Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

Mam jeszcze jeden problem, ale to bardziej ogólny. Dajesz 5 koła za telewizor i jeszcze musisz płacić komuś miliony monet za to żeby Ci go kalibrował i miał lepsze kolory. Idąc tą logiką to jeśli ktoś kupuje lodówkę miałby jeszcze na dzień dobry dopłacać gościowi żeby ją przyjechał dobrze wymrozić żeby koperek lepiej pachniał i kiełbasa za szybko nie wysychała? Ale nic, pewnych rzeczy nie muszę rozumieć, niedługo kupując buty w sklepie osobno trzeba będzie dokupywać jeszcze sznurowadła...
Dla pocieszenia dodam, że kupiłem sporo droższy monitor (uznanej firmy) i muszę go kalibrować co miesiąc - to jest dopiero masakra :(
 
dolby vision i kolory za mgłą?
Jak już pisałem wcześniej, w sklepie w trybie filmowym też widziałem w C845 wyblakłe kolory. Nie wiem jaka była to wersja, nie pytałem. Wstępnie zamówiłem 55C805/809 w OleOle z promki, ale zastanowię się jutro czy opłacić. Znajomy sprzedawca w sklepie trochę wybił mi z głowy kupowanie wypasionego TV, bo przez przepisy unijne z powodu eco, jasnego podświetlenia, i przez to grzania się, oraz łakomstwa producentów, trwałość telewizorów w ostatnich latach jest tragiczna i jest coraz gorzej. Więc padanie telewizorów zaraz po gwarancji stała się normą. Dlatego zacząłem ma początku rozważać Oled, ale skończyłem na zwykłym 55QLED870/C745 u którego wielkich różnic do droższego brata nie zauważyłem, a nawet często tańszy podobał mi się bardziej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ów sprzedawca , ma małą wiedze.
Podal argumenty czy leciał opowieścią babci ?
Przepisy Unijne pogarszające jakość...
Poproszę o taki przepis!

Wyblakłe kolory w c845....
A jakie było podświetlenie matrycy ?
Złapali Cię na stary trick.
„sprzedajemy co chcemy”
Oczywiście, że oled zagra lepiej.
 

caes09

Member
Jak już pisałem wcześniej, w sklepie w trybie filmowym też widziałem w C845 wyblakłe kolory. Nie wiem jaka była to wersja, nie pytałem. Wstępnie zamówiłem 55C805/809 w OleOle z promki, ale zastanowię się jutro czy opłacić. Znajomy sprzedawca w sklepie trochę wybił mi z głowy kupowanie wypasionego TV, bo przez przepisy unijne z powodu eco, jasnego podświetlenia, i przez to grzania się, oraz łakomstwa producentów, trwałość telewizorów w ostatnich latach jest tragiczna i jest coraz gorzej. Więc padanie telewizorów zaraz po gwarancji stała się normą. Dlatego zacząłem ma początku rozważać Oled, ale skończyłem na zwykłym 55QLED870/C745 u którego wielkich różnic do droższego brata nie zauważyłem, a nawet często tańszy podobał mi się bardziej.
Jeśli ufasz sprzedawcy w sklepie to powodzenia :D
 

zabtcent

Member
C'mon...wyblakłe kolory i za mgłą?
 

Attachments

  • Image2.jpeg
    Image2.jpeg
    2,7 MB · Wyś: 134
  • Image.jpeg
    Image.jpeg
    1,6 MB · Wyś: 133
  • IMG_9800.jpeg
    IMG_9800.jpeg
    1,3 MB · Wyś: 129

donsalieri

Active member
Bez reklam
zabtcent napisz jakie masz ustawienia czerni i kolorów, może to innym pomoże uzyskać lepszy obraz. Niektórzy myślą że wystarczy wyjąć tv i postawic/powiesić i bedzie super, że producent ustawił tv pod jego preferencje- a te mogą być u różne u różnych użytkowników.
 

zabtcent

Member
zabtcent napisz jakie masz ustawienia czerni i kolorów, może to innym pomoże uzyskać lepszy obraz. Niektórzy myślą że wystarczy wyjąć tv i postawic/powiesić i bedzie super, że producent ustawił tv pod jego preferencje- a te mogą być u różne u różnych użytkowników.
Spoczko, ogarnę w wolnej chwili. Może faktycznie będzie to przydatne wielu osobom skarżącym się na wyblakłe kolory albo świecące pasy.
 
Ostatnia edycja:

mkrek

New member
Są do wyboru i z X1 i z X2
@kiki, nie chcę być nachalny, ale po raz kolejny uprzejmie proszę o sprzedaż tego w wersji X2. Pierwszą korespondencję wymieniliśmy w tym temacie 01.11.23 - chyba niefortunna data :( . Miał być w tamten wtorek, później w tym wtorku, a teraz to już nie wiem... Chodzi oczywiście o 65C845.
Widzę, że i w MediaExpert jak i tu w ofercie dla forumowiczów cena spadła - jaka jest aktualna? Może jakiś Black Cośtam?
 
Przepisy Unijne pogarszające jakość...
Nie wiem w jakim ty świecie żyjesz, ale nawet male dziecko wie, że terroryzm ekologiczny zabija żywotność produktów (pomijam łakomstwo producentów). Przykłady pierwsze z brzegu. Opony są teraz zrobione z takiego materiału, aby łatwiejsza była ich utylizacja i podczas ścierania się nie zostawiały szkodliwych składników w środowisku. ale żywotność w tym wypadku spadła drastycznie. Mam brata, który siedzi w oponach. Silniki w samochodach są tak wyżyłowane żeby miały mniejszą pojemność i mnie spalały paliwa itd. Cierpi na tym ich wytrzymałość. Mogę tak wymieniać bez końca. Oczywiście to są absurdy, tak samo jak ekolog walczący z globalnym ociepleniem latający własnych odrzutowcem.
Jeśli ufasz sprzedawcy w sklepie to powodzenia :D
To był mój kolega pracujący w sklepie AGD, a nie jakiś tam sprzedawca którego nie znam.
C'mon...wyblakłe kolory i za mgłą?
Ty dostałeś wersję X2, więc od ciebie wiem i z innych źródeł, że szarych pasów już nie ma, tak samo jak wyblakłych kolorów w trybie filmowych po wyjęciu z pudełka. Więc jeżeli ja to widziałem, osoba, która parę postów wcześniej też się wypowiadała, testy na YT także to potwierdzały, więc coś w tym musi być. Oczywiście nie w każdych scenach, bo ile można zobaczyć w sklepie, ale na pewno w czasie meczu piłkarskiego. Podczas filmów, było już lepiej. Ale na wystawie była pewnie stara wersja, a ty masz nowszą. Ale wiadomo, że kalibracja swoje robi i można to ustawić.
zabtcent napisz jakie masz ustawienia czerni i kolorów, może to innym pomoże uzyskać lepszy obraz.
Dokładnie. Zawsze to jakiś punkt odniesienia. Najlepiej żebyś napisał tu wszystkie swoje ustawienia jeżeli nie masz żadnych problemów.
 

zabtcent

Member
Nie wiem w jakim ty świecie żyjesz, ale nawet male dziecko wie, że terroryzm ekologiczny zabija żywotność produktów (pomijam łakomstwo producentów). Przykłady pierwsze z brzegu. Opony są teraz zrobione z takiego materiału, aby łatwiejsza była ich utylizacja i podczas ścierania się nie zostawiały szkodliwych składników w środowisku. ale żywotność w tym wypadku spadła drastycznie. Mam brata, który siedzi w oponach. Silniki w samochodach są tak wyżyłowane żeby miały mniejszą pojemność i mnie spalały paliwa itd. Cierpi na tym ich wytrzymałość. Mogę tak wymieniać bez końca. Oczywiście to są absurdy, tak samo jak ekolog walczący z globalnym ociepleniem latający własnych odrzutowcem.

To był mój kolega pracujący w sklepie AGD, a nie jakiś tam sprzedawca którego nie znam.

Ty dostałeś wersję X2, więc od ciebie wiem i z innych źródeł, że szarych pasów już nie ma, tak samo jak wyblakłych kolorów w trybie filmowych po wyjęciu z pudełka. Więc jeżeli ja to widziałem, osoba, która parę postów wcześniej też się wypowiadała, testy na YT także to potwierdzały, więc coś w tym musi być. Oczywiście nie w każdych scenach, bo ile można zobaczyć w sklepie, ale na pewno w czasie meczu piłkarskiego. Podczas filmów, było już lepiej. Ale na wystawie była pewnie stara wersja, a ty masz nowszą. Ale wiadomo, że kalibracja swoje robi i można to ustawić.

Dokładnie. Zawsze to jakiś punkt odniesienia. Najlepiej żebyś napisał tu wszystkie swoje ustawienia jeżeli nie masz żadnych problemów.
Pewnie, spiszę wszystko i wrzucę jak to wygląda.
 
@morfeusz1805 co do wyżyłowanych silników, wyżyłowanymi można nazwać te trzycylindrówki o pojemności około 1 litra z turbosprężarką o mocach ponad 100KM, po prostu trzeba ich unikać bo wiadomo że na bezproblemowe przeloty ponad 200.000 to ciężko liczyć, co do pogarszania tej jasności w zasadzie polega to na wprowadzaniu trybu ECO (chyba żesięjeszcze coś zmieniło) który po wyjęciu z pudła jest aktywny i czasami działa jak chce, u mnie na SAMIE to potrafił ustawić tak niski poziom że znikało 70 % zawartościu obrazu,,,
 
Telewizor to jest sprzęt amatorski , a nie profesjonalny, studyjny , telewizor ma zapewnić wystarczającą jakość dla zwykłych zjadaczy chleba , i takie jest jego przeznaczenie.:)
Miałem kupić tel do 4 tys, Philips 55PML9008, przed zamiarem kupna wszedłem tutaj na forum po 6 latach(wtedy kupiłem LED Philipsa) aby poczytać opinie i co? Nie kupiłem jeszcze bo się waham jak to wszystko czytam tutaj, miałem jeszcze TLC C845 na uwadze. Dwa tygodnie siedzę tutaj i czytam w kółko o tych modelach. I się odechciewa nowego TV bo zawsze coś nie tak, to obraz, podświetlenie, kalibracja 🫣głupieje już z tego. W sklepach oczywiście zachwalają tego c845 bo ma 2 tys nitów i świeci pięknie matryca.. Bądź tu mądry 🙂. I Dalej nie wiem który wybrać, jeszcze na uwadze mam philips 8818.
 

caes09

Member
Byłem w piątek w sklepie i robiłem porównanie C845 z S90c, C3 oraz LZ1000E, Panasonic bezapelacyjnie pokonał konkurencję i wybór padł na ten TV. C845 prezentuje się całkiem przyzwoicie, ale do oledów podejścia nie ma.
 
Do góry