ich pierwszy ogląd .

roso

New member
Ja nie wgrywałem żadnych aplikacji. TV ma najnowsze aktualizacje, także tą ze strony Sony - tv jej nie zgłasza.
Codziennie są problemy.
Serwis wymieni mi płytę główną, zobaczymy czy to pomoże.
 

firewalk

New member
Ja nie wgrywałem żadnych aplikacji. TV ma najnowsze aktualizacje, także tą ze strony Sony - tv jej nie zgłasza.
Codziennie są problemy.
Serwis wymieni mi płytę główną, zobaczymy czy to pomoże.

Najnowszą aktualizację ze strony sony możesz wgrac obecnie tylko z pendrive'a . Masz w info napisane, że poprawki zostaną dodane do zbiorczej aktualizacji 24.12 i ta będzie widziana przez TV.
Co do reszty twoich problemów to pozostaje mi tylko Ci współczuć i jednocześnie cieszę się, że ja takich problemów nie mam. :twisted:
 

bartek.8

New member
Witam,

Mam pytanko do posiadaczy serii w80c.
Jak wygląda u was podświetlenie matrycy?
Czy występuje clouding?

W moim kdl55w808c podczas wyswietlania ciemnych scen, w narożnikach są jasne "chmury".
Najlepiej to widać na całkowicie czarnym obrazie, wieczorem.
 

Rudeford

New member
Czy występuje clouding?

No niestety mam i ja. Mam już 4 sztukę i jest chyba najlepiej z tych czterech. Nie mam już siły dalej bawić się w wymiany. Jedna sztuka miała wielką plamę na środku ekranu, która była bardzo widoczna. Po rozmasowaniu zrobiły się 4 mniejsze latarki:-x Dodam, że clouding u mnie pojawia się po kilkunastu minutach pracy tv. Gdy sprawdzam zaraz po odpaleniu jest idealnie.
 
Ostatnia edycja:

jacekcy

New member
Obawiam się, że to może być kwestia partii wypuszczonych tv z danej serii. U szwagra też było podobnie. Dla pewności wymieniliśmy TV na inny z innej (wyższej) serii.
 

arss

New member
Niestety Sony jak inni producenci ma duży problem z cloudingiem. W poprzedniej serii również miał. Trzeba wymieniać egzemplarze i celowac w najmniej wadliwy, w każdym modelu chmury występują.
 

Adam75

New member
Niestety na testy Sony jak i inni producenci dostarczają w większości wyselekcjonowane, najlepsze sztuki. Czytamy potem, że cloudingu brak a jak kupimy losowy egzemplarz, to dostajemy takie cudo:
 

Attachments

  • DSC04093.jpg
    DSC04093.jpg
    113,2 KB · Wyś: 65

arss

New member
Kurcze tragedia, nic tylko go odesłać. Bardziej wkurza mnie fakt że większość sprzedawców wciska kit ludzią o takich problemach że nie istnieją. A 90 % testów jest lukrem obsypanych.
 

Adam75

New member
Pogoniłem go bez chwili zastanawiania. Teraz mam model 55W809C i jest w miarę dobrze. Zdjęcie robione w całkowitej ciemności i nieco podbija poziom cloudingu.
 

Attachments

  • DSC04186b.jpg
    DSC04186b.jpg
    89,8 KB · Wyś: 79

arss

New member
W testach właśnie powinny być opisane i przedstawione takie egzemplarze jak kolega wyrzej przedstawil., żeby przeciętny kupujący miał świadomość co trafia w ręce klientów. A nie tylko wypunktowany słupek wszystko ekstra, a potem słodkie opowieści ta technologia tak ma i przepraszamy ale w kryteriach wad zdatnych do przyjęcia produktu na serwis nie jest uwzględniona taka przypadłość.
 

wojak2523

New member
Witam.
Dzisiaj wyszła nowa aktualizacja v2.647. Zainstalowałęm ją ale nie widzę jakichś wiekszych zmian. Może ktoś je zauwazył i podzieli się co wnoszą ??
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja jeszcze nie instalowałem ale myślę że za dużo nic nie wniesie to oprogramowanie, tym bardziej że różne modele nawet tej samej serii maja różne anomalie.. po sofcie z października...
 

feriz

New member
To wnosi:
Z myślą o tym opracowujemy aktualizację oprogramowania układowego, która polepszy ogólne funkcjonowanie i wydajność tych telewizorów oraz rozwiąże następujące problemy:

Niedostateczna czułość pilota na podczerwień
Pojawianie się czarnego ekranu podczas włączania telewizora
Pojawianie się czarnego ekranu z dźwiękiem podczas wyłączania telewizora
Restartowanie się telewizora podczas zmiany kanału
 

kolesmaniek

New member
Witam posiadam model kdl50w809c i mam pytanko odnośnie opcji "ustawienia kanałów" a dokładniej "ustawienia cyfrowe" mianowicie po wejściu w tą opcje gdy chce wyszukać kanały naziemne lub edytować liste strasznie muli w tej zakładce interfejs (każde naciśniecie klawisza na pilocie działa z dużym opóżnieniem). Miałem tak to od samego początku i po kilku aktualizacjach softu nic się nie zmieniło. Czy ma ktoś identyczny problem i może wie jak to rozwiązać czy może jest to tylko problem mojego egzemplarza?
 
Ostatnia edycja:

arik92

New member
@kolesmaniek, to nie jest problem Twojego egzemplarza, u mnie też tak to zamula, a od ostatniej wersji oprogramowania, mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej, do tego TV rozsypuje listę kanałów satelitarnych posortowanych według własnej kolejności. Problem poruszony również tutaj https://community.sony.pl/t5/telewizory/kdl-43w808c-gubi-liste-kanalow-satelitarnych/td-p/2109645
Również na angielskim forum Sony piszą o tym, także problem dotyczy odbiorników w całej Europie.
 

kolesmaniek

New member
Dzieki za odpowiedz. Problemu z kanałami satelitarnymi nie doświadczyłem ponieważ używam dekodera zewnętrznego (Ferguson ariva 252 combo). Mam nadzieje że Sony coś z tym zrobi bo jeśli nie to jest to mój pierwszy i ostatni telewizor Sony.
 

mihail1

New member
Panowie wisi u was TV? Może macie zdjęcia jak to wygląda? Bardziej by mi zależało na zdjęciach boku tv, ile odstaje od ściany itp

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
 

Rafał-72

New member
KDL-43w805C - sortowanie kanałów sat.

Szlag mnie zaraz trafi, pewnie z własnej głupoty, bo jak znam siebie, to coś nie odhaczyłem, albo niepotrzebnie poprzestawiałem w ustawieniach.

Nie potrafię utrzymać zedytowanej listy kanałów sat dłużej niż 5 minut. Usunięte za chwile pojawiają się same, posortowane wskakują na swoje stare miejsca nie dłużej niż po kilku minutach od posortowania. Niezależnie czy edytuje ręcznie (masakra), czy na laptopie (po exporcie na pena).

To się jakoś leczyć?
 
Do góry