Telewizor topowy Ultra HD firmy Sony ZD9 w wielkościach 65",75" i 100".

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Najwięcej jest wzmianek o lg bo najwięcej się tego sprzedaje jeśli chodzi o oledy. Mi się wydaje, że bez znaczenia jakiej firmy jest oled skoro panele i tak są od Lg.

Nic dodać, nic ująć :) IMO dopłacanie do Panasonica, Sony czy Philipsa względem LG to trochę bezsens. Chyba, że komuś zależy na ambi od Philips. Bo obraz LG ma co najmniej taki sam, jak nie lepszy od konkurencji (lepszy HDR, niższy Input Lag)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nic dodać, nic ująć :) IMO dopłacanie do Panasonica, Sony czy Philipsa względem LG to trochę bezsens. Chyba, że komuś zależy na ambi od Philips. Bo obraz LG ma co najmniej taki sam, jak nie lepszy od konkurencji (lepszy HDR, niższy Input Lag)

Wiesz czasem jeszcze elektronika robi różnicę, ale jak porównamy ceny to raczej juz malo kto będzie patrzył na elektronikę np w Panasonicu, tylko kupi oleda od LG duzo tańszego..
 

jaro0508

Member
lolek no wlasnie masz racje choc gdyby cena byla na tym samym poziomie to ja bym wybral zdecydowanie panasonica czy sony.Mowcie co chcecie ale jednak elektronika panasa czy sony jest zdecydowanie lepsza od LG <zaznaczam to jest moje subiektywne zdanie> :):)
 

jaro0508

Member
coś na zasadzie.. "lepsze auto" "gorsze auto"... czy trwalsze auto krótkotrwałe auto - pisząc potocznie. Tylko niech nikt mi. nie powie ze marka nie ma znaczenia. Zgodzę się sie ze w obscnych czasach może mniej ale jeszcze ma:)
 

barburian

New member
Bez reklam
Mi się wydaje, że procesory i oprogramowanie sterujące różnymi
procesami w TV mają wpływ na to czy dana matryca się wypali szybciej i czy ma lepszą ochronę przed wypaleniem, np w Plazmach Zero Burn, którego nazwa mówi sama za siebie, ma chronić panele PDP przed jakimkolwiek wypaleniem statycznych obrazów. Produkt IP Mining ma śledzić użycie każdego piksela obrazu i przechowywać profil każdego z tych pikseli. Na podstawie profilu całego ekranu, Zero Burn potrafi tak modyfikować sygnał wideo lub podświetlanie by utrzymywać piksele w znakomitym stanie. Zakładam że w OLED TV też soft w jakimś stopniu pilnuje by do wypaleń nie dochodziło , a jeśli tak jest to ma znaczenie kto ten soft pisze i jakie są procesory i inne bebechy w danym TV.
Tak więc reasumując ,pytałem dlatego wcześniej czy zanotowano wypalenia w OLED Panasonic czy Sony ,bo jeśli nie to znaczy że zabezpieczenia w tych TV są lepsze niż w LG .
 

jaro0508

Member
barburian podążamy tym samym procesem myślowym-musi być w tym jakaś zależność. Pytanie też czy matryce LG sa dla Sony i Panasa jakoś selekcjonowane.. wybierane.. czy poprostu - jak leci :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to uwierz , że na świecie nie ma !
W Azji nr 1 TCL, w USA Vizio, w Polsce smartfony teraz Huawei.
W wielu krajach LG.
Jeszcze w konserwatywnej Europie - ma.
Ale też się zmienia.
 

fio

Member
Tak więc reasumując ,pytałem dlatego wcześniej czy zanotowano wypalenia w OLED Panasonic czy Sony ,bo jeśli nie to znaczy że zabezpieczenia w tych TV są lepsze niż w LG .
W Sony Center w Katowicach można obejrzeć wypalonego A1 (poprosić o prezentację menu, bo przy zwykłym oglądaniu nie widać).
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

W Sony Center w Katowicach można obejrzeć wypalonego A1 (poprosić o prezentację menu, bo przy zwykłym oglądaniu nie widać).


Ok, dzięki za sygnał, tak czy inaczej jak widać z wypaleń OLED nie nadaje się do ciągłego oglądania telewizji naziemnej czy satelitarnej, główne przeznaczenie to Filmy Blu-Ray i Netflix , trzeba kupować
odbiornik świadomie do własnych potrzeb.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam naprawdę wielu, wielu znajomych którzy mają Oleda i nie mają wypaleń
Czy można wypalić ?
Można !
Sprawa podobna jak w plazmach - zawsze można !
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
lolek no wlasnie masz racje choc gdyby cena byla na tym samym poziomie to ja bym wybral zdecydowanie panasonica czy sony.Mowcie co chcecie ale jednak elektronika panasa czy sony jest zdecydowanie lepsza od LG <zaznaczam to jest moje subiektywne zdanie> :):)
Ja też mam większe zaufanie do Made in Japan :)
 

jaro0508

Member
Ale jak czytam ze Sony A1 wypalony.. tam gdzieś znowu LG to mnie krew zalewa ze tyle kasy trza wydać w sumie w ciemno. A potem rozczarowania a nawet u. niektórych rozpacz czemu się wcale nie dziwię. I nie dziwcie sie mojej flustracji.. bo to naprawdę niepojęte żeby tak drogie TV i naprawdę z pięknym obrazem miały takie.. nawet nie wiem jak to nazwać - nazwę delikatnie. przypadłości.. Kupuje człek TV.. drogi TV juz w warunkach gwarancyjnych pisze.. zeby uważać na to na tamto. No to nie lepiej kupic Leda.. podłączyć i. niczym się nie przejmować..
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Kolego, wyluzuj. Miałem plazmę przez 7 lat i nie ma śladów wypalenia. Teraz używana jest w innym pokoju, gdzie dosyć często leci TVN24. Nic, dalej jest OK.

Wszystko zależy od użytkowania. Jadąc na dynamicznych ustawieniach zrobi się panelowi krzywdę, ale przy normalnych nie ma szans tego uczynić.

Aha... Frustracja, pisze się frustracja. Skąd u wielu ludzi bierze się „flustracja” tego nie wiem, ale w szkole raczej nie uczą podobnych rzeczy.

Nie, nie jest lepiej kupić LCD, bo to podrzędna technologia, w stosunku do OLED. Dopiero ekrany jak Q9FN od Samsunga, czy ZD9 od Sony zaledwie zbliżają się jakości do organicznych matryc, i przebijają z zasadzie tylko większą jasnością, ale kosztują majątek.
 

jaro0508

Member
WuMike plazme tez mialem panasa i tez dbalem o nią i jeszcze do dzis hula u znajomego choc to byla "tylko" PV80 .Ale biel na niej byla-zadna .Nastepne modele byly sporo lepsze.A odnosnie flustracji ,frustracji to sie tak mocno nie czepiaj:) bo wiesz co autor mial na mysli :) Ja nie kwestionuje jakosci obrazu w oledach jest piekny,ale czy juz w tej chwili warto kupowac ,tego nie jestem pewien.Dla mnie sony zd9 czy panasonic dx900 jest do przyjecia.A odnosnie opinii na temat TV -to co czlowiek to opinia.Do tego dochodzi jeszcze takie tam ze "kazda pliszka swoj ogonek chwali".Ale zgodze sie z Tobą -"jak dbosz tak mosz" :) zreszta tak chyba jest ze wszystkim.Szanujesz rzadziej remontujesz:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki ale to nie chodzi o Made In Japan w sensie dosłownym... jeśli chodzi o tv... zresztą podobnie np jest z subami velodyne też nie są to suby Made in USA, a dla mnie i dla wielu najlepsze suby na świecie.. Reasumując wierzę bardziej inżynierom z Japonii jeśli chodzi o tv niż chińskim, koreańskim itp..
A dzięki temu, że nie jest z tyłu tv napisane made in Japan te tv mogą być w takich cenach jakich są obecnie, podobnie ma się z subami velodyne, dziękować Bogu, ze fabryka jest w Chinach.. bo ilu by kupiło w Polsce suby jakby robili swoje zabawki w USA.
 
Do góry