Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przyszedł OTA z 462, chwilę musiałem się zastanowić nad opcjami instalacji bo tu też wspięli się na wyżyny tłumaczenia :)

Poszedł bezproblemowo, nie udało im się przykryć dokładnie animacją informacji "Flash USB".

Co zauważyłem:
- teraz source i quick menu jest w sumie tym samym, jeden otwiera źródła, drugi zakładkę ostatnie aplikację
- zresetował mi ustawienia quickmenu, znowu muszę wywalić badziewia od TCL

I w sumie tyle.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jako że oprogramowanie mamy takie samo w c825 jak w waszym 935 ostrzegam że już drugi raz musiałem zrobić reset obrazu bo materiał hdr w opcjach obrazu imax był poprostu za ciemny. Resetujac imax nie resetuje pozostałych ustawień obrazu więc tyle dobrze. Zauważyliście u siebie? ;)
 

AlbertoTomba

Active member
Ja robię swoje ustawienia pod pozycją "standard" + "dv bright" i ich się trzymam, także nie pomogę. IMAX i DV IQ włączyłem na 3 minuty może i mi się ani jedno ani drugie nie podobało.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi odpowiada imax dla hdr właśnie.. Dv z jasny też mam ustawiony. Nie szukam pomocy bo to wina zjebanego softu tcl. Tylko informuje gdyby ktoś się zastanawiał co się stało ;)
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wkurza mnie że te presety fabrycznie w większości miały jakieś chore ustawienia co do temperatury barw

Dynamiczny kolor - wyłączcie to jeśli nie chcecie mieć pomarańczowych mordek/niebieskie w ciemnych scenach
Lokalne ściemnianie - duże, jakoś na wył lub niskim mi obraz nie pasi

Dla każdego typu HDR radzę sobie poustawiać wg własnego widzimisię
DV IQ to jakaś aberacja - ja tego nie jestem w stanie oglądać.

W 462 coś jednak pozmieniali, na Museum 4k albo SES Astra demo, obraz się skaszanił :/, ustawienia z tego co widzę nie zmienił.

Pytanie:
Jak ustawiliście Dynamiczną Jasność? Bo na ECO to dostaję epilepsji, mruga jak popieprzony.
 

AlbertoTomba

Active member
Mam na auto, ale nie wiem kiedy to działa, nie widziałem różnicy między różnymi ustawieniami. Musze bardziej się temu przyjrzeć w wolnej chwili
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam wszystko co dynamiczne wyłączone, jasność, kolor Ustawienia wyrazistości ruchu na on ale redukcja rozmazania i migotania na max 2 bo powyżej się robi opera mydlana lub teatr jak kto zwał ;)
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam wszystko co dynamiczne wyłączone, jasność, kolor Ustawienia wyrazistości ruchu na on ale redukcja rozmazania i migotania na max 2 bo powyżej się robi opera mydlana lub teatr jak kto zwał ;)

To jest pierwsza rzecz którą wyłączam, nie znoszę upłynniania.
Co kto lubi.

Dzięki panowie za odpowiedź. Faktycznie wszelkie "dynamiczne" ficzery jednak na off.
 

AlbertoTomba

Active member
ja mam tu 10/10 poustawiane (bo lubię) ale to nawet nie ma podjazdu do mojego starego Philipsa - obraz to się co najwyżej nie przycina, a nie upłynnia.
 

rob1975

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam wszystkich. Ja też dołączyłem do zaszczytnego grona posiadaczy tego telewizora, z modelem TCL 75c935. Ogólnie jestem zadowolony. Korzystam z waszych podpowiedzi. Na telewizję mam ustawiony obraz "standard" i wydaje mi się że kolory są zbyt nasycone. Ps. Jasność na 100, a kontrast na 90, to chyba za dużo?. Na dolby vision mam DV IQ, a na HDR10+ IMAX. Ogólnie to przydałaby się jakaś podpowiedź, jak macie ustawione. Dźwięk mam na dynamiczny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1657157323312-jpeg.3303379


1657157329755-jpeg.3303380


some compare with TCL 935 - X11(UP) and SONY X95K(DOWN)
1657157323312-jpeg.3303379


1657157329755-jpeg.3303380

1657157338150-jpeg.3303381
 
Ostatnia edycja:
Do góry