Telewizor TCL C935 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 2000 nitów, Dolby Vision/Atmos 2.1.2, HDR10+, 144 Hz i Goggle TV.

rob1975

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy nowy soft poprawił błędy?

New TCL T615T03 Google TV Update available in V462.
MT9615 Platform ....C735 & C835/C935.......(C728 & C825)
V8-T615T03-LF1V462.000346

V462 OTA

https://mega.nz/file/zwUwwLIa#jPazLUGv-6GyC9VJz3t3evhAf0KZr8unlin2mugQxcM

build date= Jun 29 2022
build= 1656505109
security_patch= 2022-04-05
gmsversion= Android_11_GTV
product.build.fingerprint= TCL/G05_4K_GB/G05:11/AR2101/AR18:user/release-keys
revision= 000346
OTA size= 1.726 GB
 

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chciałbym prosić o pomoc w wyborze tv.
Zastanawiam się pomiędzy Sony 75x95j (jest teraz w dobrej cenie, a tcl 75c935?
Oglądam filmy, nie używam tv do gier.
Najbardziej zależy mi na oglądaniu VOD na telewizorze. Na papierze, lepszy jest Tcl. Ale czy warto dopłacić?
Ps. U kikiego mam dobrą ofertę na tego tcla.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Mój pierwszy wybór to był właśnie Sony 75x95j. Tyle, że czekałem aż stanieje, no to doczekałem minileda od TCL. Chciałem Sony 75x95k po tym jak poinformowali, że robią minileda, ale cena jest po prostu powalająca.
Najniższa cena jaką pamiętam na x95j to było chyba coś koło 9k. X95k to już ~18k. Świry.

No więc wziąłem w ciemno TCL bo miniledy. I nie żałuję.
Jeśli przebolejesz gówniane piloty, nieintuicyjne polskie tłumaczenie i idiotyczne rozwiązania to sam ekran jest świetny. I akurat x95j widziałem w akcji i on nie będzie w stanie oddać tak czerni jak ten TCL.
Najlepszym przykładem jest, że czasem się łapie na tym czy ten ekran jest włączony :)
 
Ostatnia edycja:

dziad_borowy

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy nowy soft poprawił błędy?

New TCL T615T03 Google TV Update available in V462.
MT9615 Platform ....C735 & C835/C935.......(C728 & C825)
V8-T615T03-LF1V462.000346

V462 OTA

https://mega.nz/file/zwUwwLIa#jPazLUGv-6GyC9VJz3t3evhAf0KZr8unlin2mugQxcM

build date= Jun 29 2022
build= 1656505109
security_patch= 2022-04-05
gmsversion= Android_11_GTV
product.build.fingerprint= TCL/G05_4K_GB/G05:11/AR2101/AR18:user/release-keys
revision= 000346
OTA size= 1.726 GB
Po OTA nadal V8-T615T03-LF1V432
 

AlbertoTomba

Active member
Zaktualizowałem z pliku, na razie mogę powiedzieć że nie ucegliło to telewizora i działa, na pierwszy rzut oka zmian nie widać, ale może któreś z uciążliwości się poprawiły - zobaczymy po paru h używania.
 

rob1975

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zaktualizowałem z pliku, na razie mogę powiedzieć że nie ucegliło to telewizora i działa, na pierwszy rzut oka zmian nie widać, ale może któreś z uciążliwości się poprawiły - zobaczymy po paru h używania.

Cieszę się że się udało. Powinna być gdzieś informacja, co dany update zmienia.
 

AlbertoTomba

Active member
Release log jest pusty.

Jedno co widzę, to menu wyboru źródła się zmieniło i już nie jest paskiem z boku, tylko pojawia się w quick panelu na dole ekranu.

Nadal nie ma możliwości jakiegokolwiek dostosowania ekranu domowego (poza trybem "apps only" co go ogałaca zupełnie z czegokolwiek)

Więcej różnic nie widzę, system nie spowolnił, jak poużywam trochę dłużej to zobaczę czy te ustawienia obrazu trzeba nadal ciągle poprawiać, czy może to ogarnęli.

Ogólnie to trochę słabo, że update "Over The Air" trzeba wygrzebywać na jakichś forach internetowych i wrzucać***przez USB - nie na tym OTA polega...
 
Ostatnia edycja:

rob1975

Klub HDTV.com.pl
VIP
Release log jest pusty.

Jedno co widzę, to menu wyboru źródła się zmieniło i już nie jest paskiem z boku, tylko pojawia się w quick panelu na dole ekranu.

Nadal nie ma możliwości jakiegokolwiek dostosowania ekranu domowego (poza trybem "apps only" co go ogałaca zupełnie z czegokolwiek)

Więcej różnic nie widzę, system nie spowolnił, jak poużywam trochę dłużej to zobaczę czy te ustawienia obrazu trzeba nadal ciągle poprawiać, czy może to ogarnęli.

Ogólnie to trochę słabo, że update "Over The Air" trzeba wygrzebywać na jakichś forach internetowych i wrzucać***przez USB - nie na tym OTA polega...

Witam. I co jest widoczna poprawa po tym update?
 

AlbertoTomba

Active member
Nie poużywałem jakoś mocno póki co, także jeszcze wstrzymam się z ocenami.
Mam takie delikatne wrażenie, ze obraz w SDR wyglada jakby lepiej, wcześniej coś mi nie pasowało, ale mogłem się przyzwyczaić.

PS: jak zmieniliście z polskiego na angielski (USA) to polecam angielski (UK) - różne opcje zaczynają mieć bardziej sensowne nazwy. Coś TCL nie umie w języki...
 

rob1975

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kopiujesz zip na pendrive i dajesz local update :)

Ok. Dziękuję za odpowiedź. Ja znalazłem w sieci taką informację.

"Na telegramie jest grupa, gdzie wrzucają wszystkie update
https://t.me/tclupdates

Aktualizacja jest możliwa tylko jak się ma wersję z GoogleTV

Pendrive formatujemy na FAT32 i wrzucamy na niego pobranego zipa(nie rozpakowujemy)
Na TV wchodzimy w ustawienia/system i aktualizacja - wybieramy update lokalny i wszystko robi się samo

Poradnik z grupy telegramowej nie odpowiadam za jakieś uszkodzenia "
 

AlbertoTomba

Active member
Czy ja dobrze widzę ze ten Samsung kosztujący kilkanaście tysięcy pln nie obsługuje Dolby Vision? :eek: dla mnie to jest dyskwalifikacja jakiegokolwiek tv
 

rob1975

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ja dobrze widzę ze ten Samsung kosztujący kilkanaście tysięcy pln nie obsługuje Dolby Vision? :eek: dla mnie to jest dyskwalifikacja jakiegokolwiek tv

Tak. Zgadza się. Też nie rozumiem polityki Samsunga, nie dodawania w tv dolby vision. Oni mają swój HDR dynamicznych metadanych jako HDR10+, który jest Tylko w Amazon prime video. Pozostali przeszli na DV.
 
Do góry