Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, bo nie mam innej możliwości. To jest Yamaha RX-V359 (chyba). Więc eARC to jeszcze wtedy nie istniał.

Żeby TV przestał w końcu grać z głośników jedyne ustawienie sensowne wg opisu to było ARC oraz znalezienie opcji do Passthrough po SPDIF

https://flic.kr/p/2nwnne8
https://flic.kr/p/2nwnngY

Ścieżki DD5.1 i DTS idą bez problemu. Jednak V jak Vendetta który ma tylko TrueHD Atmos, idzie tylko w stereo.
Zapewne przez to, że ampli tego po prostu nie rozumie. Z drugiej strony myślałem, że PS5 "ściśnie" to do 5.1 skoro i tak jest ustawione rozpoznanie źródła jako DTS, a co nim przyjdzie musi rozumieć ampli. Tak to rozumiem.

Obawiam się jednak ze jest dokładnie taka sama sytuacja jak z moim c825. Nie ma kodeka true-hd i podaje to jako stereo pcm.
Wracam z urlopu za dwa tyg i w środę 20 zapinam nowy ampli z atmos. Potestuje ale myślę że Alberto już jutro będzie miał rezultaty truehd 😉 dd+ z atmos pójdzie. Nic Pozatym. A szkoda! Mogło być idealnie....
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Obawiam się jednak ze jest dokładnie taka sama sytuacja jak z moim c825. Nie ma kodeka true-hd i podaje to jako stereo pcm.
Wracam z urlopu za dwa tyg i w środę 20 zapinam nowy ampli z atmos. Potestuje ale myślę że Alberto już jutro będzie miał rezultaty truehd dd+ z atmos pójdzie. Nic Pozatym. A szkoda! Mogło być idealnie....

Jeśli na streamingu włącza się Atmos to wtedy jest git - ampli rozumie DD5.1 + Atmos.
To jest jedynie kwestia TrueHD - jedyne co nie bangla.

Niestety posucha covidowa na rynku ampli jest straszna. Chciałem Yamahę RX-V6a albo Denona AVR-X2700H DAB, ale nie wiadomo czy się trafi na poprawiony model (obydwa cierpią na 4K/120Hz). Jak nie, to w przypadku Yamahy wysyłka do producenta, a Denon postawił na chiński koszmarny adapterek. Żal :/
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też chciałem v6a niestety brak i nie wiadomo kiedy będzie. Więc albo 2700 denona ze względu że jest płytszy albo 3700 tylko nie bardzo mi pasuje głębokość no i kurła cena :D
HDMI się nie przejmuje. Nie będę grał w konsole. Ostatnio zagrałem na konsoli chyba w 2013 roku ;)
 

AlbertoTomba

Active member
Dobra moi drodzy, parę słów ode mnie. Co prawda nie obejrzałem jeszcze nic na spokojnie, bo późno mi się udało tę landarę wypakować, skręcić i ustawić, ale puściłem parę rzeczy testowo i przeklikałem się po menusach.

Przede wszystkim: obraz jest super. Miałem pewną obawę, że po przesiadce z OLEDa będzie gorzej, ale nie jest. Oczywiście muszę obejrzeć na spokojnie kilka filmów które znam, niemniej dimming działa fajnie, kolory są żywe no i jak zaświeci jakiś highlight to jest dużo jaśniej niż na OLEDzie. Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre, ale muszę się bardziej oswoić ze sprzętem, nie chcę się podniecać po paru godzinach raptem

Spodziewałem się po waszych postach, że soft będzie tragiczny, ale nie jest tak źle (tylko zaznaczam, że nauczony waszymi doświadczeniami wybrałem sobie język GUI angielski co każdemu polecam, zamiast się domyślać co tam google translator miał na myśli).
Ustawienia obrazu tylko są jakoś***tak porozrzucane + kliknięcie jakiejś opcji cofa poziom wyżej, co utrudnia porównanie różnych ustawień, bo ekran się przyciemnia przy takim poruszaniu się po menusach.

Sprawdziłem póki co odtwarzanie z mojego playera BR 4K w formacie HDR10 i Dolby Vision - wszystko OK, później odpalę coś z HDR10+ bo już nie zdążyłem

Co do audio - wbudowane głośniki są na prawdę przyzwoite, ale nie będę ich za często słyszał, bo nic nie zastąpi trzęsącego pokojem soundbara z subem.
ARC/eARC - zarówno Atmos jak i DTS HDMA idą do soundbara prawidłowo przez TV, soundbar pokazuje też że jest faktycznie w trybie eARC a nie tylko ARC. W moim starym TV musiałem włączać w odtwarzaczu bluray tryb kompatybiloności dla DTS (zgodnie z oczekiwaniami bo tam było tylko ARC bez e), tutaj wszystko śmiga.

Nie moge tylko uruchomić VRR z PS5 - klikam w game masterze i jest ciągle OFF, a konsola mówi że VRR nieobsługiwane. Kable wydaje mi się że mam obsługujące wszystko, podmieniałem, próbowałem na portach 144hz i 120hz i nic, chetnie jakieś podpowiedzi usłyszę :)

A no i dwa piloty to jest wymysł jakiegoś chorego umysłu.

PS: na xda-developers są już jakieś nowsze softy do pobrania, ale póki co nie kombinuję
 
Ostatnia edycja:

AlbertoTomba

Active member
Poradziłem sobie z tym VRR - co innego przycisk w game barze, a co innego ustawienie w settings --> Channels & inputs...

HomeKit i AirPlay też udało się skonfigurować i śmiga.

Irytuje mnie tylko że co zmieniam jakieś opcje, to wyjeżdża komunikat że zmieni się zuzycie prądu i nigdzie tego nie można wyłączyć
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest ustawione fabrycznie i nie można tego zmienić. Ale przecież komunikat zaraz znika, więc chyba problemu nie ma...
 

AlbertoTomba

Active member
Problemu nie będzie, jak się obędę ze sprzętem i przestanę buszować po opcjach ;) teraz, jak sprawdzam różne konfiguracje i mi to wyjeżdża ciągle, to jest ciut uciążliwe.
Ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś połasił się może już na to "cudo".
Mam problem z Wi-Fi, przetestowałem, że Ethernet to 100Mbit/s, chciałem podpiąć się bezprzewodowo.
Jednak ten telewizor wyszukuje tylko antyczne 2.4GHz. Nie znajduje ani jednej sieci n 5GHz.
Specyfikacja podaje WiFi
Built-in ax/ac/n 2.4/5Ghz MIMO

Drodzy, jakieś pomysły?
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Poradziłem sobie z tym VRR - co innego przycisk w game barze, a co innego ustawienie w settings --> Channels & inputs...

HomeKit i AirPlay też udało się skonfigurować i śmiga.

Irytuje mnie tylko że co zmieniam jakieś opcje, to wyjeżdża komunikat że zmieni się zuzycie prądu i nigdzie tego nie można wyłączyć

Mistrzu, gdzieś ty znalazł ten VRR, że ci się udało włączyć? PS5 ciągle widzi, że nie obsługiwane.
Jak 120Hz uruchomiłem, to na VRR się poddaje.

I chyba też zmieniam na angielski, mam już dosyć tego niedorozwiniętego tłumaczenia.

AirPlay działa - potwierdzam.
Komunikat - niestety też potwierdzam :)
 
Ostatnia edycja:

AlbertoTomba

Active member
Odpal PS5 żeby być na jej "ekranie", Settings --> Channels & Inputs --> Inputs i wtedy na samiutkim dole są opcje ALLM i VRR :)

Z WiFi nie pomogę, mam tylko gówniany modemo-router od dostawcy, nie mogę zmienić nazwy dla samych 5ghz

Swoją drogą - HomeKit skonfigurowany, ale nie przeszkadza to powiadomieniom nagabującym do skonfigurowania tegoż pojawiać się nadal.

@Borygo - nie do końca rozumiem - sprawdzam na różnych ścieżkach dźwiękowych, obie się prawidłowo przesyłają do soundbara. Na poprzednim TV miałem ciszę i musiałem włączyć "uproszczony" stream w playerze
 
Ostatnia edycja:

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odpal PS5 żeby być na jej "ekranie", Settings --> Channels & Inputs --> Inputs i wtedy na samiutkim dole są opcje ALLM i VRR :)

Z WiFi nie pomogę, mam tylko gówniany modemo-router od dostawcy, nie mogę zmienić nazwy dla samych 5ghz

Swoją drogą - HomeKit skonfigurowany, ale nie przeszkadza to powiadomieniom nagabującym do skonfigurowania tegoż pojawiać się nadal.

@Borygo - nie do końca rozumiem - sprawdzam na różnych ścieżkach dźwiękowych, obie się prawidłowo przesyłają do soundbara. Na poprzednim TV miałem ciszę i musiałem włączyć "uproszczony" stream w playerze

PS5 - odpalone opcje wszystkie ok, ale gdyby nie twoje naprowadzenie na Settings --> Channels & Inputs to w życiu bym tego nie znalazł.
Po prostu ta opcja w mistrzu gry to nie przełącznik tylko hmm informacja o stanie, a opcje do VRR pojawiają się dopiero pod Channels & Inputs jak włączysz konsolę.

Dzięki ci! VRR ok, 120Hz ok.

HomeKitem się nie bawiłem, żona ma srajfona, ja andka. Natomiast przesył airplay jest cudowny, powiększanie/pomniejszanie na telefonie odwzorowane na tv. Bajka.

Podpiąłem mihome od xiaomi do google home i dla jaj powiedziałem żeby włączył odkurzacz i pokazał obraz z kamery.

O dziwo - działają obydwie opcje. Na własne życzenie pełna inwigilacja. Sterowanie termostatami też działa :)

Mam do Ciebie jeszcze jedną prośbę, czy mógłbyś obejrzeć ekran w lewym górnym i prawym górnym rogu, czy też masz takie hmm zacieki pod warstwą antyrefleksyjną. Próbuję temu zdjęcie zrobić, ale muszę poczekać na powrót iphone'a.

@Borygo - wygląda na to, że Atmos jest polepszaczem zakodowanego dźwięku w DD5.1 lub stereo. Moja Yamaha włącza rozumie DD5.1 z Atmosem, mam wrażenie że gra to czyściej i głośniej.
Jedyne czego nie rozumie to TrueHD, z/bez Atmos - nieważne.
W twoim przypadku jest pewnie tak samo.
 
Ostatnia edycja:

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest dokładnie tak samo myślę. Samo Truehd puszczało jako stereo pcm. Nie wiem jak idzie atmos true HD bo nie zapiąłem jeszcze ampli z atmosem.

WiFi 5ghz musisz zmienić kanał na ręczny poniżej 50kanalu. U mnie na 48 chodzi i leci 270Mbps. Pewnie z winy starego routera bo widziałem w temacie c825 że komuś wyciąga ponad 500...
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest dokładnie tak samo myślę. Samo Truehd puszczało jako stereo pcm. Nie wiem jak idzie atmos true HD bo nie zapiąłem jeszcze ampli z atmosem.

WiFi 5ghz musisz zmienić kanał na ręczny poniżej 50kanalu. U mnie na 48 chodzi i leci 270Mbps. Pewnie z winy starego routera bo widziałem w temacie c825 że komuś wyciąga ponad 500...

Nie wierzę, w życiu bym na to nie wpadł.
100krotne dzięki.
Faktycznie wszystko poniżej 50 kanału wykrywa.
 

AlbertoTomba

Active member
Nie rozumiem już o co wam chodzi. Puszczam z odtwarzacza BR dźwięk w "pełnym" Atmosie / DTSie (nie te przekonwertowane stratne streamy) i tv mi go puszcza dalej do soundbara który go rozpoznaje i odtwarza prawidłowo. Sam też też rozpoznaje, wyświetla logo Atmos/DTS w lewym górnym rogu.

Co do tych "zacieków" - nic nie widzę u siebie, rozumiem że na wyłączonym ekranie? Przeleciałem z latarką do koła i nie widzę nic niepokojącego
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie rozumiem już o co wam chodzi. Puszczam z odtwarzacza BR dźwięk w "pełnym" Atmosie / DTSie (nie te przekonwertowane stratne streamy) i tv mi go puszcza dalej do soundbara który go rozpoznaje i odtwarza prawidłowo. Sam też też rozpoznaje, wyświetla logo Atmos/DTS w lewym górnym rogu.

Co do tych "zacieków" - nic nie widzę u siebie, rozumiem że na wyłączonym ekranie? Przeleciałem z latarką do koła i nie widzę nic niepokojącego

Dziękuje za sprawdzenie, taki mi się trafił widocznie. Nie wpływa na oglądanie na szczęście, widać tylko przy zgaszonym.

@AlbertoTomba, nie będziesz miał tego problemu z audio bo masz sprzęt który dekoduje TrueHD. Wszystko ok, z twojej strony. Mamy po prostu stare sprzęty, które myśleliśmy, że po stronie TV albo np. PS5 da radę "przekonwertować" i puścić np jako DTS lub DD5.1
 

AlbertoTomba

Active member
Aaaa dobra, wszystko jasne - no to ja mam właśnie taką opcję w moim Panasonicu DP-UB450 :)

PS5 natomiast jest beznadziejnym odtwarzaczem, szczególnie płyt 4K - ani HDR10+, ani Dolby Vision, ani porządnych ustawień.
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Aaaa dobra, wszystko jasne - no to ja mam właśnie taką opcję w moim Panasonicu DP-UB450 :)

PS5 natomiast jest beznadziejnym odtwarzaczem, szczególnie płyt 4K - ani HDR10+, ani Dolby Vision, ani porządnych ustawień.

Wszystko wali do HDR10 - prawda.

Podsumowując - z twojego opisu wynika, że również jesteś zadowolony z obrazu. Zobaczymy jak będą sobie radzić w przyszłości z softem. Dla zdrowia psychicznego na angielskim języku jest ok :)
 

AlbertoTomba

Active member
Ogólnie jestem zadowolony z tego tv. Soft jest wprawdzie nieco surowy, ale chodzi wszystko płynnie, co wcale nie jest regułą w androidach. Nic mnie tez jakoś wybitnie nie drażni.
Sprawdziłem też film w HDR10+ i ustawienia są te same co dla HDR bez +.
Pozostaje mi jeszcze potestować jak natywny player radzi sobie z różnymi plikami
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie do końca mi chodziło o taki test Alberto :)
Jest mnóstwo materiałów na torrkach/realdebrid zależy skąd tam oglądasz z dźwiękiem Truehd. Jest też DTS-HD master lub DTS-HR. Z dwoma ostatnimi TV nie robi problemów. Tzn puszcza dale nie dotykając źródła. Jak mu zapodam true-hd to wysyła do ampli stereo pcm. Domyślam się tylko bo urlopuje ze jeśli jest truehd atmos to pójdzie jako dd+ atmos jeśli czyste nadal będzie wysyłał jako stereo pcm... Sprawdzę jak wrócę :)
 
Do góry