Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

Marlo

Active member
Telewizor to jest sprzęt amatorski , a nie profesjonalny, studyjny , telewizor ma zapewnić wystarczającą jakość dla zwykłych zjadaczy chleba , i takie jest jego przeznaczenie.:)
 

zabtcent

Member
Telewizor to jest sprzęt amatorski , a nie profesjonalny, studyjny , telewizor ma zapewnić wystarczającą jakość dla zwykłych zjadaczy chleba , i takie jest jego przeznaczenie.:)
I zapewnić przyjemność z oglądania filmów czy grania na konsoli czy do czego ma tam być wykorzystywany. Często ludzie o tym zapominają zapędzając się w liczenie pikseli i gwiazdek na ekranie. Chcesz super jakrawe kolory wypalające oczy? Do it :) Chesz skalibrować żeby było jak twórca filmu chciał by żeby było? Do it :)
To twój tv i to tobie ma sprawiać frajdę w korzystaniu z niego. :)
 

selk

New member
Ok, tylko czy 2 - 3 krotna wyższa cena przekłada się na 2-3 krotne polepszenie obrazu w niższej jakości. Może obraz odrobinę jest lepszy, ale nie na tyle, żeby aż tak dużo przepłacać za Sony. Np. w Samsungu poprawki są na początku, później już z tym kiepsko.
nie no pewnie ..a jeżdzisz Dacią , Tatą, czy czyms lepszym ?
Tata tez jeździ a jednak ludzie lubia Mercedesy a przynajmniej Wolksvageny a przeciez przejada ten sam dystans i ich 3 krotnie wyzsza cena nie przekłada sie na jakieś wstrzałowe rzeczy żeby dopłacac .. prawda bo po co ?
a jednak chyba nie jeździsz Tatą ?
 
Jasne, ze nie jeżdzę TATĄ - bo ilość salonów marki TATA w Polsce wynosi - 0, nie wspomnę o ilości serwisów, która też =0.
Z tego co pamiętam ostateczna cena w Polsce wcale nie była taka atrakcyjna jak na poczatku ogłaszano - więc parametr CCC nie był WOW.
Pomijam tzw. kulturę techniczną - Vobis, kto dziś by u nich kupił RTV - a w Indiach to norma.
Co do porównań motoryzacujnych to tej całej dyskusji pasuje mi inne porównanie:?
Skoro to jest marka z 4K w logo i jest droga i nowa to nie dość że jest najlepsza, najszybsza, bezawaryjna - to jeszcze po wygranym konkursie driftu wrzucę 4 tony piachu na pakę i podrzucę szwagrowi na budowę?
Raczej nie i w TV jast tak samo na nie.
 

bladesss

Member
Panowie, mam dylemat, bo właściwie prawie kupiłem 85C845, ale dzisiaj wjechała solidna promka na 85C809 (to co 805), teraz pytanie czy C845 jest wart dopłaty 2500zł? Różnice jakie udało mi się znaleźć to kilka stref wygaszania mniej (880 vs 896) i jasność: w teorii 1300 vs 2000nit ale na displayspecifications piszą, że C805 ma 1600nit:

A i jeszcze jakiś parametr "Wartość interpolacji" 4000 vs 4600 cokolwiek to jest.
Plus dla 805/809 jest taki, że niby nie ma w nim problemu z podświetlonymi czarnymi pasami w materiałach 16:9 dolby vision, który występuje w C845 i którego od miesięcy nie naprawili (i już pewnie nie naprawią)
 

Wiekopomny

New member
Panowie, mam dylemat, bo właściwie prawie kupiłem 85C845, ale dzisiaj wjechała solidna promka na 85C809 (to co 805), teraz pytanie czy C845 jest wart dopłaty 2500zł? Różnice jakie udało mi się znaleźć to kilka stref wygaszania mniej (880 vs 896) i jasność: w teorii 1300 vs 2000nit ale na displayspecifications piszą, że C805 ma 1600nit:

A i jeszcze jakiś parametr "Wartość interpolacji" 4000 vs 4600 cokolwiek to jest.
Plus dla 805/809 jest taki, że niby nie ma w nim problemu z podświetlonymi czarnymi pasami w materiałach 16:9 dolby vision, który występuje w C845 i którego od miesięcy nie naprawili (i już pewnie nie naprawią)
Dołączam się do pytania kolegi ....
PS. Gdzie ta promka?
 

zabtcent

Member
Panowie, mam dylemat, bo właściwie prawie kupiłem 85C845, ale dzisiaj wjechała solidna promka na 85C809 (to co 805), teraz pytanie czy C845 jest wart dopłaty 2500zł? Różnice jakie udało mi się znaleźć to kilka stref wygaszania mniej (880 vs 896) i jasność: w teorii 1300 vs 2000nit ale na displayspecifications piszą, że C805 ma 1600nit:

A i jeszcze jakiś parametr "Wartość interpolacji" 4000 vs 4600 cokolwiek to jest.
Plus dla 805/809 jest taki, że niby nie ma w nim problemu z podświetlonymi czarnymi pasami w materiałach 16:9 dolby vision, który występuje w C845 i którego od miesięcy nie naprawili (i już pewnie nie naprawią)
Mam C845 X2 i nie ma żadnego świecenia pasów. Nie wiem skąd takie info ale u mnie problem nie występuje. Są czarne jak smoła. Może X1 jest tutaj powodem, no idea.
Zdjęcie trochę słabe zrobione jak miałem jeszcze QN85A w domu przed odesłaniem do sklepu. TCL w tle, film to Frozen 2 z Disney + w Dolby Vision i 16:9.
Nie widać świecenia i przebić na pasy.
 

Attachments

  • Pasy.jpeg
    Pasy.jpeg
    83,2 KB · Wyś: 132

bladesss

Member
Mam C845 X2 i nie ma żadnego świecenia pasów. Nie wiem skąd takie info ale u mnie problem nie występuje. Są czarne jak smoła. Może X1 jest tutaj powodem, no idea.
Zdjęcie trochę słabe zrobione jak miałem jeszcze QN85A w domu przed odesłaniem do sklepu. TCL w tle, film to Frozen 2 z Disney +w Dolby Vision, 16:9. Nie widać świecenia i przebić na pasy.
w x2 też występuje. Pytanie czy włączyłeś materiał w Dolby Vision? I generalnie jeśli c845 to ten po prawej to dolny pas absolutnie nie jest na zdjęciu czarny jak smoła, jest podświetlony. Poniżej foto X2:
1700739810852.png
 

zabtcent

Member
w x2 też występuje. Pytanie czy włączyłeś materiał w Dolby Vision? Poniżej foto X2:
View attachment 24817
Tak materiał jest w Dolby Vision. Zaraz wrzucę Guardians 3 na youtube, filmik z Dolby Vision i nagrany w HDR. Zgrany na szybko bo chciałem znajomemu podesłać jak to wygląda ale przez kilka sekund są pasy jak jest scena ze stołem bo pózniej z powodu IMAX rozciąga na cały ekran. Może pomoże rowiać wątpliwości :)
 

zabtcent

Member
Sam początek jak Rocket leży na stole jest 16:9 i są widoczne pasy. Strasznie mocno świeci bo sprawdzałem różne tryby i to akurat było w Dolby Vision Bright. :)
Z jakiegoś powodu youtube nie wrzucił opcji HDR ale chyba wystarczy tak jak jest. Sorki za sapanie psa w tle, mam buldoga francuskiego :D

 
Ostatnia edycja:

bladesss

Member
Na tym materiale faktycznie nie widać podświetlenia pasów. Ale dla pewności mógłbyś jeszcze sprawdzić na Netflixie czy Disney+ :) Fakt faktem nie jest to jakiś wielki wyznacznik dla mnie, po prostu zastanawiam się czy jest sens dopłacać te 2500zł do C845
Edit: coś mi z matematyką siadło, różnica to 1500zł, ale praktycznie 1000 bo w przypadku C805 to cena z ME czyli bez kalibracji itd
Sam początek jak Rocket leży na stole jest 16:9 i są widoczne pasy. Strasznie mocno świeci bo sprawdzałem różne tryby i to akurat było w Dolby Vision Bright. :)
Z jakiegoś powodu youtube nie wrzucił opcji HDR ale chyba wystarczy tak jak jest. Sorki za sapanie psa w tle, mam buldoga francuskiego :D

 

zabtcent

Member
Na tym materiale faktycznie nie widać podświetlenia pasów. Ale dla pewności mógłbyś jeszcze sprawdzić na Netflixie czy Disney+ :) Fakt faktem nie jest to jakiś wielki wyznacznik dla mnie, po prostu zastanawiam się czy jest sens dopłacać te 2500zł do C845
Pewnie. Zobaczę co pokaże foto na stop klatce i podkręceniu jasności zdjęcia. Nagram też coś z Netflixa. To co nagrałem z "Guardians of the Galaxy" to akurat Disney+ w Dolby VIsion.
Ale w trakcie oglądania przy zgaszonych światłach nic nie widać na pasach.
 
Chesz skalibrować żeby było jak twórca filmu chciał by żeby było? Do it :)
:)
Śmieszą mnie teksty w stylu skalibruj jak to widział reżyser. Pitolenie dla naiwnych. Ile tych kalibujących ma papier od znanego reżysera "tak, ja to tak widziałem" A ilu w domu ma profesionalny studyjny TV? TV ma grać tak żeby kluczowe ficzery działały jak trzeba. Niestety TCL siedzi na słabym starym SOCu, a oprogramowanie nie ogarnia sprzetu. Fajnie ten TV wświetla demówki, fajna matryca bez widocznego DSE ale obróbka obrazu kuleje...
 

zabtcent

Member
Na tym materiale faktycznie nie widać podświetlenia pasów. Ale dla pewności mógłbyś jeszcze sprawdzić na Netflixie czy Disney+ :) Fakt faktem nie jest to jakiś wielki wyznacznik dla mnie, po prostu zastanawiam się czy jest sens dopłacać te 2500zł do C845
Edit: coś mi z matematyką siadło, różnica to 1500zł, ale praktycznie 1000 bo w przypadku C805 to cena z ME czyli bez kalibracji itd
Sprawdziłem „One Piece” oraz „Wednesday”. Oba seriale są na Netflixie w Dolby Vision. “Wednesday” ma rozszerzony aspekt jak przy IMAX Enchanced na Disney+ ale “One Piece” ma normalne pasy. Specjalnie jeszcze Festera wrzuciłem w 4:3 żeby były pasy po bokach i to bardzo szerokie. Mam ledy pod sufitem to włączyłem na chwilę żeby było widać tv. Reszta zdjęć w całkowitej ciemności. Filmiki zaraz wrzucę na YouTube. Na kolory nie patrz bo telefon przekłamuje dosyć mocno, trochę wariuje przez jasność ekranu.
 

Attachments

  • IMG_9781.jpeg
    IMG_9781.jpeg
    2,4 MB · Wyś: 83
  • IMG_9780.jpeg
    IMG_9780.jpeg
    2 MB · Wyś: 83
  • IMG_9792.jpeg
    IMG_9792.jpeg
    2,2 MB · Wyś: 81
  • IMG_9789.jpeg
    IMG_9789.jpeg
    1,8 MB · Wyś: 79
  • IMG_9777.jpeg
    IMG_9777.jpeg
    708,6 KB · Wyś: 77
  • IMG_9775.jpeg
    IMG_9775.jpeg
    1,3 MB · Wyś: 84

Wiekopomny

New member
Śmieszą mnie teksty w stylu skalibruj jak to widział reżyser. Pitolenie dla naiwnych. Ile tych kalibujących ma papier od znanego reżysera "tak, ja to tak widziałem" A ilu w domu ma profesionalny studyjny TV? TV ma grać tak żeby kluczowe ficzery działały jak trzeba. Niestety TCL siedzi na słabym starym SOCu, a oprogramowanie nie ogarnia sprzetu. Fajnie ten TV wświetla demówki, fajna matryca bez widocznego DSE ale obróbka obrazu kuleje...
Tym sposobem niestety nie kupi się żadnego TV widzę ;) . 33 strony analizy zaraz pękną a dylemat taki sam ...
 

Matt Walzer

New member
Telewizor posiadam od 10 lipca, ogólnie jestem zadowolony, ale kilka wad by się znalazło:
-tryb mistrz gry nie działa przy podłączeniu PC po HDMI co dla mnie jest jakąś masakrą
-pasy są, a i owszem, ale na pewno nie czarne bo lokalne wygaszanie nie działa jak powinno
-kąty widzenia są faktycznie nienajlepsze
-w dolby vision kolory są rzeczywiście jakby wyblakłe czy za mgłą

Czy kupiłbym go jeszcze raz? Pomimo tego, że to naprawdę bardzo fajny telewizor i przy codziennym użytkowaniu nie sprawia problemów (np. ani razu się nie zaciął czy rozłączył z Internetem) to nie kupiłbym go z dwóch powodów które są dla mnie taką wisienką robaczywką na torcie.
1. Ostatnia aktualizacja oprogramowania miała miejsce 18 lipca
2. Skoro wypuścili jakaś nowszą wersję X2 to wątpię że jakieś aktualizacje się pojawia i trochę to nie fair, że zamiast aktualizacji wypuścili nową wersję.

Mam jeszcze jeden problem, ale to bardziej ogólny. Dajesz 5 koła za telewizor i jeszcze musisz płacić komuś miliony monet za to żeby Ci go kalibrował i miał lepsze kolory. Idąc tą logiką to jeśli ktoś kupuje lodówkę miałby jeszcze na dzień dobry dopłacać gościowi żeby ją przyjechał dobrze wymrozić żeby koperek lepiej pachniał i kiełbasa za szybko nie wysychała? Ale nic, pewnych rzeczy nie muszę rozumieć, niedługo kupując buty w sklepie osobno trzeba będzie dokupywać jeszcze sznurowadła...
 

zabtcent

Member
Telewizor posiadam od 10 lipca, ogólnie jestem zadowolony, ale kilka wad by się znalazło:
-tryb mistrz gry nie działa przy podłączeniu PC po HDMI co dla mnie jest jakąś masakrą
-pasy są, a i owszem, ale na pewno nie czarne bo lokalne wygaszanie nie działa jak powinno
-kąty widzenia są faktycznie nienajlepsze
-w dolby vision kolory są rzeczywiście jakby wyblakłe czy za mgłą

Czy kupiłbym go jeszcze raz? Pomimo tego, że to naprawdę bardzo fajny telewizor i przy codziennym użytkowaniu nie sprawia problemów (np. ani razu się nie zaciął czy rozłączył z Internetem) to nie kupiłbym go z dwóch powodów które są dla mnie taką wisienką robaczywką na torcie.
1. Ostatnia aktualizacja oprogramowania miała miejsce 18 lipca
2. Skoro wypuścili jakaś nowszą wersję X2 to wątpię że jakieś aktualizacje się pojawia i trochę to nie fair, że zamiast aktualizacji wypuścili nową wersję.

Mam jeszcze jeden problem, ale to bardziej ogólny. Dajesz 5 koła za telewizor i jeszcze musisz płacić komuś miliony monet za to żeby Ci go kalibrował i miał lepsze kolory. Idąc tą logiką to jeśli ktoś kupuje lodówkę miałby jeszcze na dzień dobry dopłacać gościowi żeby ją przyjechał dobrze wymrozić żeby koperek lepiej pachniał i kiełbasa za szybko nie wysychała? Ale nic, pewnych rzeczy nie muszę rozumieć, niedługo kupując buty w sklepie osobno trzeba będzie dokupywać jeszcze sznurowadła...
Zastanawiam się czy faktycznie X2 może tak bardzo różnić się od X1. Bo nie mam ani problemu z czarnymi pasami, mistrz gry działa z xboxem series x ale trzeba się dokopać w menu tv i aktywować dla konkretnego portu, dolby vision i kolory za mgłą? Mam krystalicznie czysty obraz i nasycone kolory. Kąty widzenia to prawda, pozostawia sporo do życzenia.
 
Do góry