Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750 - pierwszy ogląd tego telewizora .(test)

sebekm

New member
Panowie. W czym panasonic 50dx750 jest lepszy od samsunga 49ks7000, że jest od niego o 300pln droższy?
Chcę wybrać któryś z nich...

Pojawiło się już gdzieś porównanie ?
W przyszłym miesiącu muszę kupić i mam zagwozdkę między tymi dwoma modelami. Na 3d mi nie zależy.
Widziałem, że Panasonic ma 2 x większy input lag (44ms vs 20ms), co przy grach online nie jest bez znaczenia.
NAS, który kupię (Synology) lepiej współpracuje z Samsungiem.
Ogólnie jestem laikiem, po prostu interesuje mnie dobry sprzęt do 5000zł.
Widziałem też dane, że Panasonic ma jasność 500 cd/m^2, a Samsung 1000 cd/m^2.To chyba duża różnica ?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Najlepiej porównaj te dwa modele w sklepie na własnym materiale. Za jakość obrazu wyżej oceniany jest Panas. Samsung ma lepsze multimedia. Jakość wykonania jest po stronie Panasa. Podana maksymalna jasność Samsunga 1000 cd/m2 możliwa tylko przez krótką chwilkę i na odpowiednim materiale. Jeśli zdecydujesz się na Samsunga, to dokładnie sprawdź egzemplarz pod kątem bad pixeli oraz czy nie ma problemu z odstającymi ramkami.
 

Smykoo

New member
Sprawdź te ramki. Ja oglądałem kilka egzemplarzy 49,55 KU6400 i we wszystkich ramka się rusza oraz są szczeliny między nią, a tylnym panelem. Jak za tę kwotę to słabe wykonanie.

Wysłany z Google Nexus
 

Smykoo

New member
To może sklepowe mają takie problemy, ale w porównaniu do Panasonica to jednak słabiej wypada Samsung pod względem wykonania.

Wysłany z Google Nexus
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pod względem wykonania to obydwa są dla mnie bardzo dobre.
Jak będziesz niebieski na obydwa masz specjalne ceny z kalibracją.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Z KS7000 problem polega na tym, że nawet jeśli egzemplarz sprawdzony na sklepie nie ma problemu "rozłażącej się" obudowy, to taki problem może, ale nie musi, się pojawić później w trakcie użytkowania, prawdopodobnie pod wpływem temperatury "wciski" puszczają. Jeden z nabywców 60KS7000 na sąsiednim forum napisał bowiem, że po ok. 2 tygodniach użytkowania obudowa się rozlazła. Seria wyższa KS8000 ma chyba inaczej montowaną obudowę (być może na śruby), bo tam nabywcy/testerzy nie zgłaszają problemu z obudową. Jeśli chodzi o jakość obrazu na 60KS7000 to użytkownik ten ocenił obraz jako bardzo dobry. Sprawę obudowy wraz z prawdopodobnie uszkodzonym modułem Wifi zgłosił do sprzedawcy oraz na serwis samsunga.
 

razielOne

New member
Czy firefox OS będzie dalej wspierany w telewizorach? Z telefonów już się wycofali, boję się brak nowych aktualizacji dla tv od Panasonica.
 

Rafał D

New member
Witam kolegów, a orientuje się ktoś może jaki touchpanel controler pasuje do tego tv ? niestety nie dają do tv co w tej cenie trochę przykre. na allegro widziałem kilka wizualnie różniących się kontrolerów. Będę wdzięczny za odpowiedź.
 

facet123

New member
Co do TouchPada do DX750 to muszę Cię zmartwić. Sam byłem zainteresowany tym tematem i pisałem do Panasonica. Co prawda chodziło mi o model DX780 ale on różni się od DX750 właściwie tym, że ma podwójny tuner. I odpisali:

Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że model telewizora TX-50DX780E nie współpracuje niestety z pilotem TouchPad. Jedyne modele z 2016 roku, które są kompatybilne z tym pilotem to telewizory z zonaczeniem DX800 oraz DX900.
Prosimy o wyrozumiałość.

Pytałem jeszcze serwisanta. Mówił, że być może w menu serwisowym można uruchomić możliwość parowania z tego typu pilotem. Ale to już "mocne grzebanie". I w dodatku nie ma pewności jaki model pilota potem zastosować.

Pozostaje więc smartfon i TV Remote 2.
 

Rafał D

New member
Co do TouchPada do DX750 to muszę Cię zmartwić. Sam byłem zainteresowany tym tematem i pisałem do Panasonica. Co prawda chodziło mi o model DX780 ale on różni się od DX750 właściwie tym, że ma podwójny tuner. I odpisali:

Szanowny Panie,
dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że model telewizora TX-50DX780E nie współpracuje niestety z pilotem TouchPad. Jedyne modele z 2016 roku, które są kompatybilne z tym pilotem to telewizory z zonaczeniem DX800 oraz DX900.
Prosimy o wyrozumiałość.

Pytałem jeszcze serwisanta. Mówił, że być może w menu serwisowym można uruchomić możliwość parowania z tego typu pilotem. Ale to już "mocne grzebanie". I w dodatku nie ma pewności jaki model pilota potem zastosować.

Pozostaje więc smartfon i TV Remote 2.


Dzięki kolego, no używam tv remote 2, nie jest zle ale pilot to nie smartfon zawsze poręczniejszy ;)
 

radam5

New member
Czy w tym tv jest możliwość przyciemniania obrazu jednym przyciskiem bez potrzeby wchodzenia w menu?
W obecnym lg mam tzw tryb eko i jednym przyciskiem przełączam stopień przyciemnienia.
 
Do góry