Telewizor Ultra HD firmy Panasonic TX-50DX750 - pierwszy ogląd tego telewizora .(test)

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Tak dokladnie pytanie pada z uk...
No i wlasnie tu jest najwiekszy problem... Czy postawic na bardzo dobra jakosc panasonica czy na "bezpieczne" 3d lg?? W sklepie mialem jedynie okazje porownac jakosc zwyklego obrazu i nie powiem w panasonicu mnie zachwycila. Do tego jest tanszy o 100f od lg w ktorym obraz wcale mnie nie powalil. Kwestia czy to wszystko jest bardziej warte niz pasywne 3d... Chcialbym tez 3d z mysla o bajkach dla corki ktora nie wiem czy przyswoi aktywne 3d...


Witaj, wg. testu AVForums w Panasonic-u DX750 3D dostało ocenę 9/10 ,więc myślę że nie masz się nad czym zastanawiać - tylko musisz sobie dokupić okulary 3D do Panasonika
 

JohnyBe

New member
Czy posiada ktoś informacje jaki jest rozstaw nóżek od podstawy i czy można go regulować? Wersja 50 calowa.

JohnyBe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

tedzikooo

New member
58dx700 kosztuje ok 5000 zl a 58dx750 6000 zl . teraz pytanie do fachowcow czy warto doplacac do 100 hz matrycy i 3d oraz chyba lepszego hdr ? tv planuje kupic rodzicom po 50 wiec nie wiem czy zauwaza ta roznice ...
 

iceblast007

New member
Panowie pomóżcie!
Polecają mi tego Panasonica 55dx750, ale odnoszę wrażenie, że to tv nie dla mnie gdyż, HDR podobno jest słaby, poza tym czytam o umierającym systemie, i input lag przy tegorocznych samsungach (ks7000 nieco ponad 22ms) wygląda słabo, a tv ma służyć głównie do grania. No i jak czytam o tym, że kąty widzenia są słabsze lub gorsze od np takiego Sony z tego przedziału cenowego to dalej się zniechęcam.

W dodatku w MM jest dobra promocja
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-55xd8577
i dają 55XD8577 za 5500 i dorzucają jakiś odtwarzacz blu ray + 3 filmy, także może z 500zł się zwróci.
Za 58dx750 trzeba dać minimum 6200.

Potrzebuję tv głównie do grania i chciałbym w nim jak najniższy input lag oraz jak najlepszy hdr i wychodzi, że najlepiej jakbym sięgnął po ks7000, bo odpowiada moim preferencjom, ale czytam o nim wiele negatywnych opinii.

Całkiem zgłupiałem, bo to jednak zakup na przynajmniej 5 lat i dla mnie 6k to jednak spora suma. Nie chciałbym wtopić.
Pomóżcie :)
 
Ostatnia edycja:

iceblast007

New member
@kiki a jak sądzisz warto czekać do świąt albo patrzeć na ofertę jakiegoś konkretnego sklepu czy może uda się ten model wyrwać w lepszej cenie? czy może nie ma na co czekać, bo się rozejdzie do końca roku?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Bardzo dobra cena na Samsungi 55KS7000 i 60KS7000. Na mnie jednak znacznie lepsze wrażenie wywołuje Panas 58DX750 (DX780) zarówno pod względem jakości obrazu (obraz bardziej naturalny, przyjemniejszy dla oka), jak i jakości wykonania (brak problemów z obudową). Szkoda tylko, że Panasy tak mocno trzymają cenę i obniżki idą w tempie wręcz ślimaczym. Wersja 58DX750 za 6199 zł, a wersja 58DX780 powyżej 6360 zł. Chyba tylko pozostaje mieć nadzieję, że obniżą ceny standardowe w sieciach MM/Saturn i Euro plus jakiś rabat technolgiczny. Dałoby to świetną cenę końcową. Co ciekawe jakiś czas temu Saturn i MM obniżyły cenę standardową 58DX750 z 6998 zł na 6499 zł. Niestety kilka dni przed uruchomieniem rabatu technologicznego w Saturnie podnieśli cenę na 6998 zł, przez co cena jak dla mnie jest nieakceptowalna i to mimo rabatu techn. - blisko 6200 zł. Gdyby cena 6499 zł się utrzymała, to Panasa można by było wyrwać za 5500 zł z groszami (15% taniej). Wielka szkoda, bo to świetny model, wg mnie jakościowo lepszy od KS7000, a słabszy od Sony XD9305. Jak dla mnie Panas w cenie 5500-5700 zł byłby złotym środkiem między jakością a ceną.
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
Co ciekawe jakiś czas temu Saturn i MM obniżyły cenę standardową 58DX750 z 6998 zł na 6499 zł. Niestety kilka dni przed uruchomieniem rabatu technologicznego w Saturnie podnieśli cenę na 6998 zł, przez co cena jak dla mnie jest nieakceptowalna i to mimo rabatu techn. - blisko 6200 zł. Gdyby cena 6499 zł się utrzymała, to Panasa można by było wyrwać za 5500 zł z groszami (15% taniej). Wielka szkoda, bo to świetny model, wg mnie jakościowo lepszy od KS7000, a słabszy od Sony XD9305. Jak dla mnie Panas w cenie 5500-5700 zł byłby złotym środkiem między jakością a ceną.

Dzisiaj przyznam Ci rację - cena 58DX750 po rabacie to 6158zł a wczoraj jeszcze wieczorem 5717 - zaktualizowali ceny na stronie ! ładnie kombinują !
Choć przed chwilą kolega wszedł na ich strone i mi pisze że widzi cenę 5717zł !!! o co biega bo ja już nie wiem ?
 
Ostatnia edycja:

iceblast007

New member
@rafcio76r za 5.5k poszedłbym pod tego DX'a już teraz, a tak to nie zależy mi na czasie i chętnie poczekam do końca roku, czy mogę nawet po nowym go zakupić...
No i cały czas mam z tyłu głowy, że VA ma słabe kąty widzenia oraz, że Sony ze swoim IPS w tym względzie wypada lepiej, a w sumie na tym mi zależy i cały czas się waham.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dzisiaj przyznam Ci rację - cena 58DX750 po rabacie to 6158zł a wczoraj jeszcze wieczorem 5717 - zaktualizowali ceny na stronie ! ładnie kombinują !
Choć przed chwilą kolega wszedł na ich strone i mi pisze że widzi cenę 5717zł !!! o co biega bo ja już nie wiem ?


Widzę, że Saturn dzieli klientów na lepszych i gorszych. Jak wpisałem punkt odbioru Panasa 58DX750 w Poznaniu (City Center) to cena zmienia się na 5700 z groszami, jak wybieram z dostawą do domu to wychodzi grubo ponad 6100 plus 69 zł koszty wysyłki, jak wybieram inny punkt odbioru np. Saturn Łódź, Warszawa czy Lublin to cena również wysoka ponad 6100 zł.

Jak dla mnie polityka sprzedażowa Saturna poniżej krytyki, bo jak można dzielić klientów na lepszych i gorszych. Kto odbiera w Poznaniu ma grubo ponad 400 zł taniej, a kto odbiera w Warszawie, Łodzi czy Lublinie, to płaci jak za zboże. To jest po prostu godne pożałowania ze strony tej firmy :x
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
@rafcio76r za 5.5k poszedłbym pod tego DX'a już teraz, a tak to nie zależy mi na czasie i chętnie poczekam do końca roku, czy mogę nawet po nowym go zakupić...
No i cały czas mam z tyłu głowy, że VA ma słabe kąty widzenia oraz, że Sony ze swoim IPS w tym względzie wypada lepiej, a w sumie na tym mi zależy i cały czas się waham.

Ja również wziąłbym Panasa 58DX750 za 5500 zł bez zastanowienia. Tyle mogę dać za ten TV. Natomiast nie jestem przekonany w tej samej cenie do Samsunga 60KS7000. Dla mnie najważniejsza w TV jest jakość obrazu a nie multimedia, które w razie potrzeby można poprawić dokupując odtwarzacz np. HiMedia Q5 Pro, ale jakości obrazu się już nie poprawi, poza profesjonalną kalibracją oczywiście. Generalnie obraz na Panasie o niebo bardziej mi się podoba niż ten wyświetlany na Samsungu KS7000, a osobiste zadowolenie z zakupu jest przecież najważniejsze :)
 

iceblast007

New member
Multimedia mam w czterech literach, bo jeśli potrzebuję użyć jakiegoś playera to włączam PS4. Na obecnym LG, który ledwo co chodzi od biedy włączę tvn player, a yt wole z telefonu. Dlatego multimedia w umierającym webOS mnie nie bolą i tak samo na nie leję w przypadku tych od Samsunga, gdzie rozłażącej się obudowy czy innych wady bym nie zdzierżył. No nic czekam na obniżkę tego DX'a. A jak będzie bardzo bolało to kupię go za 6.2k... lecz widzę też DX730 w dobrych pieniądzach, dużo ten model odstaje?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odstaje bo DX730 ma 50Hz a DX750 ma 100Hz.
Dla niebieskich członków forum jest specjalna oferta z kalibracją.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
No to cierpliwie czekamy na spadek cen na Panasy 58DX750 (DX780). Mój stary TV ma się dobrze, więc mogę spokojnie poczekać aż cena zejdzie w mega promocji kilka stówek poniżej 6k. Model upatrzony, mogę czekać i do marca na taką cenę :)
 

maniek530

Banned
Widzę, że Saturn dzieli klientów na lepszych i gorszych. Jak wpisałem punkt odbioru Panasa 58DX750 w Poznaniu (City Center) to cena zmienia się na 5700 z groszami, jak wybieram z dostawą do domu to wychodzi grubo ponad 6100 plus 69 zł koszty wysyłki, jak wybieram inny punkt odbioru np. Saturn Łódź, Warszawa czy Lublin to cena również wysoka ponad 6100 zł.

Jak dla mnie polityka sprzedażowa Saturna poniżej krytyki, bo jak można dzielić klientów na lepszych i gorszych. Kto odbiera w Poznaniu ma grubo ponad 400 zł taniej, a kto odbiera w Warszawie, Łodzi czy Lublinie, to płaci jak za zboże. To jest po prostu godne pożałowania ze strony tej firmy :x

Coś wam powiem - byłem wczoraj właśnie w owym City Center - stoi Panas 58DX750 - cena 5719zł (po rabacie technologicznym jak oni to nazwali) - wrzucam pendrive (mam na nim 2 foldery z plikami testowymi) a TV zaczyna żyć swoim życiem - przerzucał jak chciał między folderami i plikami - trochę to irytujące było :x - nie wiem czy to wina tv czy też pendrive jakiś taki nie taki :niewiem: - (klikam żeby przejść do kolejnego materiału a on nic dopiero po kilku sekundach namysłu przechodzi o krok dalej) był tylko ten co na wystawie i nie mieli nowych w kartonach (czas oczekiwania na nowe to ok 4 dni).
Samsungi KS7000 i KS8000 te co stały na wystawie : narożniki obudowy się rozłaziły w obydwu - pan sprzedawca mówił że one tak mają :fool:
Wziąłem sobie na test (mam czas na zwrot 30dni) - UE60j6240 - wiem że to nie nowy tv i nie 4K ale przetestuje go u siebie - opinie są dobre ale zobaczymy - cena jak za 60" mega - 3,4k
Jak mi nie przypadnie do gustu pakuję i oddaje 8)

Wrzucałem materiały testowe na : KS7000, DX750, XD8505, j6240 EG910V (oled) i Phila z seri bodajże 7 (nie pamiętam dokładnie) - odczucia różne ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry