Telewizor topowy Ultra HD firmy Sony ZD9 w wielkościach 65",75" i 100".

vvv

Well-known member
Bez reklam
Tak to jest czytać fora i potem dostawać zawału ?!
Wszyscy podnoszą ciśnienie i potem klops z kapusta 🤪🤪
Dobrze ze nie czekałem i już cieszę się Innym TV 😜
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 75zd9 to historia.
Trzeba szukać półkowników.
Nowe ZF są i mają się świetnie.
 
Ostatnia edycja:

Crank1987

New member
Kochani mam dylemat bo planowałem wcześniej kupić Samsunga Q9 potem jakiegos oleda a teraz przerażony wypaleniami i nie możności grania dluzej czy ogladania jednego programu przez 6 h w oledah wracam do lcd. Mialem już zamawiać Samsunga Q9 ale ktos mnie namówił abym poczekal na nowego soniaka zfd9. On będzie kosztował okolo 13 tys za 65" więc lapie się w ramach cenowych. Jak sądzicie warto poczekac ? Jak już się zdecydowałam na lcd. Może za 6 lat wrócę do oledow jak je bardziej dopracują.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W sobotę dostałem nówkę sztukę z kartonika zd9 75 w salonie w warszawie,kupowałem przez internet w piątek przyjeżdżają monterzy z sony z telewizorkiem i montują cena 21900
pozdrawiam

Życzę wspaniałych wrażeń , świetny tv..
Kochani mam dylemat bo planowałem wcześniej kupić Samsunga Q9 potem jakiegos oleda a teraz przerażony wypaleniami i nie możności grania dluzej czy ogladania jednego programu przez 6 h w oledah wracam do lcd. Mialem już zamawiać Samsunga Q9 ale ktos mnie namówił abym poczekal na �� nowego soniaka zfd9. On będzie kosztował okolo 13 tys za 65" więc lapie się w ramach cenowych. Jak sądzicie warto poczekac ? Jak już się zdecydowałam na �� lcd. Może za 6 lat wrócę do oledow jak je bardziej dopracują.

Kolego to Ty musisz podjąć decyzję , a sam z tego co napisałeś to podjąłeś decyzję , wg mnie słuszną.
 

WuMike

New member
Bez reklam
ZF9 vs Q9FN to wybór jak pomiędzy Audi, a BMW. Polecam dokonanie wyboru naocznie. Każdy z nich ma swoje zalety i drobniejsze wady.
 

kojak_ct

Member
A ja wybrałbym ZF9. Testują na AVS 75 cali i obraz oraz szybkość androida rewelka. Sony rozwiązało problem z kątami bocznymi na VA, matryca idealna bez bandingu
i innych wad LCD co było dużym problemem przy tak dużych przekątnych. Samsung dalej ma problemy z agresywnym podświetleniem. Czekam na 65ZF9 i biorę. Warto było czekać.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Samsung wypuścił nowy soft, podobno poprawiający zbyt agresywne podświetlenie, ale nie wiem, czy problem udało się rozwiązać. Mieli także nieco wyrównać charakterystykę EOTF w HDR. Może jeszcze nie działa to tak, jak byśmy chcieli. Oba są bdb, ale Sony ewidentnie spaprało czerń i liczbę stref in minus, a nic mnie tak nie boli, jak właśnie ten aspekt, plus gorszy kontrast. Kąty boczne ZF9 ma lepsze, ale Q9FN też się trochę poprawił. Ruch w obu jest dobry, może z leciutką przewagą ZF9.

Do filmów i gier, szczególnie w HDR brałbym Q9FN, do sportu pewnie ZF9.
 
Do góry