Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

AlbertoTomba

Active member
a no to z różnymi mkv/mp4 dopiero będę wojował - póki co posprawdzałem legitne źródła, istotne było dla mnie żeby z zakupionych blurayów dźwięk szedł jak należy i to się udało potwierdzić :)

na pewno testowaniu plików nie służy koszmarnie umieszczony, jedyny port USB ;)
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tym usb też przesadzili :roll: jedno usb i do tego 2.0 w c825 :confused: 2022 rok kurła :/ wbudowany odtwarzacz sobie odpuść. Zainstaluj kodi20 maven'a. Chodzi to naprawdę super pomimo iż jest w fazie alfa.
 

AlbertoTomba

Active member
Wiem wiem, pisałem o nim wcześniej, bardziej sprawdzam co działa na wbudowanych dekoderach, bo na nich opiera się potem Kodi.
USB 2.0 troche kicha,ale z drugiej strony - do odtwarzania nawet jakichś grubych mkv wystarcza, a że tv nie ma PVR, to 3.0 jak widać olali.

Sprawdziłem testowy MKV z DTS HDMA i Atmosem, oba streamy działają prawidłowo, mam też mp4 z Dolby Vision i odtwarza się prawidłowo (sporo TV ma z tym problemy).
Ostatnia rzecz to MKV z HDR10+ - nie odtwarza się prawidłowo, wbudowany player pokazuje obok siebie logo HDR10 i HDR10+, po chwili HDR10 wskakuje co chwile i ekran błyska, w Kodi jest podobnie.

Nie da się na wbudowanym odtwarzaczu zmienić jakichkolwiek ustawień napisów - wielkie białe litery na czarnym tle...
 

frez

Member
Odnośnie zakupu - jeśli mamy firmę wybieramy sklep nie dla idiotów. Tam od kwoty 12499 odliczamy podatek VAT i mamy 10161,80 i dodatkowo promocja 65 za każde 500. Ostatecznie za TV płacimy 8602 zł
Pozdrawiam :) liczę na to że sprzęt będzie grał pięknie. Ciekawe czy doczekamy się recenzji bo jak do tej pory nie ma nic oprócz pewnego Pana z Chin a tam same krzaki
 

AlbertoTomba

Active member
Ostatnie dwa detale ode mnie:

TV nie obsługuje exFAT więc większy pendrive musi być sformatowany jako NTFS - jak ktoś ma Maca, to jest to pewien problem.
Odtwarzacz plików obsługuje napisy PGS i te nie mają***czarnego tła, więc jest to jakiś plus zawsze.

Obejrzałem już dwa filmy na spokojnie, akurat oba ze sporą ilością***m.in. ciemnych i kontrastowych scen i jestem mega zadowolony jak się to wszystko prezentuje. Te 1920 stref na prawdę sprawuje się bardzo dobrze

Liczę tylko, że wyjdzie jakiś update softu, w którym będzie można coś spersonalizować na ekranie domowym ;)
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ostatnie dwa detale ode mnie:

TV nie obsługuje exFAT więc większy pendrive musi być sformatowany jako NTFS - jak ktoś ma Maca, to jest to pewien problem.
Odtwarzacz plików obsługuje napisy PGS i te nie mają***czarnego tła, więc jest to jakiś plus zawsze.

Obejrzałem już dwa filmy na spokojnie, akurat oba ze sporą ilością***m.in. ciemnych i kontrastowych scen i jestem mega zadowolony jak się to wszystko prezentuje. Te 1920 stref naprawdę sprawuje się bardzo dobrze

Liczę tylko, że wyjdzie jakiś update softu, w którym będzie można coś spersonalizować na ekranie domowym ;)

Co do odtwarzania z USB, hmm no tylko jedno i to 2.0. Ethernet też tylko 100Mbit. Ja od lat mam biedokompa który służy jako serwer domowy z postawionym Mezzmo (DLNA). Nawet do największych mkv jak wcześniej wspomniany LOTR (~130GB) bitrate około 70Mbit/s najlepiej właśnie po DLNA. Bardziej opłacalnym w tym TV jest podpiąć się po WiFi.

Obejrzałem już kilka filmów, nawet HD z HBOMAX bez żadnych HDR dużo ciemnych scen (Annette) wygląda świetnie.

Tak jak piszesz te strefy robią robotę.
 

AlbertoTomba

Active member
Z takich rzeczy mniej istotnych, to wygaszacz ekranu wyświetla obrazki w dramatycznie niskiej rozdzielczości. Przydałaby się możliwość personalizacji ekranu domowego, mnie szczególnie pusty rząd z Prime Video drażni, w dodatku na samej górze.

Przy tym rozmiarze ekranu, widać też wyraźniej braki jakościowe filmów na youtubie (a tv nie ma jakichś oszałamiających algorytmów poprawiających jakość). Chociaż tam spadek jakości zauważyłem już jakiś czas jeszcze przed zmianą telewizora.

TV niespecjalnie też respektuje ustawienie czy ma się "płytko" czy "głęboko" wyłączać - a zauważyłem, bo jak się wyłącza płytko, to nie świeci się dioda czuwania na froncie, a jak głęboko to wtedy zgodnie z ustawieniem opcji, u mnie świeci. No i pomimo że ustawiłem głębokie usypianie, to tv włącza się w 2 sek, dioda nie świeci. Zdarzyło się że się uśpił głęboko, ale głownie nie.

Wszystko to rzeczy do ogarnięcia updatem oprogramowania, mam nadzieję że TCL zacznie jakieś łatki wypuszczać.
 
Ostatnia edycja:

AlbertoTomba

Active member
Jakbyście mieli wrażenie ze m.in. ludzie są pomarańczowi, to w zaawansowanych ustawieniach obrazu trzeba sprawdzić czy nie jest wybrany color space: native i przestawić na auto albo custom jak ktoś ma ochotę sam poustawiać.
 

solokazama

Klub HDTV.com.pl
VIP
@dziad_borowy dzieki za sporo infa. planuje 65C935, akurat praktycznie tylko pod gaming/pc wiec to co Ciebie irytowalo (appki, googletv) mnie nie dotyczy.

@AlbertoTomba rowniez dzieki :)

mam pytanie - jak jest ze smuzeniem (ghosting/motionblur) podczas grania? TCL reklamuje, ze od 835/935 jest "directdrive", ktory ma pomoc to zniwelowac. Mam 815 i niewielkie ale jednak smuzenie jest(wyglada jak delikatny motionblur w grach, obracajac kamere np.).
 
Ostatnia edycja:

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
@dziad_borowy dzieki za sporo infa. planuje 65C935, akurat praktycznie tylko pod gaming/pc wiec to co Ciebie irytowało (appki, googletv) mnie nie dotyczy.

Weź pod uwagę, że 65C935 ma dużo mniej stref podświetlenia i szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to będzie wyglądać.

mam pytanie - jak jest ze smużeniem (ghosting/motionblur) podczas grania? TCL reklamuje, ze od 835/935 jest "directdrive", który ma pomoc to zniwelować. Mam 815 i niewielkie ale jednak smużenie jest(wygląda jak delikatny motionblur w grach, obracając kamerę np.).

Ja się przesiadłem z wiekowego Samsunga 46C650, ostatnią grą na nim graną było TLOU2, pierwszy raz w życiu skapnąłem się co to smużenie, koszmarne to było wprost. Więc dla mnie przesiadka jest oszałamiająca jeśli chodzi o gry. Death Stranding, Guardians of Galaxy jest płynne niesamowice. Postać się po prostu odcina bez powidoków.
Nie gram, z żadnym włączonym low latency czy co oni tam powymyślali bo opcje w tym telewizorze tworzył ktoś kto nienawidzi użytkowników. Poza tym jak już to włączyłem to żadnej różnicy nie widziałem.
Natomiast w 120Hz odpaliłem Grida bo to jedyne co znalazłem i hmm jakby to opisać, dla mnie aż za ostre i widoczne jest wszystko :)

Na twoim miejscu zobaczyłbym jak w końcu gdzieś się uda obok siebie 65 i 75.

Nadal nie ma żadnego nowego softu, już nie mam siły nawet zapamiętywać różnych małych irytujących baboli.
Przynajmniej grafiki z Prime Video zaczęły się wyświetlać.

Może dla kogoś ważne.
Kupiłem moduł CAM ECP od Cyfry, w sumie żeby sprawdzić pierwszy raz w życiu jak to działa. Więc:
- działają wszystkie kanały, 4k od Canal+ również
- astra i hotbird na raz ustawienie bez problemu
- na kodowanych kanałach co jakiś czas występują błędy cyfrowe, zapewne coś z szybkością otrzymywania kodów, na FTA nie występuje
- tv niemiłosiernie długo się wyłącza (ponad minutę) informując że moduł CAM działa i się wyłącza

System niestety potrafi sobie zamulić, szczególnie przy streamingu gdy chcemy pozmieniać opcje.

Nadal podtrzymuje, że to jest świetny ekran z całą resztą budżetową.
 

AlbertoTomba

Active member
No dokładnie, trzeba to zdecydowanie brać pod uwagę przy zakupie.

Co do gier, to też nie widzę żadnych smug, powidoków itp, tryb gry włącza mi się automatycznie z PS5, powłączałem też wszystkie opcje - VRR, ALLM itd

Najbardziej mnie chyba irytuje na ten moment, że nie mam zaufania do ustawień video, tzn za każdym razem przeklikuję żeby się upewnić że są takie jakie mają być, bo się potrafią jakieś opcje włączać (np dynamiczny tone mapping uporczywie mi się aktywuje). Chciałbym to poustawiać raz a dobrze i nie musieć tego ciągle powtarzać.


Trochę też żenujące, że przynajmniej od maja czytamy tu, że za parę dni już wejdzie recenzja, a tu koniec lipca i recenzji jak nie było tak nie ma. Oczywiście nie ma obowiązku recenzowania czegokolwiek, ale to po co wypisywać obietnice z czapy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Może masz wpływ na produkcję, ja nie mam.
Potwierdzenie nowej dostawy na nowe modele jest potwierdzone oficjalnie z fabryki.
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
No dokładnie, trzeba to zdecydowanie brać pod uwagę przy zakupie.


Najbardziej mnie chyba irytuje na ten moment, że nie mam zaufania do ustawień video, tzn za każdym razem przeklikuję żeby się upewnić że są takie jakie mają być, bo się potrafią jakieś opcje włączać (np dynamiczny tone mapping uporczywie mi się aktywuje). Chciałbym to poustawiać raz a dobrze i nie musieć tego ciągle powtarzać.

A myślałem, że tylko ja złapałem tą schizę z ustawieniami obrazu :) Coś jest na rzeczy i w przypadku kanałów z satelity inne ustawienia są dla HD i inne dla SD - takie mam wrażenie.
Wyleciała mi z głowy polska nazwa, ale najbardziej irytującą opcją jest poprawianie koloru. W Lost z Disneya w ciemnych scenach wszyscy mają trupio niebieskie oczy i usta :)


Trochę też żenujące, że przynajmniej od maja czytamy tu, że za parę dni już wejdzie recenzja, a tu koniec lipca i recenzji jak nie było tak nie ma. Oczywiście nie ma obowiązku recenzowania czegokolwiek, ale to po co wypisywać obietnice z czapy?

Od maja ni softu, ni żadnej youtubowej recenzji. Węszę coś złego ;)

-------

75' cali możemy ci polecić, ale w związku z dużo mniejszą ilością stref podświetlania w 65' raczej się nie wypowiemy.
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z takich rzeczy mniej istotnych, to wygaszacz ekranu wyświetla obrazki w dramatycznie niskiej rozdzielczości. Przydałaby się możliwość personalizacji ekranu domowego, mnie szczególnie pusty rząd z Prime Video drażni, w dodatku na samej górze.

Jak pamiętam tu nic nie zrobimy jeśli nie dostaniemy aktualizacji do andka12. Cały interfejs Android lub GoogleTV jest po prostu maksymalnie w 1080p. Dopiero 12 ma przynieść 4k.
 

AlbertoTomba

Active member
Czyli nie wiadomo czy ani kiedy ta recenzja będzie. To po co pisać głupoty raz po raz? Nie wiadomo to nie wiadomo, nie ma co wymyślać że już zaraz za chwilę
 

rob1975

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chciałbym prosić o pomoc w wyborze tv.
Zastanawiam się pomiędzy Sony 75x95j (jest teraz w dobrej cenie, a tcl 75c935?
Oglądam filmy, nie używam tv do gier.
Najbardziej zależy mi na oglądaniu VOD na telewizorze. Na papierze, lepszy jest Tcl. Ale czy warto dopłacić?
Ps. U kikiego mam dobrą ofertę na tego tcla.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
 
Ostatnia edycja:
Do góry