Telewizory FHD firmy Sony serii W805C -- ich pierwszy ogląd .

roso

New member
Mam KDL-43W805C. Mam kablówkę - moduł CI.TV po aktualizacji.
Praktycznie codziennie muszę go resetować (wyłączyć z zasilania). A to brakuje poszczególnych kanałów - czasem 1 i 2, czasem 3 i 4 (brak sygnału), a to nie działają ulubione, a to dźwięk nie leci przez kino domowe.
Na początku powiązałem te usterki z graniem na Playstation - zawsze po wyłączeniu konsoli pojawiały się te problemy, obecnie występują losowo. Najgorszy rodzaj usterki - raz jest, raz nie.
Obraz żyleta, ale wcześniej miałem wysoki model plazmy Panasonica więc byłem przyzwyczajony. Jak widać obraz to nie wszystko.
Do pobrania jest nowa wersja oprogramowania v2.637. Tylko ze strony sony.
Mam nadzieję, że pomoże.
 
Ostatnia edycja:

piotrwl

New member
A jak korzystasz z Ulubionych?
Bo jak najbardziej da się te listy skonfigurować, ale nie da się ich ustawić jako listy odbiornika (pod przyciski P- i P+).
 

roso

New member
A jak korzystasz z Ulubionych?
Bo jak najbardziej da się te listy skonfigurować, ale nie da się ich ustawić jako listy odbiornika (pod przyciski P- i P+).

Nie mam tego telewizora od tygodnia :)
Opisałem że coś nie działa, nie dlatego, że nie umiem tego obsłużyć, tylko, że po prostu nie działa. :)
Listę konfigurowałem kilkukrotnie.
 

koja118

New member
Jutro jade kupic w809c i mam takie pytanko, czy jak mial by wystepowac banding lub clouding to bedzie to widoczne od razu czy dopiero po jakims czasie uzytkowania?? niestety po zakupie nie mam mozliwosci zwrócenia tv ale moge go przetestowac w sklepie i dlatego chciałbym wiedziec
 

feriz

New member
Witam
Panowie jestem posiadaczem kdl43W809c i mam takie pytanie odnośnie okularów 3d do tego modelu. Bo wiem że oryginalnie mozna dokupić TDG- BT 500A do tego medelu ale są one dość drogie ok 250zł. W Sony Center sprzedawca doradził mi że z tym telewizorem współpracują również SSG-3570 CR od Samsunga które są 100zł tańsze ale znowu wyczytałem że jak jest bluetooth to wystarczy dokupić okulary które go obsługują i bedzie ok.
To jak to jest? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, prawda.
Można dokupić obecnie dowolne z Bluetoothem i muszą grać.
Najtańsze są po 69 zł .
 

groger

New member
Witam serdecznie,

zakupiłem tv 50w805c i mam mały problem, tj. czasami tv sam się delikatnie przyciemnia i rozjaśnia. Tryb ECO wyłączony, czujnik światła również. Jakieś pomysły? Z góry dziękuję za pomoc :)

Pozdrawiam

Update: Doczytałem parę stron wcześniej, problem rozwiązany.
 
Ostatnia edycja:

Robert_kot

New member
Witam

Mam prośbę, czy mógłby ktoś zrobić zdjęcie pokazujące jaki procesor i ile pamięci jest w w805c. Waham się między nim a w755c a słyszałem, że wyższy model może mieć lepszy procesor.
Z góry dzięki
 

marekjw2523

New member
I jak panowie ma się sprawa z androidem dalej problemy? miałem sobie dać spokój z tv w tym roku i czekać na przyszły rok ale żona ma już dość zajętego cały czas tv i muszę kupić w tym miesiącu drugi.
 

firewalk

New member
I jak panowie ma się sprawa z androidem dalej problemy? miałem sobie dać spokój z tv w tym roku i czekać na przyszły rok ale żona ma już dość zajętego cały czas tv i muszę kupić w tym miesiącu drugi.

Kupiłem w sobotę. Skonfigurowałem najlepiej jak potrafiłem. Nie używam tvn playera i ipli, więc nie wiem jak działają. Ale Kodi z wtyczką Genesis chodzi bardzo dobrze. Nie ma problemów z odtwarzaniem filmów HD. Doinstalowałem kilka aplikacji spoza tych co oferuje sony w google store i tez chodza bez zająknięć. Raz miałem zwieche przy konfiguracji Kodi , ale wyczyszczenie cache aplikacji pomogło. Powiedz co tak naprawdę chciałbyś wiedzieć? Tv działa jak należy.
 

marekjw2523

New member
Kupiłem w sobotę. Skonfigurowałem najlepiej jak potrafiłem. Nie używam tvn playera i ipli, więc nie wiem jak działają. Ale Kodi z wtyczką Genesis chodzi bardzo dobrze. Nie ma problemów z odtwarzaniem filmów HD. Doinstalowałem kilka aplikacji spoza tych co oferuje sony w google store i tez chodza bez zająknięć. Raz miałem zwieche przy konfiguracji Kodi , ale wyczyszczenie cache aplikacji pomogło. Powiedz co tak naprawdę chciałbyś wiedzieć? Tv działa jak należy.

Właśnie to co napisałeś :) interesuje mnie tylko Kodi i parę aplikacji nie mam zamiaru zaśmiecać softu. Czyli tv mający wgrany te apki nie wyłącza się i nie zacina ?
 

jacekcy

New member
jak działa menu w tym sony nie zacina się?
Menu nie zacina się. Jeżeli chodzi o jego szybkość, to jest OK. Choć moim zdaniem w Samsungach jest deko szybsze i dużo bardziej przejrzyste. Za to obraz w Sony miodzio.
Jeżeli chodzi o Androida, to zdarzają się jakieś pojedyncze zwiechy, ale nie jest to aż tak ciężkie w użytkowaniu. Aktualizacja oprogramowania trwa z 30 minut, ale to ma miejsce raz na kilka miesięcy.
 

firewalk

New member
Właśnie to co napisałeś :) interesuje mnie tylko Kodi i parę aplikacji nie mam zamiaru zaśmiecać softu. Czyli tv mający wgrany te apki nie wyłącza się i nie zacina ?

Nic takiego nie zaobserwowałem. Jeśli chodzi o szybkość działania menu też jest ok. trzeba pamiętać, że to android. Na telefonach tez potrafi mieć przycięcia.
 
Do góry