Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750 - pierwszy ogląd tego telewizora .(test)

radam5

New member
A z poziomu menu jest jakis tryb oszczędzania energii?
Czy tylko ręcznie suwakiem trzeba zmniejszać podświetlenie.

P.S. pomijam czujnik jasności otoczenia bo one zawsze mnie denerwowały
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale mogą zawsze jeśli będą chcieli zrobić update. A Panasonic nie będzie miał z czego musi i to szybko zmienić system bo chyba kasy na własnych inżynierów zabraknie !
 

Nozaki

New member
... Jeśli ktoś jest zainteresowany Panasem i jednocześnie nastawia się na odtwarzanie bogatej biblioteki multimediów z dysków zewn. pod USB, to musi się liczyć z koniecznością dokupienia playera zewn., ponieważ:
- po podpięciu dysku w menu playera panuje totalny chaos (wszystkie pliki wrzucone do jednego worka),
- brak obsługi DTS-u w multimediach.
Ww. problemy rozwiązuje zewnętrzny player...

Czy ktoś mógłby rozwinąć "o co chodzi" z tym zewnętrznym playerem? Programowy, czy sprzętowy? Jeśli kupić, to gdzie i jaki?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czy ktoś mógłby rozwinąć "o co chodzi" z tym zewnętrznym playerem? Programowy, czy sprzętowy? Jeśli kupić, to gdzie i jaki?

Na inny odtwarzacz programowy nie ma szans, bo Firefox to nie android. Chodzi o odtwarzacz zewnętrzny ze złączem HDMI 2.0a. Jeśli sam zakupię Panasa, to wówczas dokupię do niego player HiMedia Q5 Pro, który odtwarza praktycznie wszystko z formatów audio i video, w tym pliki w HDR-ze.
Tu masz linka do dystrybutora:
Mini komputery Android,Windows, Linux : HiMedia Q5 Pro
 

Nozaki

New member
Dzięki wielkie za informację i linka. Wolałbym aktualizację programowego, lub inny programowy, z lepszą organizacją multimediów.
Ten Twój sprzętowy trochę za drogi.
 

koval888

New member
kiki, a mógłbyś mi fachowo doradzić czy wybrać 50dx750 czy oleda lg 55ec930v? W chwili obecnej mam plasmę panasonica 42px80b już 9 lat,gra świetnie, ale myślę, że czas na zmianę,Sledzę ten wątek dx750 od początku, ale ostatnio wpadł mi wątek lg oleda przez przypadek i zacząłem sie nim interesować...chodzi głównie o jakość obrazu, dźwięku z tv, oraz dodatków w smart tv...skoro w panasie firefox nie będzie wspierany a w lg działa to wyśmienicie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co do trwałości, poboru energii, płynności, bieli i możliwości przewagę ma Panasonic. Oled ten ma przewagę tylko w czerni, ale płynność i wypalanie pozostawiają wiele do życzenia.
Do tych potrzeb o których rozmawialiśmy Panasonic za 4599 zł i to z kalibracją powinien być lepszym rozwiązaniem.
A i masz 4K i 100Hz, a Oled za 3-4 lata fullhd nie pokaże żadnych obrazów - będzie jedynie napis "plik nie obsługiwany". Panasonic to zakup na wiele, wiele lat. A pytałeś co z FireFox - zapytam u źródła.
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Napisał rafcio76r
... Jeśli ktoś jest zainteresowany Panasem i jednocześnie nastawia się na odtwarzanie bogatej biblioteki multimediów z dysków zewn. pod USB, to musi się liczyć z koniecznością dokupienia playera zewn., ponieważ:
- po podpięciu dysku w menu playera panuje totalny chaos (wszystkie pliki wrzucone do jednego worka),
- brak obsługi DTS-u w multimediach.
<...>Wolałbym aktualizację programowego, lub inny programowy, z lepszą organizacją multimediów.
Nie wiem jak w tym modelu, ale w moim DT60 z 2013r. (oraz o ile mi wiadomo w wielu innych modelach Panasa), że tak napiszę: w ludzki sposób są czytane katalogi/pliki przez DLNA. Nie wiem dlaczego zastosowali inny sposób wyświetlania/nawigacji multimediów z nośników podłączanych przez USB. Lecz DLNA to trochę inny temat, wymaga posiadania/postawienia serwera (choćby na jakimś kompie/laptopie), oraz także nie załatwia odtwarzania mnogiej liczby formatów.
 

barburian

New member
Bez reklam
Ponoć 65DX750 i 65DX780 jest direct led, czy ktoś z kolegów wie ile ten model w 65 calach ma stref ? Gdzieś na forum brytyjskim wyczytałem że 32
ale nie wiem czy to prawda .
 
Do góry