Telewizory FHD firmy Sony serii W805C -- ich pierwszy ogląd .

ogoorek

New member
heh, no nie wiem - moja dotychczasowa plazma Samsunga 51ES6500 od wcisnięcia przycisku włączenia do rozpoczęcia nadawania sygnału miała lekko 10 sekund. Zanim zniknął znaczek SmartTV - trochę to trwało :D
Mogłem wziąć jeszcze zakąskę oprócz piwa :D
 

collider

New member
Bez reklam
heh, no nie wiem - moja dotychczasowa plazma Samsunga 51ES6500 od wcisnięcia przycisku włączenia do rozpoczęcia nadawania sygnału miała lekko 10 sekund. Zanim zniknął znaczek SmartTV - trochę to trwało :D
Mogłem wziąć jeszcze zakąskę oprócz piwa :D

Miales czas zeby na stacje paliw po ten browar skoczyc ;).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
heh, no nie wiem - moja dotychczasowa plazma Samsunga 51ES6500 od wcisnięcia przycisku włączenia do rozpoczęcia nadawania sygnału miała lekko 10 sekund. Zanim zniknął znaczek SmartTV - trochę to trwało :D
Mogłem wziąć jeszcze zakąskę oprócz piwa :D



Fajnie że jesteś zadowolony to pozostaje życzyć przyjemności dalszej z oglądania.. A tymi 6 cioma sek. ja tam, bym się nie przejmował - średnio zapewne tv mają ten czas zapewne około 3-4 s więc jest to do przeżycia a może poprawią przy kolejnych softach...
 

ogoorek

New member
A tymi 6 cioma sek. ja tam, bym się nie przejmował - średnio zapewne tv mają ten czas zapewne około 3-4 s więc jest to do przeżycia a może poprawią przy kolejnych softach...
A to nie ja się na to skarżyłem, tylko kolega marcink :) Ja pisałem o swojej starej plazmie i jej długim włączaniu się ;).

Wracając do meritum:
Odebrałem wczoraj TV. Złożenie, uruchomienie i pierwsza konfiguracja - nawet spodobał mi się AndroidTV (nie miałem z nim wcześniej do czynienia oprócz paru chwil w sklepie przy oglądaniu). Potem instalacja aktualizacji z USB (trochę to trwało, przyznaję)...
Niestety mam soundbar, który przesłania odbiornik fal z pilota, bo TV stoi na szafce i pilot od TV muszę trzymać dość wysoko, co nie jest zbyt wygodne - ale tego raczej nie przeskoczę, bo nie mam zamiaru wieszać TV.

W końcu włączył się ekran główny: pierwsze wrażenie - ale daje po oczach.
TV mam z ncplus - więc szybko włączyłem jakieś co lepsze jakościowo kanały i przyznaję, że poczułem lekkie zniesmaczenie (nie mówiąc już o żonie :???:)... Na ustawieniach prosto z pudła był widoczny "efekt opery mydlanej" czego nie mogę ścierpieć. Ale zmiana ze standardowych ustawień na "Kino domowe" już przyniosła oczekiwany efekt. To ustawienie dużo bardziej mi pasuje niż "Kino Pro" (czy jak się to nazywa) - kolory są bardziej zbliżone do rzeczywistości i nie dają tak po oczach ale są też żywsze i intensywniejsze niż w "Kino pro". Najważniejsze, że zniknął efekt teatralny :)

Potem poszedł w ruch zewnętrzny dysk USB, z którego często oglądam filmy - w większości są to jakieś ripy z bluray w MKV - tego byłem najbardziej ciekawy, bo do tej pory Samsung nie miał żadnych problemów z ich odtwarzaniem oraz płynnością.
Oczywiście jak piszą inni użytkownicy - standardowa aplikacja Sony nie poradziła sobie z materiałem video a nawet z dyskiem - bo go nie widać w systemie :cool:
Widać za to zdjęcia - więc generalnie TV dysk widzi.
Szybka instalacja Kodi i od razu było lepiej - filmy są odtwarzane, TV widzi całą strukturę katalogów. Co lepsze (ale to pewnie chodzi o jakieś kodowanie tych plików) - film, który ma 10GB odtwarza płynnie, z wszystkimi ścieżkami dźwiękowymi do wyboru, napisami - bajka. Natomiast ma kłopot z 4,5 GB plikiem - odtwarza go ale się trochę tnie - nie wiem, może to kwestia jakiś ustawień, nie miałem czasu jeszcze się zagłębiać. Natomiast jeśli chodzi o jakość i płynność - nie mam żadnych uwag. Aha - MXPlayer nie pomaga - na nim te duże pliki filmowe tną się niemiłosiernie, więc zostaje Kodi jako główny odtwarzacz z USB.

Jak pisałem wcześniej ustawiłem obraz na "Kino domowe" - którego ustawienia najbardziej mi odpowiadały z tych dostępnych do wyboru. Mimo wszystko spróbowałem zmodyfikować profil "Własny" na podstawie wcześniej znalezionych ustawień z portalu Rtings.com - TV Reviews - Best TV Recommendations (nie wiem czy mogę wrzucić tu link bezpośredni do tych ustawień?).
I te ustawienia są dla mnie idealne (choć wiem, że do profesjonalnej kalibracji to się pewnie nie umywa) - kolory są oddawane poprawnie, obraz jest przyjemnie ciepły, nie ma żadnego klatkowania, cloudingu czy innych odbierających przyjemność z oglądania efektów - sprawdzone na filmach z NCplus, szybkich momentach w Gwiezdnych Wojnach, na grach z Xboxa, youtube i meczu.
Aha - oglądając mecz włączyłem tryb "Football" - najpierw pomyślałem, że kogoś powaliło robiąc takie ustawienia - przecież kontrast i jasność ekranu jest chyba wtedy wywalona na absolutnie maksymalne poziomy... Ale po kilkunastu sekundach wzrok się zaczął przyzwyczają i chyba nie jest tak źle :grin:
Choć wątpię, żebym to ustawienie mógł wykorzystać gdziekolwiek indziej :)

Tak więc od początkowego lekkiego zniesmaczenia, po chwili pobawienia się ustawieniami - jestem zachwycony z zakupu :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W takim razie pozostaje tylko życzyć miłego oglądania :) I wrzuć bezpośredni link do ustawień - na pewno nikt nie będzie miał za złe a ludziom można pomóc i sami przekonają się czy te ustawienia są ok... a jeśli nie to zamówią kalibrację..
 

sawa_a

New member
Witam
u mnie dzis pierwszy raz zgryz
nie wiem z jakiego powodu ale nie mam mozliwosci przegladania youtuba i korzystania z innych aplikacji
zaczelo sie od probu zrzucenia z ekranu iphona na tv i tu porazka wyswietlil komunikat ze nie widzi urzadzenia i nie ma mozliwosci polaczenia
po restarcie routera polaczenia bylo ale w dalszym ciagu nie mozna bylo nic obejrzec na youtubie
jedyne co moglem odpalic to opera
bez problemu dziala przegladanie stron
nie bardzo wiem jak podejsc do tematu prosba o wsparcie moze ktos mial podobne doswiadczenia
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

sawa_a ,
Zacznę nie typowo .
Zdaje się mnie , że użytkujesz telewizor Ultra HD firmy Sony KD-65X8505C .

Chyba występuje problem gubienia/synchronizacji czasu i strefy czasowej przez telewizor .
Proszę może podpiąć sygnał telewizyjny cyfrowy z dekodera operatora i przełączyć ustawienia na
synchronizację czasu z transmisji cyfrowej .

Problem w Twoim telewizorze może być spowodowany , że strefa czasowa staje się niestabilna
z czasem . Jeżeli się ustawi automatyczne pobieranie czasu z sieci to zegar może "rozjeżdżać
się" o godzinę . Po prostu źle ustawia strefę czasową i wtedy nie działa YouTube itp.
Jeżeli ustawi się zegar ręcznie to będzie on prawdopodobnie działał prawidłowo do chwili , gdy
jego ustawienia się nie "zresetują" (może to się stać np. po wyłączeniu telewizora)
BTW ,
O ile mnie jest wiadomo , ten błąd( i inne jak np .wsparcie HEVC w FullHD/4K( DVB-T2)), czy sygnał testowy z satelity Astra 4K , PIP/PAP , PlayStation Video , Opera Apps , HDMI wsparcie rozdzielczości 4K treści w 60p 4-2-2 , profile dla Androida ) ma być naprawiony poprzez nową wersję aktualizacji oprogramowania
, która ma być opublikowana 01 września 2015 r .
Następna wersja aktualizacji oprogramowania ma być opublikowana 01 października 2015 r .
Wprowadzi możliwość nagrywania programów cyfrowych na zewnętrzny HDD poprzez USB w telewizorze ,
oraz umożliwi wykorzystanie Twin tuner .(jeden program nagrywany , drugi oglądany , zależne jednak od operatora i modułu CAM)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

sawa_a

New member
ustawilem recznie i smiga
ale wygladam na aktualizacje bo nie chce mi sie recznie ustawiac po kazdym resecie
jeszcze raz dzieki accu za podpowiedz
 

accu

New member
Bez reklam
ustawilem recznie i smiga
ale wygladam na aktualizacje bo nie chce mi sie recznie ustawiac po kazdym resecie
jeszcze raz dzieki accu za podpowiedz

Witam uprzejmie,

OK . Jest mi miło , że mogłem wesprzeć pomocą użytkownika mającego "telewizorek", którego ekran wyświetla bardzo ładny obraz .:wink:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

pawelll

Member
Pytania do posiadaczy lub znawców - dotyczą modeli 805C i 755C:


- Uruchamialiście odtwarzanie z serwera DLNA? Jest jakaś aplikacja odtwarzająca czy trzeba zainstalować coś? No i czy działa? Jak rozumiem problem zmiany klatkarzu 24 na 30 też będzie występował?

- Jak wygląda sprawa zapisu programu TV na dysku? Ktoś pisał że nie działa?! Jeśli działa to czy pliki są kodowane czy można je odtworzyć na innym sprzęcie?

- Czy modele 55" i 50" mają takie same matryce (VA) o zbliżonych parametrach? A 43"?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
A zadałeś sobie pytanie , czy zapoznałem się z treścią wątku chociażby pobieżnie ?:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

pawelll

Member
Nie wiem czy się zapoznałeś :)
Ja tak.

I na żadne z pytań nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

Jeśli chodzi o DLNA to odpowiedź znalazłem sam- bawiąc się dzisiaj w sklepie 50W755C. Wygląda na to że klienta DLNA można doinstalować ze sklepu (niestety płatnego ok. 26 PLN).
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Trzeba chcieć znaleźć, a jak się nie chce , to nic na to nie poradzę . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

mk1234

New member
Czy mnie pamięć myli czy dziś miała być aktualka ?

PS:sony mnie rozbawiło, napisałem im o problemach z TV (a właściwie android tv) a oni czy wykonałem reset :) oczywiście ,że go wykonywałem
 

pawelll

Member
@Accu, odpuść sobie połajanki i wskaż w takim razie gdzie jest odpowiedź nt. matrycy w 43" albo kodowania zapisu.

Swoją drogą 20 minutowa zabawa w sklepie dała całkiem pozytywne wrażenia, włącznie z tym, że nie udało mi się podwiesić system- chociaż chciałem.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
@Accu, odpuść sobie połajanki i wskaż w takim razie gdzie jest odpowiedź nt. matrycy w 43" albo kodowania zapisu.

Swoją drogą 20 minutowa zabawa w sklepie dała całkiem pozytywne wrażenia, włącznie z tym, że nie udało mi się podwiesić system- chociaż chciałem.

Witam uprzejmie ,

Post nr #116 dotyczący nagrywania na telewizorze Sony programów cyfrowych ,(dotyczy to wszystkich
telewizorów firmy Sony , na których można nagrywać na zewnętrzny HDD poprzez port USB telewizora)
post nr#155 pytanie o matrycę w 43" , post nr#156 odpowiedź .

I dodam jeszcze link , gdy telewizor firmy Sony (Ultra HD) ma Twin tuner :
www.hdtv.com.pl/forum/1181899-post46.html

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry